Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Nije bitno šta piše na njima.
Pominjao sam ovde da sam imao prilike da vidim Hoka patike, sve etikete skinute ekstra. Kod tog modela su malo kao mrljave etikete. I kod kopije je takva.

Razlike su bile u paternu štepova. Znak na peti nije bio u centru. I ako imaš original pri ruci, oseti se razlika u tvrdoći djona. I karbonska ploča im je zapravo plastična, sa štampanim paternom karbona.

I smrde, za sve pare. Kao šangajke iz devedesetih.

Prodavac je na KP i ima četvorocifren broj pozitivnih ocena. Nijednu negativnu. Čak ni za ovih dvoje patika nije dobio negativnu, jer je vratio novac, bez da trepne. Samo je rekao, ma nisu falš, to je drugačije za različita tržišta.

U narednim mesecima sam video dosta tih patika na trkama. Ljudi ih koriste, zadovoljni. Mnogi i znaju da su falš, ali većina misli da ima original patike.

Moj savet, kupovina obuće preko takvih portala, samo ako ti neko tvoj, pouzdan, lično prenese pozitivno iskustvo.
 
Hvala, to što opisuješ je tzv A model? U (sportskim) radnjama su sigurno originali ili i tu čovek mora da pazi?
Neka preporuka za ravna stopala? Možda neki model Skečersa?
 
Šta je "A model"?

Nedavno je na trkačkoj berzi bio video snimak iz "poznati lanac prodavnica sportske operem", navodno lokala na jugu Srbije, ali nigde niko nije napisao koja prodavnica je u pitanju. Vide se neke male pločice, kao neki baš davno renoviran lokal i oronule žičane police na kojima je obuća. I zaista je čovek u ruci držao falš Nike patiku cenovnog ranga 200+ EUR. Nisam shvatio poentu video snimka, ako nije naveo koja prodavnica je u pitanju.

Skečers važi za baš udobnu patiku, ali nemam iskustva sa njima, niti sa ravnim stopalima. Odgovorio sam na tvoju poruku samo da bih ponovio svoje iskustvo sa divljim prodavcima.
 
Lično meni( imam ravna stopala )su Skečers patike baš udobne, doduše za hodanje , jer nisam trčao odavno.
 
Ja sam narucio Hummel Bolt patike zelene navodno je model iz 2024 na slici deluju lepo , jos nisu stigle a 17 maja sam narucio na bazzar sajtu , sticice kad city expres kurir bude bude bio raspolozen i utovari za isporuku , 7499 dinara plus postarina. Kakva su iskustva da li je bacanje para?
 
Stigle su mi ove patike https://www.djaksport.com/muskarci/obuca/hummel-patike-hml-bolt-za-muskarce-t900483-2830 narucio sam 43 broj i ok taj je i stigao ali mi deluju malo tesno kad oblacim , imam osecaj kao da je 41 broj moram nasilno u njih da udjem nogom , ovako su lepe drecavo svetlo zelene , ko vole svetlo zelene ok su , dizajn je lep ali eto broj 43 a kalup deluje da je 41 , ove patike bolje uzivo testirajte za svaki slucaj ko kupuje.
 
Gledao neke patike koje nisu za trčanje pošto Asics Cumulus i dalje u odličnom stanju.
Tražio nešto da nisu baš čarapa fazon, da mogu da udarim u kamen i ne ostanem bez prsta, iznenadio se sasvim pristojnim Puma RS-Metric modelom.
Malo kabastiji, ali ne preterano, đon čvrst ali ne plastičan, udobne i prostrane, gore kombinacija platna, kože i suedo kože, za samo 4500din deluju izuzetno dobro urađeno. Jedino kombinacije boja možda nisu za svačiji ukus, ali za leto reko bih mogu da prođu.

Inače prvi pik je bio Merell Moab Speed, kvalitetna patika sa Vibram đonom ali se ispostavila previše budžastom, ris mi deluje abnormalno visoko u njima. Priveriću Merrel Aiglity Peak 4 i Long Sky 2, trebale bi biti solidne patike za malu lovu, treba mi i nešto za blaže staze ala Košutnjak.
 

Prilozi

  • IMG_20240529_221521.jpg
    IMG_20240529_221521.jpg
    264.8 KB · Pregleda: 112
  • IMG_20240528_193114.jpg
    IMG_20240528_193114.jpg
    166.2 KB · Pregleda: 121
Da li je ovo možda prevara? Cene prilično niske.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240603-135808.png
    Screenshot_20240603-135808.png
    546.5 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_20240603-135748.png
    Screenshot_20240603-135748.png
    304.6 KB · Pregleda: 93
  • Screenshot_20240603-135758.png
    Screenshot_20240603-135758.png
    239.4 KB · Pregleda: 92
sta mislis?

s/lab za 3000din :D
 
Nemoj reći da si makar i na sekundu pomislio da ovo nije prevara i da može biti istina!?

Još na sajtu salofootwear.com čiji naziv prosto vršiti "Bežite ja sam prevara"...
 
Ok. Laičko pitanje. Koja je razlika između ribok Ridiger 6 ili ribok Ridiger 6 gtx? Šta donosi to GTX?
 
Ja sam porucio malopre novi model Vans patika preko AliExpressa. Ima jako puno odlicnih komentara a cena je za oko 3000 manja nego na OfficeShoes. Razmisljao sam, ali ajde da probam kod kineza.. Valjda nece carina da me oglobi :) Vrednost sa postarinom je 45e
 
Ja sam porucio malopre novi model Vans patika preko AliExpressa. Ima jako puno odlicnih komentara a cena je za oko 3000 manja nego na OfficeShoes. Razmisljao sam, ali ajde da probam kod kineza.. Valjda nece carina da me oglobi :) Vrednost sa postarinom je 45e
Ne bi trebalo, vrednost ispod 50e se ne carini.
Neko neki predlog za patike za trčanje (3-4 puta nedeljno po 10tak km) za do 8000din? Do sada sam koristio Reebok z taur Run 2 koje su odlične, ali više ne rade posao, odradile su svoje. Pretrčao sam bar 1000km i prepešačio xxxx kilometara sa njima.
 
Poslednja izmena:
@Peđa84 Imaš i dalje u Nsportu stariji Nike Pegasus 40 model za oko 8k din, jedino što imaju samo cele brojeve, nema na pola.
 
Не увозе те на пола броја...
 
Baš tako, vezano je za konkrwtan model.
 
Ako trčiš u patikama, savetujem da razmisliš da li želiš vodooptorne, više se znoji noga u njima a taj znoj nema gde, pogotovo posle dužih tura trčanja, a patika se sporije i suši kasnije kada dođeš kući.
 
Vrlo gadno, ne preporučujem. Ja sam za zimsko trčanje po kiši uzeo onaj Brooks sa gtx, pa većinu zime sam radije imao mokre noge, pre nego skuvane.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Moje Mizuno Wave Rider GTX su do sada više prešle u šetnji po mokrom i što sam ih nekoliko puta nosio kao daily obuću, nego što su pretrčale.

U maju sam i nove patike za trail uzeo bez GTX, a zbog neke akcije su čak bile malo jeftinije od redovnih, za isti model. Čak je i boja GTX verzije bila bolja, ali džaba, kad sa membranom može aktivnost od maks sat vremena, posle postaje neprijatno.
 
Većina GTX obuće je predviđena za hladno vreme,zimske uslove i u kombinaciji sa adekvatnim čarapama se neće sigurno skuvati noga a ostaće i suva.Za letnje vreme birati što prozračniju obuću.
 
Još uvek nisam odlučio koje patike ću da uzmem... Kakve su Energetics generalno, zna li ko?
 
Leti kad god mogu nosim sandale, Kupovao sam Lidlove, ali teško da izdrže duže od 1 sezone (propadnu mi na peti).
Gledam ove za 2-3000 u Decathlonu i Intersportu, i u komentarima se takođe žale na kvalitet.
Imate li neku preporuku ili da kupim kožne Grubin?
 
Ja sam uzeo Crocs i toliko sam se odupirao tim papucama, da žalim što ih ranije nisam uzeo. Udobnije nešto nisam nosio.
 
Nazad
Vrh Dno