Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

To fizički nije moguće da sama konzola prouzrokuje. Nagoreno je od spolja ili je skinuta stranica, nagoreno iznutra, pa je vraćena stranica.

Stranice PS5 su napravljene od ABS-a. Temperatura topljenja ABS je, okvirno, od 200C do 280C. To zna svako ko se bavi 3D štampom. Da konzola proizvede tako visoku temperaturu nije moguće. Pre bih rekao da je uzrok za taj problem neko neiživljeno dete.
Meni ovo izgleda da nije originalni panel. A od cega su napravljene jeftine kopije, ko ce ga znati.

Ali taj ga savrseni krug odaje da je fake. Da ga nije konzola prouzrokovala. Nema logike.

1711651278673.png
 
Meni se, mesec dana nakon kupovine, javial situacija da dugme O (krug) ne reaguje kako treba.
Zapinje, zaglavi se, nekako 'plitko' klikne.
Jel' imao neko slican slucaj?
Uopste mi je ceo osecaj dzojstika od PS5 kao da u rukama imam jeftini kineski , sa AleiEXpressa. A stigao je u kutiji sa konzolom.
Jeste meni kolega, ali zamjenski kupljen novi.
Imas osjecas kao da kaci nedje.
Imas o tome na Youtube

Meni solucija 1 pomogla
 
Nije li to deo gde se uvlaci vazduh?
 
Salje mi sliku jedna musterija. Da li se jos nekome nesto slicno desilo.
Ovo je fizicki nemoguce da se desi pogotovo u kruznom obliku jer u tom predelu nema nikakvog izvora toplote pogotovo tog oblika koje bi moglo tako da istopi plastiku. Uz sve ono sto sto su vec prethodno ostali naveli. Meni se pre cini da je ovo neko uradio jer je hteo da napravi rupu u predelu ventilatora posto je slicnog precnika ali je omasio sto se vidi po poziciji ventilatora a pritom nije bio ni uspesan jer je to abs plastika sa visokom tackom topljenja ili Je neko jednostavno namerno ovo uradio.
 
Pozdrav,

Imam situaciju sa Playstationom ( i 5 i 4) koja e sjavila otkad sam presao na Telekom internet pa ga cenim da ima veze sa njima.

Pa me interesuje da li je neko imao slicnu situaciju?

PS je bio povezan na LAN , direktno u ruter od SBB-a. Medjutim kad sam resao na Telekom, PS je poceo non-stop da javlja: 'Lan cable disconnected' pa za sekund 'Lan cable connected'.
i PS4 i PS5. Nisam primeto da ima uticaj na samu igru ali je dosadno jer se desava non-stop. Pa onda prestane...pa opet.
Nakraju sam skinuo LAN i presao na Wi-fi i to radi bez problema.
 
Koji je Telekomov uređaj u pitanju odnosno u koji LAN port si utaknuo kabl za PS?
 
Meni se to desavalo ranije. Sada jako retko. Na supernovoj sam. Nije do konzole.
 
Pozdrav,

Imam situaciju sa Playstationom ( i 5 i 4) koja e sjavila otkad sam presao na Telekom internet pa ga cenim da ima veze sa njima.

Pa me interesuje da li je neko imao slicnu situaciju?

PS je bio povezan na LAN , direktno u ruter od SBB-a. Medjutim kad sam resao na Telekom, PS je poceo non-stop da javlja: 'Lan cable disconnected' pa za sekund 'Lan cable connected'.
i PS4 i PS5. Nisam primeto da ima uticaj na samu igru ali je dosadno jer se desava non-stop. Pa onda prestane...pa opet.
Nakraju sam skinuo LAN i presao na Wi-fi i to radi bez problema.
Ja sam imao taj problem (SBB), imao sam istovremeno podesen i wifi pored lana , cim sam skinuo wifi i ostavio samo lan kao konekciju sve je bilo ok.
 
I mene isto "zeza" i na SBB i na Supernova. Probaću to sa gašenjem WiFi na konzoli.
 
Sto se rice problema sa diskonekcijom takodje i switchevi izmedju modema i rutera ili rutera i PSa mogu da prave ovaj problem. Gore sam napomenuo kako sam ja resio problem svojevremeno, bila ne i cela prepiska pre par meseci kad sam imaonovaj problem ovde na temi. Trenutno jer sam uzeo simRig i zbog toga bio primoran da se sklonim u cosak sobe sad sam samo na wifi. Ali sve sto sam naveo pranije i u porstu iznad kao i na pocetku ovog posta je meni resili problem diskonekcije.
 
Da li ima neko kod za US Beta fw?
 
Cao ljudi,
Mislio sam da uzmem polovnu fizicku kopiju cyberpunk-a i to ps4 verzija za 15e.
E sad, da li je upgrade za ps5 free? I da li bih u tom slucaju morao imati EU nalog posto je igra iz Nemacke ja mislim.
Takodje, gledao sam sa slika na omotu, stoji kratki opis na nemackom/italijanskom/francuskom ali nigde nema na engleskom ( iako je prodavac naglasio da je moguce da se prebaci na engleski), pa me sad zanima, da li je uopste moguce da neka igra za ps nema opciju da bude na engleskom?
 
Ја сам гледао неке половне диск игрице Far cry, већина која се продаје код нас су из Немачке. Треба то да ради иначе не би продали.
 
Cao ljudi,
Mislio sam da uzmem polovnu fizicku kopiju cyberpunk-a i to ps4 verzija za 15e.
E sad, da li je upgrade za ps5 free? I da li bih u tom slucaju morao imati EU nalog posto je igra iz Nemacke ja mislim.
Takodje, gledao sam sa slika na omotu, stoji kratki opis na nemackom/italijanskom/francuskom ali nigde nema na engleskom ( iako je prodavac naglasio da je moguce da se prebaci na engleski), pa me sad zanima, da li je uopste moguce da neka igra za ps nema opciju da bude na engleskom?
Igra će biti na engleskom.
Moraš imati evropski nalog .
Upgrade je besplatan.
 
S'tim što možeš igrati sa svog naloga (predpostavljam US) ali upgrade na PS5 verziju i eventualnu kupovinu PL DLCa moraš uraditi sa evropskog naloga. I imaćeš dve ikonice jednu PS5 verzije i drugu od diska za PS4 što uzašno smara ali avaj.
 
Hvala na odgovorima puno!
I jos jedno pitanje u vezi sa ovim prethodnim.

Dvoumim se CP 2077 i Dying lighta 2, cena je slicna, pa ne znam koja igra je po vama bolja kupovina?
 
Dve totalno razlicite igre, zavisi sta ti se vise igra, ili hoces da tamanis zombije ili pucanje i istrazivanje cyberpunk sveta.
Ali opet, Cyberpunk je daleko bolja igra od DL2.
 
Dve totalno razlicite igre, zavisi sta ti se vise igra, ili hoces da tamanis zombije ili pucanje i istrazivanje cyberpunk sveta.
Ali opet, Cyberpunk je daleko bolja igra od DL2.
Pa u sustini dl2 ali cuo sam da nije ni blizu DL 1, da krene da smara igrica nakon odredjenog vremena, da je prica losa.
Dok sam za CP 2077 cuo da je posle peca 2.0, odlicna.
 
Hvala na odgovorima puno!
I jos jedno pitanje u vezi sa ovim prethodnim.

Dvoumim se CP 2077 i Dying lighta 2, cena je slicna, pa ne znam koja igra je po vama bolja kupovina?
Obe su dobre igre. Nisu epohalno dobre, ali je CP 2077 ipak nivo iznad DL2-ke. S toga CP2077 ima moj glas.
 
Mislim da je pitanje izbora izmedju CP2077 i DL2 bila prvoaprilska šala.
 
CDPR je imao bolju kampanju sa naslovom "Make cyberpunk great again", tako da moj glas ide njemu.
 
Punjač PS5 - Aliexpress
Stigao ovaj punjač. Radi :)
Pitanje, priključio ga na konzolu, tako mi više odgovara nego da kačim na dodatni punjač/adapter (3 sata sam namestio da puni preko USB nakon isključivanja konzole).
Do sada punio preko kabla jedan po jedan dzojstik. Da li je veliko opterećenje za konzolu da puni 2 dzojstika istovremeno preko jednog USBa?
 
Punjač PS5 - Aliexpress
Stigao ovaj punjač. Radi :)
Pitanje, priključio ga na konzolu, tako mi više odgovara nego da kačim na dodatni punjač/adapter (3 sata sam namestio da puni preko USB nakon isključivanja konzole).
Do sada punio preko kabla jedan po jedan dzojstik. Da li je veliko opterećenje za konzolu da puni 2 dzojstika istovremeno preko jednog USBa?
Ne bi trebalo da smeta, USB portovi na konzoli sigurno imaju strujno ograničenje.
 
Drugaru neki od tih aliexpress punjaca radi samo na jednom usb-u sa oba dzojstika.
Nisu svi USB portovi na konzoli isti, vidi koji je oznacen kao high speed pa ubodi u njega.
 
Nazad
Vrh Dno