Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

u90hH3M.jpg
 
Imam oba i uzivam! :D

PS4 Pro za ex i fucu a PC za Blizzard bleju i tonu igara na Steamu koje nikada necu da predjem a potrosio 1k evra hahahahaha.. :D
 
Pored PS4 i PC-a, najveće uživanje je na Nintendo Switch-u. :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
jel su zakrpili onu rupu na Brankovom?
(kontam nista manje relevantno nego prethodne 4 strane diskusije)
 
Potvrđeno da će PS5 imati 8c/16t Zen 2 CPU i RDNA (Navi) baziran GPU: https://www.tweaktown.com/news/68015/playstation-5-confirmed-8c-16t-zen-2-cpu-amd/index.html

"Potvrđeno", iako je manje-viđe glasina, jer je vest objavio japanski Famitsu koji je prilično pouzdan.

Mada, Sony Interactive Entertainment je objavio hardverske specifikacije sa malo više detalja (originalni članak na japanskom): https://www.sie.com/corporate/release/2019/191008.html

<Hardware overview>

● Console game console
-Custom SSD for ultra-high speed access

   -AMD custom chip -CPU: x86-64-AMD Ryzen ™ “Zen2”, 8 cores / 16 threads
   • GPU: AMD Radeon ™ RDNA (Radeon DNA) -based graphics engine

・ 3D audio processing unit
 ・ Up to 8K resolution output for games
 ・ Designed for compatibility with PlayStation®4 titles
 ・ PlayStation®VR compatible
● Controller
-Equipped with haptic technology-
 Adopting an adaptive trigger that makes L2 and R2 buttons feel resistance
● Physical media
・ Ultra HD Blu-ray
 ・ Capacity as a game disc is 100GB
SIE will create new experiences through PS5 and take entertainment to a higher level.
 
Poslednja izmena:
Da dodamo i glasinu za BC od PS1-PS4, kako bi tek to bilo...
 
I Pepsi man[emoji16]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da dodamo i glasinu za BC od PS1-PS4, kako bi tek to bilo...

Mislim da od toga nema nista.
Prodavace se PS4 igre jos dugo, a ono sto valja odradi se PS5 Remastered i uzmu laku lovu za malo preradjenu igru.

Uostalom, ista situacija kao PS4 vs PS3.
 
Situacija uopšte nije ista, pošto je BC za PS4 već potvrđen zvanično. Znači suštinski je već različito. Već tu ne važi logika "više žele da urade par remastera", jer mnogo više znači da ljude vežu za ekosistem nego da prodaju par jeftinih igara za generaciju. Milioni će po inerciji nastaviti sa PS4 na PS5 zbog toga.
 
Situacija uopšte nije ista, pošto je BC za PS4 već potvrđen zvanično. Znači suštinski je već različito. Već tu ne važi logika "više žele da urade par remastera", jer mnogo više znači da ljude vežu za ekosistem nego da prodaju par jeftinih igara za generaciju. Milioni će po inerciji nastaviti sa PS4 na PS5 zbog toga.


Upravo. Samo se nadam da nece napraviti neku glupost da samo diskovi su BC. Mislim, ionako vecina ima digitalna izdanja na svojim nalozima.
 
Za PS4 naravno, to će i biti 100%, a za ovo ostalo ostaje pitanje...

Ja bih voleo da sve staro može da se kupi digitalno, ali te stvari su često problem zbog raznih licenci itd.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo da PS konačno izbaci i Pro/Elite kontrolere. Xbox ima Elite I i Elite II koji izgledaju prebolesno i imaju opcije da se poveća osetljivost trigera, da se remapuju tasteri itd. Sony ima Astro C40 za PS4, ali to nije isto kada je kontroler napravljen od Sonija i kada je napravljen od strane 3rd party kompanije. Neke funkcije fale. Posle recenzije za Elite II kontroler, ozbiljno razmišljam o Xboxu kao sledećoj konzoli
 
Odlican je Elite, ali po najavama, DS5 bi trebalo da bude dosta bolji od prethodnih modela.
A sto se kupovine xboxa tice, ako si promasio akciju i nisi uzeo 3 godine ultimate-a...bolje preskoci :).
 
Bilo bi lepo da ubace stvari koje imaju Elite kontroleri, ili barem da daju opciju da se takvi Pro ili kako god se zvali, dokupe.

Definitivno sam zakasnio, God of War je prevagnuo da budem PS klan [emoji16]
 
Bilo bi lepo da ubace stvari koje imaju Elite kontroleri, ili barem da daju opciju da se takvi Pro ili kako god se zvali, dokupe.

Definitivno sam zakasnio, God of War je prevagnuo da budem PS klan [emoji16]
Ništa te ne sprečava da koristiš elite na PS4 :) Ja ga imam već pola godine. Treba ti samo adapter firme Brook koji sam uzeo na aliexpresu za 40 dolara. Ja sam uzeo s kablom a ima i varijanta da bežično koristiš samo je malo skuplja, tipa 50 dolara...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Video sam to, ali nekako ne volim Xbox layout, ne mogu se navići nikako...

Je l možeš da koristiš Xbox app za konfiguraciju i dalje?
 
Devkit
aaf3625708fbb718704ec9778f499a49.jpg


Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Koga briga. Jesi li video kako je izgledao ps4 devkit? Kao VCR iz 79te.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ovo su patentirali, ovakav dizajn. Mislim da ce izgledati 90% ovako.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Neće

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zašto su onda patentirali? Ranije devkit-ove nikada nisu. Meni dizajn nebitan.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Verovatno je to finalni dizajn, naravno bolje uklopljenih boja ivica. Zanimljivo je da na gornjem delu takođe ima nožice, tako da će možda moći i da stoji naopako pa da ovaj V izrez ide dole. Možda je ružan dizajn, ali zato neće imati problem s hlađenjem.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ne tripujte se ovo je samo Dev kit.
 
Nazad
Vrh Dno