Šta je novo?

Opera 11 - Final

http://my.opera.com/XAntares/blog/xanocta

Na zalost, potrebno je ovo uraditi prilikom svakog update-a. Ako ubacis ove fajlove u instalacioni folder opere onda je mnogo lakse jer je potrebno samo pokrenuti skriptu, za razliku od kopiranja opera.dll napraed i nazad
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa otvaranjem ove stranice:

sshot-26.jpg


do skoro mi je Opera normalno otvarala ovako:

sshot-25.jpg


Probao sam sve sto znam ,), cackao podesavanja, cookies accept, brisao kes itd...itd
Ponekad (retko) otvori kako treba, a onda opet nece.
Ako bi neko mogao da mi kaze sta da uradim da da ovo popravim (pocinje da me nervira).
Veoma me interesuje u cemu je problem.
IE je otvara ok.
 
Super je sto si napisao o kojoj stranici se radi.
 
Super je sto si napisao o kojoj stranici se radi.

Ma toliko sam vremena izgubio da sam dekoncentrisan totalno...(pa zar nije svima jasno koja je stranica:D;))

Ova :
http://www.weather2umbrella.com/

Edit:
Primetio sam jedno, kad se otvori kako treba i odradim desni klik-source - save, kada to kopiram u stranicu koja se ne otvori normalno
nakon reload stranica se otvara kako treba. E sad dalje od toga su spanska sela za mene..,):S:
 
Poslednja izmena:
Kad kliknes desnim i pogledas u Block content, nema nicega u detaljima? Meni bas na to lici...
 
Kad kliknes desnim i pogledas u Block content, nema nicega u detaljima? Meni bas na to lici...

Nema u Block content nista ili bar ne pokazuje.



A ponekad mi se pojavi "Browser's cookie functionality turned off" iako sam omogucio kolacice.



Hm, i ne otvara celu stranicu, nema donjeg dela..

sshot-32.jpg
sshot-33.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad sam proveravao, tako se ponasa kad je iskljucen JavaScript.
 
Ukljuceno, sad sam i reinstalirao javu i isto se ponasa.
Ne znam, probacu ovih dana da reinstaliram Operu, mozda pomogne.
Probao sam onaj sajt sto si mi dao pa cu njega za sad da koristim.
@Jericho...Hvala ti na ulozenom trudu i vremenu.:wave:
 
Od pre nekoliko dana imam problem da opera ne otvara linkove automatski u novom tabu vec samo na desni klik -> open in new tab. Kako da vratim da otvara u novom tabu bez denog klika?
 
Ctrl + click. Klik skrol dugmetom takodje otvara u (pozadinskom) tabu.
 
Poslednja izmena:
Wtf? Kad ukucam pretragu u search pored address bar-a, pojavi mi se google home page umesto rezultata. Desava li se jos kome?
 
Meni ne. Izbacuje normalan rezultat
 
Koristim operu 11.51 i za sada radi ok.Imam samo jedan mali problem.Kad pokrenem operu stalno mi nudi da uradim update na novu verziju a ja to necu.Da li neko zna gde u opcijama da iskljucim tu funkciju?
 
Update - u slucaju da se jos nekome desi (mada sumnjam), bilo mi je podeseno "mask as Firefox" za google.com, zato se tako ponasao.
 
Ljudi da li vam radi gmail na novoj operi? Mislim na obu 11.60 beta. Čak je izašla i post-beta koja rešava proleme sa gmailom, ali meni i dalje ne radi. Ne vidim threaded mailove uopšte.
 
Takodje, od danas, na 11.52. Presao na "new look", to takodje nije pomoglo. Da bih citao mailove, morao sam da idem na "reply" da bi mi se prikazao tekst. Vrlo frustrirajuce. Izgleda da je ipak "gmail team" cackao nesto, posto Opera radi vec 10-ak dana normalno, a problem je od danas.
 
Poslednja izmena:
ja za gmail koristim integrisani mail client. ne trebaju mi posebne opcije, look i slicno.
 
Koristio sam i ja ranije, ali me mrzi da podešavan ponovo.
 
Od pre par dana YT mi izgleda kao na slici, ne znam zbog čega, jednostavno se promenila tema u toku šetanja po različitim klipovima ... Brisao sam cache i ništa. Rešenje? :wave:
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    189.3 KB · Pregleda: 49
Meni to lici na ovde opisan problem. Nisi ulogovan na YT, pa nema logike da bude neka "tema".
 
Poslednja izmena:
Ima veze sa JavaScript-om, kada to isključim pozadina je bela. Inače, u XP-u mi nije takva boja pozadine (mislim na pozadinu koja je opisana u tim postovima koje si linkovao).
 
Opera useri, kako vam radi theverge.com? ima li pada performansi u skrolovanju u odnosu na ostatak neta.
 
A taman danas se pojavio AMD Catalyst 11.11

NEW FEATURES
- Adobe Flash Player 11 support
- Enables full support of the GPU accelerated Stage 3D API and Stage 3D applications

Mozda pomogne. :)
 
Nazad
Vrh Dno