Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Kakvo je vase misljenje o kupovini papuca kod kineza? Razmisljam da uzmem Nike/Adidas za 2-3000din ili kod kineza za 300-500din. Znam da ima razlike u kvalitetu gume i udobnosti, ali ne znam da li ta razlika opravdava razliku u ceni. Koristio bih ih po kuci i dok sam na poslu. Za ostale aktivnosti imam Grubin-ove neke fensi. 😎😄
https://planetasport.rs/papuce-bomber-olive-m-f001-ol.html

:D
Meni su japanke nepodnošljive.

Samo ovakve nosim:

-1117Wx1400H-460845783-black-MODEL.jpg
s-l1600.jpg
Uzeo ovakve prošle godine, ok su ali ovaj unutrašnji sunđerasti sloj (koji upija vodu) je baš promašaj.
Dobra stvar je što se noga ne kliza u njima, a i đon ima kakvu-takvu šaru, za razliku većine ostalih modela. Ništa gore od papuča koje klizaju kao po ledu.
 
Da li je neko kupovao preko nike sajta iz srbije.. jel moguće u opšte? Registrovao sam se dodam karticu ali ne mogu adresu plaćanja je nema srbije da se izabere? Hteo sam uzeti preko njih ili možda lično da odem do njihove radnje jer uskoro idem za bg
 
Da li se brojevi kod Pume i Nike razlikuju? Nasao sam neke Puma patike za trčanje u N sportu na snizenju online, u radnji u Le ih nema, naručio bih ali me brine veličina kalupa.
 
Da li je neko kupovao preko nike sajta iz srbije.. jel moguće u opšte? Registrovao sam se dodam karticu ali ne mogu adresu plaćanja je nema srbije da se izabere? Hteo sam uzeti preko njih ili možda lično da odem do njihove radnje jer uskoro idem za bg
Koji ti je to nike sajt iz Srbije - daj nam ga da ti odmah pouzdano kažemo da si imao puno sreće što nisi mogao da dodaš karticu...
 
Iz mog iskustva puma pola br. vece
 
Stal
Da li se brojevi kod Pume i Nike razlikuju? Nasao sam neke Puma patike za trčanje u N sportu na snizenju online, u radnji u Le ih nema, naručio bih ali me brine veličina kalupa.
Stalno se ponavljamo. Svi proizvođači na sajtu imaju tabelu broja i dužine uloška, muški, ženski, dečji. Izmeri nogu i ako naručuješ online model za koji si proverio na recenzijama da je za tvoj tip stopala, poprilično velika verovatnoća je da je tvoj broj dužina tvojih stopala izmerenih +5mm. Za trčanje bar toliko, nekome i +1cm.
 
Sve je relativno od modela ,nista ne mora da znaci da ce u njegovom slucaju odgovarati ✌️

p.s da se ne pomisli da ce to 100% biti tako.
 
Koji ti je to nike sajt iz Srbije - daj nam ga da ti odmah pouzdano kažemo da si imao puno sreće što nisi mogao da dodaš karticu...
mislio je na nike.com i da kupis odatle ako si iz Srbije i da ti posalju u Srbiju
 
Koji ti je to nike sajt iz Srbije - daj nam ga da ti odmah pouzdano kažemo da si imao puno sreće što nisi mogao da dodaš karticu...
Ma "nike.com" imaju susedne zemlje da se izaberu ali nema naše.. to gde u adresi piše nike srbija ili serbia ne gledam jer je laznjak sigurno
 
Ima li još neko u ponudi ovakve patikosandale, kao skechers - ove njihove mi ne odgovaraju, 45 mi udaraju prsti a 46 su mi prevelike.
 

Prilozi

  • 204348_BLK-01_1.jpg
    204348_BLK-01_1.jpg
    124.8 KB · Pregleda: 118
Možda da probaš u Intersportu ili Decathlonu?
Možda Rieker ima nešto slično, njih drži Metro obuća.
 
Jel ovo opao kvalitet adidas papuca ili to samo kod ovih nasih prodavnica. Kupio sam adillete aqua ne da su tvrde i neudobne, plus imaju neku izbocinu kao arch support, kao da ides po kugli nekoj, pise kao cloud foam, nema ni veze. Bar za plazu i posle tusiranja. Kad se narucivalo sa sportdirect kupio neke na akciji 6-7 funti i trajale 4-5 godina, dosle u kutiji, a ne ko kod ovih nasih u kesi.
 
Gde si ih kupio? Ja kad sam u Intersportu kupovao za klinca one crvene sa belim prugama dobio sam ih u kutiji...
 
Nisam siguran, al ima i njih raznih, isti modeli,iste boje, razlicite cene, verovatno razlika u materijalu.
Nisam siguran, al ima i njih raznih, isti modeli,iste boje, razlicite cene, verovatno razlika u materijalu.
 
@ Martin Mystere u djaku, mozda sto je entry level, najeftinije od adillete, (ima i shower i comfort), fino izgledaju i imaju protiv klizanja ali su neudobne na duze nosenje. imaju tu izbocinu koja umesto da se prilagodi stopalu vrsi pritisak na njega.
 
Uzimam samo nike papuce, poslednje uzeo u planeti pre dve ili tri godine, odlicno su se pokazale, jesu malo skuplje, ali udobnost i kvalitet cista 10.
 
@ Martin Mystere u djaku, mozda sto je entry level, najeftinije od adillete, (ima i shower i comfort), fino izgledaju i imaju protiv klizanja ali su neudobne na duze nosenje. imaju tu izbocinu koja umesto da se prilagodi stopalu vrsi pritisak na njega.
Comfort imaju potpuno drugačiji materijal od ostalih.
 
Uzimam samo nike papuce, poslednje uzeo u planeti pre dve ili tri godine, odlicno su se pokazale, jesu malo skuplje, ali udobnost i kvalitet cista 10.
Meni su Nike papuce (one najudobnije, sa mekanim djonom, oko 3000din) tek nakon 2 godine malo napukle (izdrzace jos par meseci do novih), ali nisam ih stedeo, cak sam i cucnjeve radio u njima sa 120kg na ledjima🤣 (ne pitajte zasto).
 
Da li neko ima iskustva sa sajtovima, ili sličnim, za poručivanje robe kao što su:
?

Ponuda lifestyle modela od Saucony-ja je baš slaba kod nas, a meni treba br 46,5 koji je još teže naći od onoga što je ostalo u Nsportu.
Cene sa navedenih sajtova je ok. Ne znam da li ima neka začkoljica osim malo dužeg čekanja na isporuku.
 
Meni su Nike papuce (one najudobnije, sa mekanim djonom, oko 3000din) tek nakon 2 godine malo napukle (izdrzace jos par meseci do novih), ali nisam ih stedeo, cak sam i cucnjeve radio u njima sa 120kg na ledjima🤣 (ne pitajte zasto).
Misliš na ove? Jesu malo udobnije od adilette comfort ali tek ću videti koliko će trajati. Inače, i Adidas i Nike te cene su mi se dobro pokazale do sada, ali s obzirom na poznate probleme i krize u prethodne 3 godine, očekujem pad kvaliteta.
Inače, kod pomenutih Nike me nervira što su previše mekane, ne mislim tu na udobnost već na činjenicu da i ovo malo šare ubrzano nestaje. I uopšte me nervira što su gotovo sve papuče klizave, đonovi su im smešni, čak i za te standardne uslove (bazen, stan, kupatilo).

Zato sam već mesecima u potrazi za nekim outdoor modelom, i jedva sam našao ove: https://www.columbia.com/p/mens-thrive-revive-slide-sandal-2027291.html
Deluju dovoljno robusno za outdoor uslove (jezero, reka, vikendica), i bolji đon od ovog nisam našao do sada. Problem je što nema velikih brojeva u dve domaće prodavnice, najveći je 45, a meni treba 47-48. Mada, po Amazonima kažu da im je kalup veliki, tako da bi mi verovatno i 47 odgovarale, ali ih nema u SRB.
 
Poslednja izmena:
Apropo papuča, ako već zalazimo u cenovni razred 3-4000+, zar nisu bolje kožne anatomske npr Grubin, osim za bazen?
 
Zavisi od potrebe, ja za plazu i bazen iskljucivo koristim skroz gumene, trenutno druga godina ove.

Sve ostalo mi nije za mokro, namoci se nikad se osusiti.

Mada sam pre neki dan uzeo crocs, iako sam bio protivnik, al akd rekoh da probam... Dvoumio se izmedju dva modela i na kraju uzeo ove kao klompe. U N sport/N fashion su lepo snizene, kao nogde... A klincu otvorene, snizene bile 50% i jos na kartici njihovoj imao 500-600din, na kraju za 2000 din top.
 

Prilozi

  • 20230724_171124.jpg
    20230724_171124.jpg
    221.8 KB · Pregleda: 81
Dobra je ta verzija victory one, imao sam stari model i dobro su se pokazale za plažu i bazen. Ali i one su klizave za sve ostalo, šara veoma brzo nestaje (stari model je imao bolju šaru, sa velikim ''blokovima'').
 
Misliš na ove? Jesu malo udobnije od adilette comfort ali tek ću videti koliko će trajati. Inače, i Adidas i Nike te cene su mi se dobro pokazale do sada, ali s obzirom na poznate probleme i krize u prethodne 3 godine, očekujem pad kvaliteta.
Da, mislim na te sa linka iz tvog posta (crne sa Nike belim natpisom i znakom). Desava se da budu na popustima za oko 3000din, za tako udobne papuce mi je ok cena.
Moguce da ce doci do pada kvaliteta, generalno gledano, kvalitet obuce je u padu.
 
Jesu veoma udobne, i imaju tu neku unutrašnju šaru protiv klizanja stopala. Platio sam ih oko 2800 din. na nekom sniženju, za te pare su top.
Ali imaju i neki sloj nepotrebnog sunđera koji upija vodu i sporo se suši, a đon im se veoma brzo troši, stare victori one su mi bile bolje na tim poljima.
 
Poslednja izmena:
Dobra je ta verzija victory one, imao sam stari model i dobro su se pokazale za plažu i bazen. Ali i one su klizave za sve ostalo, šara veoma brzo nestaje (stari model je imao bolju šaru, sa velikim ''blokovima'').
E sad, ne znam, nisam ni znao da ima stari i novi model, za djonove nisam zagledam, ja sam moje uzeo pre 2-3 godine tako da je moguce da je stari...

Kad smo kod papuca, nekada pre sigurno jedno 20-25 godina dok su bile aktuelne one Fila, svi se sigurno secaju, ja kao klinac odem kupim neke Nike gumene, svi na mene osuli paljbu sta ce ti to gadno.... A ibdo nedavno su se takve pravile, a i moje su verovali ili ne jos u zivotu.... Ovakav sličan model bese....

 
Nazad
Vrh Dno