Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

100x je rečeno da UA..HU ne mogu da se prate u Srbiji (pa ni na sajtu pošte).. Delivery Center znači da su u Srbiji ali ne znamo tačno gde
 
Stigla LA0591..HU, naručena 18.02.

Stigla i UA1691..HU, naručena 24.01. (Delivery Company 07.02. a Delivery Center 12.02.).. Dakle i dalje oko mesec dana za UA pošiljke od trenutka ulaska u Srbiju
 
Kod mene je za UA prosek 2 meseca,jos dobijam one iz prve polovine januara a ove kasnije se ne pojavljuju.Tako da nema strogog pravila...
 
Ipak danas stiglo naplacen samo PDV ( ne zalim se ) , Kupljeno od dve razlicite prodavnice a stavili sve u jedan paket ,
 

Prilozi

  • ЦамСцаннер 2024-03-08 13.19.jpg
    ЦамСцаннер 2024-03-08 13.19.jpg
    356.2 KB · Pregleda: 102
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    53.6 KB · Pregleda: 103
UM.jpg

Za Ux...HU jos uvek ne postoji evidencija


----

Kod mene preko LPC SM , Ux..HU u poslednjih mesec dana stizu posle oko 30 dana od statusa Arrived at local delivery center.
Do pocetka augusta je bilo par dana , od tada do februara oko 15 dana i onda 25-30.
 
Da li neko zna zašto se ovde datum prispeća i datum "za carinu" ovoliko razlikuju? Obično je istog dana i jedno i drugo. Jedino mi pada na pamet da je odmah otišlo na carinu, ali da nije ubeleženo. Pošiljka iz GB.
1709977653141.png
 
NS, Telep, stigla na paketomat jedna UA129170xxxHU poručena 28.11. prošle godine. Dve UA282045xxxHU poručene 14. 10. i dalje nisu isporučene...
 
Onda se ja još uvek nadam da mi stignu UAxxxHU koje su od sredine februara u Srbiji.
 
Jos nisu ni pristigle ni one sve iz novembra-decembra, delimicno stizu sa kraja januara, a za sredinu februara ces se jos nacekati, mada ne mora da znaci... Nemoj da se cudis moze ti stici i za 2 dana i za 2 meseca....
 
Neke LAxxxHU su mi stigle za manje od mesec dana, mnogo brže nego što sam očekivao, a bile su i vrednije stvari, sve preko 50€ i sa praćenjem.
 
LA... HU stizu lagano za 20-30 dana ako ne zaglave na carini kao mnoge poslednjih mesec dana.
 
Pojavilo mi se ovo u direct4me. Nemam neregistrovane sa tako velikim brojem i prvi put vidim UA-HP. Neka greška verovatno. Videćemo u subotu, 3. septembra kad stigne🙂 Da li je ovo neki pokušaj da prate neregistrovane?
1000004122.png
 
Ako nisi ironican, verujem da je 9.3, tj danas 😀
 
Ma naravno. Mislim da svakako jos uvek nema pošiljaka sa ovako velikim kodom za praćenje u Srbiji.
 
Ima u Engleskoj ta oznaka :)
Mada je verovatnije loše prekucavanje u pitanju ako nije stvarno iz UK.
Kako misliš veliki kod, meni su svi UAxxxHU sa toliko cifri, baš sam pogledao.
U Pančevu odavno nemaš više isporuku nego preko te aplikacije ili poruke podižeš sa paketomata. Kakvo crno praćenje, čim nema barkod za skeniranje, oni to moraju ručno da prekucaju, pa i u tu aplikaciju.
IMG_0826.jpg
 
@nesa69

Sve posiljke imaju bar kod - moze da se ocita i sa telefona.
Evo ocitaj kod i napisi koji su brojevi

p3.jpg


@Zarkusi

Kod nije tacan pa i da se radi o UA...HP
I za HU i za HP je 178206623

UA178....HU su ( vecinom ) stigle u Srbiju.
Stizu i UA188...HU - Arrived at local delivery center 2024-03-07

Samo ove prognoze o datumu isporuke nisu bas obecavajuce :(
( 15 dana Kina - Srbija , 30+ dana 35km Surcin - Zemun - Pazova )

p2.jpg

prognoza.jpg
 
123... idemo svi :)

Ne znam za ove od pošiljke prošle godine, ne mogu da se setim da li je bio barkod. Ne naručujem ja tako često.
Ove zadnje dve iz februara su spojene pod tu jednu u paketomatu i nisu imale bar kod na kovertama/paketima (maloj dve futrole za mobilni).
Stvarno ne znam kako su uneli drugačije osim ručno, jedino ako nemaju neki pristup tracking bazi podataka.
 
Mislim da to neko ručno unosi, verovatno umesto HU je HP, na mojim ua koje idu na paketomat uvek bude sve malim slovima u poruci.
 
Ne unose ručno već telefonom sa kojim skeniraju bar ode, video sam nekoliko puta ispred paketomata kada skeniraju pošiljke i ubacuju u paketomat. E sada da li je greška ili ne, ne znam.
 
Meni LA0586*****HU od 24.02. u statusu Za Carinu... valjda ce doci do Nove godine,
a UA1560*****HU od 25.01. u statusu Arrived at local delivery center i za koji dan joj isticu i oni dani za dostavu, tako da cu ocigledno morati zaboraviti na nju
 
UA1560*****HU od 25.01. u statusu Arrived at local delivery center i za koji dan joj isticu i oni dani za dostavu, tako da cu ocigledno morati zaboraviti na nju
Ne mora da znači.Meni su sad u februaru stigle dve neregistrovane pošiljke naručene u novembru prošle godine. Ništa veliko ali 3 meseca je 3 meseca
 
Nadam se da će mi moje LA bar od 23./4 na carini doći ove nedelje a ove od 27-9 ako prođu biće lepo mada ko zna.
NS
 
Nadam se da će mi moje LA bar od 23./4 na carini doći ove nedelje a ove od 27-9 ako prođu biće lepo mada ko zna.
NS
23.4? 😬 Čemu ja da se nadam...

Pošiljka iz Kine stigla za par dana u Srbiju i onda jednomesecno vozanje po raznim carinarnicama i čekanje iznova...
1000003912.png
 
Najverovatnije je krenula put HU čim je vraćena u izmeničnu. Dispute ne gine a od Pošte možeš jedino da dobiješ odgovor koji je razlog vraćanja ako će da te uteši.
Danas stigle UA HU 12.02. Arrived at local delivery center ali još nema na vidiku od 25.01. i 02.02., Bgd je u priči.
 

Pitaj da slucajno ne krene nazad posiljaocu

Najverovatnije je krenula put HU čim je vraćena u izmeničnu. Dispute ne gine a od Pošte možeš jedino da dobiješ odgovor koji je razlog vraćanja ako će da te uteši.
Danas stigle UA HU 12.02. Arrived at local delivery center ali još nema na vidiku od 25.01. i 02.02., Bgd je u priči.

Ma kakvi, otišla je greškom prvo na Nišku carinu i tamo čekala carinjenje da bi skontali da je trebalo da ide u Novosadsku (pošto sam iz NS) i sad opet čekanje mrtvo da ocarine.
 
Ne bih da mračim, ali sve više mi se čini da naručivanje sa AE pošiljki koje nemaju praćenje, polako gubi smisao zbog problema ili nemara u našoj pošti.
Za neke skuplje stvari nije problem platiti dodatno za praćenje, ali ima puno sitnica koje su zaista potrebne i kojih ili nema kod nas ili su značajno jeftinije nego ovde, za koje nema opcije dodatnog plaćanja za praćenje. Statusi tipa - Arrived at local delivery center i Received by local delivery company za nas kao korisnike ne znače više ništa jer nema ni približne predstave kada će i da li će to stići i do nas.
Često nije problem materijalni gubitak od nekoliko dolara za "nestale" pošiljke, već to što neke stvari koje su nam (ili bar meni) zaista potrebne i na koje računamo čekamo nekoliko meseci i na kraju ih ne dočekamo.
 
Proširiti kapacitete + zaposliti ljude = Ubrzati proces ( logično, sve više i više je poručenih pošiljaka iz godine u godinu )
Ili
Uvesti novi sistem za praćenje većine pošiljaka ( + neregistvovanih ) i pritom opet čekati na pošiljke po 2-3 meseca ali će ljudi prividno biti srećni jer znaju gde se nalazi pošiljka ali opet ne mogu ništa da utiču jeeejjj

Kako razmišlja direktor, šef..neko ko je na funkciji...hmmmm gde ja tu mogu više da ukradem i strpam u svoj džep...teško pitanje
 
Nazad
Vrh Dno