Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Znači VRR/gsync/freesync i zbog toga što ne mora da se koristi klasičan vsync (koji ja nikad nisam mogao da podnesem), pa nema laga koji to izaziva, a nema ni tearinga.
 
Poslednja izmena:
Iz GC, danas.
152416e9b1ed0db88f3742e308385f77.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
^
Poslali su mi poštom, nisam se precizno izrazio. :D
Ajde pa neka nam je sa srećom da dobijemo konzole do kraja sedmice. Javljate novosti. :)

Uzgred, osetno je teži kontroler od DS4.
 
Rano je jos za konzole, carina ce to da pusti tek 19. pa da svi jurimo uvece u radnje...
 
Ne znam da li uopšte treba juriti po radnjama, politika Sonija je takva da zbog kovid epidemije praktikuju isključivo online prodaju. Bar je tako bilo rečeno nedavno, videćemo ove nedelje kakva je situacija.
 
Ne znam da li uopšte treba juriti po radnjama, politika Sonija je takva da zbog kovid epidemije praktikuju isključivo online prodaju. Bar je tako bilo rečeno nedavno, videćemo ove nedelje kakva je situacija.

Ja sam trazio da svoju pokupim u radnji, ne dam konzolu banditima iz kurirske sluzbe. :)
 
@sasa95

Jel si ga probao mozda na kompu? :)
 
^
Sad sam usao na kratko u CS preko Steam-a na Mac-u. Radi, samo treba podesiti svaku komandu pojedinacno. :D Preko bluetooth-a ga ne vidi ni komp ni telefon.
 
Interesantno izgleda ova tekstura na dualsense ali kad se to natopi znojem plus prasina bice korene svuda.
Tesko za odrzavanje,lepo samo dok je novo.
 
Ljudi, dosta je offtopica u vezi sa televizorima. Kome je potrebna preporuka, neka pita u okviru podforuma "Šta da kupim od...". Hvala.
 
^ Pa nisu ni mogli da testiraju, pre izlaska next-gen konzola i RTX 3xxx serije grafičkih, nisu ni imali na čemu da istestiraju HDMI 2.1. Samim time i 4k/120Hz.

@Xepoj87

PS5 podržava 120fps u određenim igrama:

Call of Duty: Black Ops Cold War
Destiny 2
Devil May Cry 5 Special Edition
Dirt 5
Monster Boy and the Cursed Kingdom
The Nioh Collection
Rainbow Six Siege

Doduše ta lista je daleko kraća nego na XSX, verovatno neće puno širiti ali će sigurno biti mp naslova koji će ići na to.

Inače VRR itekako znači na 60fps naslovima, ko je koristio gsync/freesync zna koliko on pegla sve fluktuacije između 50-60fps, daleko više znači na nižem fps-u. A igre na konzolama, pogotovo one na 60fps itekako nisu zabodene, pogotovo to ne bude slučaj kako odmiče generacija.

Mada trenutno to još uvek ne znači puno za PS5 jer još nema VRR podršku.

Inače ako nekog zanima, prošle nedelje LG B9 televizori su dobili 4k/120hz fw update preko OTA. :)
Koliko znam, to su sve 1080p/120fps igre?
Valjda imas opcije 4k rt 30fps, 4k -rt 60fps i performance 1080p 120fps?
Sve to podrzava hdmi 2.0.

Vrr zaista nije prekopotreban feature, nisam nijednom na ps4pro na 30fps ili 60fps video potrebu za istim.

I to sve u slucaju da ubace vrr u buducnosti kako je pricano.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l' mogu ja na svom 1080p 144hz(1.4 hdmi) monitoru da igram 120fps igre? Ima mod ugrađen za 120hz TV.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Mislim da nije 4K u 60hz sa RTom, neka me ispravi neko ako gresim. Nije mi jasno zasto nema 1080p u 60hz sa RTom?!?
 
To sam i rekao, 4k 30fos rt i 4k 60fps -rt :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koliko znam, to su sve 1080p/120fps igre?
Valjda imas opcije 4k rt 30fps, 4k -rt 60fps i performance 1080p 120fps?
Sve to podrzava hdmi 2.0.

Vrr zaista nije prekopotreban feature, nisam nijednom na ps4pro na 30fps ili 60fps video potrebu za istim.

I to sve u slucaju da ubace vrr u buducnosti kako je pricano.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Da, ali konzola radi checkerboard sa manje rezolucije na 4k, tako da konzola daje 4k output.
 
Poslednja izmena:
Meni se Dual Sense bez problema povezao na PC preko bluetooth-a. A Steam mi ga prepoznaje kao Playstation 4 kontroler i vec je podesen layout.Radi samo sa Steamom.
 
Poslednja izmena:
Meni danas stize Dualsense... Pretpostavljam da moze da se koristi x360ce da emulira xbox joypad i tako radi u svim igrama i bes steam-a, jos nisam naisao na joypad koji tako ne radi preko x360ce.
 
verovatno ce se i pojaviti naslednik ds4windowsa vrlo brzo npr. ds5windows
 
Meni danas stize Dualsense... Pretpostavljam da moze da se koristi x360ce da emulira xbox joypad i tako radi u svim igrama i bes steam-a, jos nisam naisao na joypad koji tako ne radi preko x360ce.

Si alergican na Steam? Jer Steam Input je najbolje sto ima za PC. Mogu i piratske igre, probao sam stari Fairlight Vice City iz 2003 i ucitava profile, proradio cak i ziroskop. Na Steam imas DS4 profila dosta, sto templejta a ima i doteranih configa za odredjene igre. Verovatno ce raditi DS4 profili sa DS dok ne dodaju zvanicnu podrsku.
 
Pa dobro jel' neko probao DS, pa može da napiše kako leži u ruci i kako radi u praksi makar preko x360 (mislim dok čeka konzolu i ne može drugačije), da li su analogi stvarno svetsko čudo, a rumble i triggeri guja ljuta?
 
Analogi su vrlo precizni na Dual Sense kontroleru. A Haptic feedback, rumble i adaptive triggers ne rade na PCiju za sada, tako da ni ne mogu da se isprobaju. Samo na PS5.
 
^
This system software update improves system performance.

Nisu puno toga rekli. Ja ću definitivno isključiti rest mode dok ne budem siguran da je rešen problem.
 
Slazem se, i ja isto.
 
Stigao DualSense. Predobro leži u ruci, videćemo kako šljaka kada(ako) bude stigla i konzola :)
 
Nazad
Vrh Dno