Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla danas UA HU, od 20.11. bila u delivery center, pre 2-3 dana isteklo estimated delivery date(75 dana)
 
Ma znam, samo kažem da je prošlo dva i po meseca.
 
Moja LA0561 već tri dana leti, nikako da sleti u Mađarsku😂
Tvoja je poslata brodom a i moja jedna :D
ja imam dosta posiljki sa AE, sve su UA HU, i stigle su u local delivery center od 20.11 naovamo, i nista ne stize. Na ship24 se vidi da su 6.11 izasle iz HU ka SRB. Bio do lokalne poste danas (inace tamo cak i znam nekoga pa bi me i pozvali mozda) i kazu nema nista. Plus od letos dosta stvari nije nikada stiglo, to je upalo valjda u strajk poste, a tu je bilo i nekih stvari koje sam porucivao po drugi put, a prvi put su stigle regularno. Nije to nista skupo sve zajedno, pa da sumnjam da neko peljesi, ali sta ja mogu dalje da uradim? na AE naravno odbiju svaki dispute i kazu 'idi u postu tamo ti je'.
Verovatno ce ti na kraju isporuciti punu vrecu,vec je neko reako da su mu priheftali vise od 20 posiljki.
 
Izgleda da Mađari (a možda i naši) rade po LIFO algoritmu. Kad je bila gužva, samo su trpali pošiljke u ćošak. Kako su stizale nove, tako su zatrpavale stare. Kad je gužva malo popustila, krenuli da vade, ali prvo one koje su poslednje stigle. Tako sad stižu pošiljke od sredine decembra, a onih iz novembra i dalje nema. Naravno, uvek ima izuzetaka.
 
ja imam dosta posiljki sa AE, sve su UA HU, i stigle su u local delivery center od 20.11 naovamo, i nista ne stize. Na ship24 se vidi da su 6.11 izasle iz HU ka SRB. Bio do lokalne poste danas (inace tamo cak i znam nekoga pa bi me i pozvali mozda) i kazu nema nista. Plus od letos dosta stvari nije nikada stiglo, to je upalo valjda u strajk poste, a tu je bilo i nekih stvari koje sam porucivao po drugi put, a prvi put su stigle regularno. Nije to nista skupo sve zajedno, pa da sumnjam da neko peljesi, ali sta ja mogu dalje da uradim? na AE naravno odbiju svaki dispute i kazu 'idi u postu tamo ti je'.
Nazalost ne mozemo bukvalno nista. Zato je jedino dobro da uvedu da i te neregistrovane posiljke imaju pracenje. Vreme dostave se nece bogzna sta promeniti al bar da znamo gde su i da imamo garanciju za refund.
 
stigle su u local delivery center od 20.11

Da li ti je jasan pojam , tj. da li znas sta oznacava local delivery center ?

isteklo estimated delivery date(75 dana)

Cini mi se da mesas protection time i estimated delivery date

Zato je jedino dobro da uvedu da i te neregistrovane posiljke imaju pracenje

I treba da uvedu isporuku na salterima posta da ih postari i dalje ne bi "gubili".
 
Ma da, pogrešno sam napisao.
Protection time.
 
Ја звао и моју пошту, нису ништа нашли (стигле су ми неке ЛА-ХУ у међувремену).
 
Da li ti je jasan pojam , tj. da li znas sta oznacava local delivery centar?
Napisano na prosloj strani

"
UA...HU dobijaju status Arrived at local delivery center kada Posta
Srbije potvrdi prihvat transportne dokumentacije / transportnog pakovanja."

Znaci, nasa posta je npr 20.11 potvrdila prihvat, i ako sam shvatio, sledece sto moze da se desi je (ovo sad nisam siguran da li nasa posta dalje utice na izmenu statusa) je jedno od:
  • urucenje posiljke (bez izmene statusa)
  • urucenje posiljke (bez da se naznaci da je stiglo u lokalnu postu)
  • neurucenje posiljke (sa ili bez izmene statusa)

Kakogod, ako sam shvatio da nakon "arrrived at localy delivery center", kod kineza vise nemamo pravo na dispute, tj oduvace nas, a ni kod lokalne poste nemamo nikakva prava, jer je posiljka bez pracenja.
 
Izgleda da Mađari (a možda i naši) rade po LIFO algoritmu. Kad je bila gužva, samo su trpali pošiljke u ćošak. Kako su stizale nove, tako su zatrpavale stare. Kad je gužva malo popustila, krenuli da vade, ali prvo one koje su poslednje stigle. Tako sad stižu pošiljke od sredine decembra, a onih iz novembra i dalje nema. Naravno, uvek ima izuzetaka.
Pa za FIFO bi im verovatno trebao bager. Idu logikom "ko ce sad da kopa, doci ce to kad tad na red" :ROFLMAO:
 
Evo da ponovim po ko zna koji put

LA...HU posiljke treba da imaju pracenje do kucne adrese.

Arrived at linehaul office - znaci da je posiljka stigla u Budimpestu
Received by local delivery company - znaci da je u obradi u tranzitnom centru
Kada posiljku spakuju u transportno pakovanje ( u kom je salju u Srbiju ) dobija status HU-HU1005 Prijem
Kada Posta Srbije potvrdi prijem transportnog pakovanja pojavljuje se status
11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela

Zanimljivo, na nekim LA0552 mi se posle statusa "Received by local delivery company" od 20.12 sada pojavio novi status od 30.12: "Arrived in transit country/region, Arrived at transit country or district". Svi statusi su još uvek samo od Cainiao, naša pošta i dalje ne prepoznaje tracking brojeve.
Pa sam malo istraživao i došao do sledećeg zaključka:

What does “Arrived at linehaul office” mean on Aliexpress?

The status means that your parcel from AliExpress has arrived at the main parcel distribution centre. A long-haul office refers to a station where postal items are distributed by destination country and then loaded into containers for further delivery over long distances.


U prevodu, Arrived at linehaul office nikako ne znači da je stiglo u Mađarsku, nego do mesta gde se sortira za slanje po odredišnim zemljama, a to mesto je u Kini ili HK, u svakom slučaju u tom regionu
Received by local delivery company
takođe ne znači obavezno da je pošiljka stigla u Mađarsku (mada teorijski može da znači ako bi bio direktan transport do Mađarske), nego da je stigla na prvu tačku za dalju distribuciju posle linehaul-a, najverovatnije na prvi tranzitni aerodrom u Evropi
Kada pošiljka stigne u Mađarsku ide u sorting centar HU-1005 u Budimpešti, i to je prvi status koji daju i naša i mađarska pošta, pre toga sve odrađuje Cainiao. Iz Budimpešte se pošiljke usmeravaju dalje ka zemljama za koje je Mađarska hub.
Arrived at local delivery center znači da je stigla u Srbiju
 
U prevodu, Arrived at linehaul office nikako ne znači da je stiglo u Mađarsku, nego do mesta gde se sortira za slanje po odredišnim zemljama,
U našem slučaju koliko sam ispratio znači upravo to, pošiljka je stigla u Mađarsku, ništa više i ništa manje od toga.
 
@ytrewq


Radi se o nepreciznosti sistema za pracenje , tj. o lose definisanim statusima sto
se tice posiljki koje preko Madjarske idu u zemlje koje nisu u EU.

Arrived at linehaul office ZNACI da je HU posiljka stigla u Budimpestu.

Logistiku rade i Yanwen i SunYou "pod Cainiao komandom" a sve u saradnji sa
madjarskom logistickom kompanijom ECSC ( European Chinese Supply Chain ) koja
saradjuje sa Postom Madjarske.
Dostavu ( na kucne adrese ) u okolnim zemljama rade i nacionalne poste i kurirska
sluzba ExpressOne.



EDIT:
Isto tako oduvek imas lose SunYou statuse ( najbolje vidljivo na Lx...LT posiljkama )
Za LV posiljke smo imali muku oko dokazivanja da Riga nije u Srbiji...
 
Poslednja izmena:
Gomilu zaostalih UA...HU posiljki od 11.11 su napokon dopremili u Srbiju

Ima jos gomila Ux i LA koje su pocetkom decembra stigle u Budimpestu ali jos uvek nisu
stigle u odredistne zemlje ( ne racunam Makedoniju - oni UB cekaju i po 40+ dana da
iz Budimpeste stignu u Skoplje :( )

uahu1111.jpg
 
Da apdejtujem priču.
Ona moja pošiljka (ili pošiljke niko ne zna) koje su bili stavili u neispravan paketomat pa nisam mogao da je preuzmem, je nestala.
Danas sam bio do pošte, kažu izvadili su iz paketomata 22.12, ostavili na neki sto odakle kuriri kupe robu za dalju distribuciju, i paket je nestao.
Moje mišljenje je da su se među sobom preračunali i zaboravili okolnosti kako je došlo do toga da ne preuzmem paket (da sam bio u pošti, a paketomat bio neispravan, da sam digao dževu i da su obećali dostavu čim se paketomat otvori), već su mislil da je u pitanju standardna situacija da primalac nije došao, pa su mrknuli paket (ili pakete).

Uglavnom podneo sam već onaj dan prigovor na rad zaposlenih te pošte ovo će samo biti višnjica na tortu, jer ova spodoba od upravnice mora zvanično da odgovori šta se desilo.
Lepo ju je bilo danas gledati u facu dok se preznojava i guta knedle, smišlja neku priču...
Reko, čekam napismeno, ne trošite dah...
Da apdejtujem.
Zvali me juče iz poste, našli su ne samo tu jednu već još dve moje pošiljke.
Rekli da će dostaviti u sredu.
Čekamo.
Tužno je što ovde bez halabuke ne može čovek ništa uraditi.
 
@ytrewq


Radi se o nepreciznosti sistema za pracenje , tj. o lose definisanim statusima sto
se tice posiljki koje preko Madjarske idu u zemlje koje nisu u EU.

Arrived at linehaul office ZNACI da je HU posiljka stigla u Budimpestu.

Logistiku rade i Yanwen i SunYou "pod Cainiao komandom" a sve u saradnji sa
madjarskom logistickom kompanijom ECSC ( European Chinese Supply Chain ) koja
saradjuje sa Postom Madjarske.
Dostavu ( na kucne adrese ) u okolnim zemljama rade i nacionalne poste i kurirska
sluzba ExpressOne.

OK, recimo da je tako, mada je to nemoguće proveriti bez insajderske informacije iz Cainiao. Svi se ovde bavimo pokušajima da napravimo neki model koji će moći da se primeni na sve dalje slučajeve, ali realno ako ne piše geografska odrednica, ili šifra sorting centra, ili naziv lokalne logističke kompanije, sve ostaje u domenu pretpostavke.

Šta bi onda po tebi trebalo da znači što sam 10 dana posle "Received by local delivery company" dobio "Arrived in transit country/region" ???
("Arrived at linehaul office" je već bio pre svega ovog)

Jer ako su pošiljke već u Budimpešti nema nijednog smislenog razloga da idu dalje u Srbiju preko tranzitne zemlje.
U tom smislu sve dok ne vidim HU-1005 (ili neku sličnu geografsku referencu), a dok sve statuse daje samo Cainiao, ja lično ne bih mogao da tvrdim da je pošiljka u Budimpešti, pa ni u Mađarskoj.
Što naravno ne znači automatski da mislim da ti nisi u pravu.
Takođe, čini mi se da statusi koji su nešto značili u nekom trenutku mogu, a i ne moraju, da danas znače isto, obzirom da se logističke rute menjaju, pogotovo od Covida, a i kako se postepeno kinezi šire sa svojom logistikom po Evropi i rade neke svoje optimizacije.
 
Je l imao jos neko problema sa paketomatom? Imam posiljku tamo, ali nece da otvori box kad se ide preko web linka (trepće zeleno, ali ne otvara), a posta kojoj paketomat pripada praznikuje do 3.1., kada je pokusano preuzimanje vec je bila zatvorena. Pri pokušaju da instaliram onu njihovu aplikaciju, zatrpava me verifikacionim porukama (5-6) a onda izbacuje "service error", da pošaljem posti poruku preko sajta - "service error".
 
Da napravim glupu pretpostavku da nisi koristila paketomat, gledaj da primaknes telefon sto blize delu ispod lampice kad krene da ti treperi.

Ne znam kako otvara web link posto uvek otvaram zvukom preko aplikacije ali probaj.

Ako imas srece doci ce jos neko da pokupi paket pa probaj opet kasnije.
 
Moja posiljka LA05503... narucena 26.11, 02.12. stigla u Madjarsku i od tad se ne pomera. Kad mogu da ocekujem posiljku i kako da generisem kodove za pracenje?
 
Kad bude, nema pravila, ne znaci ti nista generator u ovom slucaju jer imas skroz nasumicne situacije.

Sedi i cekaj.
 
Da napravim glupu pretpostavku da nisi koristila paketomat, gledaj da primaknes telefon sto blize delu ispod lampice kad krene da ti treperi.

Ne znam kako otvara web link posto uvek otvaram zvukom preko aplikacije ali probaj.

Ako imas srece doci ce jos neko da pokupi paket pa probaj opet kasnije.
Hvala na odgovoru.
Jesam koristila paketomat, nije problematična "moja tehnika". Web link isto emituje zvuk pošto potvrdiš da si ispred paketomata, ali nije vezan za broj kao aplikacija pa sam tako podizala sestrine pakete, kao i ona moje.
Pokušala sam i na pozivanje broja, na šta dobijam odgovor "nemate paket", a onda u 8h ujutru stigne poruka od pošte "podsećamo vas da podignete paket do 1.1. u 7h"
 
Onda je nesto do njih trenutno, nemas izbor osim da probas kasnije
 
Dve posiljke LA-HU porucene pre 20 i 22 dana stigle su u subotu u moju lokalnu postu.
Sedam posiljki UA-HU porucene pre 20 i 15 dana, jedna je stigla u Madjarsku i paradoksalno to je ova poslednja narucena koja je u tranzitu 15 dana.
Ostalih sest koje su u tranzitu 20 dana jos nisu ni u Madjarsku stigle, barem formalno nisu skenirane.

Za sada sto se mene tako ide.

Mnogi drugari koji su robu porucili i mesec dana pre mene jos ima paketi stoje u Kini ili came negde u Madjarskoj.
Nema pravila i reda.
 
Jesam koristila paketomat, nije problematična "moja tehnika". Web link isto emituje zvuk pošto potvrdiš da si ispred paketomata, ali nije vezan za broj kao aplikacija pa sam tako podizala sestrine pakete, kao i ona moje.
Pokušala sam i na pozivanje broja, na šta dobijam odgovor "nemate paket", a onda u 8h ujutru stigne poruka od pošte "podsećamo vas da podignete paket do 1.1. u 7h"

Ne znam, možda su nešto menjali u međuvremenu, ali meni paketomat (negde na početku korišćenja servisa) nije dao da podignem pošiljku sa broja na koji nije bila poslata poruka, nego sam pokušao da iskoristim forwardovani link. Tako da me čudi da ti je to prolazilo sa sestrom. Ne znam da li je i sada kod tebe bio u pitanju takav slučaj. Ako jeste, probaj sa "originalnog" telefona ako imaš mogućnosti.
Drugo, imaju prilično dobru tehničku podršku, pozovi živog operatera i raspravi problem uživo, dosta su spretni i mogu da ti kažu da li vide problem i gde, kao i da ti daljinski odblokiraju pristup paketomatu ako treba.
 
Zanimljivo, na nekim LA0552 mi se posle statusa "Received by local delivery company" od 20.12 sada pojavio novi status od 30.12: "Arrived in transit country/region, Arrived at transit country or district". Svi statusi su još uvek samo od Cainiao, naša pošta i dalje ne prepoznaje tracking brojeve.
Pa sam malo istraživao i došao do sledećeg zaključka:

What does “Arrived at linehaul office” mean on Aliexpress?

The status means that your parcel from AliExpress has arrived at the main parcel distribution centre. A long-haul office refers to a station where postal items are distributed by destination country and then loaded into containers for further delivery over long distances.


U prevodu, Arrived at linehaul office nikako ne znači da je stiglo u Mađarsku, nego do mesta gde se sortira za slanje po odredišnim zemljama, a to mesto je u Kini ili HK, u svakom slučaju u tom regionu
Received by local delivery company takođe ne znači obavezno da je pošiljka stigla u Mađarsku (mada teorijski može da znači ako bi bio direktan transport do Mađarske), nego da je stigla na prvu tačku za dalju distribuciju posle linehaul-a, najverovatnije na prvi tranzitni aerodrom u Evropi
Kada pošiljka stigne u Mađarsku ide u sorting centar HU-1005 u Budimpešti, i to je prvi status koji daju i naša i mađarska pošta, pre toga sve odrađuje Cainiao. Iz Budimpešte se pošiljke usmeravaju dalje ka zemljama za koje je Mađarska hub.
Arrived at local delivery center znači da je stigla u Srbiju
Ne znam po mom iskustvu
Arrived at linehaul office - Madjarska oznacava da je primila ino tranzitni paket
Received by Local Delivery Company - Madjarska oznacava da je paket u distributivnom centru i da je krenuo ka zemlji odredista Srbiji u ovom slucaju
Arrived at Local Delivery Center - Srbija obavestava Madjarsku da je paket ili u kontigent tovara primila

Dalje se nista ne zna. Za neregistrovane. Sve zavisi od carine, moze da zalgavi i na nekom terminalu, da se izgubi, da bude ukradena, da je otudju kurir koji vozi robu ka GPC il ionaj u lokalnoj posti, moze da se osteti LABEL print i da se ne zna kome se treba uruciti, moze da paket se zatrpa u nekom magacinu i da stoji mesecima. Kad je poslednji status ARRIVED AT LOCAL DELIVERY CENTER u vecini slucajeva je nesto od navedeog i Kinezi nece dati refund.
 
@ytrewq

Ili prihvati objasnjenja ili sam pokusavaj da shvatis koliko su neki statusi neprecizni i sta znace ....


@Toki

Procitaj sta sam napisao prosle noci...
Ako zelis da se "igras" postavio sam generator kodova

Pogledajte prilog 415175


Iako postoji "na internetu :)" evo postavicu i ovde GENERATOR kodova , pa mozete
na hiljadama primera da pratite trenutnu situaciju...


Tekst fajl snimite kao .html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno