Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Returnal je brutalna igra!

Jeste da sam tek / jos u prvom biomu i da njega igram vec 10ti put, ali sam 2x dobio Electropylon Driver i ono je ludnica! Ima li boljeg oruzja dalje ili da igram sa ovim i sticem proficiency?
Ja u preko 60 pokušaja nisam naišao na to oružje a na trećem biomu sam :) Doduše, dobio sam ga jednom u dnevnom izazovu i zaista deluje super. Meni je najbolje oružje Hollowseeker, posebno sa portal beam ili portal turret traitom.
 
Ta dva oruzja jesu dobra jer daju opciju da se steta deli i ako igrac aktivno ne puca na protivnika, sto je odlicno za bossove.

Ali realno gledano svako oruzje je dobro kada se upgradeuju wepon perkovi.
 
Pređoh napokon trećeg bosa u Returnalu, naravno Hollowseeker ftw. Dobra stvar je što sam sad u četvrtom biomu i odatle krećem, nema više backtracking-a. Segmenti u kući su vrhunski urađeni...
 
Jel i dalje vazi ona akcija, ko uzme ps+ na ps5 , dobije onih 20ak ps4 naslova?
Jel to uopste akcija i bila ili ceka svakoga kad uzme ps+ u nekom momentu na novoj konzoli?
 
Jel i dalje vazi ona akcija, ko uzme ps+ na ps5 , dobije onih 20ak ps4 naslova?
Jel to uopste akcija i bila ili ceka svakoga kad uzme ps+ u nekom momentu na novoj konzoli?

Da, vazi.

Mislim da ceka svakog ko uzme PS+, posto nisu nigde rekli da do nekog specificnog datuma vazi.
 
Hvala.

Ja od kad me computerland ispalio u novembru, (doduse kasnije nudili standard edition jer nisu dobijali digital) nisam nesto pratio stanje oko konzole.

Izuzev ovih primeraka od po 700 800 evra na kp itd, moze li se makar do kraja godine ocekivati da rafovi budu puni sa konzolama kod nas? Jel bilo nekih najava od sonya, vesti, nagadjanja...? bilo cega...

Do kad ce trajati ova situacija? Ne znam jel tako bilo sa ranijim konzolama, ali bas neozbiljno na kraju dana.
 
Here are some of the top offerings that will be available at participating retailers during this year’s Days of Play:

PlayStation 4 games

  • Death Stranding
  • Ghost of Tsushima
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Predator: Hunting Grounds
  • Sackboy: A Big Adventure
  • The Last of Us Part II
  • Selection of PlayStation Hits games
PlayStation 5 games

  • Demon’s Souls
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales: Ultimate Edition
  • Sackboy: A Big Adventure
  • The Nioh Collection
Krajem meseca prvi popusti za PS5 naslove, pa ko nije odigrao eto prilike. Trebalo bi da isprate i domaće maloprodaje, ali još se ne zna kakvi popusti se mogu očekivati.
 
Lepo lepo, 3 me zanimaju koje nemam sa te liste :
  • The Last of Us Part II - taman sada dobija 60fps upgrade za PS5
  • Ghost of Tsushima
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales: Ultimate Edition - nisam presao obicnog Spidermana, a ova verzija sadrzi obe igre

Od mene sve preporuke za Death Stranding ko jos nije presao.
 
Sinoc sam punio ps5 kontroler, danas ustajem upalim ga kad on prijavi da je skroz prazan. Sad sam opet stavio da se puni (punim iskljucivo preko usb na konzoli) pa cu videti koliko ce izdrzati baterija. Inace je drzala u poslednje vreme najvise 3,4 sata. Da li to podleze garanciji? Jel ima neka reparacija, ili da se oprostim od njega? Nije ispadao nikad, niti je nesto preterano i koriscen.
 
Sinoc sam punio ps5 kontroler, danas ustajem upalim ga kad on prijavi da je skroz prazan. Sad sam opet stavio da se puni (punim iskljucivo preko usb na konzoli) pa cu videti koliko ce izdrzati baterija. Inace je drzala u poslednje vreme najvise 3,4 sata. Da li to podleze garanciji? Jel ima neka reparacija, ili da se oprostim od njega? Nije ispadao nikad, niti je nesto preterano i koriscen.
Jel svetleo dok se punio, moguce da ti je konzola bila ugasena umesto rest modu pa nije ni punio uopste.
 
nije to dobro nesto, probaj drugi port ili na punjacu za telefon

reklamiraj
 
Što? Evo nekoliko godina tako punim svoje gamepadove na ps4, nigde problema.
 
@baltam0s DS4 džojped zahteva 5V i 800mA, a skoro svi osim za to specijalizovani zidni punjači isporučuju više.
mA nije toliko problem koliko voltaža, pošto ako uključiš džojped na adapter koji pušta npr. 9V i 2000mA postoji realna šansa da elektronika džojpeda pregori.

Za DS5 džojped ne znam specifikacije (da li je isto 5v i 800mA), ali svakako u garanciji piše da se puni isključivo ili preko USB porta na konzoli, posebnog stand punjača priključenog na USB port konzole ili na za to namenjen i testiran zidni punjač, u suprotnom se pozdravi sa garancijom.

To što se tvom džojpedu ništa nije desilo je ili sreća ili si (ponovo srećom) ubo adekvatan punjač (pogledaj na punjaču koje su mu specifikacije).
 
Pa ja tako punim sve, ds4 nekih 6kom. I sve prethodne sonyje. Uvek na punjač od telefona. Samo ga ne stavljam na ove nove od 60ak w. Sve ok uvek sa njima
 
@baltam0s DS4 džojped zahteva 5V i 800mA, a skoro svi osim za to specijalizovani zidni punjači isporučuju više.
mA nije toliko problem koliko voltaža, pošto ako uključiš džojped na adapter koji pušta npr. 9V i 2000mA postoji realna šansa da elektronika džojpeda pregori.
Nema takve šanse, jer svi brzi punjači za telefone uvek podržavaju i 5V za punjenje baterije. On podigne napon na 9V samo ako uređaj koji je povezan na njega to podržava. Nema razloga za brigu.
 
ma da puni lagano bez problema, dok sam zeni objasnio da moze iqos da puni na punjacu za fon mecku sam rodio

naravno prvo pogledam specifikaciju punjca i gamepada odnosno uredjaja koji treba da se puni
 
Sinoc sam punio ps5 kontroler, danas ustajem upalim ga kad on prijavi da je skroz prazan. Sad sam opet stavio da se puni (punim iskljucivo preko usb na konzoli) pa cu videti koliko ce izdrzati baterija. Inace je drzala u poslednje vreme najvise 3,4 sata. Da li to podleze garanciji? Jel ima neka reparacija, ili da se oprostim od njega? Nije ispadao nikad, niti je nesto preterano i koriscen.
Sad radi sve normalno evo vec 2 dana, puni i prazni kako treba. A siguran sam da se napunio dzojstik i da sam ugasio konzolu, i da se ujutru ispraznio sam od sebe. Sta se tu zaista desilo nzm, sad je opet onaj stari 😁
 
Još jedan vlasnik playstation-a 5 disk verzije. Nerealno mi je koliko je konzola tiha nor dok se igra Warzone dok mi je ps4 pro urlao iako sam ga čistio. Za sada konzola radi odlično a kontroler je po meni 10x bolji nego sa ps4.
Da li igra Returnal koristi mogućnosti kontrolera jer je pravljena bas za ps5 kao Astro?
 
Moje lično mišljenje je da nijedna igra nikada neće koristiti mogućnosti kontrolera kao Astro što je prava šteta.
Najviše sam se razočara za MK11 ultimate koji sam kupio samo zbog toga a nema nikakvu implementaciju.
 
Još jedan vlasnik playstation-a 5 disk verzije. Nerealno mi je koliko je konzola tiha nor dok se igra Warzone dok mi je ps4 pro urlao iako sam ga čistio. Za sada konzola radi odlično a kontroler je po meni 10x bolji nego sa ps4.
Da li igra Returnal koristi mogućnosti kontrolera jer je pravljena bas za ps5 kao Astro?
Returnal vrhunski koristi mogućnosti dualsensa, najbolja implementacija za sad van Astro. Recimo, pritisneš na pola L2 to je nišanjenje, do kraja to je alt fire... naravno, postoji blagi otpor kad pritiskaš do kraja da se ne desi da moraš da ceniš kad si šta pritisnuo.
 
Par dugmadi na kontoleru nije iskorisceno uopste, pa se Alt Fire moze prebaciti i na L1 ako se neko muci sa polovicnim L2 u sred velikih borbi.
 
Nazad
Vrh Dno