Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Kod nas u firmu svaki dan postar nesto donosi, ako nije za firmu onda je nesto od zaposlenih i uvek je to bar tri cetiri paketa tako da ce tesko reci da nismo bili na adresi :) Zato svi i narucujemo na adresu firme jer smo tu svi veci deo dana a ako nismo, portir preuzme.
 
Ne tangiraju se oni mnogo oko toga. Već sam pisao, ja sam mog zatekao kako ubacuje izveštaj u sanduče (dok su to još radili). Evo me, na adresi sam, gde mi je paket. Brate, u pošti je, ko će sve to da nosi.
 
Ima i drugačijih primera nije sve crno :)

Ima poštara legende, svaki put me probudi kad stigne nešto. Čovek uzima pošiljke oko pola 8.

Nego za one moje pošiljke kontaktirao sam kineze, kažu da će vratiti odmah deo novca, odbio sam nisam ni pitao koliko, ili da čekam da isteknu rokovi za ceo iznos. Čude se i oni zašto nema promene statusa od 02.09. Jako im je žao, suze rone na tastaturi...

Kontaktirao sam i madjare večeras, čekam odgovor, ako ga i bude... Popunio formu na sajtu + poslao mail.



Screenshot 2024-09-26 220005.png
 
Neki lik koji je zaposlen u pošti, na X je pisao danas poduže o čemu se radi, ukratko u avgustu je bilo 500k samo Temu paketa, nemaju dovoljno ljudi, niko neće da radi, male plate.
 
@M J Naravno da ima, nije generalizacija. Samo jedan od primera. Ima i dobrih.

@sammy Meni nije jasno da nabaciš firmi toliki posao i da ne podeliš neki bonus radnicima da ih motivišeš da rade više i bolje (ko hoće). Plati ih po učinku, odredi normu, pa sve preko neka ide dodatak na platu. Verujem da bi neki (većina) rado prihvatili da rade i duže, ako im se to isplati. Oni koji sede i bleje, će to nastaviti. Oni su već preplaćeni.
 
Krenućemo da uvozimo postare kao sto smo vozače GSP. Zapravo vec sam vise puta video strance kao dostavljače za glovo itd.
 
Igrajte se - pomerajte kodove i mozete izracunati prosek za svaki period

npr.

PT0022400xxRS - PT0091300xxRS

B2B, Electronically arrived
9.8.2024 - 12.9.2024

oko 690-700.000 za 35 dana
 
Hahahah, moram da dodam na ovo da je pretpostavka bila na mestu.
Evo prve posiljke o kojoj sam pricao kako je promenila status posle 5 dana iako na M-One i DExpress i dalje stoji stari status.
Pogledajte prilog 459570

A malo pre videh da se isto desilo i sa sledecom za koju sam ocekivao isto, znaci nakon 5 dana promenjen status, a na M-One i DExpress stoji stari.
Pogledajte prilog 459571

Sledeca je taken from the sender 21., pa ocekujem da i ona sutra promeni status osim ako im skripta/cronjob ne prsne pri izvrsavanju.

Znaci, kakvi su prevaranti ovi iz Temu, nema dalje 😄

Nego, vidim da pricate o nekim serijama posiljaka itd
Sve moje pocinju sa AG03083, sta to znaci?
Izdaju lazne tracking informacije. Evo i moj slucaj, ako se malo bolje pogleda isti je vremenski razmak izmedju tvog i mog pretposlednjeg i poslednjeg statusa 5 dana i 24 minuta :)

Hahahahahaha, jos malo kao svajcarski sat. Treca takodje azurirana posle 5 dana na isti status.

1727420616447.png
 

puptt.jpg
 
Evo ga LPxxxPP, doneo Bex. Putovalo 11 dana. Evo i papir, na koverti bilo vrednost 6$.
 

Prilozi

  • bex.jpg
    bex.jpg
    161.9 KB · Pregleda: 64
Kod mene se nista ne desava 714,715,716, madjari ovako odgovaraju...

Имајте на уму да у нашем систему постоје само подаци, ваша пошиљка није укључена у поштанско праћење. Чим ваша пошиљка буде обрађена, моћи ћете да пратите статус ваших пакета према служби доставе која се користи за пошиљку.

Статус своје пошиљке можете проверити овде: https://global.cainiao.com/

Пакете ће достављати пошта.

За додатну помоћ и информације, контактирајте своју платформу за куповину.

Хвала вам на стрпљењу и разумевању!
Срдачан поздрав
ЕЦСЦ Одељење за корисничку подршку
 
Pomerio se moj LA715, sad je received by local delivery company. 23 dana stajao.
 
Izgleda da je logistika bila u debelom kolapsu pa sad skidaju polako sa gomile i uz redovne pošiljke pomalo liferuju u HU poštu. Jedna tura je bila 20.09. pa 24.09. i danas što vidim po mojim i registrovanim i neregistrovanim pošiljkama.
Nisam bio te sreće da zaglibi neka pošiljka a LA072 je u ponedeljak najkasnije utorak u mojim rukama
27.09.2024 11:xxRSBEGCОтпремa
 
Jel mogu UC***HU pošiljke da se prate okvirno po datumu otpremanja prema LA****HU ?
 
Do statusa Departure from outward office of exchange sa Ship24 je sve isto i za UC i za LA a ako imaš obe sa istim datumon znaš kad je i UC stigla kod nas.
 
Da li je bolje da paket sa Temu sa AG kodom preuzmerim na paketomat na dexpress sajtu ili bolje da ne diram nista? Ne znam da li Temu pakete stavljaju u paketomate.
 

Prilozi

  • Snimka zaslona 2024-09-27 200734.png
    Snimka zaslona 2024-09-27 200734.png
    34.6 KB · Pregleda: 73
Samo je pitanje koje/čije pošiljke su preuzete.

Svakako, videćemo sledeće nedelje oće li se nešto ubrzati.
 
Ako nastave ovako sa Temu zagušiće sve kurirske službe i ima da se vratim na najstariju, ultra brzu i sigurnu dostavu - bus. Dostava paketa danas za danas, ekspres.
Neće da mi bude teško da prošetam do autobuske i alalom počastim vozača 500 dinara.
 
Oko 22.000 Temu posiljki sa AG kodom stigne za 2 dana
oko 20.000 PT...RS stigne za dan


Igrajte se - pomerajte kodove i mozete izracunati prosek za svaki period

npr.

PT0022400xxRS - PT0091300xxRS

B2B, Electronically arrived
9.8.2024 - 12.9.2024

oko 690-700.000 za 35 dana
 
Evo ja dobio pošiljku od 12.06 UBxxxxHU, zvali juče da dodjem. Ja je vec otpisao ali izgleda da su debelo zatrpan te od Juna i Jula, ko ih nije dobio postoji šansa da i one stignu.
 
Meni UC stizu koje su pre 20dana porucene. . .
A jedna LA 3 nedelje se kiseli bez promene statusa
 
Oko 22000 pošiljki od "Temu", koje su "zaglavile" u beogradskom magacinu preuzeo Bexexpress i očekivana isporuka u ponedeljak.

Meni se u petak na m-one promenilo na status "na linijskom vozilu", a u Srbiju stigla pre 10 dana. Ovaj status koliko se sećam nije bio kod prethodne pošiljke preko m-one. Na sajtu Dexpresa nema promene (poslednji status od 19.9), mada će tamo ako su preuzeli tek u ponedeljak ujutro da ažuriraju.

1000229727.jpg
 
Ne mora da znači. Meni se status u dostavnom vozilu pojavio 26.09. ali samo u Temu aplikaciji. Na Dexpresu, M-One i Parcels stoji status od 21.09. preuzeta od pošiljaoca.
 
Nazad
Vrh Dno