Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Posto intesa pocnje sa naplatom deviznog racuna, mora da otvorim devizni racun za placanje u nekoj drugoj banci. Moze li preporuka, taj racun koristim iskljucivo koristim za online kupovinu?
 
Odakle ti to da pocinje sa naplatom deviznog racuna? U Intezi sam i prvi put cujem za to..
 
Mose li to da se poveze sa paypal-om?
Kako se vrsi uplata na taj racun?
 
Mose li to da se poveze sa paypal-om?
Kako se vrsi uplata na taj racun?
Imaš sve informacije na iPay, ali ti ih ne bih preporučio. Meni dva puta bankomat progutao tu njihovu mWallet, u Vip-u nemaju pojma kako da je aktiviraju..vozalii me tako 7 dana dok nisam podneo zahtev da je deaktiviraju.
 
Poslednja izmena:
Citao sam sada o njoj na vip-u. Ovo je zanimljivo, samo me interesuje da li je ovo devizni racun, prilikom kupovine na stranim sajtovima verovatno se vrsi konverzija, zanima me po kojem kursu, recimo ako kupujem u dokarima na aliexpress, vrsi se verovatno konverzija u eur pa u usd? Ako ne gresim to nece biti povoljno?
 
I da li ima provizije za online plaćanja na toj VIP kartici?
 
Uzimaju provizije, svakako. Proveri na njihovom sajtu..
 
Citao sam sada o njoj na vip-u. Ovo je zanimljivo, samo me interesuje da li je ovo devizni racun, prilikom kupovine na stranim sajtovima verovatno se vrsi konverzija, zanima me po kojem kursu, recimo ako kupujem u dokarima na aliexpress, vrsi se verovatno konverzija u eur pa u usd? Ako ne gresim to nece biti povoljno?
Uzmi naruci ne kosta ni jedan dinar. kurir donese kurir aktivira karticu ja gresko klikno dvaput za karticu i oni poslali dve mastercard
dopuna vrlo lako bilo koja bankovna kartica ,uplatnica. ja uplatim u lilly drogerije provizija nema a tomije usput

Uzmi probaj ako ne odgovara baci, Zbog aliexpresa i jooma zato i uzeo nisam pratio proviziju i onako vise od 5 evra se neisplati,
A da za mts racun od 8500din uzeli 25 din,
 
Nesto ima nesto nema provizija nisam pratio , menjacnica po racunu do 4500 din uzima 45din
moze dase uplati i kao racun ,poziv na broj itd, a ima i qr skener
 

Prilozi

  • viber_image_2021-03-30_12-24-01.jpg
    viber_image_2021-03-30_12-24-01.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 34
Ova Vip kartica deluje interesantno. Samo nikako da vidim kolike su provizije za onlinekupovinu.
Vidim da iglobatel ima istu tukarticu stim da kod njih ima objavljenje provizije
Mozda je to isto kao kod Vipa?
Kod ovo Globatela pise da za placanje u internet prodavnicama nema provizije. U listi prodavnica postoje samoneki nasi sajtovi tipa KP,Poovni automobili, Mozart...to me ne zanima.
Glavno pitanje je da li je po njihovom AliExpress online prodavnica? :D
 
Preopiracu moj post sa intesa teme ovde, mozda nekome bude koristan u svetlu pocetka naplate internet visa kartica u intesa banci.

"
Ajde da malo i ja doprinesem problematici sa intesom 😄.

Ovako, zvao sam tri banke malopre:

Vojvodjanska-OTP
Javio mi se neki smuseni lik koji pojma nije imao o ovim karticama, na svako moje pitanje je imao konsultacije sa nekim. Koliko sam shvatio, nema odrzavanja, rekao mi je da nema ni provizija na transakcije, ali bih ja ovo uzeo sa rezervom jer je covek tezak amater. Pretpostavljam da ima ono placanje za izradu kartice

-Reinffanzen
Placa se 600 din jednokratno, nema odrzavanja , za transakcije se placa 1% i naravno one konverzije valuta.

-Postanska stedionica

Nema odrzavanja i placanja transakcija, placa se godisnja clanarina 150 din.

Meni je ovo sve prihvatljivo, oticicu sutra do Vojvodjanske jer tamo imam racun, pa bi mi mozda biko najprakticnije za prenos novca elektronski, ovaj lik je bas bio smusen, ne verujem da me je tacno informisao, ali ako se ne placa odrzavanje ovo bi mi bilo najprakticnije resenje."
 
Oko 10 dinara provizija za 4 dolara. Nije strašno. Za moje povremene Aliexpress "ispade" će verovatno da radi posao...
 
Kao odgovor na @veljkoka , tj. moj dodatak u citiranom, koji nastao pre nego što se dogodila najava svega pomenutog i čemu se piše trenutno, odgovor vojvođanske banke je:

Poštovani-/a,

Hvala Vam što se interesujete za naše proizvode i usluge.

VISA i MasterCard karticama izdanja Banke je moguće vršiti plaćanja putem interneta na inostranim sajtovima.

Predmetne platne kartice su povezane sa otvorenim dinarskim tekućim računom klijenta, ali klijent može otvoriti u Banci i devizni tekući račun u EUR i povezati isti sa VISA ili MasterCard platnom karticom.

Transakcije nastale u valuti RSD, kao i naknade, provizije i troškovi vezani za ove transakcije, evidentiraju se u valuti RSD.

Transakcije nastale u valuti različitoj od valute RSD, kao i naknade, provizije i troškove vezane za ove transakcije, evidentiraju se u valutu EUR bez obzira na valutu u kojoj je transakcija nastala.

Ukoliko je transakcija nastala u originalnoj valuti koja je različita od valuta EUR i RSD, konverziju u valutu EUR vrši Kartični sistem po zvaničnom obračunskom kursu koji koristi navedeni Kartični sistem na dan transakcije i koji je dostupan na zvaničnom Internet stranici Kartičnog sistema.

Banka nema uticaja na formiranje ovog kursa. Ukoliko se konverzija vrši uz naplatu naknade, takva naknada se utvrđuje Tarifnikom.
Kurs kartične asocijacije Visa Internacional javno je dostupan na WEB adresi https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
Kurs kartične asocijacije Mastercard SA Europe javno je dostupan na WEB adresi https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html

Za iznos transakcije, kao i za naknade, provizije i troškove, zadužuje se Račun u valuti transakcije. Valuta transakcije je valuta u kojoj je transakcija evidentirana (valuta RSD ili valuta EUR). Ukoliko je valuta transakcije EUR, za iznos transakcije kao i za naknade, provizije i troškove vezane za ove transakcije, zadužuju se sredstva na Računu u valuti EUR.

Ukoliko Kartica nije vezana za račun u valuti EUR ili na tom Računu nema dovoljno sredstava za pokriće ovih iznosa, zadužuju se sredstva na Računu u valuti RSD.

Za konverziju iz valute EUR u valutu RSD Banka primenjuje svoj prodajni kurs za EUR na dan transakcije. Ukoliko je valuta transakcije RSD, za iznos transakcije kao i za naknade, provizije i troškove vezane za ove transakcije, zadužuju se sredstva na Računu u valuti RSD.

Ukoliko Kartica nije vezana za račun u valuti RSD ili na tom Računu nema dovoljno sredstava za pokriće ovih iznosa, zadužuju se sredstva na Računu u valuti EUR.

Za konverziju iz valute RSD u valutu EUR, Banka primenjuje svoj kupovni kurs za EUR na dan transakcije.

Za ostale naknade koje Banka naplaćuje po Okvirnom ugovoru, zadužuju se sredstva na Računu u valuti RSD.

Ukoliko Kartica nije vezana za račun u valuti RSD ili na tom Računu nema dovoljno sredstava za pokriće ovih naknada, zadužuju se sredstva na Računu u valuti EUR.
Za konverziju iz valute RSD u valutu EUR, Banka primenjuje svoj kupovni kurs za EUR na dan dospeća naknade.

Prodajni i kupovni kurs Banke za EUR dostupan je na internet stranici Banke. Promene kursa zamene valute primenjuju se odmah i bez prethodnog obaveštenja Korisnika.

Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije ili pojašnjenja, pozovite naš Kontakt centar na broj telefona 0800 23 23 22.
 
Ja koristim "Visa Virtual" karticu iz Vojvođanske Banke za online kupovinu. Besplatna je i nema odrzavanja. Uglavnom je koristim za kupovinu na Aliju. Uzimaju neku sitnu proviziju, nisam nikad racunao koliku, ali bas sitnu. Uvek uplatim na karticu maltene onoliko koliko pise u dinarima na Aliju i to prodje bez problema.
 
Ja koristim "Visa Virtual" karticu iz Vojvođanske Banke za online kupovinu. Besplatna je i nema odrzavanja. Uglavnom je koristim za kupovinu na Aliju. Uzimaju neku sitnu proviziju, nisam nikad racunao koliku, ali bas sitnu. Uvek uplatim na karticu maltene onoliko koliko pise u dinarima na Aliju i to prodje bez problema.
Kako uplaćuješ pare? D ali imaš i drugi račun kod njih ili samo taj jedan?
 
Koristim jednom godisnje visa internet karticu,i to da platim neku pretplatu koja je mozda oko 15 eura.Imao sam do sada tu internet karticu U Banka Intezi,medjutim danas mi sluzbenica kaze da od 1.juna krece mesecno odrzavanje od 120 rsd mesecno,Jel zna neko jel neka druga banka izdaje te visa internet kartice bez mesecnog odrzavanja?Bitno mi je da nema odrzavanja mesecno,zato sto ja imam samo jednu do dve uplate godisnje koje ne prelaze 15 eura.Isplate nemam.
 
,Jel zna neko jel neka druga banka izdaje te visa internet kartice bez mesecnog odrzavanja?
Erste, ali izrada kartice (MC) košta 400din. Jednom u 3 godine.
Doduše, sad će i u Intesi da se naplaćuje izrada (valjda 200din svake 2 godine?)

P.S. Pročitaj na forumu u vezi sa eventualnim problemima sa Erste ako ne plaćaš u evrima. Ako plaćaš u evrima, sve je OK.
 
Zvao sad Erste banku,kazu nemaju vise u ponudi te viza internet kartice.Nesto kaze nestasica plastike....I rece da se zvala poklon kartica
 
Ma jok...ima. Otvoriš devizni račun i tražiš MC (MasterCard) karticu. To nije poklon kartica.
 
Zvao sad Erste banku,kazu nemaju vise u ponudi te viza internet kartice.Nesto kaze nestasica plastike....I rece da se zvala poklon kartica
P.S. Nije nestašica plastike nego ih nemaju od kako su hakeri ishakovali bazu gde su bili podaci o tim poklon karticama
 
Imam obican dinarski racun. Sa njega prebacim novac na Visu po potrebi preko ebank ili mbank.
Hvala. To je super opcija ako već imaš nešto tamo, ali namenski samo ta kartica zahteva planiranje za svaku kupovinu.
 
Zvao sad Erste banku,kazu nemaju vise u ponudi te viza internet kartice.Nesto kaze nestasica plastike....I rece da se zvala poklon kartica
Ja prosle nedelje uzeo 3 nove u Vojvodjanskoj (Dina, Master i Visa virtual) jer su mi stare istekle. Čak su mi i Visu Virtual dali u plastici iako realno ničemu ne sluzi.
 
bio sam u poštanskoj da se raspitam oko računa, pola stvari nisam razumeo sve nešto tuc muc, državna firma krastavac
uglavnom za internet plaćanje mogu da se koriste i mastercard beskontaktna koja ima i devizni i dinarski račun i visa electron
e sad mi nije jasno šta je bolja, msm bolja je mastercard kartica pošto ima i dinarski i devizni pa samim tim mogu da je koristim i za plaćanje po prdavnicama, ali ne znam da li se plaća održavanje računa koji je vezan za tu karticu, za visa internet se ne plaća.
onda koliko sam razumeo home banking je besplatan samo za pregled ali ako hoću da plaćam preko njega potrebna je aktivacija i onda to izađe 50 din mesečno
 
Ne znam da li sam na pravom mestu, možda neko zna.
Skidanje od strane Facebooka za reklame kod njih na koliko dana se dešava? Na koliko dana vrše naplatu?
Nešto koliko sam pratio po računu kao da mi skidaju više nego što sam puštao reklame
 
Vojvodjanska-OTP
Javio mi se neki smuseni lik koji pojma nije imao o ovim karticama, na svako moje pitanje je imao konsultacije sa nekim. Koliko sam shvatio, nema odrzavanja, rekao mi je da nema ni provizija na transakcije, ali bih ja ovo uzeo sa rezervom jer je covek tezak amater. Pretpostavljam da ima ono placanje za izradu kartice
Sad bio u toj banci. Nema odrzavanje deviznog racuna jer ga ni ne dobijas.o_Oo_O Dobijas samo Visa karticu. Nema mesecnog odrzavanja ni za nju ALI ima godisnje clanarine koja je 600 rsd.
 
Nazad
Vrh Dno