Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Ili drugar koji nosi 42 i kupuje ženske modele patika, jer taj najveći često ostane :)

Za cene Nitro 2,svakako je i 2x preveliki raspon cene za isto tržište.
 
^^ Prilikom poslednjeg popusta u Intersportu, sad za vikend, to se pokazalo samo kao delimično tačno pošto su modele koje sam gledao uglavnom imali do brojeva 42/42,5 i od broja 45 pa naviše dok brojeve između više nisu imali nego što jesu.
 
Ма није то било због бројева (Н спорт), него је био додатни попуст а сад зависи шта је остало од бројева у систему...
 
Ja uvek gledam ocenu na runrepeat.

Koliko ja znam najbolji sajt za ocenu kvaliteta patika/sportskih cipela...
Не свиђа ми се сајт из више разлога, има и доста бољих сајтова са рецензијама.

Teст како патике дишу, изузетан канал!
 
Не свиђа ми се сајт из више разлога, има и доста бољих сајтова са рецензијама.

Teст како патике дишу, изузетан канал!

Pa napiši koji su, šta ti teško...
 
Pa napiši koji su, šta ti teško...
Нпр - тестови нису увек рађени на једнак начин. Негде постоји тест тврдоће обуће, негде не.
Сајт је некада као агрегатор "кажу корисници да је добро", а некада раде и тест.
Тестирају углавном старе моделе, слабо има нових модела.
Нема тестирања колико дише нога у обући.
Сајт је мало као реклама, нпр од обуће као што је Lowa има 0 оцена и 0 обуће.
Дакле фаворизује се одређени произвођач.
Деси се и да је патика добра, али ако пише у наслову лоша оцена, да у самом тексту пишу и да оцена не буде толико лоша. Тј. не треба се залепити само за стартну оцену.
Генерално је квалитет обуће пропао и на јутјубу и другим сајтовима сам налазио квалитетније описе. Runrepeat покушава да обухвати што више врста обуће, па не ради то на довољно добар начин.
Само напише да је патика "отпорна", зато што то њима тако изгледа да јесте. Други је тестирају на 100 или 200 миља. Тако да фали таква врста тестова.
 
Нпр - тестови нису увек рађени на једнак начин. Негде постоји тест тврдоће обуће, негде не.
Сајт је некада као агрегатор "кажу корисници да је добро", а некада раде и тест.
Тестирају углавном старе моделе, слабо има нових модела.
Нема тестирања колико дише нога у обући.
Сајт је мало као реклама, нпр од обуће као што је Lowa има 0 оцена и 0 обуће.
Дакле фаворизује се одређени произвођач.
Деси се и да је патика добра, али ако пише у наслову лоша оцена, да у самом тексту пишу и да оцена не буде толико лоша. Тј. не треба се залепити само за стартну оцену.
Генерално је квалитет обуће пропао и на јутјубу и другим сајтовима сам налазио квалитетније описе. Runrepeat покушава да обухвати што више врста обуће, па не ради то на довољно добар начин.
Само напише да је патика "отпорна", зато што то њима тако изгледа да јесте. Други је тестирају на 100 или 200 миља. Тако да фали таква врста тестова.
Nismo se razumeli, nisam mislio da napišeš koji su nedostaci runrepeat sajta, nego sam zamolio da nam napišeš nazive drugih sajtova sa recenzijama patika i velikom bazom, koji su bolji od runrepeat, pa da pogledamo.
Hvala
 
Nismo se razumeli, nisam mislio da napišeš koji su nedostaci runrepeat sajta, nego sam zamolio da nam napišeš nazive drugih sajtova sa recenzijama patika i velikom bazom, koji su bolji od runrepeat, pa da pogledamo.
Hvala
Не знам, налазио сам појединачне сајтове, нпр newegg, или нешто слично.
 
Не знам, налазио сам појединачне сајтове, нпр newegg, или нешто слично.
Na newegg imaš samo ocene običnih ljudi kupaca, ne i eksperata... Isto kao na Amazonu gde je 99% negativnih ocena vezano za rok dostave, ambalažu i sl, a ne za neku negativnu karakteristiku samog proizvoda, pa meni lično ne koriste ni za šta drugo osim sticanja nekog najopštijeg utiska kupaca o proizvodu.

Dakle, runrepeat ipak, bez obzira na sve nedostatke koje ima...
 
Na newegg imaš samo ocene običnih ljudi kupaca, ne i eksperata... Isto kao na Amazonu gde je 99% negativnih ocena vezano za rok dostave, ambalažu i sl, a ne za neku negativnu karakteristiku samog proizvoda, pa meni lično ne koriste ni za šta drugo osim sticanja nekog najopštijeg utiska kupaca o proizvodu.

Dakle, runrepeat ipak, bez obzira na sve nedostatke koje ima...
Aмазон више и не гледам, то је постао брендирани алиекспрес, гомила лажне обуће и свашта.
Што се експерата тиче, не знам да ли је неком плаћено да направи добар приказ или не, па стога сам опрезан када читам рецензије разних сајтова.
На јутјубу има одличних канала где се патике заиста тестирају. Један водитеља ручно притисне патику па онда има своју оцену на основу утиска о тврдоћи, што се мени лично допало.
Најбољи су ми утисци са јутјуба и коментари читалаца, нпр како патике изгледају после 100, 200 или 300 миља. Али нема тако за све моделе.
 
Aмазон више и не гледам, то је постао брендирани алиекспрес, гомила лажне обуће и свашта.
Што се експерата тиче, не знам да ли је неком плаћено да направи добар приказ или не, па стога сам опрезан када читам рецензије разних сајтова.
Neću više gnjaviti, ali mislim da ne, jer na runrepeat puštaju samo prikaze verifikovanih eksperata, koji su uglavnom likovi koji su profesionalci sporta / aktivnosti za koji je konkretna patika namenjena, a po pravilu eksperti daju niže ocene od korisnika, što je meni ok, jer oni primete sitnice i nedostatke koje običan koristik ne primeti.
Dakle, nema lažnog hvaljenja.

EDIT: Pre ćeš na YT, amazonu ili newegg naleteti na lažne ocene...
 
Nevezano za patike, ali newegg bih uzeo kao poslednji relevantni sajt po pitanju bilo čega jer dok sam sa svim ostalim imao i dobru komunikaciju i pozitivno iskustvo prilikom kupovine (BestBuy, B&H, Amazon) sa Newegg se to kretalo od loše do nikako.
 
Uzeh na kraju Nike Trail GTX 4 :)
Neki ozbiljniji test ih čeka na jesen, za sad stoje u kutiji :)
Hvala svima na preporuci.
 
Na slici lepo izgledaju, zbog gore-tex bi trebalo da su odlicne za kisu. Ja gledam neke za brzi hod i setnju za jesen, ali posto nikad nisam uzimao nesto slicno ne znam ni sta da gledam, ni koje da uzmem.
 
Na slici lepo izgledaju, zbog gore-tex bi trebalo da su odlicne za kisu. Ja gledam neke za brzi hod i setnju za jesen, ali posto nikad nisam uzimao nesto slicno ne znam ni sta da gledam, ni koje da uzmem.
Gde lepo?!?
Ne znam čemu taj natpis Gore TEX celom dužinom unutrašnje strane patike kad već piše na pet mesta (doduše sitnijim fontom)?
DJ7926-001_2_w_800_800px.jpg
 
Neće to da se vidi od blata 😊, gde si ih uzeo na kraju i ako nije tajna za koju cifru?
 
Jeste natpis malo veci, ali nije drecav i slicno, pa mislim da zavisno od boje patike ne upada previse u oci. Ovde na ovim crnim je suptilno prisutan.
N Sport mislim da je najjeftiniji uvek bio.
 
Ja nemam nameru da trčim u njima. Trebaju mi za jesen-zimu i vlažno vreme u tom periodu. Imam cipele za sneg, ali kako nema ozbiljnog snega poslednjih godina tražio sam nešto da ne vučem cipele ako ne moram. Malo me brine što su poprilično tanke na gornjem delu pa da mi ne bude hladno u njima, ali valjda neće, mislim svakako ne nameravam da provodim 8h napolju u njima. Od kuće do posla i nazad, eventualno malo špartanja po gradu, naravno uz adekvatne čarape...
 
Ja ciljam nešto za šumu, što može lako da se opere. Trčanje isto ne toliko bitno, više mi ja za neko pešačenje.
 
Imaš razne Adidas, Merrell, Salomon modele na sniženjima, Adidas čak i za 5-10k din, pa biraj. Jedino preostali brojevi mogu da budu problem.
 
Salomon Supercross se veoma lako čiste, i obične i goretex (GTX) varijante. Imaju i male krampone pa su odlične za šumu...
Obične su veoma komotne (pešačio i do 22km), a goretex su dosta uže u prednjem delu stopala, pa mi nisu za duge relacije.
 
Zguglao sam koliko sam mogao, kupujem supruzi patike za trčanje, treba nešto početnički da uživa.
Prvo sam hteo Mach 5, pošto je to moj trenutni workhorse, ispunjava i HI i base tempo trčanja, bez problema, baš je za svaku preporuku, ali svako dodatno guglanje me usmerava ka Brooks Ghost (14 je na dobrom popustu u IS), Pegasus 39 takođe za nju ima za 9k u IS, a van toga je već sve skuplje i nisam siguran da će joj se svideti. Pegasus je u dezenu koji je skroz dobar i za šetnju, baš taj koji je snižen.

Zahvalan sam za malo razbijanje glave, ako je neko voljan.
 
Kao ljubitelj Pegasusa, nemoj da joj kupiš dok ne proba.
Mnogima ta patika uopšte ne leži za trčanje.

A ja pokupovah, više i sam ne znam koliko modela, i opet koristim samo Pegasus, trošim treći par 38 😕
 
Kako ide veličina sa UA patikama, čitam po netu da im dužina gazišta nije baš pouzdano merilo i da treba ići na veću dužinu?
 
Vrh Dno