Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Od 7 kupovina sa aliexpress-a u proteklih 5 meseci stigle su 3, posle 100+ dana. Za Srbiju postoji povrat novca ako je posiljka registrovana ili ako ni ne stigne do Srbije, za ostalo ne. Sto zbog toga sto vecina tih posiljki bude isporucena kad tad (nekad i posle 5-6 meseci), sto zbog toga sto su posteni kupci trazili refund iako je posiljka isporucena. Resenja ima, ili vise nemoj uopste kupovati ili kupuj samo koje idu kao registrovane, ili poseti drugove i rodjake i njihove kolege u Posti i pitaj ih zasto tako rade.
 
Od 7 kupovina sa aliexpress-a u proteklih 5 meseci stigle su 3, posle 100+ dana. Za Srbiju postoji povrat novca ako je posiljka registrovana ili ako ni ne stigne do Srbije, za ostalo ne. Sto zbog toga sto vecina tih posiljki bude isporucena kad tad (nekad i posle 5-6 meseci), sto zbog toga sto su posteni kupci trazili refund iako je posiljka isporucena. Resenja ima, ili vise nemoj uopste kupovati ili kupuj samo koje idu kao registrovane, ili poseti drugove i rodjake i njihove kolege u Posti i pitaj ih zasto tako rade.
Nista novo nisi napisao sem sto odobravas to sto sam na neki nacin opljackan. Svaki clan ovde ocekuje neki vid podrske a ne ismejavanje ili odobravanje neceg sto nije realno.
Ja pricam o malim posiljkama. Da li je neko ranije varao ili ne to sad nije tema.
Samo sam od pocetka izneo tvrdnju da za male posiljke nema vise povrat novca kako bi edukovao one koji planiraju kupovinu na Aliexpresu.
Da li cu ja kupovati ili ne to nije tvoj problem. Sustina svega ovoga je da ljudi iz Srbije znaju da za male pakete vise nema povrat novca ako se paket zagubi ili ga neko ukrade.
 
Poslednja izmena:
sada znas da kada kupujes nesto sa aliexpress ne biras saver shipping jer ces dobiti unregeisterd tracking code. lepo izaberes standard shipping, dobijes registered tracking code i siguran si (platis malo vise, ali gledaj na to kao na osiguranje)
 
Pomiri se sa tim, kinez vidi status da je u lokalnoj posti i teracete posti da se obratis, nasi cete u posti otresti isto kao i kinez, uz obrazlozenje da nemaju pracenje i oni tu ne mogu nista. Ili prihvati taj rizik da mozda nikada ne dobijes posiljku ili ne narucuj, trece nema... Ti si tu kao i svi mi ovde totalno nezasticen i bez ikakvih prava....

A to kad se izvadi iz paketomata, te price ukrali, sta znam ja neverujem, ja samo kednu nisam pokupio iz paketomata, isao odmah poale dan-dva u postu u kojoj je trebalo da bude, naravno nemaju pojma, isao u drugu u koju mi obicno stizu posiljke, takodje nemaju pojma,zalio se preko sajta, zvali iz poste da kazu da nemogu da je nadju, pomirio se sa tim.... I gle cuda posle 7 meseci stize mi ta posiljka, u svom tom haosu mogla je komotno da se zagubi, da je klepe, prezivela je i strajk i opet stigla...

Sve u svemu, ne opterecuj se previse, spasa ti nema sem da cekas mozda jednog dana i stigne... Tako nam je svima dok se ne uvede pracenje i za ne registrovane.
 
Nista novo nisi napisao sem sto odobravas to sto sam na neki nacin opljackan. Svaki clan ovde ocekuje neki vid podrske a ne ismejavanje ili odobravanje neceg sto nije realno.
Ja pricam o malim posiljkama. Da li je neko ranije varao ili ne to sad nije tema.
Samo sam od pocetka izneo tvrdnju da za male posiljke nema vise povrat novca kako bi edukovao one koji planiraju kupovinu na Aliexpresu.
Da li cu ja kupovati ili ne to nije tvoj problem. Sustina svega ovoga je da ljudi iz Srbije znaju da za male pakete vise nema povrat novca ako se paket zagubi ili ga neko ukrade.

Mi smo ocekivali od tebe podrsku, posto si ti otkrio da imas proverene informacije...

A sto se tice tvoje sustine koju navodis, sami ljudi iz Srbije su krivi sto nema refunda za ne registrovane, da nekazem sami smo krivi, jer se ne svrstavam u onu grupu sto je masovno trazila refund, kad je bio ocigladen zastoj do poste, pa novogodisnji praznici... Nisu ni kinezi sisali vesla, pa da dele sakom i kapom refund za Srbiju,znaju oni dobro gde je problem.
 
Pa ja nisam ovde da se zalim vec da skenem paznju buducim kupcima sta ih ceka ako im neko ukrade ili im se zagubi mali paket.
Sustina mog prvog komentara je edukacija buducih kupaca da vise ne postoji povrat novca za zagubljene male pakete koji neidu na potpis.
Mislim da je to svima ovde odavno poznato.
 
Pa ja nisam ovde da se zalim vec da skenem paznju buducim kupcima sta ih ceka ako im neko ukrade ili im se zagubi mali paket.
Sustina mog prvog komentara je edukacija buducih kupaca da vise ne postoji povrat novca za zagubljene male pakete koji neidu na potpis.
Ovde ne dolaze buduci kupci da bi im ti skretao paznju... Nego vec svrseni kupci,a ima ih raznih od iskusnih do onih sto cim vide nema posiljke posle 2 dana od statusa na aliju da je u lokalnoj posti, pa onda radi google i eto ih na forumu i onda su pametni odmah u prvom postu. Tu negde kao i ti.
 
sami ljudi iz Srbije su krivi
Sta da ti kazem sem da nastavi da okrivljujes svoje a velicas sve druge.
Bas patriotiski od tebe. Niko nije kriv samo smo mi krivi i najgori. Pa ja nikad tako nesto ne bi rekao za svoj narod.
Od obicne edukacije buducih kupaca doslo kako smo mi najgori. E pa nismo.
i eto ih na forumu i onda su pametni odmah u prvom postu. Tu negde kao i ti.
Au gde si me ti sad svrstao! Nema mi paketa po pola godine a ti me svrstavas u ludake? A gde si ti? Ajde reci mi gde si ti ili ja da ti kazem gde si?
Dal je moguce da ovde postoje ovakvi koji nista pametno ne kazu a samo vredjaju i da Administracija to dopusta?
 
Pa ja nisam ovde da se zalim vec da skenem paznju buducim kupcima sta ih ceka ako im neko ukrade ili im se zagubi mali paket.
Sustina mog prvog komentara je edukacija buducih kupaca da vise ne postoji povrat novca za zagubljene male pakete koji neidu na potpis.
Onda edukuj i one koji su pre par godina prijavljivali kada istekne vreme da paket nije stigao pa dobijali refund iako su dobili paket a kinez to nije mogao znati.Sto bi se reklo pare i jare,e sada kinez oduzeo pare pa nam krivo.
 
Budući kupci a i skorašnji da napišem max dvogodišnji (koliko kapiram postalo je in čekati pošiljke iz Kine) dovode do ovakvih situacija za većinu njih nerešivih.
 
Do svih ovih lomova dovela je naša pošta, tj. radnici pošte koji su štrajkova li i napravili haos koji je io ako bio samo u manjoj meri a sa štrajkom su napravili takve zastoj da nije ni čudo što kasne pošiljke ili ih nem uopšte. I da pojedini su krivi sto se ne dobija redund jer status "Arrived at local delivery centar" kazuje da je pošta prihvatila paket, to se dešava i sa registrovanim pošiljkama i tačno znmao kada pošta prihvati paket iz Madjarske, to onda naši nabacaju u neke kontejnere i čami nedeljama i mesecima. Ipak je najveći problem do naših.
 
Sta da ti kazem sem da nastavi da okrivljujes svoje a velicas sve druge.
Bas patriotiski od tebe. Niko nije kriv samo smo mi krivi i najgori. Pa ja nikad tako nesto ne bi rekao za svoj narod.
Od obicne edukacije buducih kupaca doslo kako smo mi najgori. E pa nismo.
Pa ko je kriv sto paketi mesecima stoje u nasim postama ili nestanu iz paketomata, Kinezi, Amerikanci, Vatikan?
 
Suvišni postovi su pobrisani, a podeljeni su banovi i kazneni poeni. Manite se javnog prepucavanja i vređanja putem privatnih poruka jer se neće dobro završiti po vas. Držite se teme !!!
 
Jos jedna registrovana stigla - orjentaciono se jos uvek ceka 34-35 dana ako ode na carinjenje - vazi samo i iskljucivo za GPC Nis.

LA0576XXXXXHU - Naruceno 16.01., do nas stiglo 03.02., bice preuzeto sutra 08.03.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su počeli da prate i U pošiljke



Nije čitavim putem već samo kad stigne do nas ali i to je veliki napredak (za našu poštu). Nadam se samo da nije neki test period nakon koga će da odluče da ništa od toga.
Podigao danas pošiljku u pošti. Na šalteru ne mogu da je nađu po U broju. Na koverti je nalepnica sa našim RR brojem što znači da rade isto kao i sa L pošiljkama pre par godina. Što bi jednostavno kad može komplikovano...
 
Podigao danas pošiljku u pošti. Na šalteru ne mogu da je nađu po U broju. Na koverti je nalepnica sa našim RR brojem što znači da rade isto kao i sa L pošiljkama pre par godina. Što bi jednostavno kad može komplikovano...
I šta meni znači kod koji ne znam?

Evo kome treba sveža info za NS
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-08-08-50-30-47_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg
    Screenshot_2024-03-08-08-50-30-47_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg
    145.7 KB · Pregleda: 53
Pa vidi se na sajtu pošte ali se ne vidi kod njih u pošti. Znaš kad je stiglo, da li je na carini, da li je pokušana dostava itd.
 
Podigao danas pošiljku u pošti. Na šalteru ne mogu da je nađu po U broju. Na koverti je nalepnica sa našim RR brojem što znači da rade isto kao i sa L pošiljkama pre par godina. Što bi jednostavno kad može komplikovano...
Svašta... A na sajtu pošte se videlo, ne? Da li možeš da okačiš skrinšot one prethodne pošiljke nakon što je dostavljena? Hvala unapred.
 
Neverovatno brzo od HU-HU1005 statusa. Šteta što je zaglavilo u Mađarskoj nekoliko dana, ovo bi bio rekord.

Mislio sam da će sledeće nedelje stići ali možda će i danas
Screenshot_2024-03-08-09-47-00-189_rs.assecosee.pttandroidapp-edit.jpg
 
ЛА-ХУ поручена 23.02., деливери центар 06.03. ми је јутрос испоручена... Значи од поручивања до мене за 14 дана, мсм да ми је ово рекорд.
Београд у питању, попта у Падинској Скели.
 
I danas dve posiljke iz decembra.Jedna narucena 11,druga narucena 22.Prva je UA....HU,a druga UB....HU.NS.
 
Kinez kaze da jeste
 
Nazad
Vrh Dno