Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla 3 LP Uzbekistanca, dva narucena 27.10. poslednji statusi 07.11. Treci porucen 19.10. poslednji status 04.11.

Jedan Yanwen porucen 19.10. poslednji status 11.11. Zanimljivo da je isao preko PostNL.

Dva LV-a, jedan porucen 19.10. poslednji status 27.10. Drugi narucen 30.09. poslednji status 27.10.

Da napomenem da su LV i LP bili sve Cainiao Economy Global.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Јанвен UD....NL поручен 20.10. са последњим статусом 11.11. стигао данас. Успорило нешто...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Promena statusa...nadam se potajno da će stići do 19 novembra, pošto sam kupio za rođendanski poklon.
8f721744ef030578fdde3584679eb195.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Ima li neko iskustva sa porudzbinama sa ali-ja putem FEDEX ip ili DHL. Nudi se besplatna dostava za neke proizvode (vrednost oko 200E) ali me brine da li oni naplacuju spediciju. Porez i carinu znam da moram da platim ali ako nakarikaju i troskove spedicije onda mi je jeftinije da kupim kod nas.

DHL za proizvode vrednosti do 50€ možeš da prođeš bez carinske procedure, a sa FEDEX nema šanse da prođeš bez dodatnih troškova. Zastupnik u Srbiji je Flying cargo i toliko su bezobrazno da je to neverovatno.
Pre neki dan mi je na pravno lice stigao uzorak iz Kine, vrednost uzorka 4$, Kinez platio transport, napisao je da je 25$, ne znam koliko je zaista paltio. Pre nego što mi je poslao paket, zvao sam Flying Cargo (Fedex/TNT zastupnik) da proverim sa njima da ne prođem kao u UPS da za uzorak od 2$ platim 6500 dinara carinjenje (JCI+carina+PDV). Sve mi kažu kako da uradim, Kinez sve popuni kao što su mi rekli, stigne paket, oni meni traže 2200 dinara. Nešto preko 500 dinara PDV i 1350+PDV usluga carinskog skladišta. Kaže "ali ovo vam i jeste besplatno, samo moramo da platimo dažbine državi". Kad sam rekao da neću da preuzmem, oni krenuli da smaraju Kineza da on plati. Na kraju sam ja platio, da se ne brukam pred čovekom koji me ne poznaje, a poslao mi uzorak o svom trošku tako da za 3 dana stigne u Srbiju.

Jedini način da prođeš bez troškova u Srbiji je da pošilac stavi paritet DDP, što znači da će pošilac da plati sve troškove prilikom uvoza.
 
Јанвен UD....NL поручен 20.10. са последњим статусом 11.11. стигао данас. Успорило нешто...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Pa naravno da su usporili kada vise ne idu preko Turske nego Holandije.

Meni su danas stigla dva komada porucena 19.10. isto preko Holandije islo.

A dobio sam i novi broj za pracenje u formatu : RX*********DE
Sto koliko vidim ovo znaci da ide sada preko Nemacke, prvi put imam ovaj broj pa ako je neko imao ranije a nisam primetio da je pisano ovde, neka napise za koliko otprilike stize..
 
Evo ti moj RX... DE

Stigao za 21 dan, i sudeci po statusima, Nemacku nije ni video :)
Screenshot_20201114_004036.jpg
 
Kada ubacim broj u trackchecker mobile izbacuje rs_post, dhl_glob, dhl_pak, de_post_packet...

Sto bi trebalo da znaci da ide preko Nemacke, e sada ako si vec primio tako ili nema statusa kada je prosao kroz Nemacku ili i ne ide uopste, nemam pojma koliko vidim ovo je registrovana posiljka cim si imao pracenje do samog kraja i potpisao za prijem...
 
b44d79eab7107eba6142671ef723cca7.jpg


Može li neko objašnjenje? Pretpostavljam da ću platiti neku carinu. Kako ide ta procedura i gde se to plaća? Vrednost kupljenog artikla je 60$.
 
b44d79eab7107eba6142671ef723cca7.jpg


Može li neko objašnjenje? Pretpostavljam da ću platiti neku carinu. Kako ide ta procedura i gde se to plaća? Vrednost kupljenog artikla je 60$.
Ne mora da znači, sve zavisi od operatera koji ti bude pregledao paket...ako ti bude ocarinio na vrednost od 60 dolara, iznosiće te carina, porez i poštanski troškovi oko 2200 dinara i plaćaš poštaru ili u pošti, zavisi gde budeš preuzimao paket.

Poslato sa Nova 5t
 
Znači mogu platiti poštaru ako donese paket na vrata ili u pošti ako mi samo ostave onaj papirić za preuzimanje pošiljke?
 
Meni je stigao fedex, pre mesec dana. 500din su mi uzeli za nesto.
Na telefone se niko ne javlja. Bila je planirana isporuka za 17h i samo dosao kurir u 9 ujutru i ostavio papir nikog nema kuci i promenio plan na 9ujutru, pa sam morao ići da preuzmem iz skladišta.
Sto se tice isporuke iz kine do sr besprekorna, al nesto kod nasih ne štima baš.

DHL za proizvode vrednosti do 50€ možeš da prođeš bez carinske procedure, a sa FEDEX nema šanse da prođeš bez dodatnih troškova. Zastupnik u Srbiji je Flying cargo i toliko su bezobrazno da je to neverovatno.
Pre neki dan mi je na pravno lice stigao uzorak iz Kine, vrednost uzorka 4$, Kinez platio transport, napisao je da je 25$, ne znam koliko je zaista paltio. Pre nego što mi je poslao paket, zvao sam Flying Cargo (Fedex/TNT zastupnik) da proverim sa njima da ne prođem kao u UPS da za uzorak od 2$ platim 6500 dinara carinjenje (JCI+carina+PDV). Sve mi kažu kako da uradim, Kinez sve popuni kao što su mi rekli, stigne paket, oni meni traže 2200 dinara. Nešto preko 500 dinara PDV i 1350+PDV usluga carinskog skladišta. Kaže "ali ovo vam i jeste besplatno, samo moramo da platimo dažbine državi". Kad sam rekao da neću da preuzmem, oni krenuli da smaraju Kineza da on plati. Na kraju sam ja platio, da se ne brukam pred čovekom koji me ne poznaje, a poslao mi uzorak o svom trošku tako da za 3 dana stigne u Srbiju.

Jedini način da prođeš bez troškova u Srbiji je da pošilac stavi paritet DDP, što znači da će pošilac da plati sve troškove prilikom uvoza.
 
Fedex mi je vrteo neke službene papire po Evropi nedelju dana, malo bugarska, Belgija, francuska, nemačka, pa opet Belgija i tako... Ne znaju gde je Srbija nikako... Na kraju su dostavili u 8 ujutru a pisalo očekivana isporuka u 6 uveče... DHL je zakon

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ima neko da mu nije isporucen UB LV sa zadnjim statusom 11.9.2020. ?
Ako nema niko da znam da ga je novi postar maznuo... jer pre toga mi je stari postar isporucio jedno 7-8 paketa sigurno sa tim statusom i datumom.
Cisto da znam da li da dizem refaund.
 
Мени је поштар исти од кад знам за себе а кад се замене, тај други поштар убаци у друго сандуче иако јасно пише моје име и презиме.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@qwerty96 @DjolePevcanin23

I Posta Srbije pravi haos i logistika do Srbije pravi haos....

Zalite se na rad postara - kod mene je u par navrata "upalilo" - https://posta.rs/cir/korisnicki-servis/reklamacije.aspx

Ja od prodavca zahtevam produzenje roka zastite do 120 dana .
Ako ne stigne trazim refund.

Onim prodavcima koji su korektni i realno shvataju problem ponovo platim ako posiljka stigne.
U situaciji da se prodavac pravi blesav i ja se napravim blesav.....:-devil-:
 
Ima neko da mu nije isporucen UB LV sa zadnjim statusom 11.9.2020. ?
Ako nema niko da znam da ga je novi postar maznuo... jer pre toga mi je stari postar isporucio jedno 7-8 paketa sigurno sa tim statusom i datumom.
Cisto da znam da li da dizem refaund.

Nije ti poštar maznuo. nego je ta tura negde zaglavila.
I meni stoje negde u Latviji uglavnom samo sa tim datumom, u stvari stigne po jedna pošiljka svakih desetak dana, zajedno sa ovim novijim.
Nekoliko je čak dobilo i nove statuse u Latviji početkom novembra, što bi valjda značilo da su možda krenuli ka Srbiji, a makar sigurno da nisu izgubljeni.
Predlažem da sačekaš još malo ako imaš fore.
 
Čisto da vidite koliko moje pošiljke putuju i kada je bio zadnji status, da ne mislite da je samo vaša problem i da li je možda poštar prisvojio. [emoji23]
cc107ad9d39bf1b1648a0b8168a12f3a.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Lepo ti vodis evidenciju...



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Čudimo se što toliko dugo čekamo na pošiljke iz kine...pa ja sam poslao preporučenu pošiljku sa povratnicom 23 oktobra u HR, papirologija je u pitanju, platio sam oko 700 dinara i još uvek mi nije stigla povratnica da su primili pošiljku. O čemu mi pričamo...kao da smo udaljeni milion kilometara?!

Poslato sa Nova 5t
 
^ Druže ne čudim se ja ničemu, osim što pojedini članovi pokušavaju da nas ubede da postoji neki smislen sistem i preproučen način postupanja u vezi svega ovoga (kako ubediti kineza da šalje i preko kog transportera slati, praćenje pošiljki i šta koji nebulozni status ustvari znači i sl.), a više je nego jasno da je sve lutrija i da može nešto da ti stigne iz Kine za 10 dana (ma kako i preko koga slao), a da nešto (u mom slučaju većina stvari) ne stiže nikad, i da niko ne zna zašto je to tako i kako to preduprediti...
 
U zadnjih mesec dana dve porudžbine iz Kine. Prva stigla za 16 dana. Kako je brzo stigla, naručim još jednu od istog prodavca i ona je stigla za 10 dana, odnosno danas, stim da je u Bg-u bila već u petak uveče, da nije bio vikend stigla bi i još ranije. To je moje poslednje iskustvo.

Pre toga od 10 paketa iz Kine nije stiglo više od 5-6. a svi koji su stigli su putovali najmanje 25 dana.
 
Evo instalirah i ja ovu aplikaciju... Cekam neke pakete bas dugo poneki je stigao za mesec dana... Sta znaci sto mi je ovaj jedan zelen? Kao je stigao u Srbiju?
kJV0K2y
 

Prilozi

  • rsz_screenshot_20201116_145057.jpg
    rsz_screenshot_20201116_145057.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
Evo instalirah i ja ovu aplikaciju... Cekam neke pakete bas dugo poneki je stigao za mesec dana... Sta znaci sto mi je ovaj jedan zelen? Kao je stigao u Srbiju?
kJV0K2y
Po defaultu je period zastite za povrat novca 60 dana i tebi je vec presao u drugu polovicu perioda. Ovi crveni kao da su ti vec prosli. Kada unosis podatke za pracenje moras namestiti i period zastite na onoliko koliko je. Meni su na aliju uglavnom na 90 dana.

Poslato sa Nova 5t
 
Da li neko zna šta kod UPS-a znaci: This delivery address is in a remote area where deliveries are not made daily?
Paket je stigao u Bg i prošao carinu. Sa kim u Srb radi UPS, da li će mi poštar doneti paket ili...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguće da će tražiti doplatu za isporuku jer nema svakodnevne isporuke za mesto gde živiš. Aks je isporučivao, verovatno još to rade a Express Courier d.o.o. - UPS je zastupnik kod nas. Njih sam prošle godine kontaktirao jer je hanuma zaboravila karticu preko bare a nije upisan br. fona za kontakt
 
Pre par godina su se ljudi žalili da R pošiljke iz Srbije nemaju praćenje u USA i još nekim državama.
 
Na kom sajtu mogu da pratim RR ----RS pošiljku za USA, na većini mi ne izlazi ništa kako je napustila Srbiju?

Može preko Ebay trackera kada postaviš broj pošiljke i pratiš pošiljku preko samog Ebay sajta...

Praćenje pošiljke na taj način je izuzetno detaljno, bukvalno vidiš svakodnevne promene statusa.

Preko zvaničnih sajtova Pošta Srbije i USPS, nema ništa (iako je preko USPS moglo pre hiljadu godina)...

Dakle ako nisi slao preko Ebay, mrka kapa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno