Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

I meni je to iznajmljivanje stresno, razmisljao sam bas nedavno o tome. To se haba, baca, lomi, ide iz ruke u ruku i bas sam se pitao kako to ide oko potencijalne kradje.
Verovatno se trazi neki licni dokument dok je konzola kod klijenta.
Pa naravno da se trazi, licna karta.

Davno nekad bio jedan lik sto je popravljao PS3 konzole.
Na Dusanovcu negde ziveo, tj. tamo je bilo mesto sastanka, kod Poste, 17-ica kad skrene levo sa glavne ulice.
Stariji clanove ce se setiti njega, Dragan li bese ?

Ja mu odneo PS3 FAT, covek mi ostavio licnu kartu i kaze kad popravim nadjemo se ovde i razmenimo se opet :)
Konzola proradila, ja je prodao, dok ne dobije novi YLOD :D
 
Igram RE Village... mator sam ja za ovakve igre. Definitivno sve što mi je smetalo u sedmici ovde smeta duplo više. Lik se kreće kao tenk iz Prvog svetskog rata, neprijatelji su pravi sunđer za metke, bezglavo bežanje u prvim deonicama a ne znam gde teram, zatim dok nabodem da kliknem da pokupim neki item ili odradim neku kontekstnu radnju prođe 2 sekunde koliko je mali hitbox. A da, onaj ko je smislio da neprijatelji svako malo rade dodge dok pucam na njih... neka pozdravi mamu.
 
Ako odustanes prosledi igru :)
 
Igram RE Village... mator sam ja za ovakve igre. Definitivno sve što mi je smetalo u sedmici ovde smeta duplo više. Lik se kreće kao tenk iz Prvog svetskog rata, neprijatelji su pravi sunđer za metke, bezglavo bežanje u prvim deonicama a ne znam gde teram, zatim dok nabodem da kliknem da pokupim neki item ili odradim neku kontekstnu radnju prođe 2 sekunde koliko je mali hitbox. A da, onaj ko je smislio da neprijatelji svako malo rade dodge dok pucam na njih... neka pozdravi mamu.
Imamo temu za RE Village: https://forum.benchmark.rs/threads/resident-evil-8-village.466059/
 
Drustvo ima li neko zainteresovan da ustupi share za Returnal , naravno uz adekvatnu nadoknadu , nisam fan takvih igara ali bih voleo da testiram sto se kaze da vidim da li ce mi lezati , a ne bih da pucam pare velike i kupujem kljuc posto sam vise nego siguran da necu igrati igru vise od par sati sveukupno .
 
Bas mi ide na zivce baterija na kontroleru, to mi je u sustini i jedina mana sto se tice PS5.

Navikao sam da ubacim 2 AA baterije u xbox kontroler i da sam miran bar 20-30 sati.

Na PS5 mi se cini da to bude nekih 5-6 sati, jer kontroler trosi bateriju (i to dosta) i dok ste u meniju, ili se pauzira igra.
Bas su mogli to bolje da optimizuju.

i ovo pricam sada dok igram igre bez haptica, mogu misliti kada budem igrao neke nove igre koje koriste haptic kao Astro..
Tu jedino covek da uzme jos jedan kontroler za rezervu
 
Bas mi ide na zivce baterija na kontroleru, to mi je u sustini i jedina mana sto se tice PS5.

Navikao sam da ubacim 2 AA baterije u xbox kontroler i da sam miran bar 20-30 sati.

Na PS5 mi se cini da to bude nekih 5-6 sati, jer kontroler trosi bateriju (i to dosta) i dok ste u meniju, ili se pauzira igra.
Bas su mogli to bolje da optimizuju.

i ovo pricam sada dok igram igre bez haptica, mogu misliti kada budem igrao neke nove igre koje koriste haptic kao Astro..
Tu jedino covek da uzme jos jedan kontroler za rezervu
Ja uzeo kontroler za rezervu.
I za coop ali takodje i zbog baterije. Mislim da obicne AA baterije ne bi puno pomogle, kontoler trosi puno i to je to.
Meni je nekako lakse da kontroler prikopcam na kabl nego da razmisljam o baterijama samo treba imati drugi u rezervi i nema problema, samo zamenis za 2 sekunde kada javi da je slaba baterija i teras dalje.
 
Da, tako cu na kraju i da uradim.

Nego, zna li neko kako da instaliram Playstation app na telefon ?

Google Playstore mi prijavljuje da nije dostupna u nasoj zemlji.
Gledao sam da prebacim playstore na US ali pise da moze da se menja samo 1 u 365 dana, pa sam odustao
 
Skini apk na komp, pa prebaci na fon i instaliraj rucno.
 
Ja uzeo kontroler za rezervu.
I za coop ali takodje i zbog baterije. Mislim da obicne AA baterije ne bi puno pomogle, kontoler trosi puno i to je to.
Meni je nekako lakse da kontroler prikopcam na kabl nego da razmisljam o baterijama samo treba imati drugi u rezervi i nema problema, samo zamenis za 2 sekunde kada javi da je slaba baterija i teras dalje.
A i puni prilično brzo :) Ja sam danas 8 sati uspeo da izvučem sa dve crtice, igrao sam isključivo RE Village... nije se ugasio pre nego sam ga stavio na punjenje ali je javljao da je prazan.
 
Bas mi ide na zivce baterija na kontroleru, to mi je u sustini i jedina mana sto se tice PS5.

Navikao sam da ubacim 2 AA baterije u xbox kontroler i da sam miran bar 20-30 sati.

Na PS5 mi se cini da to bude nekih 5-6 sati, jer kontroler trosi bateriju (i to dosta) i dok ste u meniju, ili se pauzira igra.
Bas su mogli to bolje da optimizuju.

i ovo pricam sada dok igram igre bez haptica, mogu misliti kada budem igrao neke nove igre koje koriste haptic kao Astro..
Tu jedino covek da uzme jos jedan kontroler za rezervu
po meni je najbolje resenje uzeti onaj njihov punjac za 4k dinara i kad zavrsis sa igranjem samo ga nataknes na njega da prostis :) , ako mozes da uzmes i dodatni kotroler jos i bolje
pominjem punjac jer ne znam da li se na petici puni kontroler ako je ugasena konzola ali sumnjam, tako da za 4 hiljade dinara resavas trajno problem
 
po meni je najbolje resenje uzeti onaj njihov punjac za 4k dinara i kad zavrsis sa igranjem samo ga nataknes na njega da prostis :) , ako mozes da uzmes i dodatni kotroler jos i bolje
pominjem punjac jer ne znam da li se na petici puni kontroler ako je ugasena konzola ali sumnjam, tako da za 4 hiljade dinara resavas trajno problem
Ne znam koliko je ovo dobro za bateriju? Znam da su za telefone savetovali da se stavlja na punjac tek kada baterija padne na 10-20% pa da napuni do kraja, kao nije dobro da se stalno puni, tako slabi baterija.
Ne znam da li ovo utice i na bateriju kontrolera.
 
Preko VPN-a sam prvo i probao, ne moze.
Stavim ja na US na VPNu ali ne vredi, morao bih u Google playstore da promenim drzavu, a posle bih morao da cekam 365 dana da vratim na Srbiju.
 
Preko VPN-a sam prvo i probao, ne moze.
Stavim ja na US na VPNu ali ne vredi, morao bih u Google playstore da promenim drzavu, a posle bih morao da cekam 365 dana da vratim na Srbiju.
Jesi li prethodno odradio force stop i počistio cashe i data za play store?
 
Jednokratni vpn + trajno menjanje stora na UK zbog apdejta.
Sve apps koje sam imao i na nasem storu rade i postoje kako treba u toj varijanti (Android OS), a sme da se menja na 6 meseci (cini mi se) ako ti ne radi posao to.
 
Ne znam koliko je ovo dobro za bateriju? Znam da su za telefone savetovali da se stavlja na punjac tek kada baterija padne na 10-20% pa da napuni do kraja, kao nije dobro da se stalno puni, tako slabi baterija.
Ne znam da li ovo utice i na bateriju kontrolera.
ovo je i mene brinulo kada sam kupio punjac pa sam guglao kao lud i nasao sam desetine artikala da ne ostecuje bateriju ni u kom smislu i nijedan koji kaze da ostecuje
u sustini mislim da je ovo slucaj sa bilo kojom elektronikom iole novijeg datuma, ja tako rokam i telefone i laptop godinama, nikada nisam primetio nikakvo slabljenje baterije zbog toga
 
Jednokratni vpn + trajno menjanje stora na UK zbog apdejta.
Sve apps koje sam imao i na nasem storu rade i postoje kako treba u toj varijanti (Android OS), a sme da se menja na 6 meseci (cini mi se) ako ti ne radi posao to.
Nema potrebe za menjanjem države na nalogu. Kada se app jednom instalira pomoću VPN, kasnije će se sama ažurirati bez potrebe za istim.
 
a sta je potrebno da se ore toga uradi sa skinutom sa neta? force stop obrise keš i deindtalira?
 
Ja sam skinuo apk i mislim da se update radi sam od sebe
Ako je ovo poslednja verzija...
Screenshot_20210511-121318.jpg
 
Moram reći da nisam očekivao da je baš ovoliko dobra konzola. Same performanse su vrhunske, kada uporedim sa Xbox One S koji imam, nebo i zemlja u svemu. Osim toga mislio sam da ljudi preteruju sa vazdizanjem DualSense-a u nebesa, ne preteruju - kao neko ko ima PCVR mislio sam da će me teško iznenaditi neki vid klasičnih kontrola, ali način na koji je sve implementirano ovde mi je, priznajem, izvukao osmeh na lice.
Inače sam uzeo disk verziju, postavljena je vertikalno i jedino se čuje kada očitava diskove, osim toga ni da bipne, mada, uglavnom igram Ghost of Tsushima pa ne znam da li je to i dovoljno da se pošteno oznoji konzola.
 
Nazad
Vrh Dno