Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja jos cekam jedan paket od proslog 11.11, mozda stigne sad sa ovom novom turom...:D
 
Poslednja izmena:
Kod mene je danima zastoj

Da li je nekom stigla koja UV..UZ posiljka ?

Od kojih datuma vam UB..LV stoje zaglavljene u Rigi ?

Imam i jedno i drugo.
Za ovo prvo (UV UZ) sam se iznervirao jer sam se nadao da ce biti preko LT. Tako da sam broj za pracenje posiljke izbrisao iz aplikacije... kad stigne... stiglo je. Ako uopste i stigne.

Za UB LV imam prs i pleva... sa razlicitim statusima, samo sto nisu zaglavljene u Rigi, sve su izasle iz LV. Znaci ili su negde u transportu zaglavljene ili ovi nasi indijanci opet zeznuli stvari kao po obicaju. Posto vidim da imate neki statuse u isto vreme kad i ja da je vama stiglo a meni nije.
Tako da ne mogu vise da se nerviram oko gluposti, ovo polako sve pocinje da gubi smisao.
Narucivacu u drugoj drzavi i to je to, ne mogu vise ovako da se napinjem.
 
Stigao turcin narucen 22.10. poslat 24.10., stigao u Srbiju 07.11. kod mene 09.11. Vrhunski! Stigao i jedan Uzbekistanac LP narucen 15.10. poslednji status 28.10.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nadam se izuzetku i da se nece cekati kao obicno kada je SY u pitanju.
252ef6631254b52f8140486e1fd0f3d0.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Stigao jos jedan LP Uzbekistanac narucen 16.10. poslednji status 28.10.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Naručio sam 4.11. Mifa A20 zvučnik. Pisalo je da šalju preko SF eParcel. Sada kad pogledam u tracking piše "Delivering Problem at countrz of origin warehouse". Da ne očekujem da će stići?
 
Danas isporuceno

UH..TR - Oct 23 PTT Turkey
Item was uplifted to flight to destination country
Item arrived destination country
Processing by destination postal office

Par UD..LT

i par UB..LV
za neke od njih ne postoji status da su prosledjene iz Rige !!!

Nisam primetio ni jednu UV..UZ



@ MaxPower85

Mozda imaju problem jer uredjaj sadrzi bateriju.
Pitaj prodavca da li zna sta se desava.
Ako pocne da lupa gluposti , otkaci ga.
Sacekaj 15-ak dana i ako nema novih statusa tj. potvrde da je posiljka krenula , otvori spor i trazi refund.
 
Stigao mali paketic preko Uzbekistanske poste, narucen 27.10 , zatekao ga u sanducetu 10.11. Ekspresno.
 
@ Gilgamesh

SunYou vecito pravi gluposti :(
Iako su SYRM i SYAE registrovane posiljke , nemaju standardni kod za pracenje i nasa posta ih ne evidentira na pracenju.
 
@ Gilgamesh

SunYou vecito pravi gluposti :(
Iako su SYRM i SYAE registrovane posiljke , nemaju standardni kod za pracenje i nasa posta ih ne evidentira na pracenju.
imaju ali RFxxxxxxxLV i taj se evidentira pogledaj na koverti sledeci put.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@sasa022 hvala na savetu, poslao sam im poruku.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
imaju RFxxxxxxxLV i taj se evidentira pogledaj na koverti sledeci put.

Ali R kod vidis tek kada dobijes paketic :S:
Ako imas aplikaciju koja na osnovu SYxx koda izbaci i Rx..xx a ti slobodno napisi.


@qwerty96

Napisacu ako sakupim koverte i pohvatam sta je sa kog naloga :p

Mada tesko da ce ti to puno znaciti , jer se desava da se posiljke poslate istog dana
razidju u tranzitu.
Desilo mi se mnogo puta sa LV , a desava se i sa TR.
 
mislio sam na to da vidis kod kad ti stigne paket.Da znam za app rekao bih ti.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Juče kupih nešto sa Ali-ja, paket poslat i dobio broj za praćenje RW... SG. Nisam znao da su Singapurćani ponovo krenuli da šalju ka Srbiji.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
I meni dali ovaj broj RB*********SG, ali u statusu pise "Delivering Problem at countrz of origin warehouse", poslao sam im poruku da vidim sta se desava.
 
Stigao jedan UB....LV paket posle skoro dva meseca.
Ni malo mali paket, u pitanju je pozadinsko osvetljenje za tv. Zacudio sam se kad sam video da je kinez poslao toliki paket od 23 dolara neregistrovanom postom.
Ali je sve ispalo super
I moram da pohvalim kako je upakovano maximalno zasticen.
1247d1187090459198adec339f68df5e.jpg
7f1be067652d2a25f7344c893d1b21d4.jpg
edd5064adca396c67e0734ce0db549d7.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
223cee126367034c613529205912ee35.jpg
 
Poslednja izmena:
Čitam šta pišete i počinjem da sumnjam da me potkradaju. Imam preko 20 aktivnih pošiljki sa statusom departed sredinom oktobra iz LV, ništa mi ne donose. Ili ovo praćenje mnogo laže, ili naši dave na carini ili poštari kod mene brišu sve što vide. Strah me pomalo i da ne ostanem bez para, jer ako ništa ne dobijem pomisliće i ovi na Aliju da lažem...
 
@ nidzesi

Dosta pisemo , isprati temu.

Neke posiljke iz Rige proslede isti dan kada stignu iz Kine. Neke stoje zaglavljene i po par meseci.
Za neke nema podataka da su prosledjene , a isporucene su u Srbiji.

I nasi u GPC-u izgleda rade kako im se koji dan svidja :S:
Danima nista ne prosledjuju i onda samo jedan dan u male poste dodje gomila
i postarima treba par dana da to sve podele.
 
Pratim, ali ne vredi. Vi dobijete bar po nešto, ja ništa :D

28.10. su stigla 4 i od tad ništa.

Hx1PTck.png
 
@ nidzesi

Ako ti je za utehu , slicna je situacija i kod nas ostalih....


Ove koje danas i narednih dana krecu iz Kine , valjda ce doci do proleca :p
 
Čitam šta pišete i počinjem da sumnjam da me potkradaju. Imam preko 20 aktivnih pošiljki sa statusom departed sredinom oktobra iz LV, ništa mi ne donose. Ili ovo praćenje mnogo laže, ili naši dave na carini ili poštari kod mene brišu sve što vide. Strah me pomalo i da ne ostanem bez para, jer ako ništa ne dobijem pomisliće i ovi na Aliju da lažem...

Kod mene slična situacija, svima ponešto stigne, meni jok...
U poslednje vreme ni sa Ebay-a ništa, doduše to je lako, posle 30 dana dispute i doviđenja, na Aliju prođe pola godine dok ne omoguće dispute...
Naravno nije dispute sam sebi cilj, hoću da dobijem ono što sam poručio, jer mi treba...
 
Isto i kod mene.. Imam neke TR, LV, UZ i LT.. Sve u rasponu od 40 i manje dana, nista ne stize..
Posebno me cudi za TR, oni obicno stizu za ispod 30 dana
 
Ja sam misljenja da su svi rascistili skladista pred 11.11. a da su nasi zatrpani i vuku se.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa porudzbinama sa ali-ja putem FEDEX ip ili DHL. Nudi se besplatna dostava za neke proizvode (vrednost oko 200E) ali me brine da li oni naplacuju spediciju. Porez i carinu znam da moram da platim ali ako nakarikaju i troskove spedicije onda mi je jeftinije da kupim kod nas.
 
Da li je neko imao iskustva sa PTS Worldwide shipping iz Turske? Naime, našao sam na Aliju radnju iz Turske i naručio neki džemper. Stoji da je džemper 6. novembra ušao u Srbiju i da je na carini, ali nema nikakav broj koji se može koristiti i na sajtu pošte.
 
Ima li neko iskustva sa porudzbinama sa ali-ja putem FEDEX ip ili DHL. Nudi se besplatna dostava za neke proizvode (vrednost oko 200E) ali me brine da li oni naplacuju spediciju. Porez i carinu znam da moram da platim ali ako nakarikaju i troskove spedicije onda mi je jeftinije da kupim kod nas.
Računaju da te to ovde košta dodatno 64e carina i PDV i oko 40e DHL špedicija.
 
@ nidzesi

Verovatno standardna dostava kao Yanwen S...->UH..TR kada ide iz Kine.
Sve te posiljke stizu petkom u Srbiju , tako da se poklapa i za tu tvoju.

Imamo primere da su pojedine UH..TR posiljke isporuceni tek posle 2-3 nedelje od statusa da su stigle u Srbiju.


Generalno , situacija u Posti Srbije je veoma losa , tako da nam samo preostaje da se naoruzamo strpljenjem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno