Šta je novo?

Philips televizori

Pojavio mi se problem na Philips PUS8818 TVu, kada ga ugasim stalno se cuje neko skljocanje, kao neki relej da skljoca. Cuje se na svakih 5 minuta. Probao sam da ga restartujem ali se nista nije promenilo. Kada upalim tv nista se necuje.
Sta bi to moglo da bude?
 
Garant neki od onih procesa zaštite ekrana odrađuje čišćenje koje se dešava nako što "isključiš" tv. Isključiš pod znacima navoda jer mi se čini da tv samo ode u standby mode na crvenu tipku, a ne klasično gašenje.
 
Neko slučajno apdejtovao sistem na oledu 707 skorije? Verzija .232 (ili čak .250)?
 
Ja sam iskljucio automatski update. Zadnji update mi od 14.6.2023 Da li ima nekih problema sa novim update-om?
 
I ja sam. Ali vidim da su pojedini ljudi na AVforumu apdejtovali na .250 i da im tv navodno radi fluidnije. Ja na netu vidim samo ovo iz priloženog.
Screenshot_20240212-174416~2.png
Znam da je bio fijasko sa .131
 
Da li se posle ažuriranja OS TV-a, gube aplikacije i podaci u njima ili ne(kao kod telefona sve ostaje kako je i bilo pre ažuriranja)?
 
I ja sam. Ali vidim da su pojedini ljudi na AVforumu apdejtovali na .250 i da im tv navodno radi fluidnije. Ja na netu vidim samo ovo iz priloženog.
Pogledajte prilog 428683
Znam da je bio fijasko sa .131
Ja sam na verziji 131 od pre mesec dana imao problem koji se ogledao u tome, da povremeno televizor kada gledam IPTV preko aplikacije TIVIMATE deluje kao da je izgubio konekciju? Međutim i kada prebacim na DVB T-2 odnosno običnu zemaljsku televiziju nema slike, odnosno nema kontakt sa TV signalom. Rešavao sam to tako što sam morao da iz struje ugasim televizor, i tako ga zadržim oko minute, i kada uključim u napajanje, odnosnu u struju bude sve kako treba. Mogu da kažem da me nije iznenadilo to što je u vrlo kratkom roku izašla verzija softvera 250, odnosno za oko mesec dana koliko je prošlo od kada je izašla verzija 131, te da sa 131 očigledno nešto nije bilo u redu. Jer kada pogledamo da je verzija 105 izašla još letos u junu mesecu, a verzija 131 u januaru vidi se razlika, u odnosu na 250 koja se vrlo brzo pojavila!!!.
 
Meni je update na auto i zanimljivo da nije odradio isti, ostao je na verziji 105. Upravo sam ga pokrenuo manuelno pa ću podijeliti iskustva ako bude neke razlike.

P.S. Da li je iko ikad uspio da natjera HDMI CEC da radi na 707-ci, nebitno na kom box-u (MTS, SBB, neki treći...)?
 
Meni je update na auto i zanimljivo da nije odradio isti, ostao je na verziji 105. Upravo sam ga pokrenuo manuelno pa ću podijeliti iskustva ako bude neke razlike.

P.S. Da li je iko ikad uspio da natjera HDMI CEC da radi na 707-ci, nebitno na kom box-u (MTS, SBB, neki treći...)?
Meni je podeseno da kad ukljucim Xbox Series X, automatski ukljuci TV i prebaci na taj HDMI na kom je Xbox. Kada iskljucim Xbox, iskljucuje se i TV.
Na STB-u nisam nikad ni probao, nisam ni znao da STB-ovi imaju tu opciju.
 
Novije verzije sad imaju, bar SBB-ov i mts-ov poslednji (mislim da je 4024 oznaka), ali sa Philipsom mts-ov očigledno nikom ne radi (bar ja ne znam slučaj, zato pitah) a sa LG TV-a recimo radi, tako da sve upućuje da je do TV-a (Philipsovog) a ne STB-a.
 
Verovatno je neka kompatibilnost u pitanju. Pre će da bude da je na strani mts-a nego Philipsa. Ja imam onaj crni mts-ov box i nigde u opcijama nema tih podešavanja.
 
Da li je dobar izbor pus8818? Kako ste zadovoljni televizorom? Razmisljam dal ds uzmem njega ili samsung q60c.
 
55 incha model u gigatronu.
Taj model ti ima 120Hz IPS panel. Što znači, da če imat nešto manji kontrast i nešto lošiji prikaz crne od Samsunga. A Philips ti ima bolje osvetljenje panela, bolju ostrinu slike, bolju pokretnu resoluciju i bolju obradu slike zbog kvalitetnijeg procesora. Ima Google OS što je svakako bolje od Tizena itd.. Ali ako očeš Philipsa sa VA panelom, onda imaš model 8518.
 
Odlucio sam se za philips uz tvoje savete, ambilight i 120 hz mi je bitnije od malo boljeg kontrasta. Nadam se da je za sport ovaj tv super za motion, jer sam na sony x80g imao kao mini zamucenja pri gledanju fudbala
 
Odlucio sam se za philips uz tvoje savete, ambilight i 120 hz mi je bitnije od malo boljeg kontrasta. Nadam se da je za sport ovaj tv super za motion, jer sam na sony x80g imao kao mini zamucenja pri gledanju fudbala
Dobar je motion.. A na Sonyu ti se je to dešavalo, jer je imao 60Hz panel. Pored toga ima Philips nekoliko postavki za sam motion. Dao bi ti video oko motiona na Philipsu, ali mislim, da je zabranjeno.
 
Philips model ti je svakako bolji izbor ako se gleda više segmenata. Sad zavisi koju veličinu Philipsa gledaš..? Jer imaju različite panele.
Da sam na tvom mestu, ne bih uopšte razmišljao, nego se opredelio za Philips, bez jedne sekunde razmišljanja. Imao sam Samsung QE65Q60R model iz 2019. godine qled, koji mi je nakon dve ipo godine stradao jer je otišlo pozadinsko osvetlenje, i oteralo ga u blokadu, gde je panel samo kada se uključi u struju blicao i ništa više. Samsung ima solidne panele, ali generalno gledano ima ozbiljan problem sa pozadinskim osvetlenjem, i zbog toga ga treba zaobilaziti u širokom luku. Imao sam takođe i jedan Samsung UE58NU7102, model iz 2018. godine, mislim da je bio, i kod njega mi je nakon nešto manje od 3 godine ne baš forsiranog gledanja televizora pošto je bio u spavaćoj sobi, takođe stradalo pozadinsko osvetlenje, i pola panela je bilo crno, tako da što se mene tiče Philips je svakako bolji izbor!!!.

 
Da sam na tvom mestu, ne bih uopšte razmišljao, nego se opredelio za Philips, bez jedne sekunde razmišljanja. Imao sam Samsung QE65Q60R model iz 2019. godine qled, koji mi je nakon dve ipo godine stradao jer je otišlo pozadinsko osvetlenje, i oteralo ga u blokadu, gde je panel samo kada se uključi u struju blicao i ništa više. Samsung ima solidne panele, ali generalno gledano ima ozbiljan problem sa pozadinskim osvetlenjem, i zbog toga ga treba zaobilaziti u širokom luku. Imao sam takođe i jedan Samsung UE58NU7102, model iz 2018. godine, mislim da je bio, i kod njega mi je nakon nešto manje od 3 godine ne baš forsiranog gledanja televizora pošto je bio u spavaćoj sobi, takođe stradalo pozadinsko osvetlenje, i pola panela je bilo crno, tako da što se mene tiče Philips je svakako bolji izbor!!!.

Samo, da se navežem što se tiče pozadinskog osvetljenja. To je uglavnom danas problem kod svih LED/MINI LED televizora.. Ali jeste, da jedni imaju malo više problema jedni malo manje.
Zavisi i od ranga televizora. Ti jeftiniji televizori imaju uglavnom globalno gledano, naravno više problema nego TOP modeli. I još ponešto problema je sa pločama napajanja. To sta dve stvari sa kojima je danas najviše problema. Ja bih svima dao jedan savjet oko samih panela, da izdrže što duže. Kao prvo, da osvetljenje nije uvijek na maximum ako je to moguče, a isto vrijedi i za sam kontrast. To sta dve stvari, koje najviše doprinose kvarovima samih panela.
 
Ljudi, danas/sutra planiram da uzmem 55PUS8518. Nekako ispade mi kao best-buy, sve malo bolje (na hartiju) za nekih 200eur jeftiniji nego Sony (55X75WL) i sve malo bolje nego ovih JVC/Grunding (55GHU8590) opcije za nekih 50-100 eur vise.
Ali do sada nisam imao iskustva sa Philips-om. Onako, od razgovora sa servisera imam dojam da nisu nesto kvalitetne TV i smislu da se ne kvare.
Jer imate neke direktne isustava sa ovaj model, dal ne OK, dali ima neke poznate mane i sl?
 
Ljudi, danas/sutra planiram da uzmem 55PUS8518. Nekako ispade mi kao best-buy, sve malo bolje (na hartiju) za nekih 200eur jeftiniji nego Sony (55X75WL) i sve malo bolje nego ovih JVC/Grunding (55GHU8590) opcije za nekih 50-100 eur vise.
Ali do sada nisam imao iskustva sa Philips-om. Onako, od razgovora sa servisera imam dojam da nisu nesto kvalitetne TV i smislu da se ne kvare.
Jer imate neke direktne isustava sa ovaj model, dal ne OK, dali ima neke poznate mane i sl?
Ovaj model ti je veoma dobar.. Jedina mana ako se to može reči mana, mu je 60Hz panel. Sve ostalo je veoma dobro od samog panela , procesora za obradu slike, ima najnoviji Pentonic 1000 Chipset koji radi odlično, dosta dobar zvuk za takav rang televizora, isto kvalitetan daljinski itd. A imaš ovdje recenzije pa si malo pogledaj.

 
Danas je stigao 55PUS8518 i onako na prvu mi cisto razocarenje.
Sam TV dejuje kvalitetno odradzen. Metalne nogarice, metalan ram, dalecinski je tezi i dobro lezi u ruci. Na auto sken nasao je 20tak kanala vise. Zvuk je malo bolji nego na stari Sony 55XG7096.
Ali slika je primetno losija. Boje su kao isprane, na mnoge TV kanale pokreti su nekako neprirodne, i zvuk nije u skladu sa slike.
Iako imam namesteni primarni i sekundarni titl kod 99% od TV kanale ne prikazuje titl (Star, Cinemanija...)
Ne mogu da nadzem neko dugme za titl da vidim dali moze da pomogne.

Jel imate neke sugestije koje opcije da promenim da bar malo podobrim kvalitet slike, da pokreti budu bar malo prirodnije, da slika i zvuk budu usoglaseni i da uklucim ove titlove kod TV kanale, da se pokaziju automatski na sve kanale.
 
Danas je stigao 55PUS8518 i onako na prvu mi cisto razocarenje.
Sam TV dejuje kvalitetno odradzen. Metalne nogarice, metalan ram, dalecinski je tezi i dobro lezi u ruci. Na auto sken nasao je 20tak kanala vise. Zvuk je malo bolji nego na stari Sony 55XG7096.
Ali slika je primetno losija. Boje su kao isprane, na mnoge TV kanale pokreti su nekako neprirodne, i zvuk nije u skladu sa slike.
Iako imam namesteni primarni i sekundarni titl kod 99% od TV kanale ne prikazuje titl (Star, Cinemanija...)
Ne mogu da nadzem neko dugme za titl da vidim dali moze da pomogne.

Jel imate neke sugestije koje opcije da promenim da bar malo podobrim kvalitet slike, da pokreti budu bar malo prirodnije, da slika i zvuk budu usoglaseni i da uklucim ove titlove kod TV kanale, da se pokaziju automatski na sve kanale.
Ovdje imaš postavke. Ako ti treba i za HDR javi.

Picture style: Movie/Calman
Auto Film Picture Style: on

Contrast:
Brightnes: Ambient Light Level Optimization: off
Backlight Contrast:0
Contrast Mode: off
Video Level: 100

Dark Detail:
Gamma:4
Black Level:50

Contrast Enhancement:
Dynamic Enhancement Level: off

Color:
Saturation:50
Color Enhancement_off
Wide Color Gamut: off
Color Temperature:
White Point: normal/warm
2 whitepoint alignment
20 whitepoint alignment

Sharpness:0
Texture Enhancement: off

Picture Clean:
Noise Reduction: off
Artefact Reduction: off

Motion:
Motion Styles: off
Smoothness:0
Blur Reduction:0
 
Nazad
Vrh Dno