Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da li vam smeta coil whine? Na mojoj se bas cuje a cujem jer sedim blizu konzole
 
Kod mene je coil whine bas tih, cujem ga ako bas pridjem konzoli u totalno tihoj sobi. U svakom slucaju, PS5 je 99.999% tisi od mog launch Pro-a. :)

Anyhow, predjoh juce Returnal. 18 smrti, 95% njih u prva tri bioma. Danas sam opet upalio igru i presao lagano prva tri bioma iz prve. Ovo je za sad moj prvi i jedini GOTY kandidat, ali jos pola godine je ispred nas.
 
Kod mene je coil whine bas tih, cujem ga ako bas pridjem konzoli u totalno tihoj sobi. U svakom slucaju, PS5 je 99.999% tisi od mog launch Pro-a. :)

Anyhow, predjoh juce Returnal. 18 smrti, 95% njih u prva tri bioma. Danas sam opet upalio igru i presao lagano prva tri bioma iz prve. Ovo je za sad moj prvi i jedini GOTY kandidat, ali jos pola godine je ispred nas.
Ja pravim pauzu od Returnala uz RE Village, za sad sam samo na trećem biomu poginuo 40 puta. Potpuno fantastična igra ali nemam reflekse za nju :) Moraću da potpuno očistim prvi i drugi biom jer bez toga samo gubim vreme protrčavajuči kroz njih...
 
A da li bar nesto ostaje kada poginete ?
Neki upgrade od ranije, oruzije, bilo sta ?

I ako poginete u trecem biomu morate sve od pocetka od prvog ?

Interesantna mi je igra ali vidim da nema podesavanja tezine.
 
A da li bar nesto ostaje kada poginete ?
Neki upgrade od ranije, oruzije, bilo sta ?

I ako poginete u trecem biomu morate sve od pocetka od prvog ?

Interesantna mi je igra ali vidim da nema podesavanja tezine.
Imaš permanentne dodatke koji ostaju, perkovi na oružjima koje si razvio takođe ali svaki pokušaj krećeš od olupine broda sa pištoljem i onda skupljaš bolja oružja, artefakte i consumables. Postoje prečice sa prvog bioma ka ostalim tako da ne moraš sve prelaziti ponovo ali je po meni bolje razviti se na prva dva bioma da bi na trećem bilo lakše
 
Treci biom je najtezi zbog par protivnika koji bas mogu da iznenade sa ogromnim damage-om. Ali boss nije tezak, moze se lako resiti i cak ako se preskoci ciscenje svih bioma pre njega.
 
Moj je apsolutno necujan a veoma sam osetljiv na coil whine. Izgleda da je do primerka.
 
Da li je mozda neko pokusavao da koristi i PS5 i PS4 pod istim nalogom i da li to nosi ogranicenja ikakve prirode?

Konkretno ja sam svoj PS4 poklonio prijatelju, cija deca cepaju Minecraft vecinski, ali bi da povremeno opletu NFS/RocketLeague ili neku slicnu igru koju imam u library.
Dakle, ne bi se (gotovo sigurno) dogadjalo da pokrecemo iste naslove istovremeno.

E sad, deo koji mi nije bas jasan je da li se apdejtovani PS4 naslovi tretiraju kao PS5 igre kada se pokrenu na PS5 ili ne?
I da li je zbog Plusa potrebno konfigurisati "redosled" konzola bude li clashovanja?
 
Da li je mozda neko pokusavao da koristi i PS5 i PS4 pod istim nalogom i da li to nosi ogranicenja ikakve prirode?

Konkretno ja sam svoj PS4 poklonio prijatelju, cija deca cepaju Minecraft vecinski, ali bi da povremeno opletu NFS/RocketLeague ili neku slicnu igru koju imam u library.
Dakle, ne bi se (gotovo sigurno) dogadjalo da pokrecemo iste naslove istovremeno.

E sad, deo koji mi nije bas jasan je da li se apdejtovani PS4 naslovi tretiraju kao PS5 igre kada se pokrenu na PS5 ili ne?
I da li je zbog Plusa potrebno konfigurisati "redosled" konzola bude li clashovanja?
Zašto bi oni koristili tvoj nalog?
Iz više razloga je bolje da koriste neki njihov.

Ti im samo ostaviš taj PS4 markiran kao primarnu konzolu tvog naloga, a oni neka naprave svoj nalog (ili više komada), i mogu da koriste sve uredno, bez da razmisljaš išta.

I onda možete istovremeno iste igre da koristite na PS5 i PS4 ako do toga dođe, pod različitim nalozima.
 
Zašto bi oni koristili tvoj nalog?
Iz više razloga je bolje da koriste neki njihov.

Ti im samo ostaviš taj PS4 markiran kao primarnu konzolu tvog naloga, a oni neka naprave svoj nalog (ili više komada), i mogu da koriste sve uredno, bez da razmisljaš išta.

I onda možete istovremeno iste igre da koristite na PS5 i PS4 ako do toga dođe, pod različitim nalozima.
Ma ostao sam ulogovan i onda kao ajde da ne zatezem. :)

A ukoliko naprave svoj nalog i ja podesim ps4 kao primaran - mogli bi da pristupe neinstaliranim igrama iz library ili ne?
 
Ma ostao sam ulogovan i onda kao ajde da ne zatezem. :)

A ukoliko naprave svoj nalog i ja podesim ps4 kao primaran - mogli bi da pristupe neinstaliranim igrama iz library ili ne?
Morali bi na kratko da se uloguju na tvoj nalog samo da pokrenu download neke neinstalirane igre kroz Library, i odmah potom bi mogli da se vrate na neki njihov. Ali svakako tebe ne bi izbacilo sa ps5 to njihovo logovanje na tvoj nalog na kratko, što ste već i primetili verovatno :)
 
Morali bi na kratko da se uloguju na tvoj nalog samo da pokrenu download neke neinstalirane igre kroz Library, i odmah potom bi mogli da se vrate na neki njihov. Ali svakako tebe ne bi izbacilo sa ps5 to njihovo logovanje na tvoj nalog na kratko, što ste već i primetili verovatno :)
Isti nalog moze da bude sve vreme ulogovan i na PS4 i PS5. Jedino sto istovremeno nece moci da igraju ni iste a ni razlicite PS4 igre. Zbog ovog drugog je dobro da naprave svoj nalog, narocito ako su tek krenuli da igraju pa nemaju nesto preterano save-ova.
 
Isti nalog moze da bude sve vreme ulogovan i na PS4 i PS5. Jedino sto istovremeno nece moci da igraju ni iste a ni razlicite PS4 igre. Zbog ovog drugog je dobro da naprave svoj nalog, narocito ako su tek krenuli da igraju pa nemaju nesto preterano save-ova.
Može, nego kažem iz ugla da ne moraju da čekaju na tom njegovom nalogu download da se završi, za tipa slučaj da treba za to vreme na ps5 da se pokrene neka ps4 igra.
 
Sve jasno, hvala na kvalitetnim odgovorima. Prosledih kolegi sta treba da uradi, za svaki slucaj. Ja objektivno mahom i igram PS5 naslove (izuzev Tetris Effect), pa nema zime svakako za sada.
 
Oficijalni crni i crveni DualSense gamepad:

 
Crno, volim te crno...
 
Sad mi je drago sto sam cekao sa kupovinom drugog kontrolera.
I crni i crveni su odlicni
 
Taman ce u kombinaciji sa belim da bude dobar fit za PES batice, zavisno od toga da li je domacin zvezdas ili grobar. 😬
 
Od 11.6. u Amerikama, 18.6. UK, za ostatak sveta nisam gledao. Crveni je skuplji 5 novcanih jedinica..
 
Oba su mi lepsa od belog.

Jos da ih ponude u paketu sa crnom konzolom.:rolleyes:
 
A kad smo kod kontrolera već, evo par saveta kako da ga popravite:


Kad smo kod boja, crni mi je favorit, taman ni ja nisam kupio drugi kontroler pa će ovo da bude razlog više za kupovinu.
 
Juce probao Pulse 3d na EON boxu i gle cuda radi, naravno kao i za sve sluske radi premotano live ne radi. Na plexu preko kodija malo baguje... cisto ako nekome treba
 
Returnal je brutalna igra!

Jeste da sam tek / jos u prvom biomu i da njega igram vec 10ti put, ali sam 2x dobio Electropylon Driver i ono je ludnica! Ima li boljeg oruzja dalje ili da igram sa ovim i sticem proficiency?
 
Nazad
Vrh Dno