Šta je novo?

Philips televizori

Promenio sam postavke.
Neke opcije nisu bile dostupne, kao da TV ne podrzava ih.
Slika je malo bolja ali opet nije bas na zadovoljavajuce nivo i opet osetno losija nego na Sony.
Glavni problem su mi isprane boje, i neprirodne pokrete kod TV kanale, ali ove neprirodne pokrete ne ih vidim kod filmova preko Kodi.
 
Promenio sam postavke.
Neke opcije nisu bile dostupne, kao da TV ne podrzava ih.
Slika je malo bolja ali opet nije bas na zadovoljavajuce nivo i opet osetno losija nego na Sony.
Glavni problem su mi isprane boje, i neprirodne pokrete kod TV kanale, ali ove neprirodne pokrete ne ih vidim kod filmova preko Kodi.
Onda neznam šta bi to bilo, jer imam ja u radnji taj televizor i nema nikakvih problema ni sa pokretnom resoloucijom ni sa bojama..

Jedino ako imaš problema sa samim tv signalom kod kuče.

Pa ako ovdje pogledaš je velika večina zadovolnjih sa tim televizorom.






 
Poslednja izmena:
Promenio sam postavke.
Neke opcije nisu bile dostupne, kao da TV ne podrzava ih.
Slika je malo bolja ali opet nije bas na zadovoljavajuce nivo i opet osetno losija nego na Sony.
Glavni problem su mi isprane boje, i neprirodne pokrete kod TV kanale, ali ove neprirodne pokrete ne ih vidim kod filmova preko Kodi.
Ako nisi zadovoljan, a kupio si na daljinu (online ili telefonom), možeš da vratiš ako u roku od 14 dana od kad si primio robu, priložiš obrazac za odustanak od ugovora.
 
neprirodne pokrete kod TV kanale
Most Philips TVs in the last couple of years have a simple Motion Styles setting towards the end of the options in the picture settings menu. This will give you a number of options to choose from, such as Standard, Smooth, Movie and Off.

Nađi gde je i ugasi.
 
Onda neznam šta bi to bilo, jer imam ja u radnji taj televizor i nema nikakvih problema ni sa pokretnom resoloucijom ni sa bojama..

Jedino ako imaš problema sa samim tv signalom kod kuče.

Pa ako ovdje pogledaš je velika večina zadovolnjih sa tim televizorom.
Pa verujem da je. TV je generalno dobar. Problem je sto sada ga sporedujem sa prijasni Sony koji je imao bolju sliku u neke segmente. I ostale ukucane imaju isto mislenje da je Sony iako stariji model imao je daleko bolju sliku.

Ne znam koje su strucne nazive za ono sto vidim, tako da probacu da opisem na jednostavan nacin.

Kada na neki TV kanal ima neku temnu scenu, ili vecina ekrana je u crnu bolju, vide se crne kocke u djelu gde crni deo scene. I kako se dvizi ovaj crni deo scene tako se dvize u ove crne kockice i dobije je neki iritirajuci pulsirajuci efekt.
Kod neke scene zabelezuje se kao da svetlina probija ispod crne bolje, i da u neke slucajeve, bolje nekako nisu OK. Promenjene su kao daka ih vidis sa agol kao kod laptop monitor.
I posledna stvar koju zabelezujem je da ponekad kod svetku scenu kao da ima bjele piksele na kod rubu na neki objekti.

E sada ne znam dali zbog sve ove stvari, ali kada gledamo TV svi komentari su bili da nekako slika nije dobra. I to nije samo moj utisak.

Most Philips TVs in the last couple of years have a simple Motion Styles setting towards the end of the options in the picture settings menu. This will give you a number of options to choose from, such as Standard, Smooth, Movie and Off.

Nađi gde je i ugasi.
To sam ili pogasio, ili nije bilo dostupno sa gasenje.

I jos jednom da napomenem da retko da zabelezim neki problem kod filmova na Kodi, osim mozda malo ispranije bolje, sto mozda i je normalno, jer koliko sam vidio ovaj model nema neki QLED ili slicni premaz.
 
Kakva je slika kad puštaš preko youtube-a ili preko nekog streaming servisa? Možda imaš neki problem sa kablom ili hdmi ulazom ako gledaš kablovsku preko nekog stb-a.
 
Tražim neki 75" ali je budžet limitiran. Imam ponudu za Philips 75PUS8118 po ceni od 850e.
Da li taj entry level od philipsa vredi uzimati (rekoh budzet za 75" je nategnut) ? Hvala
 
Kakva je slika kad puštaš preko youtube-a ili preko nekog streaming servisa? Možda imaš neki problem sa kablom ili hdmi ulazom ako gledaš kablovsku preko nekog stb-a.
Boje su malo isprane...Ali ako je slika u FullHD ili bolja, nema neki poznacajni problema i ne se zaprimetuju neprirodne pokrete.

Pretpostavljam da sve po malo pridonesuje za losiju sliku...
Koliko sam vidio sam ekran nema neki QLED/Triluminos premaz, plus zbog IPS panel ima i manji kontrast pa mozda sve to pridonesuje za bolje bez zivosti, kao da su prigusene.
Plus izgleda da sam chip za obradu slike ke prilicno inferioran pa kod kanale na kablovsku koji nisu u FullHD pa slika je losija....
Ovdje imaš postavke. Ako ti treba i za HDR javi.

Ako nije ti tesko postiraj i HDR postavke da probam i sa njih, mozda ce da bude bolje
 
Poslednja izmena:
Pa ti kablovski kanali većinom nisu ni full HD, a i video je mnogo kompresovan. Kad takav signal razvučeš na 4k tv veće dijagonale, koji nema neko dobro procesiranje da odradi malo bolji upscale, onda je to maksimum od njega. Neće ti tu mnogo pomoći nikakva podešavanja.
Ako si ranije imao TV sa boljim procesiranjem, a manjom rezolucijom, onda će ti razlika biti velika.
Uglavnom ovi noviji TV-i sa 4k i velikom dijagonalom nisu najbolje rešenje za onog ko mnogo gleda kablovske kanale. Možda bi na nekom novijem Sony-ju koji ima mnogo bolje procesiranje slika bila lepša, ali davati mnogo para za TV ako se gleda samo kablovska i nema mnogo smisla.
 
Philips je u samo vrhu procesiranja slike, pored toga ima taj Philips i najnoviji Chipset Pentonic 1000.. Tako, da neznam dal može još koji televizor bolje. Ali kao što je @Dark Magician napisao, ne može ni najbolji procesor pravit čuda, ako je sam signal loš..!

 
Da li neko zna kako da uklonim naziv HDMI uredjaja (koji se unese kad se prvi put poveze neki uredjaj)? U pitanju je 707 OLED, ako nesto znaci...
Npr. racunar mi je bio na jednom HDMI ulazu, kasnije sam ga prebacio na drugi (oba puta sam imenovao uredjaj)... Sad bih da uklonim jednu od "Computer" labela?!
IMG_20240302_183840.jpg
 
Philips je u samo vrhu procesiranja slike, pored toga ima taj Philips i najnoviji Chipset Pentonic 1000.. Tako, da neznam dal može još koji televizor bolje. Ali kao što je @Dark Magician napisao, ne može ni najbolji procesor pravit čuda, ako je sam signal loš..!
Pa taj Pentonic 1000 mislim da nema nikakvu funkciju kod kvalitet slike...jest da je intefejs brzi i sve to....ali nema funkciju kod kvalitet slike.
Za kvalitet slike kada je izvor kablovsku je totalno inferioran na star Sony. Znaci Sony-jevi chip je na razinu da radi cuda u odnos na Philip-ov, ali to je to. Ja sam se pomirio sa losiju sliku kod TV i ne smeta mi toliko jer i ne gledam bas TV.
Kod ostale izvore (Kodi, Netflix, Youtube) je tu sa Sony. Jedino sto treba jos da resim je samo boja, koje jos deluju kao da su isprane. Mogu da odaberem neki home mod koi ima jace boje, ali kod svetle djelove scene kao da se gube detalje.

Se na svemu nije los, nije fenomenalan, i ja bih rekao da je TV adekvatan za cjenu od 600eur za 55ince.
 
Pa taj Pentonic 1000 mislim da nema nikakvu funkciju kod kvalitet slike...jest da je intefejs brzi i sve to....ali nema funkciju kod kvalitet slike.
Za kvalitet slike kada je izvor kablovsku je totalno inferioran na star Sony. Znaci Sony-jevi chip je na razinu da radi cuda u odnos na Philip-ov, ali to je to. Ja sam se pomirio sa losiju sliku kod TV i ne smeta mi toliko jer i ne gledam bas TV.
Kod ostale izvore (Kodi, Netflix, Youtube) je tu sa Sony. Jedino sto treba jos da resim je samo boja, koje jos deluju kao da su isprane. Mogu da odaberem neki home mod koi ima jace boje, ali kod svetle djelove scene kao da se gube detalje.

Se na svemu nije los, nije fenomenalan, i ja bih rekao da je TV adekvatan za cjenu od 600eur za 55ince.
Što se tiče samog Pentonic chipseta nešto doprinosi i samoj kvaliteti slike zajedno sa P5 procesorom.. I svakako se vidi razlika napram starijem mediatek chipsetu., Pored ostalog što si i napisao.

A što se tiče Sonya je stvar taka, da su tada pravili same algoritme na procesoru uglavnom za sadržaje nižih resolucija. A danas su ti procesori uglavnom napravljeni za sadržaje viših resolucija.!

Ali i taj Philips još uvijek prikaže dobro SD sadržaje a FullHD sadržaji izgledaju odlično. Jedino ako si dobio taj Philips pokvaren.;)
 
Da li neko zna kako da uklonim naziv HDMI uredjaja (koji se unese kad se prvi put poveze neki uredjaj)? U pitanju je 707 OLED, ako nesto znaci...
Npr. racunar mi je bio na jednom HDMI ulazu, kasnije sam ga prebacio na drugi (oba puta sam imenovao uredjaj)... Sad bih da uklonim jednu od "Computer" labela?!
Pogledajte prilog 431616
Izabereš jedan od ta dva ulaza (HDMI 2 ili HDMI 3) i pritisneš + na daljinskom. Otvoriće se prozor sa podešavanjima. Tu možeš podesiti naziv ulaza.
 
Izabereš jedan od ta dva ulaza (HDMI 2 ili HDMI 3) i pritisneš + na daljinskom. Otvoriće se prozor sa podešavanjima. Tu možeš podesiti naziv ulaza.
Hvala puno legendo, to je to!
Mnogo me iritiralo, ne znam kako mi nije palo na pamet da pritisnem "+" jer je bio prikazan sa strane kad se fokusira stavka (ja pokusao strelicom udesno, ali to nije radilo posao). Uglavnom nije bas intuitivno.
 
Da li neko zna kako da uklonim naziv HDMI uredjaja (koji se unese kad se prvi put poveze neki uredjaj)? U pitanju je 707 OLED, ako nesto znaci...
Npr. racunar mi je bio na jednom HDMI ulazu, kasnije sam ga prebacio na drugi (oba puta sam imenovao uredjaj)... Sad bih da uklonim jednu od "Computer" labela?!
Pogledajte prilog 431616
Idete na + na daljincu (kao sto oznacava zuti + na ekranu) sa desne strane pri vrhu. Otvaraju se opcije za promenu imena i ikone.
 
Da, da, nasao sam nakon sto je @lekovic isto objasnio par postova iznad. Hvala ljudi!
 
IPS daje življe boje od VA matrice, ne bi trebao da deluje tako isprano. Da li si video taj Philips u radnji pre kupovine? Idi pogledaj opet ako imaš negde, ti neprirodni pokreti i nesinhronizacija videa i audija mi deluje kao problem sa softverom.
Ne znam da li taj Philips ima Qled filter jer si navikao na Sony Triluminos filter koji je najbolji medju Qledovima.
 
Skoro sam uzeo 65OLED707 pa me zanima kako da odradim najbolje postavke za sliku. Primetio sam da kada kamera ide udesno, slika se nekako malo zamagli i primete se neke svetle linije na momente kada pratim sport, dok je kod filmova sve uredno.
 
Skoro sam uzeo 65OLED707 pa me zanima kako da odradim najbolje postavke za sliku. Primetio sam da kada kamera ide udesno, slika se nekako malo zamagli i primete se neke svetle linije na momente kada pratim sport, dok je kod filmova sve uredno.
Pa treba podesit pokretnu resoluciju.

Mogu se odabrati sljedeće postavke:


  • Off: Nema izglađivanja
  • Movie: nežno izglađuje scene
  • Pure cinema: reproducira filmove brzinom od 24 sličice u sekundi
  • Standard: zastajkivanje je smanjeno, a oštrina povećana
  • Smooth: Reprodukcija sadržaja što je moguće glatkija
  • Personal: Odaberi željenu postavku pojedinačno


Perfect Clear Motion​


Ova opcija podešavanja pomaže da još jasnije prikaže pokrete. U isto vrijeme, također povećava razinu crne boje. Ova je funkcija najkorisnija kada na TV ekranu ima mnogo brzih pokreta.

Perfect Natural Motion​

Ovom opcijom u postavkama slike se može spriječiti takozvano podrhtavanje. Zbog toga pokreti s manje sličica u sekundi izgledaju osjetno prirodnije.


Fast Motion Clarity​

Ova funkcija smanjuje zamućenje tijekom brzih pokreta kamere. Međutim, TV ekran može biti tamniji.
 
Izabrao sam Personal i Perfect Clear Motion i Perfect Natural Motion stavio na maksimum. Slika sada izgleda daleko bolje, samo nisam uspeo da nađem u podešavanjima Fast Motion Clarity.
 
Eeehhhh... Meni se Philips sada pokvario posle godinu i po dana... Izgleda da ipak nije tako dobar kao sto mi se cinilo.

Zna li neko da li mogu da ga odnesem u bilo koji ovlasceni servis ili samo u onaj u koji me upute ljudi iz prodavnice? BC group salje samo u neki Nepo system koji mi je malo daleko, a onaj fazon da oni preuzmu na tvojoj adresi vazi samo ako imas kutiju u koju ces ga spakovati, sto je u sustini samo originalna kutija. 🤡
 
Nazad
Vrh Dno