Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Watchman tri sata maltretiranja mozga, ne znam šta mi beše da gledam ovo... valjda utisak pc igre, dobra tabačina, ne znam i Sin City sam jedva svario. 6/10
 
Umesto detaljnog prikaza i komentara, uz objašnjenje stava, evo vam samo ukratko, reklo bi se da većini tako najviše odgovara.


Last Passenger
Da glupog li filma. Ništa ni o čemu. Ni jednog jedinog trenutka se ne vezujete ni za jedan lik, niti vam je do kraja stalo šta će uopšte da se desi.

Mud
Ne znam što ga preporučiše. Prilično dosadno, neinventivno i naivno, uz često nelogične reakcije učesnika. MC zaista interesantan, oba klinca izuzetno dobri, ali film prosto ne privlači. Kao da je glavna radnja svima bila samo sporedna stvar.

Oblivion
Staviti Moon u ključalu vodu, pa kad omekša dodati Wall-E i krčkati još 2 sata. Na kraju začiniti prstohvatom Matriksa. Služiti toplo ili hladno, potpuno je svejedno, sigurno će da bude bljutavo. Bez ikakve jasne gradacije emocija bilo kog lika. Bez razrade bilo kog lika. Mlate praznu slamu 2 sata, a kad se završi ostaje utisak da je baš tada trebalo da potraje još bar 10 minuta. Vizuelni element (ne samo efekti) je jedino na čemu se radilo i o čemu se ozbiljno razmišljalo. Scenario ne postoji, režija ne postoji, gluma je takva da su svi likovi potpuno isti i na početku i na kraju filma. Gomila nelogičnosti. Tom Kruz se proslavio kad je kao klinac koji obećava radio na filmovima kao što su Rain Man, A Few Good Men ili The Firm, a sad pod stare dane zapeo da bude akcioni heroj. I to u filmu koji nipošto nije za tako nešto. U stvari, film me najviše podsetio na Bitlse i pesmu Yesterday. Njima je (tačnije, Makartniju) producent rekao "pa ovo je za violine". Oni shvatili i pesma postala besmrtna. E, i Oblivion je za violine (kao i Moon), a oni napraviše tehno žurku.

Unbreakable
Malo stariji film. Prvo liči na Sixth Sense 2 (iz tog je i vremena), ali se razvija drugačije. U principu, film je skroz tupav i bezveze, ali ga odgledah do kraja. Naivno, jako naivno, totalno nelogično (ne mislim na to što je radnja praktično SF). A opet, nekako intrigira da čovek vidi šta će da bidne.

After Earth
Dokumentarac o tome kako Vil Smit voli svog sina i za rođendan odlučio, ne da mu kupi brata, nego da mu pokloni glavnu ulogu. A klinac, jadan, veze sa glumom nema. Naravno, ako nastave ovako da prave porodične filmove (kao neki "rijaliti" šou) možda na kraju proradi neka zvrčka u njegovoj glavi. Film nema u sebi baš ništa, a radnja je mogla da se preslika i u praistoriju i u moderno doba ili u izmišljeni svet iz stripa. Mene spopalo da gledam neki SF.

The Raid Redemption
Vrhunski akcioni film. Mana je što podseća na Dred, skoro ista radnja. Ipak, ovaj film je sve ono što Dred nije ni mogao da bude. Odlično odrađene akcione scene, čak i inventivne. Malo se preteruje sa nasiljem i okrutnošću, ali to je i tematika. Na kraju filma bi moglo da se kaže da je u nekim segmentima bio i naivan, ali tokom gledanja se to ne primeti. Vidi se da je cela ekipa uložila jako puno truda. Ako volite sirovu akciju, čista preporuka.

The Colony
Ko je mislio da film 300 nikada neće biti nadmašen, prevario se. Kolonija sigurno ima više scena snimljenih ispred zelenog platna. Zaobići.

Man of Tai Chi
Nisam siguran šta sam očekivao, ali to sasvim sigurno nisam dobio. Izuzetno loš film. Mislio sam da će u Rivsovom prvencu, posle Matriks iskustva, bar scene borbi da budu na visokom nivou. Nažalost, primenjen je očajan wire-fu stil. A ostatak filma očajan.

Ip Man The Final Fight
Doni Jen je postavio neke zaista izuzetno visoke standarde u kung-fu kinematografiji, posebno u Ip Man serijalu. Nažalost, ovde je taj deo na prosečnom, ako ne i niskom nivou, vrlo neobično. S druge strane, glavni glumac nekako pre otelovljuje legendarnog Wing Chun majstora. Više filozof, manje fajter. Opet, ovde je njegov lik i znatno stariji, pa je to možda diktirano i vremenskom distancom, a ne prosto drugačijim pristupom ulozi. Sveukupno, nema nikakvog posebnog razloga za gledanje.

The International
Povremeno naivan, ali ipak vrlo zanimljiv triler.

Jack Reacher
Preforsirano, ali film uopšte nije loš.

Welcome to the Punch
Tjah, još se razmišljam šta da mislim. Nije loš, ali ima dosta propusta. Ajde da kažem da je zanimljiv triler.

Broken City
Toliko potencijala bačeno kroz prozor. Englezi bi to napravili mnogo bolje, ali je film dopao Amerikancima i tu se više ništa nije moglo. Može da se pogleda kao primer kako je uništeno nešto što je moglo da bude stvarno dobro.

Erased
Podseća me na Taken. Često naivno i na baš najbolje odrađeno, ali ipak vrlo zanimljivo.

Parker
Baš ništa. Zaobići.


Under the Dome
Za kraj, jedna nova serija. Delovalo zanimljivo, dok nisam shvatio da je Stiven King. Dakle, ne može da se očekuje nikakav smislen kraj. Šteta, moglo je da bude zanimljivo. Za sada pratim, pa ćemo da vidimo. Često je dosta zanimljivo, često je razvučeno i naivno, a scenario i reakcije likova nebulozni. Za sada nema ni razvoja likova. Nažalost, ovo je jedina serija koja ima bar primese SF-a. Do nekih novih Zvezdanih staza ili Zvezdane kapije, šta da se radi...
 
Watchman tri sata maltretiranja mozga, ne znam šta mi beše da gledam ovo... valjda utisak pc igre, dobra tabačina, ne znam i Sin City sam jedva svario. 6/10

Watchmen je dosadan film rađen na osnovu stripa. Kako im je to uspelo, meni stvarno nije jasno. Stripovi su obično zabavni, čak i kada su "dublji" nego obično. Koliko se sećam, u tom filmu je valjao samo CGI ali to je bilo pre četiri godine a CGI brzo zastareva.
 
Meni se baš dopao Watchmen kada sam ga gledao, što me podseti da bi trebalo da obnovim gradivo :p
 
Editors Cut samo. Ostalo se ne priznaje :)
 
@canejr

Velicanje The Raid Redemption-a kao "primer sirove akcije" i totalno pljuvanje po Oblivionu daje mi za nauk da tvoje recenzije ne uzimam za ozbiljno.
A sto se tice Smith familije, onaj prvi njihov film (googlaj) je jedan od najboljih koji je snimljen sa tom tematikom. Malog mozes gotiviti ili ne ali da kazes da ne zna da glumi, to ne smes reci.
 
Poslednja izmena:
@canejr

Velicanje The Raid Redemption-a kao "primer sirove akcije" i totalno pljuvanje po Oblivionu daje mi za nauk da tvoje recenzije ne uzimam za ozbiljno.
A sto se tice Smith familije, onaj prvi njihov film (googlaj) je jedan od najboljih koji je snimljen sa tom tematikom. Malog mozes gotiviti ili ne ali da kazes da ne zna da glumi, to ne smes reci.

LOL to je on bio? Nikad ne bih rekao.

Taj film svakako kida. Seven Pounds je slican i malo losiji ali se meni mnogo svideo (ostao sam sokiran). Ne znam sto se Will Smith trpa i trpaju ga u SF i komedije, kad covek ocigledno zna da glumi, samo da mu daju dobar materijal.
 
Oblivion
Staviti Moon u ključalu vodu, pa kad omekša dodati Wall-E i krčkati još 2 sata. Na kraju začiniti prstohvatom Matriksa. Služiti toplo ili hladno, potpuno je svejedno, sigurno će da bude bljutavo. Bez ikakve jasne gradacije emocija bilo kog lika. Bez razrade bilo kog lika. Mlate praznu slamu 2 sata, a kad se završi ostaje utisak da je baš tada trebalo da potraje još bar 10 minuta. Vizuelni element (ne samo efekti) je jedino na čemu se radilo i o čemu se ozbiljno razmišljalo. Scenario ne postoji, režija ne postoji, gluma je takva da su svi likovi potpuno isti i na početku i na kraju filma. Gomila nelogičnosti. Tom Kruz se proslavio kad je kao klinac koji obećava radio na filmovima kao što su Rain Man, A Few Good Men ili The Firm, a sad pod stare dane zapeo da bude akcioni heroj. I to u filmu koji nipošto nije za tako nešto. U stvari, film me najviše podsetio na Bitlse i pesmu Yesterday. Njima je (tačnije, Makartniju) producent rekao "pa ovo je za violine". Oni shvatili i pesma postala besmrtna. E, i Oblivion je za violine (kao i Moon), a oni napraviše tehno žurku.

Carski. :D
 
@canejr Velicanje The Raid Redemption-a kao "primer sirove akcije" i totalno pljuvanje po Oblivionu daje mi za nauk da tvoje recenzije ne uzimam za ozbiljno.
A sto se tice Smith familije, onaj prvi njihov film (googlaj) je jedan od najboljih koji je snimljen sa tom tematikom. Malog mozes gotiviti ili ne ali da kazes da ne zna da glumi, to ne smes reci.

Pre svega, ako imaš drugačije viđenje nekog filma, prosto ga prokomentariši sa svoje strane. Ja sigurno neću da počnem da poštujem rad za koji verujem da ne valja zato što ti moju kritiku ne uzimaš za ozbiljno. Drugo, navedeni Džejden Smit je bio više nego solidan i u The Day the Earth Stood Still, ali tada je bio još jako mali. Sada je u uzrastu kada bi trebalo da pokaže kako se razvija kao glumac, a u After Earth je pokazao da mu nikako ne ide. Ima tu puno krivice i režisera, ali da ne detaljišem. Kako već i rekoh, možda klincu na kraju proradi neka porodična zvrčka, nije se ni Vil Smit preko noći uzdigao u zvezde, ali za sada definitivno ide u pogrešnom pravcu. Donekle me podseća na Mekolija Kalkina.

P.S. Ono nisu ni bile recenzije, samo kratki komentari.
 
Pogledah danas film ,, 42 " radjen po istinitom dogadjaju, dobar :)
 
Odgledah Oblivion posle ovoliko vasih komentara i moram priznati da je film s.r.a.n.j.e...canejr je lepo objasnio - potpisujem! ocena 5.9.
 
Poslednja izmena:
Pogledah danas film ,, 42 " radjen po istinitom dogadjaju, dobar :)

Dok nam ne kazes ocenu u decimalama necemo znati koliko je dobar


Mud
Ne znam što ga preporučiše. Prilično dosadno, neinventivno i naivno, uz često nelogične reakcije učesnika. MC zaista interesantan, oba klinca izuzetno dobri, ali film prosto ne privlači. Kao da je glavna radnja svima bila samo sporedna stvar.

Slazem se da su klinci odlicni, i metju je bio na sasvim solidnom nivou.

Ali ne znam sta si ocekivao od Coming of Age Drame, kao sto je @makiacaveki rekao, film za opustanje i odmaranje mozga sa sasvim solidnom glumom.
 
Poslednja izmena:
ostavicu tebi da das svoju ocenu, ipak si ti strucnjak izgleda :p
Dok nam ne kazes ocenu u decimalama necemo znati koliko je dobar




Slazem se da su klinci odlicni, i metju je bio na sasvim solidnom nivou.

Ali ne znam sta si ocekivao od Coming of Age Drame, kao sto je @makiacaveki rekao, film za opustanje i odmaranje mozga sa sasvim solidnom glumom.
 
MUD - odlican film. Ko je ocekivao akciju, triler i sl. tome promasio je. Film je klasicna drama najvise o odrastanju a po malo i o svemu ostalom, uz odlicnu glumu svih ucesnika. Ocena 7.4.
 
@canejr

Odlični komentari, još da ubaciš link "pod" naziv filma da ne moram da kopiram na imdb... :)

Neko je predložio seriju Orphan black. Pogledao sam prvu epizodu, veoma glupavo. Da li će makar pokušati da objasne zaplet u kasnijim epizodama?

Znam da imdb nije relevantan sa "ocenama" ali mi se čini da ocene za serije počinju od 8 pa na više :)
 
MUD - odlican film. Ko je ocekivao akciju, triler i sl. tome promasio je. Film je klasicna drama najvise o odrastanju a po malo i o svemu ostalom, uz odlicnu glumu svih ucesnika. Ocena 7.4.

Upravo to.

In a better World je odlicna danska drama. Nesto izmedju Mud(a) :) i Babel(a).
 
Mud (2013)

Solidna, na trenutke i odlicna drama. Preporuka.
mada mogao je da bude suroviji film :d kraj mi se ne svidja..
 
@Braca Zašto misliš da je meni lako da tražim imdb linkove, ako je tebi teško? ;)
@hsv Onaj spoiler ti nije nikakav spoiler. :)

13
Trebalo bi da bude drama, ali nešto nisam shvatio šta je pisac hteo da kaže. Da je život težak i da ne treba da slušaš tuđe razgovore? Da pare ne padaju s neba? Preskočite slobodno. Naravno, ako moje komentare uzimate za ozbiljno. ;)

I Declare War
Lord of the Flies razblažen sa 99 % vode. Ipak je mnogo više coming-of-age, nego Mud. U svakom slučaju, veoma slab film, razvučen i skoro amaterski, uz prilično slabu glumačku postavu i nedefinisanu ciljnu publiku. Ima par simpatičnih detalja, ali oni uopšte nisu iskorišćeni na pravi način. Gledah, jer sam očekivao moderniju verziju Lord of the Flies, ali eto, promaši čovek.

@exste i Sky_Spy_89
Za mene je Stand by Me coming-of-age film, uz poslednju rečenicu (dobro, dve) koja to najbolje dočarava. Mud nema nijedan element toga. Nema neke promene u mentalitetu, nema promene u shvatanju, odnosu ili ponašanju, nema ni promene u odnosima između dva klinca. Niti postoji i naznaka da je celo iskustvo na njih ostavilo ikakvog traga. Sve je na kraju isto kao i na početku. U pojedinim trenucima deluje kao da će da dođe do promene, naročito u odnosu između samih klinaca, ali film onda nekako stane i vrati se nazad. Možda mi je nešto promaklo dok su šetali po mapi i skupljali sve predmete. :)
 
Umesto detaljnog prikaza i komentara, uz objašnjenje stava, evo vam samo ukratko, reklo bi se da većini tako najviše odgovara.

Oblivion
Staviti Moon u ključalu vodu, pa kad omekša dodati Wall-E i krčkati još 2 sata. Na kraju začiniti prstohvatom Matriksa. Služiti toplo ili hladno, potpuno je svejedno, sigurno će da bude bljutavo. Bez ikakve jasne gradacije emocija bilo kog lika. Bez razrade bilo kog lika. Mlate praznu slamu 2 sata, a kad se završi ostaje utisak da je baš tada trebalo da potraje još bar 10 minuta. Vizuelni element (ne samo efekti) je jedino na čemu se radilo i o čemu se ozbiljno razmišljalo. Scenario ne postoji, režija ne postoji, gluma je takva da su svi likovi potpuno isti i na početku i na kraju filma. Gomila nelogičnosti. Tom Kruz se proslavio kad je kao klinac koji obećava radio na filmovima kao što su Rain Man, A Few Good Men ili The Firm, a sad pod stare dane zapeo da bude akcioni heroj. I to u filmu koji nipošto nije za tako nešto. U stvari, film me najviše podsetio na Bitlse i pesmu Yesterday. Njima je (tačnije, Makartniju) producent rekao "pa ovo je za violine". Oni shvatili i pesma postala besmrtna. E, i Oblivion je za violine (kao i Moon), a oni napraviše tehno žurku.


Parker
Baš ništa. Zaobići.

Hahaha, povrh svega i Sauron provaljen, odalo ga oko.:D


Ko voli Statama, Parker ce mu i biti ok, posto je to njegov standardni film.:)
 
A on ima i nestandardne? (a da je u glavnoj ulozi) :D
 
Zato je toliko i popularan :D
Ljudi ga ne zovu po imenu nego Transporter.
 
Jedini film koji sam gledao i on nije bio po standardu je London. Cak je i periku nosio.
 
@canejr

Odlični komentari, još da ubaciš link "pod" naziv filma da ne moram da kopiram na imdb... :)

Neko je predložio seriju Orphan black. Pogledao sam prvu epizodu, veoma glupavo. Da li će makar pokušati da objasne zaplet u kasnijim epizodama?

Znam da imdb nije relevantan sa "ocenama" ali mi se čini da ocene za serije počinju od 8 pa na više :)

E sad, moram da demantujem samog sebe. Serija Orphan black uopšte nije loša. U prvoj epozodi sam izgleda propustio par rečenica i zaključio načisto pogrešno :wall:
Nije remek delo ali je sasvim ok.

@canejr - :) nemoj da ti bude teško, svaki tuđ trud je opravdan ako je meni udobije tako :) Šalu na stranu, dobri su ti komentari, samo nastavi.
 
Ako nemate predrasuda a uz to su dosadili razni Hollywood blokbasteri može jako dobro da prođe nešto ovako:
Singham
Čak Noris sreće malu nevestu pod dirigentskom palicom režisera najbolje tradicije Hong Konga.Malo bijemo,malo se gledamo pa malo plešemo.Zabavno i drugačije,a i snima se nastavak :)

Od iObliviona sam očekivao malo puniji razvoj, tipa razvoja u Fringe-u ili ranije Odiseji.
 
u 95% filmova glumi istu ulogu, to je standard valjda :D.

Pa to.:) Nema mnogo filozofiranja, nit je totalna patetika nit je biser kinematografije, a opet nekako gledljivo. Covek je mediokritet(jedino Dve cadjave dvocevke i Snec kao kultovi), nema oscilacija, samo fura svoj fazon, i stalno je sjeban, ima taj neki kodeks pravedsnosti, stalno se sveti u filmu...idealno za posle posla kad samo razmisljas koga ces sa posla prvo zaklati.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno