Šta je novo?

PayPal u Srbiji od 2015. (2010.)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel stigao Paypal u Srbiju?
Evo 2010. je, niko nista ne govori..
 
Verovatno vuk pojeo magarca. Polovinom prošle godine država je dala Pošti monopol na slanje novca u inostranstvo preko Western Union-a i e-dućanu na e-trgovinu sa inostranstvom opet preko pošte. Glupo bi bilo da se sad zbog nekog tamo nekog Paypal-a, Ebay-a taj monopol ukine.
 
Polovinom prošle godine država je dala Pošti monopol na slanje novca u inostranstvo preko Western Union-a

Nije updateovan sajt ili....?!
http://www.wu.co.rs/subagenti.html

i e-dućanu na e-trgovinu sa inostranstvom
Ni ovo baš ne razumem najbolje. Niko sem e-dućana ne može da poruči proizvode iz inostranstva?! Ne bih se složio...a verujem da se neće složiti još neki članovi ovog foruma :)
 
Ma... Bice paypal ove godine, sve u duhu eUropskih integracija... Nije fora da se mucimo vise sa Slovenijom ili Austrijom...
 
@PJ
1. Nije updejtovan sajt i preko tih subagenata je moguće samo primanje novca dok je sa ovima moguće i slanje http://www.posta.co.yu/struktura/posalji/sr_transferNovcaInostranstvo.asp .

2. Bilo je već priče ovde na forumu Država je E-dućanu dala da svakoj pošti možeš naručiti robu iz inostranstva ali preko e-dućana. (Nije to monopol malo sam ja prenaglio više je to sinergija državnog i privatnog preduzeća u cilju pljačke naroda i prividne liberalizacije tržišta. A PR e-dućana u medijima je bio ministar trgovine lično).

@Duke Nukem
Iz tvojie tastature u božji mejl!
 
Poslednja izmena:
Pa valjda ce biti ove godine. Tako rece ministarka.

Bas sad malo listam netom i gledam teme o PP i svake godine se prica ove ce sigurno. Pa im neko posalje mejl, a oni malo drugacije odgovore, pa se odmah svi ponadaju, kao mora da ce biti ove godine.
 
Mali bump cisto da se prisetimo "di smo". :)
 
Nigde? Ja verujem da nece biti toga ovde ove godine...
 
Da ide i neki porez uz to, bio bi paypal davno, ovako je suvise jak uvozni lobi kojem to ne odgovara...
 
Kako ne ide porez? Pa sve sto bi uvezao morao bi da carinis ;) To je trodupli porez (em porez, em carina, em spedicija, a uz to i takse).
 
I pored tog "troduplog" poreza stvari su opet jeftinije nego one koje se prodaju u radnjama, što govori da PayPal definitivno ne odgovara ovdašnjem uvozničkom lobiju koji je navikao da lupa marže od 100 i 200% i tako debelo profitira.
Znam konkretan primer čoveka koji je zastupnik Geox-a za ovo područje, nisam mogao da verujem kada sam video koje su ulazne cene. Recimo da su nekoliko puta manje nego one koje možete videti u radnji.
A da ne pričam o tome da gospođa carinica misli da je neko ko naruči npr. 10 komada nečega preko net-a i na to uredno plati carinu koju ona računa po nekim samo njoj znanim cenama, a pri tome ne uvažava doneti invoice na kome jasno stoji koliko je to plaćeno, po sistemu, "to je eBay, tamo se svašta piše", kako ona kaže švercer, zato što mu ne treba 10 komada - ko je ona da ceni šta će meni 10 komada i šta ću sa tim, ako sam uredno platio carinu????
E, kad ova zemlja bude "normalna" i ovakvih gluposti više ne bude, već bude postojao normalan zakon koji će da se sprovodi bez tumačenja, tada će verovatno i doći PayPal.
Banka koja ima godišnji obrt veći nego što ova zemlja ima para, taman da svi izvrnu džepove i slamarice, gleda na Srbiju kao na jednu kap u moru, ako nama nije podreban PayPal, njima još manje.
 
Nismo mi jedina takva zemlja... evo sad sam nesto porucio u J. Koreji iz USA, sve lepo... ali ne moze vise od 6 komada po porudzbini! U najboljem slucaju ce vratiti nazad jedan deo, ali verovatno ce baciti nasumicno 4 necega... (nisu uopste iste stvari, 10 razlicitih je, ali ne moze 10 komada u istoj porudzbini!).
A ovde jedva 0.1% zna engleski dovoljno da kaze dobar dan a kamoli da poruci nesto iz USA :D
 
A tebi tesko da porucis iz dva puta? xD
 
A tebi tesko da porucis iz dva puta? xD
Ako si mislio na mene, nije mi teško, ali je uvek shipping kada uzimaš 2 ili više komada drastično niži, neki put se mnogo više isplati poručiti npr. 3 komada, prodam 2 po ceni sa regularnim shippingom, koliko bi svakog izašlo da poručuje samo jedan komad, pa meni izađe džaba.
Eto, o tome se radi.
 
Ne verujem da ce ikada biti paypal u Srbiji !@#$%^^
 
Zasto bench ne posalje zvanicno pitanje ministartsvu dokle se stiglo sa realizacijom obecanja za payapal u 2010? Obzirom na broj clanova foruma mozda bi ih to makar malko motivisali da ispune svoje obecanje ili daju objasnjenje sta su do sada ucinili.
 
Nista, 31.12.2010. izlazimo svi na ulice i umesto slavlja idemo da lincujemo ministarku koja je obacala PayPal do kraja 2010...
:D :D :D

Bice PayPal jednog dana, ali tad nam nece ni trebati...
 
Ako si mislio na mene, nije mi teško, ali je uvek shipping kada uzimaš 2 ili više komada drastično niži, neki put se mnogo više isplati poručiti npr. 3 komada, prodam 2 po ceni sa regularnim shippingom, koliko bi svakog izašlo da poručuje samo jedan komad, pa meni izađe džaba.
Eto, o tome se radi.

Ne mislio sam na alfaunits-a i njegov post iznad mog, vidim da je on narucio stvari iz USA, a prebivaliste mu je J. Koreja. Realno mi ovde placemo za bilo kakvom normalizacijom e-trgovine, najmanji bi mi bio problem sto je kao kod njih ograniceno do 6 artikala. I kapiram ja tu pricu o jeftinijem transportu ali to je samo mala knedla koju on mora da proguta u odnosu na kakva sranja mi ovde treba da gutamo.
 
Poslednja izmena:
Ti jos uvek verujes u dedamraza ?
Mislim da jedino sto mogu da dobiju kao "odgovor" je da im niko
nista nece odgovoriti.

Ne znas dok ne pokusas. Uostalom, svaki forum kao mesto gde se okuplja veliki broj ljudi sa slicnim interesovanjima bi i trebao da ima neku dozu drustvene svesti i da sluzi za boljitak a ne samo da se dozivljava kao mesto za kupoprodaju stvari i reklamiranje proizvoda.
 
Ma paypal smo "resili", ali sta sa carinicima, spediterima i ostalim krvopijama!
 
Eh PayPal... gledano iz ove situacije, nekako bi deluje kao daleka buducnost.
U drzavi u kojoj nema mleka dovoljno (odjednom), pa moram da ustajem ko 1993. u 6 ujutro da bih ugrabio par litara, u kojoj i dalje dobar deo trgovina ne izdaje fiskalne racune i nema aparaturu za procesiranje kreditnih kartica - e pa za takvu drzavu PayPal je zaista daleka buducnost...
 
Ministarstvo za telekomunikacije je tu najmanji problem, da je samo do njih mislim da bi sve bilo reseno za mesec dana. Problem je sto je nadleznost nad ovom oblascu podeljena izmedju nekoliko ministarstava, pa se pitaju (i mnogo vise koce proces) ministarstva finansija, a i trgovine i usluga.

Kada ce biti reseno... kao sto rece Peca, mozda i nikada :( Jednostavno su "zvanicni" uvoznici previse jaki.
 
Prema našim zakonima, PayPal bi trebalo da se registruje kao banka, da bi legalno pružao svoje usluge građanima Srbije. Nažalost, njima nije u interesu da to rade, jer je prevelika procedura i potrbno je deponovati pozamašan depozit kod NBS.

Nisam siguran kako tačno funkcioniše PayPal (ispod ovog korisničkog nivoa) i kome polaže račune, ali čini mi se da je sistem dušu dao za pranje para i trgovinu na crno.
 
Ako je tako, cudo da ga ovi nasi jos 2000-e nisu uveli na velika vrata!
 
Prema našim zakonima, PayPal bi trebalo da se registruje kao banka, da bi legalno pružao svoje usluge građanima Srbije. Nažalost, njima nije u interesu da to rade, jer je prevelika procedura i potrbno je deponovati pozamašan depozit kod NBS.

Nisam siguran kako tačno funkcioniše PayPal (ispod ovog korisničkog nivoa) i kome polaže račune, ali čini mi se da je sistem dušu dao za pranje para i trgovinu na crno.

PayPal između ostalog i jeste banka, sa sedištem u Luksemburgu:
http://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
Možeš i da pročitaš malo o samoj banci, čisto da vidiš da od pranja nema ništa i zašto je to danas jedan od najsigurnijih (ako ne i najsigurniji) način plaćanja.
Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno