Šta je novo?

Philips televizori

The One - 80.000din za 60Hz TV. Kakav rip-off!
@Radiant
Ako si ga kupio online njihova je obaveza da preuzmu TV (u prve dve godine) od tebe. Ili da ti plate troškove ako sam organizujes.
Mada rizikujes oštećenje u transportu za koje će reći da si ti kriv jer nemaš adekvatno pakovanje.
 
The One - 80.000din za 60Hz TV. Kakav rip-off!
@Radiant
Ako si ga kupio online njihova je obaveza da preuzmu TV (u prve dve godine) od tebe. Ili da ti plate troškove ako sam organizujes.
Mada rizikujes oštećenje u transportu za koje će reći da si ti kriv jer nemaš adekvatno pakovanje.
Pa da, zbog toga ne bih da ga saljem... Izmislice da ima fizicko ostecenje il nesto. Koliko sam razumeo, salju neku obicnu kurirsku sluzbu, tako da su dobre sanse da bi se stvarno ostetilo u transportu.
@Radiant
Koji TV je u pitanju?
Philips 58PUS8546
 
707 me od skora forsira prilikom svakog buđenja iz standby moda na update. Ima li nekog razloga da ga ne updatujem?
 
Ja sam mu dozvolio, verovatno bi stalno smarao, kao što to rade mobilni telefoni kad dođe update. I mene nervira ta nemogućnost da otkažeš automatsku proveru update-a.
Kad ideš na opciju dodaj paket streaming, šta ti nudi?
 
Da li zna neko koja zemlja treba da se izabere za DVBC kanale da bi TV memorisao kanale u Srbiji. U pitanju je 39PFL3870H/12...unapred hvala.
 
Završio instalaciju DVBC kanala...ruĉno jednu po jednu frekv...
 
Ako može neko mišljenje i konkretna preporuka za jedan od ova dva modela:
1.PHILIPS 55PML9008
2.PHILIPS Smart televizor55PUS8818
Treći model oko kojeg se dvoumim je TCL C805, pa bih voleo da čujem savete i preporuke. Hvala unapred
 
Ako može neko mišljenje i konkretna preporuka za jedan od ova dva modela:
1.PHILIPS 55PML9008
2.PHILIPS Smart televizor55PUS8818
Treći model oko kojeg se dvoumim je TCL C805, pa bih voleo da čujem savete i preporuke. Hvala unapred
Ako ti ne treba Android, onda ti je najbolji izbor Philips mini led 908..
 
Android je poželjan, ali ako je razlika u kvalitetu očigledna možda bi uzeo u obzir. Hvala svakako
 
Android je poželjan, ali ako je razlika u kvalitetu očigledna možda bi uzeo u obzir. Hvala svakako
Tako ču napisat. Ako gledaš uglavnom u svetlijem prostoru i manje u tamnijem prostoru onda je MINI LED najbolji izbor. Ali ako gledaš uglavnom u tamnijem prostoru i manje u svetlijem prostoru, onda ti je odličan izbor i model 8818. I još dobijaš Google sustav.
 
Philips 2024 TV line-up (with TV compare tool)
philips2024oled_1_large.jpg

 
Ćao ljudi. Kako mogu da proverim da li je TV radio? Danas mu je stigao Philips 65PUS8118/12. TV nije imao foliju zalepljenu na displaj. Bilo je otisaka prstiju po istom. Na jednom mestu i strašna masnica (srećom nije ogrebotina). Kada startujem TV izbaci mi poruku IZABRALI STE OPCIJU PRODAVNICA... (vidite sliku). Plus na skroz crnoj vidim blago probijanje svetlosti (doduše simetrično sa svih ivica).
 

Prilozi

  • IMG_20240509_165504.jpg
    IMG_20240509_165504.jpg
    121.2 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20240509_121857.jpg
    IMG_20240509_121857.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 40
Ocigledno je bio izlozbeni model. :(
Nazalost ne znam kako na Philips-u moze da se provjeri vrijeme rada, nadam se da ce neko znati da ti odgovori.
 
Ćao ljudi. Kako mogu da proverim da li je TV radio? Danas mu je stigao Philips 65PUS8118/12. TV nije imao foliju zalepljenu na displaj. Bilo je otisaka prstiju po istom. Na jednom mestu i strašna masnica (srećom nije ogrebotina). Kada startujem TV izbaci mi poruku IZABRALI STE OPCIJU PRODAVNICA... (vidite sliku). Plus na skroz crnoj vidim blago probijanje svetlosti (doduše simetrično sa svih ivica).
Nemoj ulazit u servis menu jer češ izgubit garanciju..!

A što se tiče izlaza iz opcije prodavnice:

Nakon što uključiš TV, pritisni tipku [Postavke] na daljinskom upravljaču. U [Postavke] odaberi [Sve postavke].
Odaberi [Općenito] a zatim [Uređaji].
Odaberi Upravljanje televizorom.
Odaberi [Home/Store Mode].
Odaberi [Home Mode] za dovršetak postavki.
 
Kakav je ovaj 55PUS8558/12, zanima me da li od Philipsa za oko 75000 ima nesto bolje?
 
Odlepio mi Philips PUS7855 posle 3 god. Panel otišao.
 
Pozdrav,
Posle 2 godine bez updatova, pre mesec dana moj 65PUS7304/12 "the One" se updatovao na Android 11. (Kupljen je sa 9.)
Nisam zadovoljan jer posle update-a televizor mnogo tromije radi. dva puta sam mu već radio factory reset i sve podešavao iz početka ali i dalje televizor radi kao da je neki jeftini model Fox-a...
Menjanje TV kanala ponekad traje i po 10-15 sec... Nekad to odradi za 1-2sec ali retko. Kada se pojačava ili utišava zvuk, TV prvo ne reaguje na daljinske komande, a onda pojača na level 50 ili utiša na 0. Soundbar se uključuje posle 30 sec od uključivanja televizora (ranije je uključivao istovremeno), a ponekad je zvuk sa soundbara nesinhronizovan sa slikom, pa moram da pononovo pokrećem TV tj. da ga gasim iz struje da bi zvuk sa zvučnika bio sinhronizovan....

Takođe često dva puta odreaguje na komandu daljinskog , tako da ako listaš filmove u aplikaciji on preskače svaki drugi naslov, ili ako skroluješ neku listu on preskače po dva reda - što jako živcira.

Posle drugog Factory reseta nisam uradio update sistemskih aplikacija kao webView, Home Screen i još nekih, jer kada sam to uradio posle prvog Factory reseta kao da je počeo još teže da radi...
Šta mi je činiti?
Da li postoji mogućnost da se uradi downgade na Android 9 i da se to uradi u kućnim uslovima bez bojazni brikovanja TVa?

(oprostite na dvojnoj poruci, molim administratora da prethodnu obriše jer je nepotpuna i ima dosta pravopisnih grešaka)
 
Izvini možda je glupo, kada si zadnji put promeni baterije na daljincu,probaj ponovo da ga upariš sa tv-om.Meni su se ti simptomi javili preneki dan na tcl 735 ,posle restarta mi je prijavio da su baterije u daljincu slabog napona.
 
Naravno da sam to uradio, promenio baterije i bezbroj puta uparivao daljinac... Bojim se da nema to veze sa samim daljincem, procesor i memorija TVa su suviše spori za android 11... ne mogu da verujem da su pustili update na starije modele a bez da su testirali....
 
Meni Philips 65PUS8118/12 počeo da se pali sam od sebe. Ima li neko ideju do čega je? I ako je do opcija, šta isključiti?
 
Ako se pali uvek u određeno vreme proveri da ti nije uključen "alarm za izlazak sunaca".

Takođe hoće da se upali ako ti je u TV vodiču postavljen podsetnik na određenim emisijama/ filmovima.

Interferencija sa neonskim lampama ili drugim uređajima koji imaju IC lampice hoće da pale TV i menjaju programe...

Ako ti je TV u garanciji zovi korisnički servis. A uvek možeš i da ga fabrički resetuješ...
 
Koji je ovo fail sa napustanjem Android/GoogleTV platforme... Stvarno mi nije jasno.
 
Nazad
Vrh Dno