Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da se razumemo i da ima 22 teraflopsa Xbox nece prici playstation-u, kao st ni prethodni nisu (dobro x360 iz ugla prodaje je bio tu, mada je tu vise zbog toga sto prodaja ps3 nije bila na nekom nivou). Razlog je jasan, ekskluzivni naslovi, a tu je Sony miljama ispred. Konzolu prodaju igre, a ne teraflopsi, gigaherzi, terabajti i slicne tehnikalije, nintendo je najbolji primer. Microsoftovi najjaci aduti su Halo i Gears of War koji su uzgred i na PC-u i tu se prica oko ekskluzivnosti zavrsava. Na stranu sto su to realno smesni naslovi iz ugla kvaliteta ako se porede sa onim sto je Sony imao i dalje ima. Ja cu lagano zazmuriti na neki ugasen filter ili spusten detalj, pa i rezoluciju, u AAA naslovima u zamenu za neki novi God of War, Horizon, Uncharted, Bloodbourne...
+1 Amin. Samo da dodam da se PS3 (kada se podvuče crta) prodao za oko 1M konzola VIŠE od X360 iako je izašao godinu dana kasnije na tržište.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Microsoftovi najjaci aduti su Halo i Gears of War koji su uzgred i na PC-u i tu se prica oko ekskluzivnosti zavrsava. Na stranu sto su to realno smesni naslovi iz ugla kvaliteta ako se porede sa onim sto je Sony imao i dalje ima. Ja cu lagano zazmuriti na neki ugasen filter ili spusten detalj, pa i rezoluciju, u AAA naslovima u zamenu za neki novi God of War, Horizon, Uncharted, Bloodbourne...

Microsoftovi najjaci aduti su gamepass i BC za sve prethodne masine.
Ne mogu da ti opisem koliko je lep osecaj kada igras novu Forzu ili Halo "besplatno" day 1.
 
BC ce imati i PS5. Gamepass je ok stvar, ali dzabe kad na njemu umesto Horizona, God of Wara, Uncharteda....imam tu Forzu ili Halo :d A te igre onda i nemas u vlasnistvu, sto mi dodje na isto da kupim neke igre za konzolu odigram, pa prodam, sto je realno najbolja varijanta.
 
Nemam PS niti sam ga imao ali pikiram peticu.

PS je PS i samo ako nesto opasno ne zahebu bice uvek broj 1. Mada kolo se okrece i nemivno je da u jednom trenutku u buduscnosti omanu kao Nokia onomad. Ne mora da znaci ali nije lako ostati king of the hill zauvek.
 
Naravno, mada king of the hill si vec 25+ godina. To MS moze sam to da sanja. Ponavljam, Nintendo je van komparacije i u nekom svom, uspesnom svetu.
 
Evo ja imam taj Xbox pass i igrao sam Gears of War 4 i 5. Totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ne igrice za *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ne Amere. Imao i tu Forzu, jako fino deluje ali to me ne bi nateralo da uzmem Xbox. Sony je Sony. Što bi rekao neko iznad, zažmureću na neki spušteni detalj (koji se ni ne vidi dok direktno ne uporediš) u zamenu za Uncharted, Horizon Zero Dawn, Bloodborne itd
 
Jel upucen neko za razlog zbog cega je ps3 najmanje prodati primerak, cak ga i 4-ka sije koja je kasnije izasla, jedinica isto, a za dvojku da ne govorim...? :)
5-ica kada izlazi zvanicno?
 
To možda u Švedskoj, u ostatku sveta novembar 2020. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam iz koje si ti galaksije, ali ja pročitah ovo

Sony will reportedly unveil the next-generation PlayStation 5 console on February 12, 2020 at this event, alongside the big push of PlayStation exclusives and sure fire massive hits in The Last of Us 2 and Ghost of Tsushima.

Read more: https://www.tweaktown.com/news/67069/playstation-5-rumored-unveiled-february-12-2020/index.html

Inače već može da se rezerviše konzola u "ovom delu sveta" :)

Cena 10000 kruna = 954€
 
Poslednja izmena:
Unveil - otkriti, pokazati, neni pustiti u prodaju.

Prodaja valjda ide u Q4.
 
Ima i drugih vesti, jedino se zna trenutno za to.
A da li će tad i kada će uopšte biti puštena u prodaju to niko ne zna.

Negde piše oktobar, negde novembar, negde polovinom godine...

A "predstavljanje" može biti i za 2 dana

sony-ces-2020-event-teaser.jpg
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije krajem 2020. jer se tada najviše prodaje tehnika tokom praznika.
Pritom je sasvim logično da će ispratiti EOL za PS4 izbacivanjem preostalih par igara (TloU2, FF7 i Ghost of Tsushima) koje će, ne sumnjam, odmah ići u nekoj "remastered verziji za PS5 (zajedno sa drugim jačim naslovima iz prethodne 2 godine)
A sta ce imati od spec-a i da li će imati BC ostaje da vidimo dok sve to ne potvrde i zvanično
 
A sta ce imati od spec-a i da li će imati BC ostaje da vidimo dok sve to ne potvrde i zvanično
Pa potvrdio je lično Mark Cerny da će konzola imati BC, koliko zvaničnija informacija od toga ti treba?! :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Potvrdio za PS4 igre
 
A za PS3 igre :) ?
 
Cute ko pi*de oko BC, mislim da ce biti samo za PS4.. Jedini pravi BC za sve unazad sisteme ce imati XSX
 
A za PS3 igre :) ?
Iskreno čisto sumnjam, obzirom da su PS3 (zbog Cell-a) i PS4/PS5 skroz drugačije arhitekture. Što se mene tiče couldn't care less. Svakako ne planiram da kupim next gen konzolu kako bih "imao mogućnost" da igram igre koje su izašle pre 7-14 godina. Nemam vremena ko svet ni da igram aktuelne igre, baš ću stići da se posvetim i igrama iz PS3 generacije :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Upravo to je to, obezbeda da prelaz bude lagan sa BC PS4 igara
 
Dok ne bude na zvaničnoj prezentaciji samo je BBC ;)
Isto važi i za spec o kome se šuška, ništa dok ne izbace crno na belo (again no pun intended) :d
 
Slažem se, ta cena nema veze sa vezom. Na mediamarkt i jos jednom sajtu su stavili preorder ps5 za 1000€ jos sredinom prošle godine. Glupost na nivou.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
500-600e se da progutati ako ce zaista da vozi 1440p/60fps tj 4k/30fps, preko toga je već mnogo za konzolu.

Za 1250e može da se sklopi solidna mašina na Ryzen+5700xt platformi, koja će moći da gura narednih 5 godina sve na 1440p+60fps... Jedino što neće biti PS ekskluziva
 
Yojinbo, nemoj da me razocaras :D. Neverovatno mi je da pominjete te cifre, da li ste normalni, ljudi? Sa ovim novim specs leakom moze samo da se otvori prica cak i o 399, 499 je MAX i to kao losa varijanta za PS5.

A ta logika "u odnosu na pc" nikad ne vazi, inace. Ne kazem zato sto si ti rekao, nego prosto ta logika nije ispravna. Ne kupuju ljudi stotine milione konzola sirom sveta zato to su jeftinije od pc-a koji bi u suprotnom uzeli, ta logika moze samo po ovakvim forumima da se javlja. Mnogo ima faktora koji uticu na popularnost neke platforme, pc je drugi svet totalno.

Cak i da konzola kosta 1000e od sutra, najveca vecina ne bi ni pomislila na pc ako nije spremna toliko da plati za konzolu, prosto bi odustala. Mali je broj ljudi kod kojih se sve to preklapa i podrazumevaju se sve platforme. Promil promila na svetu recimo.

Isto vazi i za logiku kad nesto izadje za konzole, a neko kaze "Pa sto samo ne uzmes na pc-u, bolje je?", kao da se podrazumeva da svako ima gaming pc u svakom trenutku onako usput.

Vazi i druga strana, ne dobijes ni pc ekskluzive i pc focused igre ako uzmes konzolu, sve ima svoje, samo je pitanje ko sta igra.

Da smo u devedesetim, o ovome ne bismo ni pricali pored broja PC ekskluzivnih igara i to onih za sve, ne igara kao potezne strategije, raznorazne "spreadsheet" igre i slicno. PC je bio nesto SASVIM drugo i to je bilo jasno na prvi pogled.

Sad se sve svodi na to koji pristup kome odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ja samo pričam o launch ceni, svakako mi je u planu da je uzimam ali ne ako klepe neku nenormalnu na launchu.

Ujedno čekam i potvrdu/objavu spec-a, taman da znam sta da munem od grafe u desk koji sklapam :)
 
Poslednja izmena:
Mnogo je to "kume", mnogo. :D

Šta bi sa cenom od 500$/£/€???
Ovo mu dođe probna cena za okorele fanove :D

@Ivan®
Isto vazi i za logiku kad nesto izadje za konzole, a neko kaze "Pa sto samo ne uzmes na pc-u, bolje je?", kao da se podrazumeva da svako ima gaming pc u svakom trenutku onako usput.

Sad se sve svodi na to koji pristup kome odgovara.

Šta znam, što se mene tiče nema bez miša igranja FPS igrica.
 
Poslednja izmena:
A sta bi Sony-iju smetalo da ubaci podrsku za miša i tastaturu?

Zapravo sta se desi kad se ubode mis ili tastatura u usb?
 
Poslednja izmena:
Zvanično postoji podrška, ali je developeri ne koriste.

Ne bi smetalo, ali nije realno.
Taj setup se prilično loše uklapa u dnevnu sobu ili bilo koju tv + fotelja/trosed kombinaciju. Kako to izvesti elegantno?

Često I tu ljudi prave grešku, pa zamišljaju da je držanje konzole na stolu gde je i pc čest slučaj, a nije.

To je jedini razlog, za ogromnu većinu nije praktično, iako bi bilo tehnički vrlo lako izvodljivo da samo ubace podršku.

Pravi zbrku i deli igrače, pravi nefer uslove zvanično, a malo ljudi to interesuje. Sve su to klasični zahtevi ljudi sa pc hardver foruma, u realnosti je toga malo.

Druga stvar, mis kao 1:1 pointing device ne trpi manje od 60 fps, tako da je i to problem. Valjda ce u next genu biti malo bolje po tom pitanju (ja verujem da hoće). Ali miš i 30 fps nikako ne ide.

Isto kao kad kažu "Pa što samo ne povežeš pc na tv?". Moguće je, ali za veliku većinu komplikovano. Nije svima pc u momačkoj sobi pored tv-a. Kako povezati na tv u dnevnoj sobi? Onda opet dolazimo do miša i tastature u tom okruženju, itd itd. Sve to je vrlo nepopularno sa razlogom, iako mi ovde vidimo to kao lako rešivo.

Za druge strane, zašto praviti pc od konzola? Koga taj sistem kontrole interesuje, prirodno je da koristi pc.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno