Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo oko uvođenja automatskog razvrstvanja pričaju već 20 godina, čak su i opremu kupovali i više puta promovisali da "samo što nije", bar u NS...
Nema ništa od ovoga.
Klasika kao i sa svim obecanjima.. Samo mi najvise krivo sto kako god okrenes Srbija ispadne grbava tacnije mislim na te kao sankcije Alija nad Srbijom zbog problema sa posiljkama, sto ne dignu cene dostave primer Rusima kojih ima mnooooooogo vise nego nas i njima se desava isto kao i nama da kukaju za refund i da nestaju posiljke samo u bar 50x vecem broju jer kao sto rekoh ima ih vise nego nas..
 
23 paketa jutros podignuta sa paketomata 🤣 kako su nabili sve. Jedva stalo u torbu od 55L. Sve pošiljke neregistrovane što su stajale 2 meseca su tu
 
Pozdrav da li je kinez poslao ovo ili me laze da jeste? Pre 7 dana sam ga pitao sto paket nije poslat i on mi kaže izvini sad jeste i paket dobije ova dva predzadnja statusa. Paket je u UT…NL formatu.
IMG_1987.jpeg
 
Onda to kod tebe ide sporije. Poslednji korak je valjda ZADUŽENA ZA ISPORUKU (onaj ranije je bio, zadužen za dostavu) i to je onda na šalteru po postupku.
Da, obično mi dan posle bude taj status ili odmah bude "izvešten" jer ne tražim od poštara da mi donosi na adresu, sada iz nekog razloga ide sporo, nema još ažuriranja vezano za lokalnu poštu, i dalje stoji otprema iz glavnog centra kao poslednji status
 
Posiljka porucena 12.12. dostavljena upravo, nisam je ocekivao pre Bozica, pogotovo ako se uzmu u obzir okolnosti. SunYou doostava je u pitanju,

SYRM144224897​

 
Poslednja izmena:
To ti je prevara, tzv phising, ne otvaraj taj link i ne kucaj nigde svoje podatke, pogotovo ne sa platne kartice.
Ма знам, него нисам виђао да је другима стизало с "наших" бројева...
 
Ima li neko iskustva sa Landmark Global službom? Prvi put sam dobio taj tracking number, ko li te pakete uopšte dostavlja u Srbiji?
 
Ima li neko iskustva sa Landmark Global službom? Prvi put sam dobio taj tracking number, ko li te pakete uopšte dostavlja u Srbiji?
Ja koliko razumem, te e-commerce službe proslede običnoj pošti paket kada je u pitanju država sa kojom se ne bave. Ja sam dobio tracking za Asendia službu i vrtilo se 20 dana između njihovih hub-ova da bi na kraju bilo uručeno Francuskoj pošti i poslato u Srbiju
 
Ma obaveste stranke djavola mog... Procene sami vrednost i sibnu paket dalje. A tebi kad stigne paket na urucenje tek onda saznas koliko moras da im platis i slogiras se. Ne veruju cak ni pravim fakturama nego daju svoj sud koliko sta vredi ili carine po nekim najskupljim cenama koje su nasli na netu. Kad sve sracunas koliko su naplatili dazbine nije oko 30% nego ide to i na 50%
Mene su zvali da pitaju koliko je placeno, zbog naplate PDV-a, posto je bio veći paket,a cena manja od 50eur, lik se predstavio kao čovek sa carine i "posalji mi cenu, da ne vraćam", rekao da posaljem sliku proizvoda sa plaćenom cenom sa sajta, pri cemu su naplatili 20% od pune cene, a ne sa popustom, srecom razlika je bila samo 5$ u ceni., i par dana posle toga je stigao paket.
 
Hattrick juce jedan u sanduce noviji i dva zaglavljena me cekala spojena u paketomatu. Sad samo cekam novije.
 
Da li je u pitanju neki phising ili ne ?
Cekam posiljke sa aliexpresa i stinge mi danas sms da dostava nije uspela zbog nedostatka broja ulice u paketu, sa short urlom ka sajtu:
postservice.info/RS -> ne vidim da je ovaj sajt ikako vezan za nasu postu iako je UI na formi identican.

Posiljalac SMS-a je +880 1750-158272 sa sve sms-om na cirlici.

Da li je neko imao slicno iskustvo ?
 
Nisu zvali, nego posali SMS. SmS je na cirilici, tajming u pravom momentu (kapiram da informacije nekako dostavi neki od trekera, jer zaista ne vidim kako bi mogli da imaju moj mob). UI izlgeda identicno kao postin UI. Dakle, vrlo je lako upecati se, zato sto ne traze "previse" (email, mob, licne podatke).

Svakako sam ignorisao, ali morao da proverim sa ostalima, jer mozda neko ko cita, bude bio u slicnoj situaciji.
 
Znate valjda adresu i domen za sajt poste srbije, i pored svih ostalih stvari koje su ocigledne, razmislite samo svojom glavom.
 
Uvek prvo dobro pogledati adresu sa koje stize takva poruka. Nekada samo slovo izmene a nekada je ocigledno da je to smesno da se neko na to upeca.
 
Da li je u pitanju neki phising ili ne ?
Cekam posiljke sa aliexpresa i stinge mi danas sms da dostava nije uspela zbog nedostatka broja ulice u paketu, sa short urlom ka sajtu:
postservice.info/RS -> ne vidim da je ovaj sajt ikako vezan za nasu postu iako je UI na formi identican.

Posiljalac SMS-a je +880 1750-158272 sa sve sms-om na cirlici.

Da li je neko imao slicno iskustvo ?
Pogresio si temu, a na sledecem linku imas isti slucaj kao tvoji
Pa tamo pitaj sta te zanima
 
imam 2 LA054 koji su zapeli u HU. kod mene su statusi:

11/29 - arrived at linehaul
12/11 - received by local

a druga:

11/30 - arrived at linehaul
12/14 - received by local

obe nemaju na nasoj posti HU prijem, tj imaju posiljke nisu nadjene

za prvu nista novo, inace je LA0540

za drugu, LA0546 dobio juce HU prijem
 
Meni je LA0540 danas dobila statuse:
28.12.2023 11:48:43RSBEGCОтпремa
28.12.2023 09:52:3711003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno