Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma debili.
Ne pitam gde je sada pošiljka da mi odgovaraju da su u pitanju neregistrovane pošiljke bez mogućnosti praćenja (što isto nije tačno jer praćenje nestaje po ulasku pošiljki u Srbiju (ili možda već kad uđu u Mađarsku)), već ih pitam da li je paket fizički u toj i toj pošti. To se može proveriti, ne treba ti sistem za praćenje za to.

Šta bi sa svakodnevnim direktnim letovima Peking - BG?
Da ih ima verujem da bi bilo tako slato jer velika većina putničkih aviona ima i deo za kargo...

EDIT: Primetio sam da mi uglavnom ne stižu pošiljke sa robom široke upotrebe (podloge, usb, torbica i sl) dok neka specifična roba koja treba samo meni (neki sajdžijski delovi i alat) u velikom (možda i 100%) procentu stiže, valjda zato što lokalnom poštaru ne treba i ne zna šta bi sa tim radio...

Probaj da posaljes mail direktno toj posti.
Mailovi su im isti

[brojposte]@posta.rs i [brojposte]@jp.ptt.rs
Na primer, za postu Nis 6 je mail [email protected] / [email protected] ili sa skracenicom za grad ispred
postanskog broja - ni[email protected]

* Nisu sve poste promenile domen, pa ja kada mi nesto treba posaljem na sve 3 verzije:
 
Ali bila dobra cena za 40 kom. :ROFLMAO:
Dobro si prošao, mogli su da te pozovu malo i da se ispričate pa možda i da padne neka kaznica uz vraćanje pošiljke.
 
Ne glume budale i ne mogu da ti naplate carinu jer nemas firmu pa da uvozis 40 kom.necega.zna se kako to funkcionise,postoji zakon.drugi put se informisi sta kupujes i koju kolicinu kao fizicko lice a ne kao privatno ili kao firma.
Do sad sam ih kupio 200, ne znam šta im je sad dunulo. Hoće li bar da mi vrate pare?
 
Kontaktiraj prodavca, piše u uslovima kupovine šta se dogadja u slučaju da se vrati pošiljka. Obično je da od osnovne cene (na poštarinu što si platio zaboravi) odbijaju poštarinu za vraćanje koju će morati da plati i ako je bilo dodatnih troškova (ležarina i sl.) a to zna i da premaši vrednost pošiljke.
 
Juce mi je stigao jedan UA****HU, zanimljivo je to sto na Nindzi, 17track i Parcelapp nije bilo nijednog statusa. Pracenje je jedino bilo moguce preko Cainiao -tj AE. nekoliko dana ranije stigao jedan koji je uredno imao statuse na Parcelapp i nindzi kao i na AE. U celoj prici je zanimljivo i to da su slati iz Shenzshen-a koji je u tom trenutku bio u lockdown-u te prodavci nisu mogli da salju nekih nedelju dana, kad su ih pustili prethodni tracking je istekao te uredno poslali i azurirali status na AE sa novim brojem.
 
Poslednja izmena:
Doneo postar 6 paketica UAxxxHU.

Zadnji statusi:
At local delivery center: Sep 24 At local delivery center
At local delivery center: Sep 30 At local delivery center

Imam i sa istim zadnjim statusom od Sep 21....njega nema :(
Tacno ce biti sto mi je postar prosli put rekao da ostane pri dnu i cami dok ne dodju do kraja ili dok ga ne uhvate i podele za dostavu.
 
U čemu je fora u ovolikim statusima sa carine?
LB... LT pošiljka.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221005_175755_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20221005_175755_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    139.7 KB · Pregleda: 77
  • Screenshot_20221005_175742_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20221005_175742_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 83
Jos nisi stigao na red za pregled,zbog toga pise otpremljen.
 
Kad ti se pojavi 61200 Carina tek onda počni da se spremaš za novo odelo, tad počinju da uzimaju meru i kroje.
 
Dobio sam odgovor od pošte koji sam očekivao. Bla, bla, bla neregistrovana pošiljka, nemoguće praćenje, lažni statusi...

Međutim sad ću direktno da pitam da se nakon razgovora sa šefom lokalne pošte pisanim putem izjasne da li se predmetne pošiljke fizički nalaze u toj pošti ili ne, za to im ne treba praćenje.

Ovo sam im poslao:
Poštovani 29.09. poslao sam upit broj xxxxx na koji sam danas dobio odgovor.
Izgleda da se nismo razumeli.
Mene interesuje da mi se, nakon provere sa rukovodiocem pošte, pisanim putem odgovori da li se pošiljke UA...HU, UA...HU i UA...HU nalaze u Pošti xxx, ulica xxx?
Za takvu vrstu provere (ne)mogućnost praćenja pošiljke nije relevantna jer se uvidom na terenu može utvrditi da li se paket fizički nalazi u predmetnoj pošti ili ne.

Evo odgovora na pitanje
Da li se za neregistrovanu posiljku ( Ux...xx ) iz Kine koja nema
pracenje moze dobiti pisana potvrda da se fizicki ne nalazi u lokalnom
postanskom centru tj. lokalnoj posti koja vrsi isporuku na
adresi primaoca ?

ptt1.jpg


Da li jos neko ocekuje LP.... Ux..MY/LI posiljke koje imaju status da su stigle u Srbiju
krajem avgusta i pocetkom septembra ?
 
Evo odgovora na pitanje


Pogledajte prilog 358405


Da li jos neko ocekuje LP.... Ux..MY/LI posiljke koje imaju status da su stigle u Srbiju
krajem avgusta i pocetkom septembra ?
Ja sam bolje prošao, danas su mi poslali ovo na mail sve sa njihovim logom i zaglavljem:

"Поштовани,

На основу добијених информација из доставне поште 21xxx xxxxxxxxx, обавештавамо Вас да нема приспелих пошиљака на име xxxxx xxxxxx..

С поштовањем,

Пошта Србије"

Sad ću ovo da printscrinujem, prevedem u translejteru pa i to printscrinujem i okačim na svaki dispute koji ću pokrenuti...
Ne nadam se puno.
 
@dedamrsoje
Za prvu par dana pre isteka zaštite piši prodavcu čisto da ga obavestiš da pošiljka nije stigla do tebe a trebao bi u roku od 24h da ti odgovori, možda i pomogne ako dodje do dispute, za drugu ti nije problem.
Lako je tebi nada je uz tebe ali žališ se da te polako napušta. :ROFLMAO:
 
Imam ja dve jedan je LP00529417793976 od 30.08 , pise da je stigla u Srbiju jos 12.09 ali postar je nije doneo iako je doneo neke koje su narucene izmedju 1.09-15.09 . Druga je jos gora
ona je od 23.08 UT044865632NL isto Aliexpress ali ni od nje nema traga iako sam dobio gomilu drugih koje su kasnije narucene .. jednostavno zamisljam tamo na carini ili posti neke velike sanduke pune posiljki a iza njih do zida jedno 100-200 kom. koji su zapali i niko nece da se sagne i pogleda pozadi i da to pokupi :(
 
Stiglo juče sa Alija, vrednost 29,61€. Poštaru platio 604 din.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    69.7 KB · Pregleda: 69
Jel ima još nekog sa paketima i statusom od 9.9 at local delivery (RS) da nije dobio pakete?
 
Imam ja.

06.10 i 19.09 RS At local delivery center

22.07 i 19.07 HU At local delivery center

12.07 In transit Received by local delivery company

Nista nisam dobio.
 
Meni od 20.09 stoji da je u lokalnoj posti ali nisam dobio nista.

Zato danas dobijem postu iz suda da mi se obustavlja sluzenje kazne iz 2019godine zbog zastare... ali kako redovno stize posta ja nemam pojma koje kazne,
 
Ima li ko da je skoro stogodj porucivao preko UK Royal Maila? Meni obicno stize do 10 dana, ali sad se priblizava 20 dana. Bez pracenja je posiljka.
 
Ne pamtim da je bilo perioda da baš ništa od pošiljaka sa Alije ne stiže kao poslednjih mesec dana.
Pišem za NS.
 
4 dana od kine do madjarske, 2 dana u madjarskoj, 13-ti dan u srbiji i jos nije stiglo, pa ti vidi gde je problem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno