Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Imam jednu UC....HU poručena 31.03. zadnji staus
2024-04-09 22:20 GMT+8
Out for delivery
Received by local delivery company

Ako ti to išta znači
Zanima me posto sa tim tvojim statusom ja imam od 04.04 i jos nije dobila arrived at local delivery center,sve mi se cini da je za UC kao i za UB zadnji status Received by local delivery company.
 
Ja imam nekoliko UC..HU koje su još 26.03 dobile status Received by local delivery company, posle toga ništa, verovatno će na tome ostati
 
Evo ga poslednji status (za sada)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240413-182236.png
    Screenshot_20240413-182236.png
    100.5 KB · Pregleda: 71
@nula


Prvo su spominjali mart , pa posle maj.

Ostale linkove imas na ovoj temi

I nova vest - sada ( kao ) prosiruju saradnju sa HU

 
Zanima me posto sa tim tvojim statusom ja imam od 04.04 i jos nije dobila arrived at local delivery center,sve mi se cini da je za UC kao i za UB zadnji status Received by local delivery company.
Takođe nekoliko UC i UB received by local delivery company 8, 9, i 10. aprila i ništa dalje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, šta vi pišete? To su neregistrovane pošiljke, nema praćenja u Srbiji.
Ako ih dobijete sredinom, krajem maja budite srećni. Posebno zbog najavljenog štrajka od 7. maja.

Ovo za štrajk sam negde pročitao, ne mogu da se setim gde.
 
huu.jpg
@EMF

Bio si od velike pomoci za Generator i ako generises Ux...HU kodove videces
da u vecini zemalja u regionu za njih postoji pracenje.

To su posiljke komercijalnog karaktera i treba vec jednom da se tako i tretiraju
i da se ne mesaju sa "obicnim" NEkomercijalnim Ux...xx posiljkama.
 
Poslednja izmena:
posiljka koja je od 11.3 bila "arrived at local delivery center" stigla danas i to u paketomatu
 
@sasa022
Sale, razumemo se, odgovorio sam na upite o nepromenjenim statusima "neregistrovanih" pošiljki.
Jasno je da u regionu postoji praćenje, kod nas (još uvek) ne.
Svakog dana proveravam neku UC... pošiljku na sajtu pošte, da prvi javim da (ne ponovo nego) konačno radi bioskop. (;
 
@markomix

Za Ux...xx nema pravila

Pogledajte prilog 437910


@The Filozof

Gotovo sigurno nije UA...HU


Poslednji UA1999...HU kodovi su podeljeni 18 i 19.03

UC...HU krecu od 19.03



@kalin62

Tu se jasno vidi gde je posiljka isporucena !!! - pokreni spor i dobijas refund...
Da, ali ako prelistas prethodnih par strana bilo nas je vise koji smo cekali 19.02. ALDC, samo sam javio da su mi stigle 2 od 3 taj dan, zato sam i naveo i vremena da se zna sta je raspakovano. Usput, stigla je juce i 3. sa statusom ALDC od 19.02. , ona je 18:33.



@olimpik Bas sam hteo da pitam da li je svima tako. Isto imam par UC koje su ostale na RLDC, a do sada su morale da dobiju ALDC da su dodavali te statuse, tako da ocigledno za sada ne ubacuju te statuse za UC. Valjda ce ovi nasi da krenu s tim pracenjem u maju, pa nam onda to nece ni biti toliko bitno​

 
Poslednja izmena:
Imam 6 UC..HU sa statusom Received by local delivery company. 2 su dobila status 26.03, još 4 su dobila status 28.03.
Ali imam i jedan UA..HU sa ALDC statusom. Status RLDC je dobila 25.03, a ALDC 28.03.
Izgleda da UC..HU ide gore od UA..HU
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    26.6 KB · Pregleda: 30
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    27.2 KB · Pregleda: 33
Niko me nije zvao?

Screenshot 2024-04-14 171646.pngScreenshot 2024-04-14 171629.png
 
To što pošta radi (odnosno ne radi) polako prelazi granice nemara i neprofesionalnog odnosa na poslu, i postaje kriminal. Kad nas odžepare napolju besni smo, kad pošta ne isporuči naše pakete, to prolazi bez frke.
 
Nije ni trebalo da te zove, nije stigao da ti isporuci pa ce od ponedeljka.

Ne tumacite te Cainiao statuse bukvalno, samo i iskljucivo je bitno ono sto pise na sajtu Poste od momenta kad se pojavi kod nas.

A za sve probleme, olovku imate, pa zaokruzite sledeci put, sve ostalo je prosipanje u prazno.
 
Gomila UC pošiljki je napustilo madjarsku poštu 11. i 12. 04. (Departure from outward office of exchange) i izgleda da je problem sa logistikom i transportom jer se vidi po LA pošiljkama
Friday, April 12, 2024 Departure from outward office of exchange
Friday, April 12, 2024 Preparing item for international transport
i tu je kraj, kod nas je još nema na praćenju.
 
Imam pošiljku LA koja ima status na našoj Posti prijem od 10.04.2024 17:59:00, trebalo bi da stigne sutra ali videćemo. UC ne menja status od 03.04.2024 Received by local delivery company.
 
Uh al' ćete popiti političke poene ako ne i banove....

Elem, UC...HU poručena 29.3. Received by local delivery company 10.4.
Nastavlja se tradicija da brže stigne iz Kine nego iz carinskog magacina.
 
px.jpg
Poštar iz Mionice izgleda već u štrajku :ROFLMAO:
 
Stigle dve UA pošiljke

UA1943...HU
Naručena 07.03.
Delivery Company 13.03.
Delivery Center 22.03.

UA1954...HU
Naručena 09.03.
Delivery Company 22.03.
Delivery Center 26.03.
 
Koliko je sa čekanje na BG carini jel i dalje 15 dana?Prelistao sam 10 stran uanzad uglavnom nema primera sa carinom.
 
Meni su tri LA...HU pošiljke, sve sitnice, na BG carini dvije od 06.04 a jedna od 09.04.
 
Meni je i to u redu jer znam da sad kad otišao da će da ga klepe
 
1713196723295.png
Taman sam mislio da sam uspio da se dogovorim sa poštarom oko dostave pošiljki, ali izgleda da nisam... Sanduče prazno, a status "Izveštena". Nije prilazio mojoj zgradi danas...
 
Danas mi je stigao paketić bez praćenja naručen početkom novembra prošle godine. Nije bilo skupo, oko 5 dolara, pa nisam ni pokušavao dispute. Ali je to stvar koja mi je baš trebala, pa sam u februaru poručio ponovo, sa praćenjem, i to je stiglo za dvadesetak dana. Inače, pošta Beograd.
 
Nazad
Vrh Dno