Šta je novo?

Philips televizori

Ja razmišljam o ova dva, pa bih voleo da čujem neko mišljenje od iskusnijih u ovom polju. Veličina ekrana mi odgovara, najviše za gledanje filmova, sporta, IPTV (zato mi je ovaj android malo zanimljiviji).
 
Ja razmišljam o ova dva, pa bih voleo da čujem neko mišljenje od iskusnijih u ovom polju. Veličina ekrana mi odgovara, najviše za gledanje filmova, sporta, IPTV (zato mi je ovaj android malo zanimljiviji).
A da daš još nešto više para, i uzmeš model 8518 koji je puno bolji od oba modela..
 
Koja je razlika između
PHILIPS TV LED 65PUS8558/12 i PHILIPS TV LED 65PUS8518/12? Je li možda samo boja ili ima i nekih drugih razlika?
 
Ja razmišljam o ova dva, pa bih voleo da čujem neko mišljenje od iskusnijih u ovom polju. Veličina ekrana mi odgovara, najviše za gledanje filmova, sporta, IPTV (zato mi je ovaj android malo zanimljiviji).
U maloprodaji gde sam radio taj izlozen 8007 model je znao da blinka, da nece da se upali, ja bih ga zaobisao jer se vidi da je lose uradjen.
 
Naravno da ne smeju da reklamiraju nešto što nije istinito, i što dovodi potrošače u zabludu. Ali isterivati pravdu i tražiti svoja prava kao potrošač u Srbiji nije uopšte nije lak i preporučljiv posao. Savet ti je da izbegneš to, lakše je da vratiš, nego da isteruješ pravdu sa Gigatronom.



Stvarno je konfuzna promocija. Stoji da je promocija za kupovinu do 31.8.2023. ili do rasprodaje zaliha. Što verovatno znači da može i posle tok roka dok traju zalihe.
Po meni mnogo veći problem je ono što sam tek sad provalio, da je IZVRŠILAC PROMOCIJE: PARTUM USLUGE d.o.o. Horvaćanska cesta 47, 10000 Zagreb Hrvatska, OIB35516118197 (u daljem tekstu: „agencija“).
Iako je sertifikat koji daju Uniqa osiguranje iz Srbije, sama firma koja stoji iza promocije je registrovana u Hrvatskoj, i to može da bude problem sa stanovništa zakona o zaštiti potrošača i prava koje mogu da se ostvare.

Sad čitam opšte uslove koji su stigli na email prilikom registracije. Vidim bar dve stavke koje mi se ne svidjaju:
1. U periodu produžene garancije, rok za trajanje popravke nije definisan zakonom i on može iznositi
i duže od 30 dana.
2. Procena visine troškova popravke utvrđuje se prema pisanoj izjavi ovlašćenog servisa proizvođača.
U slučaju zamene uređaja, uređaj obuhvaćen Philipsovom promocijom, ako se zatraži, ostaje na
raspolaganju PARTUM d.o.o.
U svakom slučaju, maksimalna obaveza ne može biti veća od cene pokrivenog uređaja u trenutku
kvara.

Da li to znači da ako uredjaj crkne za recimo 4 godine i oni ne mogu da ga poprave ili zamene, refundiraju onoliko koliko taj TV trenutno vredi?!
Kod mene je crkla matrica i resen je problem zamenom same matrice, simptom kod neispravne matrice je kada se pojave linije po ekranu, kada je beotronic popravio tv, partum je platio popravku, a ja preuzeo tv, popravka je bila oko 24000 dinara. Ako npr ode panel onda se dobija drugi tv slicnih karakteristika koji kosta koliko philips tv po racunu, tcl isto pokriva partum, tj uniqa. Procedura je da se potvrda o osiguranju i slika racuna i obrazac sa prijavom kvara posalje partumu pa se tv nosi u servis nakon njihove potvrde, posle servis komunicira sa njima i na kraju jave sta je kvar i da ce se ubrzo popraviti uredjaj.
Ja kada sam razmišljao za Philips OLED, na stranom forumu sam čitao takva iskustva. Da mu je to slabija tačka.
Elem, moj PUS7805 malo odlepio, jedna tačka uz ivicu otišla. Garancija istekla početkom ove godine, a mislim da tada nije bila akcija produžene garancije na 5g.
I meni se to desilo na 58pus7855 sa va panelom posle 2 godine, otisla je matrica, popravka je bila 24000, ali je pokrilo osiguranje, pozovi beotronic i pitaj koliko bi te kostalo da se zameni.
 
Poslednja izmena:
Osnovne modele kod Phillipsa bi trebalo izbegavati, očajni su, takođe i modele od 58in jer koriste krš panele. Kod Phillipsa samo one jače modele sa 120hz ili oled, pa čak i tada je lutrija. Ja skoro 4 godine imam the one seriju i sve radi kao i prvog dana ali znam slučajeve gde se ljudima kvario 2x
 
The one serija je odlična, a nije 120Hz i ne spada u vrh ponude. To što ima slučajeva da se ljudima kvari nešto, pa kvare se i najskuplji modeli svih proizvođača, za to služi garancija
 
Juce sam povezao LG bh9540tw kucni bioskop sa Philipsovim TVom.
Pokusao sam da ga podesim kada upalim TV da se zvuk cuje preko kucnog bioskopa ali neuspevam.
Evo seme kako sam povezao TV sa bioskopom.
Nekada mi se normalno upali kucni bioskop i cuje se zvuk preko njega,nekada mi TV ispise da preporucuje da koristim Ultra High Speed HDMI kabel i zvuk se necuje preko kucnog bioskopa.A kada upalim i ugasim kucni bioskop onda TV prebaci sliku na meni od kucnog bioskopa i a na kucnom bioskopu nestoji ARC na displeju.
Da li je problem do HDMI kabla ili u podesavanjima na TVu.
Kucni bioskop je radio prethodno sa Samsung TVom koji je 10 godina star bez problema.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20231230_082546_Samsung Notes.jpg
    SmartSelect_20231230_082546_Samsung Notes.jpg
    122.8 KB · Pregleda: 63
  • 20231230_083711.jpg
    20231230_083711.jpg
    187.7 KB · Pregleda: 29
  • 20231230_083515.jpg
    20231230_083515.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 60
Treba ti kabal sa hdmi 2.0 ili jačim standardom.
 
Hama Ja sam ga povezao sa hama kablom koji je bio povezan sa prethodnim Samsung televizorom, da li je odgovarajuci?
 
Jedno glupo pitanje za vlasnike oled 707. Dakle na ekranu TV-a je zaštitna folija i u desnom gornjem uglu kao da je prelepljen selotejp za lakše skidanje. Da li se ista treba skinuti ili ne pošto nigda nisam našao odgovor. Izgleda kao na video-u.
 
Nije bilo stikera, zato me i buni. Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20240105_170558.jpg
    IMG_20240105_170558.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 45
Da nije imao jos nekog vlasnika pre tebe 😛😅 Salim se.
Skini foliju sa panela.
 
Moram da pohvalim Philips The One 58PUS8517/12 koji sam uzeo prosle nedelje, jer sam slucajno nasao na Ananasu na akciji za jako dobre pare, prezadovoljan sam. Jurio sam neki Phliips od oko 65 inca do 80k da ima Androdid OS i Ambilight, to mi je bila inicijalna zelja. Prvo sam hteo 65PUS8007, bilo ga je u Gigatronu za 80k ali je bio izlozbeni model pa sam otkazao jer necu TV koji je radio u radnji po ceo dan, a nisu hteli da daju dodatni popust za polovan TV niti su napisali negde na sajtu da je izlozbeni model nego sam slucajno saznao kad sam ih pitao "da nije slucajno..." zbog onog njihovog natpisa Sok Cena! Pa sam istrazivao jos malo po netu i ovom forumu, i naisao na 58PUS8517 na Ananasu na popustu 78k, koji je jos bolji od 8007 jer ima P5 procesor za obradu slike, izgleda da je poslednji bio jer kad sam ga porucio pisalo je da je rasprodat, ali vidim da ima jos po netu da se nadje za malo vise od 80K. Mislio sam da ce mi smetati sto je 58 vs 65 inca kolko sam zapravo zeleo jer imam vecu sobu, ali kad je stigao i te kako je ogroman narocito jer sam presao sa starog 42PFH5609/88.

Genralno - Slika je fantasticna, HDR odlican. Zvuk mi je eventualno malo plitak iako ima subwoofer, ali svakako nisam ocekivao neko ludilo od zvuka u ovom rangu. Povezan je sa soundbarom kao i prethodni TV koji fino upotpuni zvuk i dozivljaj. Sto se tice Ambilight-a toliko sam odusevljen forom da ne znam ocu li moci obican tv da gledam nekad ponovo, dozivljaj je fantastican tokom gledanja filmova, narocito akcionih, npr. Marvel filmovi u kombinaciji sa Ambilight-om su ludilo sa onim kadrovima i bojama. Postoje naravno i one eksterne led diode koje mogu da se nalepe na bilo koji TV u iste svrhe, imaju kao malu kamericu koja snima sliku sa ekrana i prenosi boje na diode u pozadini, videh bas kod drugara ali mi ta kamerica kopa oci i primetio sam mali delay ponekad u prenosu svetla, al svakako super resenje ako neko voli ambilight fazon na nekom drugom TV-u. Evo linka: KupujemProdajem

Stigao je sa Android 11, fluidno radi bez bagova. Filmove gledam preko Stremia gde sam dodao razne addone za filmove poput Torrentia i TPB+, i je odlicano radi, u potpunosti prenosi svaki format sa Dolby Atmos i HDR10+, predobro. Jedino ga nisam isprobao za sony. Sve u svemu za ovih nedelju dana nisam primetio bas ni jednu stvar da mi se ne svidja ili da mi smeta toliko da mi kvari dozivljaj u bilo kom smislu. Najvise sam zadovoljan slikom generalno. Ocenio bih 9 od 10 za TV u ovom rangu.
 
Moram da pohvalim Philips The One 58PUS8517/12 koji sam uzeo prosle nedelje, jer sam slucajno nasao na Ananasu na akciji za jako dobre pare, prezadovoljan sam. Jurio sam neki Phliips od oko 65 inca do 80k da ima Androdid OS i Ambilight, to mi je bila inicijalna zelja. Prvo sam hteo 65PUS8007, bilo ga je u Gigatronu za 80k ali je bio izlozbeni model pa sam otkazao jer necu TV koji je radio u radnji po ceo dan, a nisu hteli da daju dodatni popust za polovan TV niti su napisali negde na sajtu da je izlozbeni model nego sam slucajno saznao kad sam ih pitao "da nije slucajno..." zbog onog njihovog natpisa Sok Cena! Pa sam istrazivao jos malo po netu i ovom forumu, i naisao na 58PUS8517 na Ananasu na popustu 78k, koji je jos bolji od 8007 jer ima P5 procesor za obradu slike, izgleda da je poslednji bio jer kad sam ga porucio pisalo je da je rasprodat, ali vidim da ima jos po netu da se nadje za malo vise od 80K. Mislio sam da ce mi smetati sto je 58 vs 65 inca kolko sam zapravo zeleo jer imam vecu sobu, ali kad je stigao i te kako je ogroman narocito jer sam presao sa starog 42PFH5609/88.

Genralno - Slika je fantasticna, HDR odlican. Zvuk mi je eventualno malo plitak iako ima subwoofer, ali svakako nisam ocekivao neko ludilo od zvuka u ovom rangu. Povezan je sa soundbarom kao i prethodni TV koji fino upotpuni zvuk i dozivljaj. Sto se tice Ambilight-a toliko sam odusevljen forom da ne znam ocu li moci obican tv da gledam nekad ponovo, dozivljaj je fantastican tokom gledanja filmova, narocito akcionih, npr. Marvel filmovi u kombinaciji sa Ambilight-om su ludilo sa onim kadrovima i bojama. Postoje naravno i one eksterne led diode koje mogu da se nalepe na bilo koji TV u iste svrhe, imaju kao malu kamericu koja snima sliku sa ekrana i prenosi boje na diode u pozadini, videh bas kod drugara ali mi ta kamerica kopa oci i primetio sam mali delay ponekad u prenosu svetla, al svakako super resenje ako neko voli ambilight fazon na nekom drugom TV-u. Evo linka: KupujemProdajem

Stigao je sa Android 11, fluidno radi bez bagova. Filmove gledam preko Stremia gde sam dodao razne addone za filmove poput Torrentia i TPB+, i je odlicano radi, u potpunosti prenosi svaki format sa Dolby Atmos i HDR10+, predobro. Jedino ga nisam isprobao za sony. Sve u svemu za ovih nedelju dana nisam primetio bas ni jednu stvar da mi se ne svidja ili da mi smeta toliko da mi kvari dozivljaj u bilo kom smislu. N

ajvise sam zadovoljan slikom generalno. Ocenio bih 9 od 10 za TV u ovom rangu.
Pa što se tiče Philips modela THE ONE, su uvijek nudili najviše od svih televizora u tom cenovnom rangu. A dobija se sada na akciji za negdje iste pare, još bolji model Philips model 55PUS8518 jeste nešto manje veličine 55˝.
 
Pa što se tiče Philips modela THE ONE, su uvijek nudili najviše od svih televizora u tom cenovnom rangu. A dobija se sada na akciji za negdje iste pare, još bolji model Philips model 55PUS8518 jeste nešto manje veličine 55˝.
Lepa cena ,steta sto ga nema u varijanti od 75 incha lepo bi legao
 
Poz, ekipa, da li neko ima dodatna podešavanja ili kalibraciju sliku ili koristi one varijante koje su došle sa Tv-om? Imam Seriju 9, pa bih hteo da izvučem maximum iz slike.
 
Pozdrav društvo, molim za pomoć oko ovih novih Philips modela:
Troumim se između sledećih 65" modela:
  1. PUS8118,
  2. PUS8518,
  3. PUS8818.
Kako vidim, sva 3 imaju VA panele i Ambilight, a prvi nisam siguran da li ima Android, za razliku od ostalih. 8818 ima 120 Hz panel i jače zvučnike, te da se dosta pominje ovde, pa me zanima šta ga još ističe jer je primetno skuplji, posebno od 8118.

Dakle vredi li doplatiti cca 250 evra u odnosu na 8118 ili cca 120 evra u odnosu na 8518?
 
Prvi bih izbegao jer je to osnovni model i tesko da slika moze da bude iole dobra. 8818 sam jurio krajem godine i nisu ga imali u radnjama ili ne u varijanti od 75 incha. Ako imas mogućnosti i dostupan je 8818 je dobar model, ali opet pogledaj po radnjama ako ih Ima kakva je slika, i zavisi od položaja tva, va panel zna da bude prilicno los kada se gleda sa strane, naravno sve zavisi od kvaliteta modela.
 
Pozdrav društvo, molim za pomoć oko ovih novih Philips modela:
Troumim se između sledećih 65" modela:
  1. PUS8118,
  2. PUS8518,
  3. PUS8818.
Kako vidim, sva 3 imaju VA panele i Ambilight, a prvi nisam siguran da li ima Android, za razliku od ostalih. 8818 ima 120 Hz panel i jače zvučnike, te da se dosta pominje ovde, pa me zanima šta ga još ističe jer je primetno skuplji, posebno od 8118.

Dakle vredi li doplatiti cca 250 evra u odnosu na 8118 ili cca 120 evra u odnosu na 8518?
Prvi model nema Google več Philipsov Titan OS. A ostala modela ti imata Google, koji radi na sasvim novom chipsetu Pentonic 1000. Model 8818 ima napram modelu 8518 pored 120Hz panela:

-bolji motion
-Dolby Vision 4k 120Hz
-bolji zvuk
-pokretno postolje
-Calman Ready HDR opciju.
 
Nazad
Vrh Dno