Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Oktobar je, tek će da im stigne, valjda.
Ja sam u Decathlonu kupio neke odlčne stvari, ali i neke težak otpad. Još uvek se nisam usudio da probam njihovu obuću.
 
S obzirom da su ulošci nešto na čemu se najviše štedi kod patika, pored recikliranog materijala od kojeg se prave, da li bi trebalo kupiti poseban uložak, i koji bi preporučili ? U DMu ima relativno povoljan Balea gel uložak, Scholl je duplo skuplji, a Rudo i sl. I nekoliko puta.
 
Deichmann kožni anatomski 1000 din.
Dechatlon neki za planinarenje, serija 500, kao kožni, cca 1500 din
Počeo sam da vadim sve uloške i da menjam sa ovakvim.
 
Kupio adidas neke sa tim recikliranim uloskom, posle 3 duze setnje se raspao skroz, ovo je stvarno uzas sta uradise sa bitnim delom patike
 
Да ли нешто препоручујеш од горетекс варијанти ? Видим и ја да је Dechatlon добар али све нешто имају за лето, ништа снег, ништа киша.
Ne preporučujem, sve što sam probao od Gore Tex patika je njesra, tj. nije vodonepropusno...
Počev od adidasa do Ecco. Najbolje su mi se u pogledu vodonepropusnosti pokazale Reebok Ridgerider 6, ali i tu se ona membrana na prednjem delu patike pocepala relativno brzo...
Ove Dechatlon koje su bile ubedljivo najjeftinije i koje sam uzeo sa 0 očekivanja, da kucnem u drvo, ako ništa bar su vodonepropusne, ali im je udobnost i lepota dizajna upitna...
 
Ne preporučujem, sve što sam probao od Gore Tex patika je njesra, tj. nije vodonepropusno...
Мени се Lowa показала добро али је скупа. Није ваљда да су једини водонепропусни ?
Počev od adidasa do Ecco. Najbolje su mi se u pogledu vodonepropusnosti pokazale Reebok Ridgerider 6, ali i tu se ona membrana na prednjem delu patike pocepala relativno brzo...
Ove Dechatlon koje su bile ubedljivo najjeftinije i koje sam uzeo sa 0 očekivanja, da kucnem u drvo, ako ništa bar su vodonepropusne, ali im je udobnost i lepota dizajna upitna...
Неудобне су ? Безвезе. Па како издржаваш ?
 
Imam iste te već par godina, nošene po Švajcarskim brdima(ne planinama) i Vojvođanskim ravnicama, a i dalje su odlične.
 
Мени се Lowa показала добро али је скупа. Није ваљда да су једини водонепропусни ?

Неудобне су ? Безвезе. Па како издржаваш ?
Pa ajde da kažem da nisu udobne kao zvučniji brendovi sa penastim đonovima i sl.
Ako bih morao rangirati GoreTex patike koje sam u poslednjih par godina nosio po udobnosti, išlo bi:
Ecco > Reebok > Adidas x3 > Dechatlon

Dakle u prethodne tri-četiri zime sam sahranio jedne Reebok, tri Adidas, jedne Ecco (to smeće i ne računam jer su izdržale 15tak dana), i evo sad se ove Dechatlon drže.

Od svih ovih su se samo pomenute Reebok i Dechatlon pokazale kao vodonepropusne, ove ostale sprdnja. Ecco pušta svuda, Adidas uglavnom oko jezika i pertli.

Probao sam one hvaljene Solomon GTX i deluju robusno, jedino su strašno uske, pa ih nisam uzeo.

Buraz kaže da su Merrell dobre, ja nisam probao.

EDIT:
Iskreno, od ovih neprpusnih što sam u poslednje vreme gledao ove Solomon mi ulivaju poverenje da je stvarno tako.
 
@Čika_Kure ove poslednje salomon imam ja, za sad su mi se dobro pokazale.
Za zimu i kisu sto se mene tice salomon i lowa su se pokazale kvalitetno. Adidas i nike bas stede na svemu u poslednje vreme, ni patike nisu sto su nekad bile.
 
@Čika_Kure ove poslednje salomon imam ja, za sad su mi se dobro pokazale.
Za zimu i kisu sto se mene tice salomon i lowa su se pokazale kvalitetno. Adidas i nike bas stede na svemu u poslednje vreme, ni patike nisu sto su nekad bile.
Lowa одраше са ценама, а и избор модела и бројева је скучен.
Нешто читам да је Salomonu квалитет опао.
Колико дуго носиш твоје Salomon патике ? Носиш ли само њих или и нешто друго ?
Buraz kaže da su Merrell dobre, ja nisam probao.
Ja сам пробао једне у продавници. Спрдња од патика. Лагане као перце, као картон да сам обукао. У ствари лагане осим ђона. Као да сам обукао ђон + остатак патике.
EDIT:
Iskreno, od ovih neprpusnih što sam u poslednje vreme gledao ove Solomon mi ulivaju poverenje da je stvarno tako.
Саломон имa GTX force као наводно боље моделе. Али знаш и сам, нема код нас да се купи.
 
Lowa одраше са ценама, а и избор модела и бројева је скучен.
Нешто читам да је Salomonu квалитет опао.
Колико дуго носиш твоје Salomon патике ? Носиш ли само њих или и нешто друго ?
Lowa je skupa kao i salomon, ali vredi, jednom kupis i miran si minimum dve godine (pricam za obucu za zimu).
Ja sam moje uzeo pre dve godine mislim, kad sam ovde pisao o njima tad sam i uzeo. Dosta su kvalitetne, jedino mi se pertle ne svidjaju, dosta puta mi se desilo da se odvezu, a jako ih stegnem, kao da ima neka "caka" za to ili su jednostavno lose uradjene.
Za sad jedino njih od salomon, s tim da moram da uzmem neke patike za kisu i jesenje vreme, s tim da salomon ima deklaraciju za kisu i zimu i tu ce da padne neki nov model, ali ne zurim.
Edit: probao Merrell za zimu i preteske su bile i odustao sam.
 
Gde kupujete converse patike? Slab izbor na/u meni poznatim sajtovima/radnjama.
 
... , jedino mi se pertle ne svidjaju, dosta puta mi se desilo da se odvezu, a jako ih stegnem, kao da ima neka "caka" za to ili su jednostavno lose uradjene.
...

Da li si probao da vezuješ mašnu "na suprotnu stranu"?
Nisam siguran kako da objasnim, samo znam da mi je i posle skoro 2 godine nezgodno/nelogično da tako uvrnem ruku kada vezujem pertlu, ali radi posao. Na Nike patikama više ne kupujem nove pertle čim kupim patike. Ne sećam se kada mi se odvezala pertla na trčanju.

Mislim da je baš u ovoj temi neko kačio YouTube snimka tog vezivanja :)
 
Svakako je do pertli. Hoka se ne odvezuje, bar ova dva para što imam. Iako nisu očigledno nazubljene kao na Alphafly, oseti se kad se priteže čvor da se zaključava.
 
Kad smo kod Hoka, tražeći mekšu patiku uzeo sam Hoka Clifton 9. Najmekša patika za trčanje koju sam do sada probao. Istrčao 5km u njima i bole me jastučići na jednom stopalu.
Žena nosi Clifton 8 i stalno se žali na to.

Probaću ih opet narednih dana, nekako se nadam da traže malo navikavanja, jer mi deluje da će mi za 15+km prijati njihova pena tj koliko su meke i da će biti brži recovery.
 
To je baš loše. Za 5k ne sme ništa da boli, pa ni na 10k. Preko toga bi tek trebalo da se ispolje nedostaci neodgovarajuće patike.

Meni ova moja raga Mach 5 služi za sve, od sprintova, dugačkih intervala (3min sprint + 1.5min džoging), zona 2 (oko 15km, jednom čak 20km), recovery, ma sve živo. Jedini minus je što vrtim jednu te istu patiku, a poželjno je rotirati. Ja bih to pre uzeo nego Clifton ili Bondi.

Istrčao sam u nedelju na Trci Lazaro Kardenasa 5K prosečnim tempom 4:19, baš sam zadovoljan kako sam se pokazao među 10-20 godina mlađim svetom. Rocket X2 sam malo razgazio za polumaraton u Bukureštu, koji trčim sad u nedelju. Nemam pojma šta da radim sa Alphafly, ne služe mi ničemu nakon što su istrčale Beogradskih 21K. Da li to uopšte može da se proda, ko nova je?
 
Zato se i nadam da možda nema veze sa patikom. Daću im šansu još nekoliko kraćih treninga, pa ćemo da vidimo.
Ja sam napravio grešku sa jednom te istom patikom, kako sam krenuo sa 1-2km, pa došao do polumaratona i posle toga nikako da nađem model koji mi ogovara. Ima ona narodna, krivom....

21:35 za 5km je ozbiljna brzina za rekreativca :)
Nisam nikada do sada trčao 5km, radi merenja na 5km, pa mi je PB izvučen iz duže trke, za ovo tvoje, veoma skromnih 26:17.
Evo, za vikend ću da probam Clifton 9 na 5km, pa da vidimo.

Za polovne patike, postoji trkačka berza na https://www.facebook.com/groups/525297321136189
Vidim da se na berzi prodaju i modeli sa 500+km i nađu kupca. Naravno, za adekvatnu cenu.
Možda i ja oglasim nešto od ovih mojih, sad već imam nekoliko pari sa ispod 100km koje verovatno više neću nositi.
 
Da li si probao da vezuješ mašnu "na suprotnu stranu"?
Nisam siguran kako da objasnim, samo znam da mi je i posle skoro 2 godine nezgodno/nelogično da tako uvrnem ruku kada vezujem pertlu, ali radi posao. Na Nike patikama više ne kupujem nove pertle čim kupim patike. Ne sećam se kada mi se odvezala pertla na trčanju.

Mislim da je baš u ovoj temi neko kačio YouTube snimka tog vezivanja :)
Nisam probao, vezem klasicno kao patike. Moram da nadjem taj video, nije da se uvek odvezu, ali dosadi vise, pogotovo kad sam negde na planini.
Nikad mi se nije desavalo da se odvezu, osim na ovim.
Imao sam jedne adidas za zimu sa nesto kao plasticno, ne znam kako da objasnim, samo se "uviju" pertle sa tim i stegne se samo. Ako nadjem taj model stavicu sliku ovde, da ne objasnjavam.
Edit: nasao sam, na ovo mislim. Dobre su bile, ali ih vise nema kod nas.
 

Prilozi

  • s80753_r34o-3-copy.jpg
    s80753_r34o-3-copy.jpg
    114.9 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Aha, kao Puma disc....to je bilo moderno, tamo negde godinu dve pre ove tvoje 1995 iz nickname-a :D
Puma disc, Salomon quicklace, mada ima i aftermarket rešenja sa tim dotezačima.
 
Има у Н спорт-у са тим Боа "пертлама" али само дечији модели... 😂
 
Malo vežbanja ove tehnike i nema potrebe za tim njihovim zafrkancijama za brzo vezivanje pertli

 
Niko ne spominje North Face? ja sam baš zadovoljan sa svojima vectiv exploris a platio sam ih na snizenju oko 10k.
 
Pominjao sam ih ja par puta. Imam zimske cipele (zaboravio model) i sad za jesenje vreme patike (Cragstone). Udobne i kvalitetne.
 
21:35 za 5km je ozbiljna brzina za rekreativca :)
Nisam nikada do sada trčao 5km, radi merenja na 5km, pa mi je PB izvučen iz duže trke, za ovo tvoje, veoma skromnih 26:17.
Evo, za vikend ću da probam Clifton 9 na 5km, pa da vidimo.
Probao 5k, izašao na 25:42, it ain't much but it's honest work. U svakom slučaju, dovoljno za novi personal best na 5km.
Mogao sam da skinem još neku sekundu po kilometru, ali bilo je već pretoplo. 25 nisam smeo ni da pokušam.

Hoka Clifton 9 je zaista udobna, verovatno najmekša, patika u kojoj sam do sada trčao, ali imam vazdušnu zonu iznad prstiju i prednjeg dela stopala. Kao da mi je noga tu pretanka, pa mi zato odgovaraju "spljošteni" modeli. Trčim u njima i narednih dana, pa da vidimo.
Malo su mi neprijatne za šetnju, kao da ću da se prevrnem.
 
Meni odgovara puno vazduha napred na Mach 5, što po tvom opisu deluje da je sličan dizajn. Uživanje je svaki trening, ne žulja ništa, prsti slobodni, a opet ne beži noga, ne odvezuje se, m super patike Hoka. Najvažnije imaju, milina mi je da trčim u njima svaki tip treninga. Karbonka ni izbliza nije tako izdašna, iako je identičan gazni deo u dužini.
 
Niko ne spominje The North Face? ja sam baš zadovoljan sa svojima vectiv exploris a platio sam ih na snizenju oko 10k.
ja trenutno 'vozim' Enduris III, ali imam ih tek nesto vise od mesec dana, udobne jesu, tpu plate ne osetim, mada nisam jos imao true trail run u njima
 
Preporucujem nimbus 25 od asicsa ko trazi samo udobnost. Vrlo su udobne, ali pomalo nestabilne. Pogodne za duze setnje po asfaltu (za to ih koristim).
Penasti djon deluje da se trosi malo (jer je premekan, ali to doprinosi udobnosti)
Leti ume noga da se zagreje (nisu dovoljno porozne).
 
Skechers Max Protect - Task Force. Jedan od najboljih modela Skechersa u poslednjih ne znam koliko godina. Naručio sad jedne sebi i klincu zelene. Ove su za suprugu.
Da potvrdim navedeno, još jednom.
Popeo se na par brda i planina u njima, bez ikakvih zamerk. Djon kao nov i dalje.
Jedino se memory foam uložak ugazi vremenom, pa se umesto njega može staviti neki gel ili anatomski uložak. Originalni se lako skida.
 
Nazad
Vrh Dno