Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

a odakle tebi ta poverljiva informacija da nema ništa, mister?

ps pro u sebi ima polaris grafiku po snazi jednaku rx 570 (malo više SP, ali niži taktovi) i postiže 4k@30 (čekerbord) bez problema.
može li to ista grafika na pc? -nou sir
konzole su daleko optimizovanije od pc (shared memory pool za cpu i gpu... itd)

mene ovde (osim čvaraka i kavurme) zanima da li će da uvedu nativnu kb+mouse podršku za fps,
i da komp kao igračku, zvanično ispratim u pemziju.
 
Ne očekuje ta publika to koliko ljudi po ovakvim forumima, 99% ljudi konzole koristi na televizorima u dnevnoj sobi, ne ide m/k setup za takvo korišćenje. Iskreno, ne verujem u prevelike promene po tom pitanju.
 
bez uvrede, rečenica za potpis
 
čita soni ovo, ne brini ništa !
 
Mozda pitam na pogresnom mestu, ali mozete li mi pomoci da odaberem neki 4k TV za PS5? Mislim da cu polako da napustim PC kao glavnu platformu, pa bih da se opremim na vreme. Budzet je nekih 60-70k. Vidim da ovaj novi HDMI 2.1 jos uvek nije dostupan u jeftinijim modelima, pa se iskreno nadam da razlika nece biti velika u odnosu na trenutni standard. Do 50".

Hvala unapred :)
 
Mozda pitam na pogresnom mestu, ali mozete li mi pomoci da odaberem neki 4k TV za PS5? Mislim da cu polako da napustim PC kao glavnu platformu, pa bih da se opremim na vreme. Budzet je nekih 60-70k. Vidim da ovaj novi HDMI 2.1 jos uvek nije dostupan u jeftinijim modelima, pa se iskreno nadam da razlika nece biti velika u odnosu na trenutni standard. Do 50".

Hvala unapred :)
Ako je baš za next gen, onda stvarno vredi da sačekaš hdmi 2.1 zbog variable refresh rate podrške, nije mala stvar. Svi sledeće godine će biti sa tim sigurno,posebno u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Najbolje je sačekati da zapravo izađe PC, pa tek onda kupovati TV.
 
^Mozak hoce reci PS, ali srce napisalo PC, dzaba se opirete :D

Kokane, navedi mi neku igru koja isto izgleda na Sonyju i PCu, pa da vidimo da li 570 moze da potera 4k/30.

Ti gledas igre koje po defaultu imaju duplo vise svega na PCu i koje bi taj Sony mogao da sanja da potera kao primer fer poredjenja?

Za sada sam igrao RDR2 i God Of War na 4k/30 i dobro je, ali se oseti nerealna razlika kada se prebaci na 1080p/60, cak i na gamepadu.
Realno je da od 4k/60 nema nista na PS5, jer bi morali previse da zrtvuju grafiku, ako nece da prodaju konzole po 800e ili vise.

Svakako planiram kupovinu jaceg ps5 kada izadje, ali ga ne bih ni pogledao da nemaju neke super ekskluzive.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
/\ Mene samo zanima koji to PC od 500-600$€ (koliko će otprilike koštati next gen konzole) će moći da gura performanse kao PS5 ili novi Xbox? Naravno da je PC najjača i najbolja platforma za multiplatform igre obzirom da je rupa bez dna, možeš u njega ulagati do neba i uvek će sve bolje raditi nego na konzolama.

smh

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
/\ Mene samo zanima koji to PC od 500-600$€ (koliko će otprilike koštati next gen konzole) će moći da gura performanse kao PS5 ili novi Xbox? Naravno da je PC najjača i najbolja platforma za multiplatform igre obzirom da je rupa bez dna, možeš u njega ulagati do neba i uvek će sve bolje raditi nego na konzolama.

smh

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Za $500 samo grafička, to jeste. Ali opet ne može da se poredi native 4k u 60fps na max detaljima, sa upscale 4k i 24-30fps sa osakaćenim detaljima.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
/\ Mene samo zanima koji to PC od 500-600$€ (koliko će otprilike koštati next gen konzole) će moći da gura performanse kao PS5 ili novi Xbox? Naravno da je PC najjača i najbolja platforma za multiplatform igre obzirom da je rupa bez dna, možeš u njega ulagati do neba i uvek će sve bolje raditi nego na konzolama.

U prvo vreme verovatno nijedan. Za vec godinu-dve to vise nece biti slucaj.
Rupa bez dna? To ne vazi odavno, vecina ljudi i dalje tera cpu od pre 5+ godina, jedino je gpu potrebno menjati na nekoliko godina.
 
/\ Mene samo zanima koji to PC od 500-600$€ (koliko će otprilike koštati next gen konzole) će moći da gura performanse kao PS5 ili novi Xbox? Naravno da je PC najjača i najbolja platforma za multiplatform igre obzirom da je rupa bez dna, možeš u njega ulagati do neba i uvek će sve bolje raditi nego na konzolama.

smh

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
S obzirom da je bas tako kako si rekao, mozes kupiti sve polovno i za te pare imati 4k/30fps native 4k rezolucije sa dosta boljom grafikom.
Cak i novo, platis vise u startu, ali na kraju kada uporedis sve, ne izadje te mnogo skuplje.
Daleko jeftinije igre, sada online game servisi gde dobijas 10ine igara da odigras za smesnu cifru mesecno, mogucnost kasnijeg upgrade-a, besplatan online i cinjenica da ti pored Sonyja moras imati i komp...

Poredjenja radi, u Quantum Break imam 50-60fps sve na max podesavanjima, sa ukljucenim upscalingom(ono sto Sony radi, ne renderuje zaista 4k sliku, nego nisku rezoluciju upscaleuje na 4k), a kada iskljucim upscaling i zaista dobijem 4k, fps ide na 10-25.
Znaci, bukvalno tolika razlika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je bas tako kako si rekao, mozes kupiti sve polovno i za te pare imati 4k/30fps native 4k rezolucije sa dosta boljom grafikom.
Cak i novo, platis vise u startu, ali na kraju kada uporedis sve, ne izadje te mnogo skuplje.
Daleko jeftinije igre, sada online game servisi gde dobijas 10ine igara da odigras za smesnu cifru mesecno, mogucnost kasnijeg upgrade-a, besplatan online i cinjenica da ti pored Sonyja moras imati i komp...

Poredjenja radi, u Quantum Break imam 50-60fps sve na max podesavanjima, sa ukljucenim upscalingom(ono sto Sony radi, ne renderuje zaista 4k sliku, nego nisku rezoluciju upscaleuje na 4k), a kada iskljucim upscaling i zaista dobijem 4k, fps ide na 10-25.
Znaci, bukvalno tolika razlika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nisi odgovorio na pitanje, pročitaj još jednom. Priča se o next genu. I ne pričamo o polovnim komponentama već novo, to se podrazumeva.

I opet na kraju poenta konzole tj barem PS su kvalitetne AAA ekskluzive koje PC može samo da sanja. Džaba PC-u i native 4K i 144fps k****a palaca kada igra ne izlazi za tu platformu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Biće čupava situacija u ratu konzola 9. generacije samo tako. Uzburkalo se tržište. Microsoft ludački gura Gamepass priču, Google ulazi u jednačinu, PC je uvek PC. PS5 će morati da bude babaroga kako ne bi izgubio tržišni udeo a kapiram da će i cenovno biti agresivno pozicioniran na 399, a najverovantije 499. Sve preko 499 opasno rizikuju da izgube možda i dvocifren broj procenata udela.
 
Ja se nadam da ce MS biti dovoljno mudar i napraviti dogovor i podrzati neko od postojecih VR resenja na konzoli.
 
PS5 neće nikada izgubiti ni delić svog udela. PS je mašinerija za sebe i uvek i doveka će pružati najbolje igračko iskustvo.
Šta god da stave u njega, ljudi će ga kupovati i igraće iz svojih kreveta, fotelja...na velikim televizorima.
Ubaciti miš-tastatura podršku je totalno nebitno, za tako nešto postoji PC.
 
PS5 neće nikada izgubiti ni delić svog udela. PS je mašinerija za sebe i uvek i doveka će pružati najbolje igračko iskustvo.
Šta god da stave u njega, ljudi će ga kupovati i igraće iz svojih kreveta, fotelja...na velikim televizorima.
Ubaciti miš-tastatura podršku je totalno nebitno, za tako nešto postoji PC.

Jesi li spreman da nekom lovom staneš iza svog stava? Ja sam sa druge strane siguran da će Sony izgubiti barem 5% ućešća na račun Nextbox-a i Stadije.
 
Upravo to. Koliko god da košta, uzeću PS5 svakako.

PS nudi najbolje ekskluzive. PC je bolji što se tiče tehničkog dela, ali to nije toliko bitno ako nemaš igre
 
Upravo to. Koliko god da košta, uzeću PS5 svakako.

PS nudi najbolje ekskluzive. PC je bolji što se tiče tehničkog dela, ali to nije toliko bitno ako nemaš igre
+1 Yep

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Glupost je reci da PC nema dobre igre i da su Sonyjeve ekskluzive nezaobilazna remek dela.
Sve igre koje dele su losije na PS no na pc-u, na kom btw mozes takodje igrati iz fotelje i na velikom tv-u, kako ja i radim.
Svaka pucacina, rpg, rts se igra na PCu.
Bilo mi je mnogo neudobnije da drzim gamepad sa skupljejim rukama 10 sati dol sam igrao God Of War, no misa i tastaturu po 15, 20 sati kada sam seo da igram Heroes VI, Witcher 3 i skorije Anno 1800.

Druga je prica sto je neko ogranicen na jednu vrstu igara, pa preuvelicava vaznost par ekskluziva godisnje u odnosu na xx igara na PCu kojih na Sonyju nema ili je operisano igrati ih...za svaku Sony ekskluzivu, postoje 3 PC ekskluzive.

PC ce ostati prica za sebe, a konzola moze da se meri sa drugom konzolom i da se broje ekskluzive.

Opet, imam 4k PC, kupicu i PS5 za 4k, nemam razloga da pljujem nesto, samo treba ostati realan u prici, bez fanbojizma.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti prvi nisi realan, a hoćeš da neko priča objektivno sa tobom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prosto je neverovatno da se svake godine ponavlja ista prica i da se uvek pojavi neko novi objektivan kome su AAA exkluzive na PS nista posebno a Sony napravio imperiju na tome :)
 
Prosto je neverovatno da se svake godine ponavlja ista prica i da se uvek pojavi neko novi objektivan kome su AAA exkluzive na PS nista posebno a Sony napravio imperiju na tome :)

Napravili ljudi imperije i od cigareta, opijata i ko zna čega sve ne, pa to ne govori mnogo o proizvodu.

Šalu na stranu, Sony ima ozbiljne ekskluzive koje vredi odigrati i svi indikatori pokazuju da će ih biti sve više i više. E sad, da li će i oni krenuti nekim putem kojim ide MS, pa omogućiti pristup novijim ekskluzivama preko PS Now, to ostaje da vidimo.

Sa druge strane, slažem se sa Xepoj87 oko npr. ANNO igara. Izem ti platformu koja ANNO nema :D .

Šta da vam kažem kolege gejmeri, ko voli različite stvari mora imati i različite platforme.
 
Mali podsetnik za sve: nalazite se na pc hardver forumu, zna se kakav se ugao gledanja ovde očekuje. Bukvalno se ne vredi ubeđivati. Ovo je neka druga publika i ako očekujete sveobuhvatan pogled na gaming industriju, bolje odmah odustanite. Ovde je fokus na hardveru, performansama itd, a mnogo manje na sadrzaju i celom iskustvu (koje veoma različito na pc-u i konzolama).

A kome se igraju igre kao Anno, zašto bi razmišljao o ps5 uopšte?
 
Da li je realno da se krajem 2k19-e, kada su next-gen konzole pred vratima, opet pokrece prica PC vs konzole?
Kao mala deca ste. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno