Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Meni odgovara puno vazduha napred na Mach 5, što po tvom opisu deluje da je sličan dizajn. Uživanje je svaki trening, ne žulja ništa, prsti slobodni, a opet ne beži noga, ne odvezuje se, m super patike Hoka. Najvažnije imaju, milina mi je da trčim u njima svaki tip treninga. Karbonka ni izbliza nije tako izdašna, iako je identičan gazni deo u dužini.

Kako su se Rocket X2 pokazale danas u Bukureštu? Ne vidim te na Livescore rezultatima.
 
Polutka, pace 4:52, respect 😎
 
Kupio u outletu indjija adidas terrex hikster, nosio jedan dan i uzmem da obrisem prasinu,
krene krpa koja je crvene boje da dobija crnu boju, znaci na patikama je neki materijal koji se osipa, prednji deo patike, komi se i boja spada
Kroz dan dva nosim da ih vratim, nosim i krpu koja je bila crvena ako se budu pravili pametni 😂
 
Ja Adidas Terrex Agravic tr gtx koristim već 1.5 godinu i mogu reći da su odlične,nemaju tragove habanja ni spolja ni unutra,još uvek vodonepropusne.Sa njima pregazio ko zna kolko,koristim ih za Trejl i planinarenje,odlične su.Malo su se izlizali kramponi što je i očekivano ,jedina što je moglo bolje na patici je đon koji u pojedinim situacijama deluje malo tanak.U svakom slučaju preporuka za patiku.
 
Ja sam 3 godine nosio Terrex Swift R2 GTX. Nikada mi noge nisu bile mokre. U međuvremenu sam ih iscepao na jednom mestu. Takođe dobro iskustvo i sa Terrex Eastrail GTX; njih i dalje imam ali ih ipak mnogo manje nosim jer su mi nekako male (kratke), iako su isti broj kao sve ostale Adidas patike.
Ustvari, od tih trail GTX patika u poslednje vreme najviše nosim Salomon Supercross 3 GTX, koje su takođe odlične i nikada mi nige nisu bile mokre u njima.
 
Vidim da su Planika i Alpina made in PRC, Labrador cipele takođe.
Da li su i to generički modeli, sumnjam da kinezi rade tako male serije?
 
Jel pazario neko scotch and soda patike, mislim da je holandski brend. Neka iskustva, imaju lepe modele.
 
Patike su poslate na reklamaciju, prodavacica mi je rekla da je skidanje boje normalno za taj materijal, malo mi je to cudno.
Kao razog reklamacije navela je osipanje materijala sto je okom vidljivo na jednom mestu, videcu da li ce me pozvati pre nego sto mi odbiju reklamaciju, posto znajuci u kakvoj drzavi zivomo, sansa da mi odobre je ravna nuli.
Planiram da nakon sto me odbiju odem i sa krpom koja je skinula sloj tekstila sa patike, sastruzem na njihove oci jos malo pa da ponovim reklamaciju
 
Onda će da te odbiju jer ih nepropisno održavaš :)
Reći će da su oštećenja nastala prekomernom fizičkom silom tokom održavanja.
Pozdrav
 
Patike su poslate na reklamaciju, prodavacica mi je rekla da je skidanje boje normalno za taj materijal, malo mi je to cudno.
Kao razog reklamacije navela je osipanje materijala sto je okom vidljivo na jednom mestu, videcu da li ce me pozvati pre nego sto mi odbiju reklamaciju, posto znajuci u kakvoj drzavi zivomo, sansa da mi odobre je ravna nuli.
Planiram da nakon sto me odbiju odem i sa krpom koja je skinula sloj tekstila sa patike, sastruzem na njihove oci jos malo pa da ponovim reklamaciju
Ako nije tajna gde si kupio patike,iz mog dosadašnjeg iskustva po pitanju reklamacija je najkorektniji Intersport,inače jedna od retkih radnji kod kojih se obuća poklapa sa deklaracijom tj ako je za kišno vreme i deklaracija je ista.Sve ostale radnje za svu obuću stavljaju deklaraciju za suvo vreme pa onda lagano odbijaju reklamacije.
 
Autlet Indjija, adidas radnja
do sada nisam imao problem sa obucom kupljenom kod njih, ovo je prva reklamacija videcemo cekam i dalje odgovor.
 
Ima li ko iskustva sa ovima, domaći neki brend i ručna izrada, stvarno ima lijepih modela bar ovako na slikama ?
Mada mi "smrdi" nešto profil, šta znam...

 
Vidim piše se i o cipelama za planinarenje ovde pa da podelim svoje iskustvo.
Osim cene 😁😁 ove nemaju manu. Eventualno se mogu naći na popustu nižem od trenutnog za još 6-7 hiljada
 
Апсурд плаћања кредитном картицом преко онлајн продавница. Конкретно Тике дају овај викенд 20% попуста на неке моделе, модел Air Max 1 Urawa који меркам неко време пада на мени прихватљиву цену од 17600 рсд. Наручујем моју величину, плаћам одмах кредитном картицом како бих поделио на 3, 4 рате, али наравно, после пар сати ми стиже мејл како моје величине ипак нема на стању, да су средства резервисана и да ће ми паре бити враћене кроз неколико радних дана. Наравно за то време ће попуст да прође и у случају да желим неке друге патике које су на акцији, морао бих да платим одмах, без поделе на рате преко картице.
 
Vidim piše se i o cipelama za planinarenje ovde pa da podelim svoje iskustvo.
Osim cene 😁😁 ove nemaju manu. Eventualno se mogu naći na popustu nižem od trenutnog za još 6-7 hiljada
Koji model, iglusport je blokiran?
 
Verovatno imaš uključen private dns, možeš privremeno da ga isključiš, u mom slučaju je to rešilo problem. A model koji sam okačio je La Sportiva Aequilibrium ST GTX. S tim što postoje još dve verzije Aequilibriuma pa u zavisnosti od potreba se bira model. Više na linku

Da dopunim što se patika za planinu tiče ove su prošle svašta i kao nove su i dalje.
 
Poslednja izmena:
Reklamacija za terrex prosla uspesno, sve pohvale za adidas outlet (ikea-indjija)
 
Adidas Rain rdy vs Gore Tex ?
 
Meni se kod Adidasa ne dopada đon, doduše i ja malo nezgodno gazim, ali spoljna strana brzo ostane bez krampona na asfaltu pa patike postanu krive.
 
Vidim piše se i o cipelama za planinarenje ovde pa da podelim svoje iskustvo.
Osim cene 😁😁 ove nemaju manu. Eventualno se mogu naći na popustu nižem od trenutnog za još 6-7 hiljada
Прескупо. Реална цена за такве патике није више од 30.000 динара. Раније је Lowa за снег била 25.000, али су јој сада набили цену на 35.000 што је заиста много.
За овакве ципеле је око 25.000 реална цена, све преко је беспотребно.
 
Прескупо. Реална цена за такве патике није више од 30.000 динара. Раније је Lowa за снег била 25.000, али су јој сада набили цену на 35.000 што је заиста много.
За овакве ципеле је око 25.000 реална цена, све преко је беспотребно.
Ne znam da li smo se razumeli, La Sportiva su cipele i to one prave za sneg možeš iste da vidiš na slikama kod planinara na najvišim vrhovima, isti model mislim da je kod nas najjeftiniji, tipa u Argentini prošle godine sam video regularnu cenu 440e, u Kortini su bile na akciji 280 a regularna 380.

A adidas su patike i one su na akciji 90e a ovako 150e.

Opet kažem kome pare nisu problem ja ne znam da postoji bolji izbor od Aequilibriuma. Još nisam čuo da su nekog izdale a znam minimum 10 ljudi koji ih imaju. Ja sam u mojima prebacio 1500km i kao nove su.
 
Ne znam da li smo se razumeli,
Савршено смо се разумели.
Реална цена ових ципела је око 25.000 динара. Колико до јуче су били 35.000, а сада су 37347, па ако се налети на попуст, добро је.
Дакле претерано за такву врсту обуће.
Још је Lowa прављена у Немачкој, дакле заиста добра и топла ципела, за разлику од осталих фирми који имају другачији начин производње.
 
Na koju foru si odredio da je realna cena tih LaSportiva cipela baš 30k? I kakve veze ima to što je Lowa pravljena u Nemačkoj sa cenama LaSportiva koje važe za vrhunski i izuzetno poznat planinarski brend cipela gde određeni modeli koštaju i nekoliko hiljada evra (i kupuju se)?
Ako idemo na način na koji si prezentovao vrednosti obuće onda je bukvalno svaka obuća kod nas precenjena i košta više nego na zapadu ali niti su sve precenjene u istoj meri niti se baš zbog toga mogu vrednosti određivati na bazi cene nekog drugog proizvoda.
 
Na koju foru si odredio da je realna cena tih LaSportiva cipela baš 30k? I kakve veze ima to što je Lowa pravljena u Nemačkoj sa cenama LaSportiva koje važe za vrhunski i izuzetno poznat planinarski brend cipela gde određeni modeli koštaju i nekoliko hiljada evra (i kupuju se)?
Зато што је пре 6-7 година тај модел продаван за 25.000. Поскупљење од 50% је јако много.
Цена је иначе код нас била 25.000.
Јеси чуо да се још нека обућа прави у Немачкој ? На пример Lowa већину модела прави у Словачкој, а добар део фирми у Кини или даљим источним земљама.
Тај модел Lowa је сертификован да га фабрика може репарирати, тј да се по хабању ђона може фабрички уградити нови ђон, и остало по потреби. То ни Lowa не ради на јефтинијим моделима.
Да ли La Sportiva омогућује исто ?
 
Koliko je pre 6-7 godina bilo mleko? Hleb? Struja? Osnovne namirnice i druge potrepštine? Pogledaj koliko su svuda pa i kod nas skočile cene novih i polovnih automobila... U stvari uporedimo rast cena tokom poslednje dve godine ne moramo da idemo do pre 6-7 godina.

Računato po AV inflaciji od po par posto godišnje u zemlji ekonomskog tigra ti si apsolutno u pravu, računajući po realnom rastu cena i to poskupljenje od 40% (nije 50%) za tih sedam godina uopšte nije previše.

Btw kakve veze ima što se Lowa pravi u Nemačkoj? I LaSportiva se pravi u Italiji i ne vidim zašto bi to što se pravi u Nemačkoj bio neki plus u odnosu na najblaže rečeno vrhunski kvalitetan proizvod koji se pravi u Italiji.
 
Јел се може опрати буст ђон и како(чиме)?
IMG_20231028_123803421_AE.jpg
 
Uvek moze bolje, ali i ovo je taman. Svake patike prebrisem vlaznom maramicom posle koriscenja i posle godinu- dve sve patike su mi kao nove.
Video sam negde video, ili na yt ili ovde gde ima poseban preparat za takav materijal, ali ga nisam nasao nazalost.
 
Nazad
Vrh Dno