Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna LA0544HU stoji već duže vreme, nema je na našoj pošti i dalje, poslednji status received by local delivery company od 14.12. Da li neko ima ideju koliko ću je još čekati?
Meni je upravo danas stigao LA0544...HU paket, siguran sam da ce i tebi uskoro, cekao sam ga samo 38 dana 😂
 
LA0547 šatro pokušana isporuka juče, danas vrv u mojoj bližoj poštici.
 
Meni je upravo danas stigao LA0544...HU paket, siguran sam da ce i tebi uskoro, cekao sam ga samo 38 dana 😂
A kako ti je izgledao tracking za tu pošiljku? Je l' odjednom stigla bez najave ili je prolazila regularne statuse kao i ostale porudžbine?
 
Stigao mi je paket od prijatelja iz Nemacke i trenutni status je "Za carinu" vec nekoliko dana. Vrednost paketa je oko 60 evra. Da li je potrebno da se unapred salje neka faktura/potvrda o placanju ili samo da cekam dok se nesto ne promeni?

1703594212622.png
 
Doneo nam je da su sve velike Ali radnje od kojih se zapravo isplati uzimati opet stavile rampu na slanje u Srbiju zbog strajka i jer se zalecete na refund znajuci da sve zivo kasni.

:(

Npr. Factory Direct Collected Store - sada vise ne salju za Srbiju

Od njih na 2 naloga imamo 2 porudzbine - posiljke danima stoje u Madjarskoj

LA0550 - Arrived at linehaul office 3.12

i

LA0542 - Received by local delivery company 28.11
UPU i Posta pokazuju 20.12 HU1005 Posting/Collection

Identicnih primera ima jos na desetine :(
 
Ima dosta anomalija kod Madjara trenutno, npr. uspeli su da ocitaju statuse pogresnim redosledom za ovaj UA1105 :)

1703608093468.png

Stici ce sve eventualno, pomirio sam se sa time da pre 15.01. necu da vidim nista i to je ok. Kad bude bice
 
Novi Sade mrda li šta? Konkretno Detelinara, 20 završenih pošiljki bez trackinga.. naručeno pre 2 meseca i jače. Ni traga ni glasa... Vredi li otići do pošte?
 
@ProdigyFreak

LA...HU prolaze GPC NS i ima evidentiranih po lokalnim postama.
Sigurno prolaze i Ux...HU , ali to kretanje niko ne evidentira.

Idi do poste i pitaj da li imaju razvrstanih posiljki , da li
isporuka ide nekim redom ili kako zahvate sa gomile.
( koji serije kodova su trenutno na redu za isporuku )
Ako na salteru budu reseni da te se "otkace" , ti se onda "zakaci"
i trazi da razgovaras sa sefovima uz napomenu da ces pisati
reklamaciju na rad poste i sluzbenika
 
:(

Npr. Factory Direct Collected Store - sada vise ne salju za Srbiju

Od njih na 2 naloga imamo 2 porudzbine - posiljke danima stoje u Madjarskoj

LA0550 - Arrived at linehaul office 3.12

i

LA0542 - Received by local delivery company 28.11
UPU i Posta pokazuju 20.12 HU1005 Posting/Collection

Identicnih primera ima jos na desetine :(

da, velika steta sto ne salju vise. vrhunska radnja.
od njih imam 2 LA054 koji su zapeli u HU. kod mene su statusi:

11/29 - arrived at linehaul
12/11 - received by local

a druga:

11/30 - arrived at linehaul
12/14 - received by local

obe nemaju na nasoj posti HU prijem, tj imaju posiljke nisu nadjene
 
Ako oznacite slanje u npr. EU mozete videti mnogo vise / sve proizvode.Obustavili su slanje u Srbiju
 
GeForest Store
Factory Direct Collected Store
Manufacturer Direct Store

najjaci superdeals su davali.. ubedljivo najbolji 11,11 ikada.
probao bosnu. isto ne. albanija geforest imao 280 strana proizvoda za slanje tamo. tuga.
mada sam primetio problem sa npr fdc. desilo mi se da su mi ponistili porudzbinu vrv zbog shipping fee. uz to su bili neki sumanuti popusti. npr onaj punjac akumulatora sto se vrti u super deals mesecima sam platio 8,9 usd. na taj nacin sam uzeo gomilu proizvoda koje sam realno placao sa bar 50% popusta uz besplatno slanje. na kraju, poslednje 2 porudzbine su spakovali u jedan LA. tako da je moguce da je problem u tarifi slanja do ovde. u poslednjim danima dok su radili dostavu ovde desavalo se da je na listi cena jedna, a kada se otvori konkretna strana sa tim proizvodom cena bude znatno veca. ocigledno sa znatno vecim shipping fee jer je kao slanje besplatno a u stvari, naravno, ulazi u cenu proizvoda.
 
Ima istine i sa tim, ali najvise mislim da ima veze sa štrajkom pošte i veoma usporen rad Madjara. E sada zbog čega su Madjara toliko usporili to mi nije jasno, da skoro mesec dana pošiljke stoje u Budimpešta pa tek onda pošalju za Srbiju, pa još naši štrajkovali pa se nakupilo pošiljki... sve u svemu dok se ne reši praćenje običnih pošiljki uvek će biti ovakvih problema.... pa i otvaranje spora pre isteka zaštite i ako se dobio predmet a otvori se spor....
 
Западна Србија, Моравички округ, каже поштар да већ данима стижу ЛА пошиљке у већим количинама него што је уобичајено, док УА нимало или врло мало.
Нема ни за пакетомате да се напуне.
Мени 4 УА пошиљке, наручене 11.11 ,,стоје" у Мађарској, једна је наводно у local delivery center .
ЛА наручена истог дана уручена ми још 14.12.
 
Meni sleteo u paket jedan koji je od 19.10 u Srbiji, ostao jos jedan i da se prekrstim. Ostali posle naruceni stizu regularno.
 
:(

Npr. Factory Direct Collected Store - sada vise ne salju za Srbiju

Od njih na 2 naloga imamo 2 porudzbine - posiljke danima stoje u Madjarskoj

LA0550 - Arrived at linehaul office 3.12

i

LA0542 - Received by local delivery company 28.11
UPU i Posta pokazuju 20.12 HU1005 Posting/Collection

Identicnih primera ima jos na desetine :(
Vidim ja odjednom nestali sa početne. Cutesliving isto. Inače te prodavnice su jedine još imale slušalice nekih brendova koji su još ranije prestali sa slanjem u Srbiju.
 
Kako god okrenem Amazon i Ali mi brzi od Ananasa :D 6 dana mi stoji navodno spakovana posiljka, cak i placena... eto peske da sam ketenuo po istu na dan kupovine vec bih je i pokvario. Tako da gledajuci iz tog ugla, Aliexpress je jos i podnosljiv
 
@sasa022 Da li ti se ikad desilo da pošiljke za naš seoski poštanski broj završe u Kraljevu? 🤣🤣🤣

Screenshot_20231227_014248_Chrome.png

Šta sad raditi povodom toga?
 
Bio sam u lokalnoj posti i to je bukvalno puna soba paketa,nabacano u desetine gajbi i sve to treba isporuciti a mislim da im vise od pola postara fali.Dok u selu u okolini bg gde inace postar ceka da se skupi 5-6 paketa pa ide da podeli sada lezi oko 100 paketa koje nema ko da podeli.
 
Status za registrovanu arrived at local delivery center a posiljka jos nije ni na izmenicnoj posti.
 
Status za registrovanu arrived at local delivery center a posiljka jos nije ni na izmenicnoj posti.

Isto ovde. Mislim da samo kasni informacija kod pracenja u posti otprilike jedan dan za ovo - da su zapravo skenirali kod i da stvarno jeste stigao u izmenicnoj, da se ta informacija prosledila negde gde sajtovi za pracenje mogu to da vide. Znaci verovatno ce sutra da se pojavi na sajtu poste za pracenje da je stigao juce.
 
Svaki veći poštin štrajk, a čini mi se da su poslednjih godina bila dva (bez ovog poslednjeg), ponuda ka Srbiji je bila sve gora. Ranije, praćene pošiljke su bile simbolično skuplje od nepraćenih, tipa par dolara. Sada, ako ne daju džabe onda cepnu $80+ (a nepraćene idu često 15, 20$). Do ovog štrajka, neki su i davali džabe poštarinu. Sad ili ne šalju za Srbiju ili se ne isplati platiti poštarinu.
 
Мени стигао јутрос ЛА0544...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno