Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Osim nevjerovatno skrnavog daljinskog, audia na rts hd-u (svaki put mora ručno da se prebaci na srpski audio)u principu radi.
 
Mene fascinira koliko je netacan EPG poslednje dve nedelje za Fox kanale, a za Discovery i History sam odavno digao ruke.
 
Ja imam problema sa risiverom. Zaglupi se, nece da mi prikazuje neke kanale, problem sa zvukom na RTS HD. Preksinoc, hocu da gledam Zvezda - Cibona na Areni HD, prebacujem kanale, dodjem do Arene, kaze ne mozete gledati ovaj kanal !!! Pocnem da prebacujem na ostale HD kanale, ni jedan ne radi, signal blizu nule (na risiveru tv-a sve ok). Pogledam u risiver, a broj kanala ostao 105, a ja na 370. Da ga iskljucim na daljinski, nece. Jedino resenje je bilo prekid struje, posle cega se resetovao i proradio. A o daljinskom ne bih da trosim reci, nista gore nisam drzao u rukama.
 
Napisite koji risiver imate.Kung-fu ili onaj prvenac.
 
Otklanjanje zastoja i problema u radu STB uređaja na lokaciji korisnika 300
Naknada za oštećen, uništen, izgubljen ili nefunkcionalan STB uređaj 5.000

Ovo pise u cenovniku usluga PostaNet-a.
 
To je verovatno "Room"Servis
 
Da li znate koji bi STB odgovarao za PostaNet digitalnu TV, a da ima i Conax citac ako budu davali za PayTV preko kartica?
 
Imace poseban irdeto cam modul bez kartice za koji ne postoji niti zamena niti hak.
 
Da li neko ima problema sa određenim kanalima za digitalnu televiziju, mislim na osnovnu ponudu. Imam TV za koji nije potreban dodatni uređaj da bi gledao digitalne kanale.
Neprofsionalizam ili amaterizam ne znam šta je u pitanju? Digitalna TV više nije nikakva privilegija, analogna TV polako odlazi u istoriju. Ukoliko hoće da zadrže korisnike bolje im je da paze na kvalitet.
 
Da li neko ima problema sa određenim kanalima za digitalnu televiziju, mislim na osnovnu ponudu. Imam TV za koji nije potreban dodatni uređaj da bi gledao digitalne kanale.
Neprofsionalizam ili amaterizam ne znam šta je u pitanju? Digitalna TV više nije nikakva privilegija, analogna TV polako odlazi u istoriju. Ukoliko hoće da zadrže korisnike bolje im je da paze na kvalitet.


Kod mene su svi kanali odlicni, ne znam konkretno na sta se zalis. Mogao bi da kazes nesto vise o tim kanalima gde imas te probleme ili prvo da proveris tvoju instalaciju. A sto se tice zadrzavanja korisnika mislim da je njihov problem odabir kanala u osnovnoj ponudi, odnosno skremblovanje nekih kanala koje svi drugi operateri imaju, da ih sad ne nabrajam i ponuda pay paketa koja je iskreno ravna nuli. Ako to isprave bice jedan od boljih kablovskih operatera.
 
HRT 1, HRT 2, TV Art, pojedini kanali koje ne gledam, Cartoon Network,Pink Action, Fox Life, Fox Crime i možda još po neki. Nemoguće je onda da je u pitanju instalacija ako ostale kanale mogu da gledam bez problema.
U krajnjem sad u zgradi imam i drugog operatera možda će me izaći nešto skuplje, ako se ovi budu pravili blesavi kad ih okrenem.
 
moguce je da postoji shum/smetnja samo na nekim frekvencijama, kao i kod analogne televizije.
 
HRT 1, HRT 2, TV Art, pojedini kanali koje ne gledam, Cartoon Network,Pink Action, Fox Life, Fox Crime i možda još po neki. Nemoguće je onda da je u pitanju instalacija ako ostale kanale mogu da gledam bez problema.
U krajnjem sad u zgradi imam i drugog operatera možda će me izaći nešto skuplje, ako se ovi budu pravili blesavi kad ih okrenem.

Moguce je, naprimer kod mene je sve u redu a komsija dve kuce od mene ne moze da uhvati rts1, rts2, rts hd, prvu i jos neke kanale. Bio sam kod njega da se uverim jer mi je bilo nemoguce zato sto smo na istoj banderi (znaci ista instalacija) ali tako je. Pogledao sam kakvi su mu analogni kanali (kod mene su extra) i uverio se da je problem do njegove instalacije jer mu nisu svi kanali cisti. Njemu sam predlozio da izmenja kablove sto je i uradio i od tad su mu svi kanali i na digitalnoj i na analognoj extra. Moj predlog ti je da isproveravas instalaciju pa onda preuzimaj sledeci korak. I da pitanje kakva je slika kod tvojih komsija da li se i oni zale ili je sva u redu kod njih?
 
Kod mene vecina kanala ima male prekide, manifestuje se kao kratkotrajan nestanak tona (oko 1 sec ) i nestanak titla ( nekoliko sekundi). Najcesce gledam FOX kanale, history, discovery.
Subotica , Panasonic plazma.
 
Poslednja izmena:
Kod mene vecina kanala ima male prekide, manifestuje se kao kratkotrajan nestanak tona (oko 1 sec ) i nestanak titla ( nekoliko sekundi). Najcesce gledam FOX kanale, history, discovery.
Subotica , Panasonic plazma.

Ja sam taj nestanak zvuka skontao samo na FOXovom kanalu. Bajmok
 
Jel nekom falio titl sinoć na AVATUR (FOX MOVIES)? Ili je meni neki problem na panasonic plazmi? Proverio sam na analognim kanalima je bilo titla, a na dvbc nije.

midlfinger - i meni se desi na panasonic st60 da za trenutak nestane tona ne nekim kanalim, tipa history, kitchen, a juče nbisam imao titl gledajući avatar...
 
to je obicno do settopbox-a, a ne televizora.
 
Pa ja nemam settop box...
 
Ima li neko iz Subotice danas prekid signala kablovske? Ceo dan nema niti analognog, niti digitalnog signala. Na zvaničnom veb sajtu nema obaveštenja o potencijalnim radovima, ili kvarovima, pa ne znam šta da mislim.
 
Poslednja izmena:
NBG - celo vece nestaje signal na nekim kanalima. Naravno, bas na onim koje hocu da gledam (FOX kanali). Bas mi idu na...
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iz Subotice danas prekid signala kablovske? Ceo dan nema niti analognog, niti digitalnog signala. Na zvaničnom veb sajtu nema obaveštenja o potencijalnim radovima, ili kvarovima, pa ne znam šta da mislim.

Imam ja. Nema mi SKY NEWS-a. Kada skeniram na mom STB-u, umesto 151 mi se prikaze 142 kanala.
 
Pa nema 151 kanal, sa ovim našim lokalnim i sa dva nova dva madjarska moji tv-i pronadju 145 kanala. Žao mi je što nemamo više K23 HD na DVB-T. Nudili su im navodno ovi iz pošte da ide kanal na DVB-C području, ali je K23 iz nekog razloga odbio.

Meni se s vremena na vreme dešava da kvalitet signala veoma varira neki deo dana, slika se gubi i kocka, pa se onda sve vrati na normalu.
 
Poslednja izmena:
Извињавам се. У питању је био мој кабл. Сада све штима.
 
Ja sam bio na korak do raskida ugovora do pre ove DVB-C digitalizacije zbog nasumičnog ničim izazvanog nestajanja kanala, pogotovu kada je nevreme (kiša, sneg, vetar)... Čak na nekim kanalima nisam bio zadovoljan ni sa slikom koja je bila lošija u odnosu kada sam priključen (kada je analogija bila perfektna bez nestajanja slike, a digitalija tada nije ni postojala). Posle ove DVB-C digitalizacije, od 15 decembra 2013. god, kod mene DVB-C digitalija fencera savršeno, bez pikselizacije, smetnji i sl... Analogiju više i ne gledam.

Preporuka je svima koji imaju probleme sa digitalnim signalom da provere svoju kućnu instalaciju. F konektori treba da su krimpovani ili kompresioni (onaj na "navoj" se ne preporučuje jer ume da pravi probleme i generalno čim se čačne ume da stvara smetnje), potrebno je koristiti odgovarajuće RG6 kablove (unutrašnji pun 1.1 ili 1.2mm, spoljni širm AL folija+mreža...), kvalitetne spliter(e) i naravno signal na ulazu u stan treba da bude odgovoarujući ali to je već do PoštaNet-a... Ako je signal na samom ulasku u stan OK, i vaša instalacija dobra, DVB-C digitalija treba da fencera super.
 
tri dana žalosti, sve su isključili filmske i muzičke i slično...
 
Gluposti.Šta to znači da isključuju kanale.Po tome onda treba da iseku internet,youtube i sve on line zabavne servise.Ili još bolje da iseku struju.
 
Da li je ovo uradio i SBB i ostali operateri televizijskih programa?

Ajde muzicke kanale, to se oduvek radilo, ali i sve filmske i zabavne...
Ostadose samo nacionalni kanali sa 24/7 vestima i discovery...
A onda bi trebalo i da proporcionalno smanje pretplatu za ovaj mesec, jer desetinu vremene nemamo ono sto smo potpisali u ugovoru...
 
Nazad
Vrh Dno