Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Meni je komentator sasvim sporedan. Da nije tako, svojevremeno kada se u ovoj zemlji igrao vrhunski fudbal (a imam dovoljno godina da to pamtim) nikada ne bih isao na stadion da gledam utakmicu jer tamo komentatora za publiku nije bilo niti ga igde ima. Uvek mi je bilo dovoljno da za Ronalda ne kaze da je Mesi ili za Balotelija da je Ibrahimovic i slicno i da s vremena na vreme napomene koji minut igre je u toku jer ponekad zaboravim da pogledam taj deo ekrana i to mi je sasvim dovoljno.

Inace, u digitalnu kodiranu ponudu ubacen je novi TV kanal, Bloomberg.
 
Bloomberg se emituje na: 410 MHZ
Kodiran je i to u osnovnom digitalnom paketu.
 
Sta trazi ova temu u ISP podforumu, da vas ja pitam ?
 
Pa ovo je podforum koji se odnosi na digitalnu televiziju operatera PostaNet.
 
Poslednja izmena:
Ovo je podforum vezan za pruzanje internet usluga. Postoji poseban podforum za pruzanje usluga televizije.
 
Pruzanje internet usluga i provajding. Cenjenica je da su svi znacajniji internet provajderi ujedno i kablovski ili IPTV operateri i da su internet korisnici ujedno i pretplatnici za ovu vrsu usluge kod istog ili nekog drugog provajdera/operatera (obratno ne vazi, jos uvek je mnogo onih koje ne interesuje internet ili ne umeju da ga koriste ali gledaju TV i slusaju radio). Imajuci u vidu da provajderi godinama uvode nove usluge uz internet, najnormalnije je da sve usluge budu u istom podforumu jer tako omogucavaju najbrzi uvid korisnika u nesto sto se desava vezano za njegovog provajdera i usluge koje nudi.
 
Meni tek veceras palo na pamet da skeniram digitalne kanale kod ovog provajdera. Inace sam iz Smedereva. Imam TV sa DVB-C prijemnikom. Skenirao je 140 digitalnih kanala i 72 zemaljska kanala (analogna). Sad na digitalnom modu TVa mogu da gledam samo ove kanale koje imam u ponudi analognih kanala plus par nekih koje nemam u analognim kanalima tipa RTS HD, Sky+m, Russia Today i jos par njih, ne vise od par. Svi ostali su kodirani. Da naglasim da nemam nikakav STB uredjaj jer do sad nisam razmisljao da prelazim na digitalne kanale. Sad me zanima da pustim sve digitalne kanale, i problem je sto bi na ovom jeddnom tvu gledao sve digitalne (jer me zanima par nekih kanala u HD formatu), ali u ostalim sobama imam jos 4 obicna TVa, koji nemaju DVB-C prijemnik, i na njima bi gledao analognu televiziju. Da li je ovo moguce ili kako ide procedura?
 
Potpises ugovor za digitalnu TV sa svim paketima koje zalis i uzmes STB uredjaj i montiras ga na taj jedan TV. Analona ti svakako radi i dalje na ostalim tv uredjajima, kao i ranije.
 
Nema nikakvih ograničenja u pogledu broja TV/radio prijemnika koji se mogu pratiti u isto vreme. Osnovna ponuda TV kanala (bez doplate za pay paket) trenutno obuhvata analogne i digitalne kanale (bez pay kanala) koji se simuntalno (u isto vreme) mogu pratiti na više televizora, bilo da se gleda analogna TV ili samo digitalni TV signal, ili oba u isto vreme (npr. na dva TV gledaš analogni signal, a na ostala dva digitalni signal). Osnovni digitalni paket se daje nekodiran u DVB-C formatu, tako da ti nije neophodan STB (bar je za sada tako), osim u slučaju da imaš TV koji ne podržava DVB-C, pa ti treba STB (ne mora Poštin!) da bi pratio osnovni digitalni TV paket (ne treba ti nikakav dodatni ugovor za digitalnu TV!). Za pay TV digitaliju, neophodan je poštin STB i naravno dodatna doplata za pay paket, stim što 1 STB podrazumeva 1 TV (ili više TV-a na kojima bi se uvek pratio isti TV kanal). Možeš da kombinuješ Pay TV na jednom TV-u, a na ostalim televizorima pratiš analognu i/ili digitalnu TV iz osnovnog paketa. Jedino ograničenje u broju televizora sa podrazumevanim kvalitetom slike jeste u jačini signala koji se deli spliterima (što više deljenja signala, to je slabljenje veće), ali i to se može rešiti u lokalnoj režiji kupovinom pojačivača signala…

P.S. Na Poštinom sajtu piše da je Poštin STB neophodan za praćenje i osnovnog digitalnog paketa, ali za sada se osnovna digitalija emituje u DVB-C formatu, dakle bez kodiranja. Call centar Pošte kaže da će (najverovatnije) tako i ostati, stim što za DVB-C digitaliju nema reklamacije, bar ne zvanične, tj. nisu u mogućnosti da "otvore" nalog, već samo da usmeno prenesu problem. Ukoliko imate Poštin STB, onda mogu "otvoriti" nalog za reklamaciju... mada iskreno DVB-C digitalija radi savršeno, pa ti call centar ne treba.
 
Imam Samsung LN32C350 i nisam nikakav ugovor pootpisivao sa postom, samo ono osnovno sto placam, i skenirao sam kanale i nasao je 140 digitalnih i 72 analogna, ali kada gledam digitalne kanale vidim samo one koje imam u ovamo u analognoj mrezi i mozda jos par nekih koje nemam u analognoj mrezi, svi ostali su kodirani i ne mogu ih otvoriti. Evo sad gledam malo pre su HRT 1 i HRT 2, mogli da se gledaju a sada su kodirani. Jel dovoljno da aktiviram samo tu osnovnu ponudu kod njih kako to ide? Posto me zanima nekoliko kanala iz osnovne digitalne ponude, nista vise. A i zainteresovan sam da kupim online neki STB uredjaj posto vidim da postoje neki koji mogu da snimaju program, odnosno da se programiraju da snimaju program.
 
Poslednja izmena:
...nisam nikakav ugovor pootpisivao sa postom, samo ono osnovno sto placam, i skenirao sam kanale i nasao je 140 digitalnih i 72 analogna, ali kada gledam digitalne kanale vidim samo one koje imam u ovamo u analognoj mrezi i mozda jos par nekih koje nemam u analognoj mrezi, svi ostali su kodirani i ne mogu ih otvoriti.
Kao što sam već rekao, ne treba poseban ugovor da bi se pratila digitalna TV za osnovni paket (koji ne uključuje pay kanale koji su kodirani), tj. dovoljan i je osnovni ugovor, i tako će biti sve dok je osnovna digitalna ponuda u DVB-C formatu. Kanali koji su skremblovani ili zaključani u digitalnom formatu su u stvari "pay TV" i za to ti je neophodan ugovor za pay TV paket, kao i poštin STB... HRT 1 i 2, kao i možda još neki kanali koji su takođe u osnovnom paketu se nekad privremeno skrembluju zbog "poštovanja otkupljenih prava" za emitovani program, bilo da je reč o sportskom prenosu ili je reč o filmu ili seriji koji se smeju emitovati samo na nekom geografskom području (konkretno za HRT je teritorija Hrvatske)... STB za osnovni digitalni paket možeš kupiti u slobodnoj prodaji (ne mora Poštin!), ali to ima smisla samo u slučaju da ti TV ne podržava DVB-C ili snimanje takvog programa...
 
Jel to hoces da kazes da digitalne kanale mozemo pratiti i mi koji imamo osnovni (analogni) paket?
 
Jel to hoces da kazes da digitalne kanale mozemo pratiti i mi koji imamo osnovni (analogni) paket?

Ako TV ima ugradjen kablovski digitalni (DVB-C) tjuner, moguce je na njemu bez ikakave dodatne opreme i dodatne pretplate pratiti sve nekodirane kanale iz osnovne ponude (svi digitalizovani kanali koji postoje i u analognoj ponudi + nekoliko dodatnih kanala kao sto su: RTS HD, AL Jazeera, Pink Action 2, Pink Movies 2, ...). Dekoder tj. STB je neophodan za oko 25 kanala iz osnovne i jos oko 30 kanala iz pay-tv ponude.
 
Pruzanje internet usluga i provajding.

A zadnjih koliko postova se ne spominje ni jedno ni drugo vec samo TV, u ovom ili onom obliku. Modovi bi trebali stvarno da prebace ovu temu tamo gde joj je mesto.
 
A zadnjih koliko postova se ne spominje ni jedno ni drugo vec samo TV, u ovom ili onom obliku. Modovi bi trebali stvarno da prebace ovu temu tamo gde joj je mesto.

Izvini, ali zivis u dalekoj proslosti. Odavno je proslo vreme kada su se provajderi bavili iskljucivo internetom. U medjuvremenu su poceli da se bave distribucijom tv i radio signala i telefonijom. Dakle, provajding kao pojam je prilicno evoluirao. Ako ljudi vise komentarisu TV kao uslugu svojih provajdera, znaci da je internet trenutno manje problematican i da su zbivanja u vezi njega neuporedivo manje dinamicna.
 
Kao što sam već rekao, ne treba poseban ugovor da bi se pratila digitalna TV za osnovni paket (koji ne uključuje pay kanale koji su kodirani), tj. dovoljan i je osnovni ugovor, i tako će biti sve dok je osnovna digitalna ponuda u DVB-C formatu. Kanali koji su skremblovani ili zaključani u digitalnom formatu su u stvari "pay TV" i za to ti je neophodan ugovor za pay TV paket, kao i poštin STB... HRT 1 i 2, kao i možda još neki kanali koji su takođe u osnovnom paketu se nekad privremeno skrembluju zbog "poštovanja otkupljenih prava" za emitovani program, bilo da je reč o sportskom prenosu ili je reč o filmu ili seriji koji se smeju emitovati samo na nekom geografskom području (konkretno za HRT je teritorija Hrvatske)... STB za osnovni digitalni paket možeš kupiti u slobodnoj prodaji (ne mora Poštin!), ali to ima smisla samo u slučaju da ti TV ne podržava DVB-C ili snimanje takvog programa...

Znaci da bi pratio kompletno sve programe koje je nasao tv i one koji su kodirani potreban mi je njihov STB uredjaj, ne mogu samo da potpisem ugovor i da taj uredjaj koristim na drugom tvu a na ovom da gledam sve programe?
 
Znaci da bi pratio kompletno sve programe koje je nasao tv i one koji su kodirani potreban mi je njihov STB uredjaj...
Da. To je onda Pay TV. Treba ti novi ugovor + Poštin STB.

...ne mogu samo da potpisem ugovor i da taj uredjaj koristim na drugom tvu a na ovom da gledam sve programe?
Pay TV = 1 Poštin STB = 1 TV (ili ako spojiš više TV-a na isti STB, možeš pratiti samo 1 kanal u isto vreme, ima smisla samo za pay kodirane kanale). Verovatno možeš (ali nisam siguran) da se pretplatiš na više STB-a preko Pošte, pa da pay kanale pratiš na više uređaja direktno povezanih na Poštin STB (svaki TV na različit STB kako bi mogao da gledaš različite programe u isto vreme). Na svakom drugom TV-u koji nije spojen na Poštin STB, dakle spojen je pre Poštinog STB-a, možeš nesmetano da gledaš analognu ili digitalnu osnovnu ponudu TV kanala. Osnovnu ponudu digitalnih kanala možeš gledati na svakom TV-u koji ima DVB-C tjuner ili uz STB nabavljen u slobodnoj prodaji (ne mora Poštin STB!).
 
Po datumu otvaranja tendera bice to i ranije,pogotovo sto je prosli isporucilac kung fu boksova verovatno sve ovo sa cam modulom spremio daleko ranije nego je tender objavljen.
Sto se mene tice ja sam prvi koji ce da kupi neki pay paket uz modul,mada im je pay paket siromasan.Arene hd za sada jedino vidim kao nesto korisno.Trenutno gledam arene hd hrvatske pa bi mi srpske bile zanimljivije.
 
Poslednja izmena:
Ubacivanje Arene HD u ponudu je za svaku pohvalu ali isto tako za svaku osudu je da nemaju ni jedan filmski HD kanal. Svi veci operateri kao sto su SBB i Telekom imaju HBO Premium paket koji ukljucuje HBO HD, HBO Comedy HD, Cinemax 1 HD i Cinemax 2 HD i to po ceni koja je samo za oko 50% veca od cene po kojoj nam PTT nudi HBO SD i HBO Comedy SD. Takodje, u ponudi bi morali da postoje i FOX HD i SportKlub HD kanali koji se emituju kod drugih operatera vec 3-4 godine. Kvantitativno ponuda PTT-a i nije toliko losa, ali kvalitativno je ocajna jer veoma mali broj najpopularnijih kanala nudi iskljucivo u prevazidjenoj SD rezoluciji sto znatno suzava mogucnost izbora.
 
Poslednja izmena:
Ma posta nema ni jedan krsten filmski kanal, ni serijski (osim fox-a). Gde su: axn, sci-fi, cinestar kanali, cinemania...
 
Jel zna neko koji jezik da stavim na ovom njihovom risiveru da bi mi se videli titlovi na nekim kanalima npr. na national geographic..?

Isto tako mi ne radi zvuk na rts HD
 
Za filmove koristite xbmc gde imate sve najbolje hd filmove i serije sa prevodom i sve to potpuno besplatno.
Besplatnog hd sporta nema nigde pa cu to i da platim poštarima.
 
Nije to to :(
Pa mora internet, pa malo secka, pa neko od ukucana jos koristi isti (ili jos gore igra online nesto)... A i TV volim bas zato sto imam opcije na gotovo da gledam. Ako hocu bas neku seriju/film to naravno skinem pa onda gledam, ali kad ne znam sta hocu da gledam... :) A i saznam za nove stvari.
 
Imam digitalnu tv bez njihovog STB uredjaja i bez ugovora, znaci samo preko tv-a

Pitanje glasi da li jos neko ima problem sa prijemom vecine digitalnih kanala? Desava mi se da se pojavljuju kocke, akvarel slika, ton se kvari i sl

Krava iz tzv podrske mi rece da oni salju digitalni signal, a podrsku mogu da dobije ako imam njihov uredjaj

Da li se to desava jos nekome ili samo ja imam tu "srecu"?
Analogne kanale nisam probao

Lokacija je NBG blok 30
 
Jedino što ti možeš da uradiš da pojačaš signal jeste da zameniš splitere kvalitetnijim i da ne uzimaš one F connectore što se zavrću nego uzmeš one što se krimpuju i da zameniš kompletnu instalaciju coaxial-nih kablova kvalitetnijim triple shielded coaxial-nim kablovima. Takođe zameni onaj connector što ide u TV kvalitetnijim metalnim konektorom.

Ova intervencija bi trebala da bude dovoljna da možeš pratiti digitalnu televiziju bez smetnji pošto očigledno imaš signal koji je sad na granici gledljivosti i ovom intervencijom ćeš eliminisati gubitke u signalu koje imaš u okviru tvoje stare instalacije.
 
Imam digitalnu tv bez njihovog STB uredjaja i bez ugovora, znaci samo preko tv-a

Pitanje glasi da li jos neko ima problem sa prijemom vecine digitalnih kanala? Desava mi se da se pojavljuju kocke, akvarel slika, ton se kvari i sl

Krava iz tzv podrske mi rece da oni salju digitalni signal, a podrsku mogu da dobije ako imam njihov uredjaj

Da li se to desava jos nekome ili samo ja imam tu "srecu"?
Analogne kanale nisam probao

Lokacija je NBG blok 30

Ja sam ti vec jednom odgovarao na ovaj problem, ali eto da se dopunim. Dva bloka juznije, PTT je u nekim zgradama "renovirao" instalaciju u zgradama, a u nekima nije. Ovde gde nisu to radili, cesto sam kod drugara koji ima iste simtome kao i ti. Doduse, on ima i dva redna splitera u stanu, a TV sa DVB-C tjunerom je poslednji u nizu. Njega mrzi da se bavi tom problematikom, mislim da su mu kablovi kvalitetni ali spliteri su vec stari itd.

Kod mene je kao renovirana instalacija u zgradi, sto je rezultiralo slabljenjem kvaliteta analognih kanala. Prijavljivao sam nekoliko puta problem i nisu se javljali, niti su nesto uradili. Kad su uveli digitaliju, nemam probleme kao ti, ali cesto se desava da "secne" zvuk i titl. Medjutim, ono sto mene izludjuje je cesto iskakanje kanala na period od 15-60 sekundi. To se desava obicno sa grupom kanala (svi FOX kanali ili Diskaveri i Histori itd.). Tako da to ne moze da bude problem do moje instalacije ili instalacije u zgradi. Ne znam da li se ovo desava kod drugih...

Mislim da bi trebao da proveris svoju instalaciju u stanu, ako imas splitere, da probas da prespojis kablove direktno do DVB-C TV, pa da vidis da nije problem u njima. Verujem da ne zelis da uzimas kung fu riciver, pa mozda da sacekas da nabave CAM module i da eventualno tada razmislis o potpisivanju ugovora sa njima, a onda ako ne radi mozes da im dusu vadis dok ne proradi, ili imas pravo da raskines ugovor.
 
Nazad
Vrh Dno