Šta je novo?

Resident Evil 8 Village

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,652
Poena
525


Nastavak na RE7, izlazi sledece godine za PC, PS5 i Xbox Series X
 
Poslednja izmena:
Years after the tragic events of Resident Evil 7 biohazard, Ethan Winters has started over
with his wife Mia, finally living in peace and putting the past behind them. However, Chris
Redfield, the legendary hero from previous Resident Evil games, suddenly disrupts their life,
throwing a devastated Ethan into a new and twisted nightmare in search of answers.

https://www.residentevil.com/village/us/

 
Izlazi 7. maja, ipak dodali i stare konzole:




Povodom 25 godina serijala, uz Village ide i ova multiplayer igra:

 
Poslednja izmena:
Presao sam sinoc demo "Maiden" i za mene jedna od igara koje najvise iscekujem.
Deluje da su bas lepo utegli sve, dobar im je ovaj engine.
 
^Nmn pojma u čemu je fora ali na ovom klipu koji je postovao @DeRadicci niko ne može vola nacrtanog da pogodi pištoljem...

Možda tako treba... :d
 
RE 7 mi je bio jako dobar, od ovog stvarno ocekujem mnogo vise. Deluje vrhunski za sada sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je re7 ubedljivo najgori deo koji sam igrao (a igrao sam sve osim non-capcom spinoffa). Po meni potpuni promašaj.
 
Meni je RE7 bio najbolji koji sam igrao ali nije imao taj RE osecaj tako da kapiram sto je nekima bio smece.
Meni je bio super i jedva cekam Village.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Meni su i Re7 i Re2 remake bili sjajni, svaka igra na svoj nacin.

Re3 najmanje, jer se otislo u nekom pravcu akcije, jurnjave itd..
 






awlkre.jpg
 
Meni su i Re7 i Re2 remake bili sjajni, svaka igra na svoj nacin.

Re3 najmanje, jer se otislo u nekom pravcu akcije, jurnjave itd..
Jeste otisao u pravcu akcije i jurnjave jer je i originalni RE3 isao u tom pravcu. Zato je meni RE3 odlican remake, iako kao igra sama po sebi pati zbog toga.
 
Evo i gameplay demo-a :




Jedva cekam igru. Jos ako bude neki popust za narod, bice fantazija
 
meni po demo-u ima taj smek residen evil...mislim jeste da nema 3 lica koji je nosio draz te neupravljivosti kada si u zurbi ali ima neku atmosferu i ako bude falilo municije i puzzle budu na niovu bice po meni puni pogodak..
 
Resident Evil VII demo je imao content koji nije bio u igri. Da li je neko cuo da su slicno uradili sa ovom igrom i njenim demo-ima?
 
Tesko, s obzirom da kod poslednje dve RE igre nije bilo tako.
 
Tačno bih umreo da sam igrao Vr verziju, i ovako je prilično strašna. Ja sem jednoličnog dizajna neprijatelja (onih crnih venom glindžavaca) stvarno nemam zamerke.
 
Planira li neko da uzima RE8 kad izadje ?
Gledam sad na plati-ru, bice RU/CIS kljuceva, ali ne znam oce li raditi na nasem Steamu..

Za PS5 nema sanse da dajem 60$..
 
Ja se razmišljam, baš gledao danas na kinguin oko 40e; ako ne zapalim preko do Đurđevdana, verovatno ću uzeti.

Eventualno ću prvo demo probati pošto vidim da će opet biti aktuelan od 1.5. pa ako se pokaže da radi ok i povuče atmosfera... ;)
 
Planira li neko da uzima RE8 kad izadje ?
Gledam sad na plati-ru, bice RU/CIS kljuceva, ali ne znam oce li raditi na nasem Steamu..

Za PS5 nema sanse da dajem 60$..
Nece raditi, jer Capcom ne dodaje Srbiju u RU/CIS region.

A kao i uvek, najjeftinija opcija - Steam Share za 5-10$. ;)
 
Ok, nisam do sada koristio Steam share, moracu da vidim gde, sta i kako.
Za te novce je svakako super, pogotovo jer je ovo igra za 5-10 dana.
 
Siguran sam da nisi igrao VR verziju. Verovatno bi imao drugačije mišljenje da jesi.
Donekle se slazem sa njim. Super je to, ali serijal nema dodirne tacke sa VR-om. Nece gimmick da ga ucini boljim Resident Evil iskustvom. Sad da li je igra dobra kao naslov nezavistan od Resident Evil serijala je druga stvar.
 
To pričaš kao neko ko je tako odigrao igru ili nagadjas?

Resident Evil 7 je jedini RE osim četvorke i keca koji je predstavljao korak napred za čitav žanr. Bilo je dobrih igara i posle te (RE2r pre svih), ali ništa epohalno i drugačije.

Jako ovo podseća na price koje sam slušao kada je RE4 izašao - nema to veze sa serijalom i nije pravi RE. A onda smo dobili nekoliko nastavaka i više niko ne tvrdi da su samo prve 3 igre “pravi” RE.
 
Poslednja izmena:
Ok, nisam do sada koristio Steam share, moracu da vidim gde, sta i kako.
Za te novce je svakako super, pogotovo jer je ovo igra za 5-10 dana.
eBay bude pun ovakvih "kombinacija" nakon izlaska igre.

Offline Steam share - dobijas user i password za neki nalog na kojem je ta igra.
Nakon sto se ulogujes, klasicno instaliras igru. Naravno, ukinuta su ti prava da menjas bilo sta na tom nalogu (mail, password,...). Korisno je samo da stalno iskljucujes cloud sinhronizaciju, da ti ne povuce neciji save.
Prvo pokretanje igre ti verovatno nece uspeti "iz prve", jer taj ko prodaje ovakav share je ogranicen na odredjen broj masina po danu koje mogu ovako da pristupe igri. Znaci isprobavas na svakih sat-dva i upasces najkasnije za 24h.
Kada prvi put pokrenes igru, odmah izadjes iz nje kako bi ostalo upamceno da imas pristup. Vratis se u Steam i stavis ga u offline mode. Sada mozes da igras.

Svaki sledeci put startujes Steam u offline modu i mozes odmah da igras.
 
Sutra cu da igram demo, sada sam malo usao da vidim performase i igra fenomenalno radi u 4K max sa RT, dosta vise od 60fps.

Evo jedno malo poredjenje RT ON vs OFF:
 

Prilozi

  • RT1.jpg
    RT1.jpg
    253.1 KB · Pregleda: 32
  • NORT1.jpg
    NORT1.jpg
    250.2 KB · Pregleda: 34
  • RT2.jpg
    RT2.jpg
    259.4 KB · Pregleda: 33
  • NORT2.jpg
    NORT2.jpg
    259.9 KB · Pregleda: 32
Pretrčao Village i Castle upravo, sasvim lepo radi na laptopu sa 3060 (RTX Preset). Nadam se da će trebati bar 15-20h da se pređe, a kontam da će ova veštičara i njena deca da smore gore nego Mr.X
 
Nazad
Vrh Dno