Šta je novo?

Pomoc oko kupovine ugradne ploce i rerne

Drugari imam jedno pitanje,Imamo ugradnu rernu gorenje skoro smo je kupili.Kada pecemo nesto i devojka kad otvori vrata od rerne sva para izleti napolje koja nije bas mala,postoji li nesto da usisa tu paru ili to imaju skuplje ugradne rerne.hvala unapred.pozz
 
Moze neka preporuka za ugradnu rernu do 40k rsd.
 
Da li neko ima iskustva sa kombinovanim ugradnim plocama, staklo-keramika i indukcija? Čini mi se kao ok varijanta da mogu da se koriste sve vrste sudova. Sa druge strane ne znam kakva je pouzdanost?
Za ilustraciju ovako nešto:
 
Imamo mi tu kombinovanu, dve zone indukcija, dve zone staklokeramika. Elektrolux...
Te dve staklokeramičke zone NIKADA nismo korisitili. Jesam ih ono progrejao kada su bile nove, i posle nikada korisitli.
Sada praktično imamo dual zone indukcionu ploču. :D :p
...sreća da ne kuvamo toliko da nam treba više dve zone odjednom.

Danas 99% svih novih sudova rade na indukciji. Ako imaš neke koje ne rade, zameni ih.
Mi smo imali onaj stari Zepter is '80-ih koji ne radi na indukcijama (noviji Zepteri rade).
Na kraju smo ga prodali jer nije korišćen (ne samo zbog indukcije).

Uglavnom, staklokeramika je najgrđi i najgori sistem od danas dostupnih.
 
Imamo mi tu kombinovanu, dve zone indukcija, dve zone staklokeramika. Elektrolux...
Te dve staklokeramičke zone NIKADA nismo korisitili. Jesam ih ono progrejao kada su bile nove, i posle nikada korisitli.
Sada praktično imamo dual zone indukcionu ploču. :D :p
...sreća da ne kuvamo toliko da nam treba više dve zone odjednom.

Danas 99% svih novih sudova rade na indukciji. Ako imaš neke koje ne rade, zameni ih.
Mi smo imali onaj stari Zepter is '80-ih koji ne radi na indukcijama (noviji Zepteri rade).
Na kraju smo ga prodali jer nije korišćen (ne samo zbog indukcije).

Uglavnom, staklokeramika je najgrđi i najgori sistem od danas dostupnih.
Po svemu navedenom u ovoj temi, indukcija je očigledan izbor. Mene je jedino malo poljuljao ovlašćeni Electrolux serviser. Došao da zameni prekidače na šporetu koji ima staklokeramiku i u nekoj neobaveznoj priči ja pomenem kako razmišljam da zamenim taj šporet sa indukcijom u neko dogledno vreme. Na to mi on kaže nemoj da si lud, ovo što imaš se lako servisira, delovi su relativno dostupni dok se indukcija lakše kvari i kada se pokvari, a van garancije je, popravka se maltene ne isplati. To je njegovo iskustvo kao Electrolux servisera... E sada to je njegov ugao koji se sreće sa kvarovima često, eto sa druge strane ti imaš baš Electrolux indukciju i zadovoljan si... Koliko dugo je imaš?
 
6 godina je stara naša ploča.

Prođi kroz temu o inudukcionim pločama: https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/
prvi post pogotovo.

Da, ind. ploče su složena elektronika, i popravke su komplikovane. To im je i jedina mana. Ali i moderne staklokeramike su touch komande, displeji i PLC kontroleri, tako da je i tu popravka problem.

Međutim, benefiti su takvi da se više ne bi vraćali na neko drugo kuvanje.
 
Poslednja izmena:
Isto 6 godina imamo indukciju, sva 4 polja. Whirlpool, super zadovoljni, nikada se ne bismo vraćali na staro, takođe imamo i dodatni ind. rešo. Svima preporučujem.
Tradicionalno emajlirano posuđe smo svakako morali da promenimo za inox jer emajl brzo izjede mašina za sudove
 
Tradicionalno emajlirano posudje uglavnom radi na indukciji, te zamena nije neophodna ako se prelazi na indikciju.
Pozdrav
 
Zdravo svima,

U potrazi sam za ugradnom rernom i indukcionom pločom. Pratim ovu diskusiju i još neke gde se ovi uređaji spominju.
U nekom "srednjem" cenovnom rangu sam naišao na tržištu na modele marke Whirlpool, a nisam stekao utisak da ih korisnici loše ocenjuju. Konkretno, ovi modeli su u optiicaju:

https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...taklokeramicka-ploca-wl-s7260-ne/859991572210
https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...samostalno-ciscenje-akzm-8480-nb/852584801120

Dobro-došlo je svako vaše mišljene: i dobro i loše :).

Hvala i svako dobro.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje... kupio sam ugradnu rernu Elektrolux. Posle upotrebe, kada se otvore vrata, grune ogromna količina pare. Takođe, ako se toplo jelo ostavi u rerni neko vreme, cela rerna bude mokra. Da li je to normalno, sa starom rernom se to nikada nije događalo?
 
Pa i nije baš i normalno. Da li rerna ima odušak i da li je ispravno montiran?
Da li ima ventilator i da li radi?
Pozdrav
 
Ima ventilator i radi. E sad to za odušak ne znam da li ima i ako ima gde se nalazi i sta bi trebalo raditi. Rerna je montirana po uputstvu, nigde se ne spominje odušak.
 
Pozdrav ljudi! Ako moze pomoc oko izbora rerne. BEKO BBIE12300XFP je trenutno na nekom popustu. Kako vam se cini? Hvala unapred.
 
Zdravo svima,

U potrazi sam za ugradnom rernom i indukcionom pločom. Pratim ovu diskusiju i još neke gde se ovi uređaji spominju.
U nekom "srednjem" cenovnom rangu sam naišao na tržištu na modele marke Whirlpool, a nisam stekao utisak da ih korisnici loše ocenjuju. Konkretno, ovi modeli su u optiicaju:

https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...taklokeramicka-ploca-wl-s7260-ne/859991572210
https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...samostalno-ciscenje-akzm-8480-nb/852584801120
Dobro-došlo je svako vaše mišljene: i dobro i loše :).

Hvala i svako dobro.
Kupili smo baš istu tu rernu pre 3 meseca, a ploču Whirlpool S7560. Što se tiče rerne, sve super, brzo se zagreje, lepo ravnomerno peče, isprobala sam neke posebne programe i oni su za moje potrebe super. Međutim rerna stalno cakće kada radi na nekih 20ak sekundi, i dok peče i dok se zagreva. Ne znam da li je samo do ove naše da je nešto falična ili generalno tako radi. I kada je na programu oba grejača i ventilator, tada ventilator kao da krene da se ugasi i onda se opet upali i tada ispušta zvuke nalik zvuku kada palite plinski šporet.
Pa taman ujedno i da ostale pitam da li su imali neka slična iskustva i da li da zovem servis ili je to normalno?
Ploča, nema oscilacije prilikom zagrevanja vode, radi skroz ok. Jednom je zabola skroz, upalila sam je, kao na sekund krenula da radi i ugasila se totalno sama. Posle nije htela uopšte da se upali, jedino rešenje je bilo vađenje iz struje i posle je sve radilo ok.
 
Zdravo! Koji vam se cini kao najbolji izbor od ovih modela?

Beko BIMT 22400 MCS
Beko BBIM12400XPS
Gorrnje BSA 6747 A04 X

Gorenje bos 6737 E13X i ova isto dolazi u obzir.

Kakve su Whirlpool rerne? Konkretno ovaj model me zanima: OMSK58HU1SX.
 
Pozdrav svima, trebao bi mi savet vezano za povezivanje ugradne rerne (Bosch HBG5370S0) i ugradne indukcione ploče ( Bosch PIX645HC1E). Priključak koji imamo u kuhinji je trofazni, da li neko ima iskustva sa korišćenjem trofazno monofaznog razdelnika i priključivanjem uredjaja ili je bolje izvući odmah pojedinačno faze iz trofazne? Hvala unapred.
 
Ploca ide na dve faze a rerna na jednu.

Ja sam koristio razdelnik za doznu sa wago klemama unutra. Ulaz je iz dozne, a izlaz dva kabla, jednofazni za rernu i dvofazni za plocu. Kod mene u kompletu su bili i ti kablovi.

Inace nije ova dozna sa slike levo, ima dosta tanjih i lepsih, ali je taj princip.

IMG_2687.jpeg
 
Pozdrav svima, trebao bi mi savet vezano za povezivanje ugradne rerne (Bosch HBG5370S0) i ugradne indukcione ploče ( Bosch PIX645HC1E). Priključak koji imamo u kuhinji je trofazni, da li neko ima iskustva sa korišćenjem trofazno monofaznog razdelnika i priključivanjem uredjaja ili je bolje izvući odmah pojedinačno faze iz trofazne? Hvala unapred.
Ima tkz. “Kutija za stalni prikljucak”, 5x2.5mm2 i montira se u postojecu doznu za suko. Jeftina je i jednostavna. I to se danas obicno koristi za trofazni stednjak, bojler i slicno. U bilo kojoj radnji za elektro materijal.
 
Zdravo svima,

U potrazi sam za ugradnom rernom i indukcionom pločom. Pratim ovu diskusiju i još neke gde se ovi uređaji spominju.
U nekom "srednjem" cenovnom rangu sam naišao na tržištu na modele marke Whirlpool, a nisam stekao utisak da ih korisnici loše ocenjuju. Konkretno, ovi modeli su u optiicaju:

https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...taklokeramicka-ploca-wl-s7260-ne/859991572210
https://www.whirlpool.rs/r/proizvod...samostalno-ciscenje-akzm-8480-nb/852584801120
Dobro-došlo je svako vaše mišljene: i dobro i loše :).

Hvala i svako dobro.
Pozdrav,
Trenutno sam u potrazi za indukcionom plocom,gledala sam bas Whirlpool pa me zanima da li ste je kupili i kako ste zadovoljni.
Hvala
 
Pozdrav,
Trenutno sam u potrazi za indukcionom plocom,gledala sam bas Whirlpool pa me zanima da li ste je kupili i kako ste zadovoljni.
Hvala
Zdravo,

Indukcijona ploča je kupljena i ugrađena, ali kuhinja još uvek nije u upotrebi :). Nadam se da ce biti uskoro, pa ću imati i naka iskustva da prenesem - za sada ih nemam.

Pozdrav.
 
Pozdrav! Da li neko ima iskustva sa Gorenje pločama i rernama? Ova dva primerka mi deluju baš dobro. Šta vi kažete?
 
Nazad
Vrh Dno