Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Polako se klizi ka kompletnom prelasku ka sub/cloud gejmingu. Pitanje je koliko generacija konzola još imamo. Po meni maksimum dve.

Kroz 10-15 godina hw ide u istoriju.
 
@rAMA

Mislim da nema nista od toga sto si napisao. Cloud gaming nikada ne moze zameniti igranje na hardveru. Zivi bili pa videli :D

Edit:

Presao R&C Rift Apart upravo, fenomenalna igrica kao i R&C za PS4.
 
ma nema bezanja od GaaS
neminovno ce, kao i sve ostalo, da zavrsi u cloudu
pitanje je samo vremena
 
Jel može pomoć oko podešavanja aplikacije za notifikacije?

Npr, Instalirah Foraum, registrovan i ništa mi nije javio, a vidim se na sajtu pojavilo obaveštenje, ali mi ništa na telefon nije stiglo :confused:
Nema tu neke mudrosti, notifikacije rade kao kod bilo koje druge Android aplikacije mada moram da priznam da brze stizu od Preisjäger nego od Foraum.
Presao R&C Rift Apart upravo, fenomenalna igrica kao i R&C za PS4.
Igra je zaista fenomenalna, odavno nisam igao nesto sto me je tako prikovalo za kontroler.
 
Ako se dobro secam, prilikom registracije je aplikacija slala testnu notifikaciju da bi se proverilo da li je sve u redu. Ipak, od kako sam nabavio PS5, deinstalirao sam je jer mi vise ne treba. Mozda se u medjuvremenu nesto promenilo
 
Da li moram da dodajem igre iz ps plus-a u svoju kolekciju da bih ih imao i kasnije ili nema potrebe? Dovoljno je samo da imam ps+ pretplatu i uvek cu imati te igre?
 
Stigao kineski punjac sa Aliexpressa. 18$ sa postarinom + 400din uzela carina iako je proizvod ispod 50e, moze im se.
Opet kad se zbroji,fin proizvod za 2200din. lepo izgleda,lepo svetli, videcu koliki mu je vek trajanja.
20211208_083230.jpg20211208_083220.jpg
 
Carina ima pravo da naplati PDV za sve pristigle pošiljke, a samo se carina naplaćuje 10% ako je vrednost veća od 50e.

Edit:

Plus što slepci imaju i onu neku tarifu za "uslugu carinjenja".
 
Original kosta 35e, ne vidim nikakvu poentu kupovati kinesku kopiju za ~20e koja pride mora da se bocne u USB, a ne u uticnicu.

Dzojstici kostaju 8-9k kod nas, konzola je 600+ eura, placaju se igre redovno, a stedi se na punjacu za dzojstike. Nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Pritom sto moze da napravi problem i ne daj boze sprzi bateriju u dzojstiku. Po meni je previse mala razlika da bi se rizikovalo i razmisljalo o tome
 
Original kosta 35e, ne vidim nikakvu poentu kupovati kinesku kopiju za ~20e koja pride mora da se bocne u USB, a ne u uticnicu.

Dzojstici kostaju 8-9k kod nas, konzola je 600+ eura, placaju se igre redovno, a stedi se na punjacu za dzojstike. Nema smisla.
Vec imam usb izlaz, nikakvu mi ulogu nije igralo to sto ide u usb a ne u uticnicu.

Slazem se da na kraju kada se sabere i nije neka preterana razlika, ali cena ovog uredjaja na aliexpressu je bila 9 dolara + plus ima preko 1000 pozitivnih komentara, samo sto kad odaberes Srbiju ta cena ode na 14 dolara pa kad odaberes da ti dostave iz Kine jer je za Srbiju jedina opcija, postarina ode na 4 dolara pa te na kraju carina klepi za 400 din i onda kazes sebi pa mogao sam dodati jos 1500 din i uzeti original.
No ako si iz neke normalnije zemlje, razlika je platiti punjac 9$ ili 35$ ustedis za jednu igru.
 
@MisliM_StvaRnO

Kada se dzojstik napuni do kraja, da li gasi lampicu i ne pali dok se ne istrosi baterija igranjem? Npr da ostane 24h na punjacu, da li ce se povremeno paliti LED na dzojstiku ili ne?
 
@MisliM_StvaRnO

Nije te carina klepila, ništa nisu carinili, već naplatili PDV koji bi morali da naplate za svu robu bez obzira na cenu. Propust (a naša sreća) je kada ne naplate PDV, a ne kada naplate. Ako te interesuju detalji baci pogled na temu o carini, prvi post.

Ne znam da li taj USB izlaz isporučuje struju iste jačine kao i adapter, kao ni da li se USB izlaz gasi kada i uređaj.
 
@MisliM_StvaRnO

Kada se dzojstik napuni do kraja, da li gasi lampicu i ne pali dok se ne istrosi baterija igranjem? Npr da ostane 24h na punjacu, da li ce se povremeno paliti LED na dzojstiku ili ne?
Iskljuci punjenje kada napuni dzojstik, mislim da se to podrazumeva, kada skinem dzojstik pa ponovo vratim ono na sekundu zasvetli pa se ugasi, valjda ocita da je dzojstik pun pa ugasi. Na kutiji pise da uredjaj ima zastitu protiv niskog napona kao i visokog napona i da ce automatski ugasiti punjenje ako napon nije dobar.
 
Nekada je 3D Mark bio glavna stvar za benchmarking na PC-u, sad se izgleda pomerilo na konzole i The Matrix Awakens Unreal 5 demo je dostupan za konzole (PS5/Xbox SX/S) i u free roam-u (posle inicijalne jurnjave) bas izgleda next-gen kako smo i ocekivali uz UE5 najave, pogotovo kad se skine matrix filter u opcijama i vidi prirodno osvetljenje.

Demo je free i zauzima 25GB ko zeli da proba.

Isteklo vreme za edit, evo i DF preview: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-the-matrix-ue5-demo-is-incredible

The Matrix Awakens is an essential download simply because it puts to rest the notion that the current generation of machines can't deliver a generational leap over their predecessors - an impression many people have after a year of cross-gen titles where the main benefits of the new consoles have amounted to increased resolution, frame-rates and detail - and some ray tracing features. This is one vision for the future of gaming and it's astonishing to behold: that fact that Nanite is running well on consoles and can be combined with ray tracing features is exceptionally impressive.
 
Uf, jedva cekam da dodjem kuci da probam ovo
 
Izgleda bas dobro iskreno, ali me je razmazio trenutni trend da sve radi u 60fps smoothly :D
 
Ja bih voleo da vrate demoe kao nekad na PS1... I na PC-u je to postojalo, a na konzolama (posebno na startu generacije) bi bas moglo na lep nacin da se pokaze sta ljudi mogu da ocekuju i lozenje bi bilo samo vece. To nije skupo kao pravljenje igre, ali poneki demo razlicitih segmenata "grafike" bi bio super.

I ovo mi je cool ideja samo iz tehnickog ugla, gameplay je kao Rebel Assault nekada, ali to se i ocekivalo :D.
 
Nema Edita, ali očigledno nisam pogledao do kraja kad sam pisao.

Ovo je već pravi next gen, stvarno neverovatno deluje, osim stvari koje traže novca i vremena da se naprave. Likovi animacija itd.
 
Awakens izgleda odlično i predstavlja neki mali deo onoga što nas čeka u ovoj generaciji konzola. Naravno sve to u maks 30fps.
 
Kad se ugasi matrix efekat, da je pisalo:
"GTA 6 pre alpha demo", ja bi' "zagrizao" i rekao jeste. Nadam se da će biti performance opcija za 60fps.
 
Ja nisam nikad ni ocekivao od hardvera sa cenom $500 da cini cuda na 120hz.
Meni licno je 60hz sasvim dovoljno, moze i 120hz nije da mi smeta ali pod uslovom da mi ne diras rezoluciju i kvalitet slike. Svestan sam da ps5 to nece moci da izgura i uvek ce biti evo ti 120hz po ceni kvaliteta slike, iz tog razloga nisam ni uzeo TV sa 2.1 hdmi i nisam se pokajao, ustedeo sam poprilicno na TVu na necemu sto mi nece nikad zatrebati.
Mozda sledeca generacija ps-a, od ove je sasvim dovoljno sto su postavili standard za 60hz.
Malo je ot ali koji si Tv kupio? U potrazi sam za istim ali sam i istog misljenja da mi 120hz nije potreban.
 
Original kosta 35e, ne vidim nikakvu poentu kupovati kinesku kopiju za ~20e koja pride mora da se bocne u USB, a ne u uticnicu.

Dzojstici kostaju 8-9k kod nas, konzola je 600+ eura, placaju se igre redovno, a stedi se na punjacu za dzojstike. Nema smisla.
To je ono isto sto ja kazem kupi lik iPhone od 1200 evra a kupi kinesku masku. Al dobro kako ko ima i prodje sa parama.

Elem ja sam kupio u gigatronu punjac doduse bio je 3999,00. Imao 77 bodova i skino 1540 din :D Dobro sam prosao.
 
Ovaj Matrix demo je izuzetan, mislio sam do večeras da NBA i FIFA imaju dobru grafiku. Nadam se da će ovo biti standard za PS5.
 
Malo je ot ali koji si Tv kupio? U potrazi sam za istim ali sam i istog misljenja da mi 120hz nije potreban.
Uzeo sam samsung qe50q60t

Sto se tice ovog Matrix demo-a, bas sam juce probao i stvarno deluje super, no ja sam uvek sumnjicav prema ovakvim prezentacijama.
Demo je u stanju da renderuje veliki broj detalja, ljudi, automobila, ali u istom trenutku nema nikakvih efekata kada prodjete kroz te ljude ili kad udarite u malo drvo, kutiju,mapa je takodje mala itd...
Igra ce morati mnogo vise logike da sadrzi, svaki pesak na ulici ce morati imati svoj dobar deo koda, svako manje drvo veci broj poligona i sve ce to itekako da utice na moc renderovanja.

Ovo sto sam video je next gen zasigurno, ali ne ocekujem neke drasticne promene kada se bude koristilo u igrama. Malo bolja grafika, malo vise detalja i ibjekata i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno