Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

To sa LP brojevima nije promena iz jednog u drugi LA broj već choice kupovina i pošiljka ide sa dva LA broja, kao da su dve poiljke a u stvari je jedna pošiljka i onda kreće ona priča sa punim džakom i čovek se uhvati uvek za pogrešan broj koji ne postoji u našem sistemu.
Moj poštar je najbolji ne pije kafu, zove i za neregistrovane pošiljke ali izgleda da hoće na časove kupovine na AE. Izgleda da rešio i njemu da donose da malo maltretira kolege.
 
Nije mi jasno zasto te posiljke bez pracenja jednostavno ne trpaju po pakotomatima kad su ih vec kupili, debilana 101%
U NS koliko se bese sad ceka 4-5 meseci za isti?!?

Ako neko zna gde se nalaze u kom magacinu, za NS nek javi gde su te UA**HU i slicne posiljke nece mi biti tesko iako imam par godisnje!
To sto mi ovde kukamo NEBULOZE ne vodi nicemu, pogotovo za NS gde se izvljavaju kao na smo najgori kriminalni olosh i carina i posta!!!!

Da nije mozda onaj magacin na klisi tamo samo debilana radi preko veze...
Novosadska carina baš za pošiljke je na adresi gde je i GPC, u Primorskoj, na Klisi
Ja sam par puta bio tamo ali zbog registrovanih pošiljaka, teško da može išta da se izvuče neregistrovano
Hala sa zilion pošiljaka i radnici koji kao nešto rade za računarima
 
Ja ih nisam odavno posetio bili su ispod poste u Vojvodjanskoj ulici ranije mora da su se preselili zbog prostora
 
Napisano ti je gore za LP brojeve i choice kupovinu i nema menjanja LA brojeva, jedino je pitanje koji LA broj će se pojaviti na praćenju pošte.
 
Koliko sam ga ja sada razumeo on je dobio pored LP broja 2 LA broja kao alternativni broj što do sada nisam video ni čuo.
 
Ja u više navrata dobio po dva LA broja na jedan LP. Nije bila choice kupovina već standardna. Samo treba ispratiti koji će se od ta dva pojaviti na sajtu pošte.
 
To se uglavnom radi kada je choice kupovina, dodele 2 LA broja kao da su dve pošiljke a napakuju u jednu pa ti baj pod kojim brojem će se pojaviti na praćenju pošte. Kada se pojavi HU-HU status moraš na poštinom praćenju da bodeš oba broja i na jednom će se pojaviti HU-HU a drugi ne postoji jer kod nas nema LP praćenje. Da li to kombinuje logistika u HU da provuku kao jednu pošiljku ili odmah kod pakovanja u Kini kad vide da težinski i gabaritno može da prodje pojma nemam. Ja nisam čuo već otvarao takve pošiljke.
 
Poručio sam baterije za YI 4K+ kamericu još 7. februara, ali po statusu izgleda da su ih vratili prodavcu. Prvi put se susrećem sa ovim, može li neko da mi potvrdi?

Da li da tražim refund pošto me prodavac nije kontaktirao? Ili da se dogovorimo da spakuje baterije u neki drugi proizvod kako bi mogle regularno da prođu?


EDIT: Sad gledam nove recenzije, izgleda da se ostali kupci isto žale da nisu im stigle baterije, prvo negativno iskustvo što se mene tiče da je neka ozbiljnija vrednost u pitanju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240420-105429_AliExpress.png
    Screenshot_20240420-105429_AliExpress.png
    181.9 KB · Pregleda: 162
Poslednja izmena:
Vracene su, napisi mu forme radi da ti i on napise da trazis refund i to je to.

Situacija je cista tako da tu nema problema, pare dobijas sigurno.
 
Ne može da se promeni broj u Madjarskoj, broj se menja pre transporta iz Kine u Mađarsku. Imam 2 takve pošiljke sa LP brojem i dobije se alternativni broj pre nego što prodje za Mađarsku.
Da pojasnim - pošiljka ima 1 LP broj i 2 (dva) LA...HU broja.
To se uglavnom radi kada je choice kupovina, dodele 2 LA broja kao da su dve pošiljke a napakuju u jednu pa ti baj pod kojim brojem će se pojaviti na praćenju pošte. Kada se pojavi HU-HU status moraš na poštinom praćenju da bodeš oba broja i na jednom će se pojaviti HU-HU a drugi ne postoji jer kod nas nema LP praćenje. Da li to kombinuje logistika u HU da provuku kao jednu pošiljku ili odmah kod pakovanja u Kini kad vide da težinski i gabaritno može da prodje pojma nemam. Ja nisam čuo već otvarao takve pošiljke.
Da dodam - samo 1 artikal je u pitanju i kupljeno je preko popusta sa coins-ima. Drugi LA...HU kod se pojavio otprilike kad je pošiljka stigla u Mađarsku (video sam ga na global.cainiao.com).
 
Sta mu dodje UC pocetno?
Placeno skoro 6 usd za postarinu, a izgleda da je neka economy?
 
Carina NS, stanje na danasnji dan. Malo je veci paket tako da cenim da su ga otvarali, pa eto da znate do kog datuma su stigli...
 

Prilozi

  • carina.png
    carina.png
    14.8 KB · Pregleda: 62
Meni jedna na isporuci, stigla 06.04 u BG.
1713770066709.png
 
Samo da javim da mi je do dana današnjeg stiglo 14 od 15 sitnih UA pošiljki iz Kine - poručeno krajem februara ove godine. U petak sam primila 7 izjedna.
Pošta Rakovica.
Tako da ima nade, sa srećom da stigne svima na adrese. :)
 
AE odavno prestao sa UA pošiljkama a ja "tek" danas zatvorio tu seriju. Stigle UA pošiljke na gomili sa statusima ALDC 26. i 29.03 i 03.04., Bgd je u priči.
 
Ta je verovatno prosla bez otvaranja i naplate. Javi bas kad stigne da znamo...
Donio opet poštar, zvao da siđem, sad potpisujem za svaku, nije otvarana ni carinjena (metalna narukvica za Redmi band).
 
Danas stigla jedna UA..HU u BG, ALDC status je bio 29.03.
Još uvek se čeka 6 UC..HU paketa. Svi imaju status Received by local delivery company, dve 26.03, četiri 28.03.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-22 122244.png
    Screenshot 2024-04-22 122244.png
    42.4 KB · Pregleda: 21
Meni , ne praćene, pošilke iz Kine koje poručujem preko Joom+a stižu znatno brže nego od Alija.
Danas sam preuzeo tri paketića ,poručeni 21.03.,u Srbiju stigli 7.04.
U pitanju su UT 79......NL
 
Stigla UA...HU posiljka dan pred istek produzenog roka za isporuku

Poslednji status
Arrived at local delivery center Feb 13, 2024


Pocela je i isporuka UC...HU

Received by local delivery company Apr 4, 2024


LPC SM
 
Sta kad se ovako desi?Postar ne da nije bio, nego nije ni prosao kroz moju ulicu.
 

Prilozi

  • Screenshot (29).png
    Screenshot (29).png
    61.8 KB · Pregleda: 73
Odes u postu i pokupis tamo, tako i jedan od mojih postara redovno radi.
 
Мени је ЛА...ХУ пошиљку поштар донео на врата и преузео сам уз потпис.
Сад чекам 2 УЦ...ХУ, баш ме занима да ли ће поштар да их донесе или ће да их фрљну у неки пакетомат.
Шта треба да се наведе као адреса да би пошиљку ставили у одређени пакетомат?
 
Nazad
Vrh Dno