Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)


neka iskustva? oko 3700 izadje sa ptt 🤔
Više ujutru iz prodavnice ne može da se izađe bez kese robe koja je koštala 2-3k din, a ovo su patike od nepuna 4 soma. Tako da je jednostavno - ako ti se sviđaju, kupi ih.
 
Inace ko nije upucen promo kod je: planeta

Dok "tvoj kod" salju na mob. i on je nesto sitno jaci
 

neka iskustva? oko 3700 izadje sa ptt 🤔
Dok sam trenirao rukomet kupovao sa taj i slicne (adidas) modele patika, kasnije kad sam prestao sa treniranjem nastavio sam da ih kupujem za trcanje i setnje uglavnom, i sad imam bas ovaj model samo bele, odnos cene i kvaliteta po meni je odlican, ako ti se svidjaju uzimaj!
 
Meni su i zalicale na Stabil model ili popularno Stabilke kod nas. Nisam ih nikad nosio, ali je brat trenirao rukomet ko klinac, pa mu ostalo po navici i godinama posle je kupovao Stabilke, bile su neunistive.
Ove mi ne izgledaju bas tako kvalitetne, ali podsecaju makar.
 

Ima li neko iskustva sa TERREX EASTRAIL 2 MID trenutno su 8000din na Ananasu, iz code od 1500din mogu da ispadnu bas jeftine.
Da li njih uzeti ili https://www.decathlon.rs/muske-cipe...modelcolor-8553119/demodelsize-272uk_11_eu_46
 
Gledao sam ovih dana cipele, rekoh biće popusta pred kraj sezone, a ono ne da nema popusta, već su cene iste kao na početku sezone za modele koje sam gledao.
 
Sezona se pomerila, sad sneg pada u martu, aprilu :)

Inace i ja sam tako cekao nesto i na kraju uzmem neke Grisport cipele jer sam video da ono sto cekam nikad ne bude na nekom znacajnom popustu i zavrsavaju posao.

Inace fun fact, ove zime sam vise nosio neke Adidas plitke platnene patike nego te zimske cipele, obuo sam ih mozda 5-6 puta.
 
Koje si Grisport uzeo i jesi li zadovoljan?

Ja gledao neke Timberland, 17k din bile, toliko su i sada, a na deklaraciji obuća za suvo vreme. :)
 
Ove ispod, uzeo sam ih bas u Djaku, s tim sto uopste nisu kostale ovoliko, verovatno sledi neki "popust" na realnu cenu. Uzimao sam nekad na pocetku prosle sezone i ugurao sam i neki vaucer od 5% koji sam iskopao na netu, izasle su me oko 4700-4800 din.


Evo u NSportu imaju realnu cenu, samo u crnoj boji


Za te pare su ok, ne arcim ih po nekim ekstremnim uslovima i za urbane uslove su ok. Tu gde sam se setao u njima nisu popustile.
 
Sad bas gledam za ove moje, vratili su u Djaku da je u pitanju obuca za vlazno vreme.

Pri kupovini je pisalo da su za vlazno, pa su sklonili, pa su izgleda opet vratili.

Zato sam ih izmedju ostalog i uzeo, momenat kad na cipelama pise Waterproof a na deklaraciji za suvo vreme mi je uvek bio komican :)
 
Ljudi imaju malo i nerealna očekivanja, da cipela bude potpuno vodonepropusna pa da malte ne plivaju u barama sa njom.
Nije problem malo kiše i snega, da se isprska sa vodom i sl. ali baš da gaziš u reku i bare do kolena... neće da može.
 
Sumnjam da neko očekuje tako nešto. Više tražimo deklaraciju za vlažno vreme, baš zbog tih malo kiše i snega koje spominješ, jer će i pored tog malo, jugoinspekt svakako proceniti da si u njima išao na osvajanje Mont Everesta.
 
Upravo, ne ocekujemo bog zna sta od ovih osrednjih cipela koje vecina nas nosi iz ovog ili onog razloga, koliko para toliko muzike.
 
Apdejt za ove CM (postavio sam ovaj link zbog slika, mora da se skroluje na dole)- u poslednjih mesec dana 6 šetnji od po 4-5h (kroz 15-30cm snega). Posle najdužih pešačenja po dubokom snegu ova prednja mrežasta membrana je potamnela i upila određenu količinu vode ali uglavnom ''spolja'', tek po najmanji trag iznutra (već sam pisao da mogu da propuste malo vode na tim mestima, ako se dugo pešači po pljusku). Tako da im ipak dajem prelaznu ocenu i za te malo teže snežne uslove (od gradskih), posebno jer se iznenađujuće malo klizaju, u rangu su sa Gri/Vibram modelom, iako CM imaju neki no-name đon. Nisu preterano tople ali mi to i odgovara, lakše mi je da menjam obične i termo čarape po potrebi nego da se kuvam. Za 7-8k din. su sasvim ok, i ne vrede više ali bar opravdavaju cenu.
 
Poslednja izmena:
1707143065401.png

Neplanirano sam ćapio Mach X. Boja gadna, ne kao Alfa🤮, ali trebalo bi da smo zahvalni što prave patike u bojama koje niko neće, zbog masnih popusta.

Zanimljiva jako patika, jer sam se u početku zabrinuo da je ipak malo pretvrda, masivna i čudnovata. Moguće ni da nisam nešto najzdraviji bio jer se klinci raspadali od 39C tih dana, meni noge teške, napolju prehladno, vazduh odvratan. Istrčao sam do danas 44.7km, od toga juče po onom prelepom sunčanom danu 22+km, srednji neki tempo 5:21 prosek, natovaren vodom i bananama, i mogu da kažem da mi se jako sviđa. Može bez problema da se koristi za trku. Prostrana oko prstiju (ali ne kao 5, koju broj 1 preporučujem za trening svakom), što mi se pokazalo kao ključno da imam želju da trčim stalno.

Ovo mi je 4ti par Hoka patika, 3 različita modela, jedine patike ikad gde mi se pertla nikad nije odvezala. Zaključavaju se perfektno, bez ikakvih specijalnih čvorova. Oseti se pod prstima kako grebu jedna o drugu pertle dok se zaključavaju.
 
Na Clifton 8 ipak vezujem kontra čvor. Navika sa Nike modela :)
 
Pogledajte prilog 427447

Neplanirano sam ćapio Mach X. Boja gadna, ne kao Alfa🤮, ali trebalo bi da smo zahvalni što prave patike u bojama koje niko neće, zbog masnih popusta.

Zanimljiva jako patika, jer sam se u početku zabrinuo da je ipak malo pretvrda, masivna i čudnovata. Moguće ni da nisam nešto najzdraviji bio jer se klinci raspadali od 39C tih dana, meni noge teške, napolju prehladno, vazduh odvratan. Istrčao sam do danas 44.7km, od toga juče po onom prelepom sunčanom danu 22+km, srednji neki tempo 5:21 prosek, natovaren vodom i bananama, i mogu da kažem da mi se jako sviđa. Može bez problema da se koristi za trku. Prostrana oko prstiju (ali ne kao 5, koju broj 1 preporučujem za trening svakom), što mi se pokazalo kao ključno da imam želju da trčim stalno.

Ovo mi je 4ti par Hoka patika, 3 različita modela, jedine patike ikad gde mi se pertla nikad nije odvezala. Zaključavaju se perfektno, bez ikakvih specijalnih čvorova. Oseti se pod prstima kako grebu jedna o drugu pertle dok se zaključavaju.
Ja sam prosle ned. otisao da probam Mach X sa namerom da ih kupim i meni je delovala malo tvrdje. Ali kad sam video da su dobili Asics Superblast, nisam se puno dvoumio, kupljene.
 
Poslednja izmena:
Treba im vremena da se razrade, to su i pisali po recenzijama. U principu uobičajeno za patike sa pločom.

I dalje deluju tvrdo dok trčiš, daću ti primer od nedelje, jer sam na svakih recimo 5km pravio kratke pauze od 20 30s da pocepam bananu i popijem vodu, jer je bilo stisnuto uz telo sve, nije moguće bilo u trku. Posle te kratke pauze zapravo osetiš patiku kakva jeste, kao trambulina, baš mekana ali ne i gnjecava kao većina cushioning patika, što meni ne odgovara nikako.

Jako dobra patika. Ne znam kakav je taj ascics da uporedim.
 
Meni je na Nimbusu 25 trebalo oko 80-90km da ih breaking in. Ako budes imao prilike probaj Superblast.
 


Njima se mnogo više dopala Superblast. Definitivno vredna razmišljanja, ali ne za kintu trkačke karbonke.
 
Ako nosis neki od popularnih brojeva, tesko ce te sacekti na snizenju 😁. To joj je ujedno i najveca mana za vecinu njih koji su je testirali,cena.
 
Strpljen spasen. Hvala na preporuci, Asics mi je sasvim ispod radara. Ta tvoja patika deluje kao pun pogodak, ali prvo ovo da pocepam što imam.

X definitivno sve bolji kako se razrađuje. Danas sam istrčavao 8godišnjaka. On je na Adidas BTW. :D
 
Koja je obuća najprikladnija, najbolja za duge (više od 3 sata), malo brže šetnje, recimo za poštara.
Nabolja u smislu da najmanje izazivaju bol u nogama, naročito kolenima.
Ili možda neka obuća u kombinaciji sa nekim ulošcima?
Trebaju mi iskustva ili neko ko se razume.
 
Adidas ultraboost, pa biraj koji ti se model svidja. Vec nekoliko godina ih uzimam i sve preporuke za njih.
Od svakog proizvodjaca imas slicne modele, pa mozes da suzis izbor i pitas konkretno za model koji ti se svidja, pa da ti pomognemo.
 
Po meni Decathlon nije loš za te stvari. Pogledaš samo namenu i za koju vrstu aktivnosti su, uglavnom je to dobro pogođeno.
 
Najjudobnije?
po meni Nike invicible 3, ali kapiram da nije za svakog, ako mozes probaj prvo
 
Koja je obuća najprikladnija, najbolja za duge (više od 3 sata), malo brže šetnje, recimo za poštara.
Nabolja u smislu da najmanje izazivaju bol u nogama, naročito kolenima.
Ili možda neka obuća u kombinaciji sa nekim ulošcima?
Trebaju mi iskustva ili neko ko se razume.
Brook Ghost je jako dobra patika za dugačke šetnje, posebno kako lepo štedi kolena. Ima GTX koja je nepromočiva, ali nju NE preporučujem, jer je pretopla. Obična.
 
Nazad
Vrh Dno