Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad se ovo može očekivati?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-28-21-51-53-58_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    Screenshot_2023-12-28-21-51-53-58_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 114
Da apdejtujem priču.
Ona moja pošiljka (ili pošiljke niko ne zna) koje su bili stavili u neispravan paketomat pa nisam mogao da je preuzmem, je nestala.
Danas sam bio do pošte, kažu izvadili su iz paketomata 22.12, ostavili na neki sto odakle kuriri kupe robu za dalju distribuciju, i paket je nestao.
Moje mišljenje je da su se među sobom preračunali i zaboravili okolnosti kako je došlo do toga da ne preuzmem paket (da sam bio u pošti, a paketomat bio neispravan, da sam digao dževu i da su obećali dostavu čim se paketomat otvori), već su mislil da je u pitanju standardna situacija da primalac nije došao, pa su mrknuli paket (ili pakete).

Uglavnom podneo sam već onaj dan prigovor na rad zaposlenih te pošte ovo će samo biti višnjica na tortu, jer ova spodoba od upravnice mora zvanično da odgovori šta se desilo.
Lepo ju je bilo danas gledati u facu dok se preznojava i guta knedle, smišlja neku priču...
Reko, čekam napismeno, ne trošite dah...
 
Evo da ponovim po ko zna koji put

LA...HU posiljke treba da imaju pracenje do kucne adrese.

Arrived at linehaul office - znaci da je posiljka stigla u Budimpestu
Received by local delivery company - znaci da je u obradi u tranzitnom centru
Kada posiljku spakuju u transportno pakovanje ( u kom je salju u Srbiju ) dobija status HU-HU1005 Prijem
Kada Posta Srbije potvrdi prijem transportnog pakovanja pojavljuje se status
11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela
* - ovaj status moze danima da kasni jer npr. transportno pakovanje danima stoji zatrpano u magacinu.

Ux..xx nemaju pracenje u Srbiji !!!

UA...HU dobijaju status Arrived at local delivery center kada Posta
Srbije potvrdi prihvat transportne dokumentacije / transportnog pakovanja.
UB...HU koje idu u Srbiju
na Cainiao dobiju poslednji status Received by local delivery company
a preko ship24 se gleda UPU status Departure from outward office of exchange
- taj status oznacava vreme kada su iz Madjarske prosledjene u Srbiju

To je radi orijentacije da li su i kada Ux...xx posiljke ( najverovatnije* ) stigle u Srbiju.
* postoji mogucnost da se po koja izgubi posle poslednjeg skeniranja ili bude pogresno prosledjena.
Postoji i primeri necitljivih adresnica.

Da li ce i kada biti isporucene u Srbiji , to niko ne moze precizno da kaze.
 
Шта му дође ово, први пут видим. Иначе поручен онај као мали новчаник за картице.
Screenshot_20231229-081620.png
 
Još dva paketa mi stigoše kod nas i pušteni odmah bez carinjenja:

1703844745755.png

1703844773327.png

Nek vam je sa srećom ko je poručivao u ovom periodu :D
4 paketa, svi iznad 50e su mi prošli, iskreno sam očekivao da će zbog praznika samo bataliti i da će tek proći ocarinjeno sredinom/pred kraj januara
 
Evo da ponovim po ko zna koji put

LA...HU posiljke treba da imaju pracenje do kucne adrese.

Arrived at linehaul office - znaci da je posiljka stigla u Budimpestu
Received by local delivery company - znaci da je u obradi u tranzitnom centru
Kada posiljku spakuju u transportno pakovanje ( u kom je salju u Srbiju ) dobija status HU-HU1005 Prijem
Kada Posta Srbije potvrdi prijem transportnog pakovanja pojavljuje se status
11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela
* - ovaj status moze danima da kasni jer npr. transportno pakovanje danima stoji zatrpano u magacinu.

Ux..xx nemaju pracenje u Srbiji !!!

UA...HU dobijaju status Arrived at local delivery center kada Posta
Srbije potvrdi prihvat transportne dokumentacije / transportnog pakovanja.
UB...HU koje idu u Srbiju
na Cainiao dobiju poslednji status Received by local delivery company
a preko ship24 se gleda UPU status Departure from outward office of exchange
- taj status oznacava vreme kada su iz Madjarske prosledjene u Srbiju

To je radi orijentacije da li su i kada Ux...xx posiljke ( najverovatnije* ) stigle u Srbiju.
* postoji mogucnost da se po koja izgubi posle poslednjeg skeniranja ili bude pogresno prosledjena.
Postoji i primeri necitljivih adresnica.

Da li ce i kada biti isporucene u Srbiji , to niko ne moze precizno da kaze.
Sve precizno objašnjeno, da li ovo može da se stavi na prvu stranu zbog novih članova.
 
Meni to Arrivel At Linehaul Office stoji preko 10 dana.
UA-HU posiljke. Ko zna kad ce to stici. Kad se i status promena iz Received by Local delivery Company u Received to Local Delivery Cent ceka nekad i vise od mesec dana. Sad je najgori period zbog globalnih praznika i velikog priliva posiljki.
 
Мени један УА-ХУ од 20.11. на локал деливери центар. 🤣
 
Screenshot_1.png

Ovo poslali u pogresnu postu, skapirali i izgleda vratili u GPC. Barem su sami skapirali ako nista drugo.

Edit:
Ovde se jos bolje vidi (track24.net) i sad izgleda da salju gde treba.

Screenshot_2.png
 
Kakve su guzve tjs stanja u vasim lokalnim postama? Kod mene mesecima haos. Pogotovo od kad krenula isplata para penzionerima i za klince.
Inace stize novi cenovnik POSTEXPRES od 1. januara ,navodno povoljniji. I zadnji put su tako rekli pa sve poskupelo. Sad nude i formalno opciju da se paketi adresiraju na postu da se preuzimaju ili paketomat. ALI zaboravila gospoda da na paketomatu ne mogu da se plate dostave i otkupi. Dakle tu ce moci da se direktuju paketi koji su unapred placeni. Pa i ovako sve vise kuriri nece da dostave paket nego kao fol izvesteno pa sami idemo po pakete. Naplacuju dostavu do kuce a sami trcimo u postu.
 
Poslednja izmena:
Ovo je bilo brzo,inace naruceno 17.12......dve i dalje zarobljene na linehaul daleko starije.
Screenshot_2023-12-29-14-20-24-672_com.miui.gallery.jpg
 
Takođe.. 14.12. naručeno.. Kao da nisu praznici, definitivno nema pravila :)
Screenshot_2023-12-29-14-30-37-296_rs.assecosee.pttandroidapp-edit.jpg
 
I meni jedna LA-HU poručena 16.12 stigla u izmeničnu danas. Tri starije LA-HU poručene 06.12. zaglavile u linehaul office.
 
Ne znam da li postoji gora stvar od onog glupog ceta na Aliju, gde te sam od sebe izbaci zbog neaktivnosti dok cekas da ti neko iz podrske proveri nesto i odgovori, a da pri tome ni ne pocne ono odbrojavanje.

Da ne duzim dalje. Posle nekoliko razgovora sa vise njih iz podrske, konsenzus je da oni ne mogu da isprave netacnu informaciju koja im izlazi na sistemu za pracenje, vec da je za te statuse odgovorna ona logistika koja radi ceo taj posao sa madjarskom postom. I da bi trebalo njima da se obrati da bi to bilo ispravljeno.

Ovo im je valjda mejl [email protected]
 
Napokon su se neke zaglavljene posiljke mrdnule

055x.jpg




@markomix

Nema od toga nista - ni jedna logistika do sada nije menjala sistem pa nece ni ovi...

Imas objasnjeno sta koji status znaci i sta i kako mozes da pratis.

Videcemo da li ce Posta Srbije menjati sistem i uvesti pracenje za Ux...xx
Mada nece ni to mnogo pomoci....
Pojedine lokalne poste ce i dalje ostati najlosija karika u lancu isporuke :(
( nije Srbija tu nikakav izuzetak !!! )
 
Kipar,Slovenija,Srbija LA...HU

lahu0549.jpg

@stevan10

Veliki distributeri spakuju gomilu malih posiljki u velika pakovanja
( kutije , vrece ) i tako predaju logistickim/kurirskim sluzbama.
Oni ih proveravaju i sortiraju u velikim eksportnim centrima i
preko tranzitnih centara salju ka krajnjim destinacijama.

large.jpg
 
Da nema pravila za Arrive at Linehaull Office. Posiljke stare 20 dana i dalje imaju taj status a neke tipa novije porduzbine koje su u tranzitu 14 dana vec imaju sledeci status Received by local delivery company.

U pitanju su UA-HU


LA -HU koje sam porucio u rasponu od 5. do 15 decembra sve svu stigle u Srbiju pre dan, dva sto je dosta brzo. Sad Madjari nece raditi ili ce raditi smanjenim kapacitetom od 30. decembra do optimalno 2. januara A nasi ce bogami zbog Bozica i ostalih praznika takodje da nastave i u narednim danima da rade traljavo. Tako da sve sto bude kod njih u tranzitu ili skladistenju malo ce da kasni.
 
Bogme, danas dve LA uletele na carinu, a i krpe koje idu sa UA dobile status Arrived at local delivery center
 
U prevodu carina ce poceti da peljesi i zadrzava i pakete UA-HU i slicne. U teoriji lepo je imati registrovnost i garanciju ali carina ce biti ta koja ce dodatno da usporava sve. I opet ce mu biti na isto.
 
ja imam dosta posiljki sa AE, sve su UA HU, i stigle su u local delivery center od 20.11 naovamo, i nista ne stize. Na ship24 se vidi da su 6.11 izasle iz HU ka SRB. Bio do lokalne poste danas (inace tamo cak i znam nekoga pa bi me i pozvali mozda) i kazu nema nista. Plus od letos dosta stvari nije nikada stiglo, to je upalo valjda u strajk poste, a tu je bilo i nekih stvari koje sam porucivao po drugi put, a prvi put su stigle regularno. Nije to nista skupo sve zajedno, pa da sumnjam da neko peljesi, ali sta ja mogu dalje da uradim? na AE naravno odbiju svaki dispute i kazu 'idi u postu tamo ti je'.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno