Šta je novo?

Opera 11 - Final

Wtf, nije me obavestilo da je izasla 11.52?! :downloading:
 
Poslednja izmena:
Koristim operu verzija 11.51 i imam problem sa nekim stranicama.Nece da ih otvori preko celog ekrana nego su onako dosta umanjene i neupotrebljive.Primer press online pocetna strana je dosta umanjena i ne moze da se cita.Da li mozda treba nesto da se ukljuci ili iskljuci u operi da bi radilo kako treba?
 
au sta je to :S

ne znam sta mu je, kod mene u opera 12 alpha, sve normalno....koji je to program sto imas u sys trayu?:p sto ocitava temperature hdd, cpu itd...
 
I kod mene radi normalno na 11.51 (vidim u uglu spreman i 11.52 na ovom kompu). I nije neka steta, s obzirom na sajt.
 
Jedan je core temp i on ocitava cpu,a drugi je hard disk sentinel i on ocitava temperature hard diskova.Znaci ne znas sta je kod mene u pitanju sto mi brljavi sa operom.
au sta je to :S

ne znam sta mu je, kod mene u opera 12 alpha, sve normalno....koji je to program sto imas u sys trayu?:p sto ocitava temperature hdd, cpu itd...
 
Koristim operu verzija 11.51 i imam problem sa nekim stranicama.Nece da ih otvori preko celog ekrana nego su onako dosta umanjene i neupotrebljive.Primer press online pocetna strana je dosta umanjena i ne moze da se cita.Da li mozda treba nesto da se ukljuci ili iskljuci u operi da bi radilo kako treba?

Meni nekad tako brljavi kad previse zumiram stranicu, ili kad je prevelik font odabran. Ili kombinacija ta dva
 
Mozda ti je ukljucen fit to width
 
Postoji li adekvatna alternativa ekstenziji Image Preview Popup, pošto je autor iste uspeo da je urniše previše agresivnim reklamiranjem neke druge njegove ekstenzije?
 
Ne sećam se da sam se javljao s problemima ovde, al` nije ni važno...instalirao Win7 i negde u instalaciji flasha ili ko zna čega se desila ova nebuloza. Na slici gde je normalan prikaz, radi se o ff. Posebno je ogavno dok kucam pojam, kursor luduje po polju za pisanje, kao da je dva mesta ispred + razni artefakti u istom polju. Naročito iritira deo sa Veb Slike Mapa....
Imao neko, ima li rešenja?
Ah da...v.11.52
Edit: Našao sam rešenje, totalno suludo. Dakle, zbog visoke rezolucije koju ganjam, povećao sam zoom generalno na 120% u ctrl+F12->Webpages. Problem nije ni u tome, nego sam udario štiklu na polje pored, tj. "Fit to width". Kada sam odštiklirao, sve se vratilo u normalu. Eto, možda pomogne nekome i tako...
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    79.1 KB · Pregleda: 33
  • captff.PNG
    captff.PNG
    37.4 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Postoji li adekvatna alternativa ekstenziji Image Preview Popup, pošto je autor iste uspeo da je urniše previše agresivnim reklamiranjem neke druge njegove ekstenzije?

This message is shown until you click it, and shown again by each restart until you try it.
Uzas apsolutni. Na svu srecu nije toliko upadljivo, ali jeste iritirajuce i bezobrazno. Koristim ekstenziju od pocetka i stvarno pomaze dosta, ali bih i ja voleo alternativu.

edit: prvo sto sam nasao u listi ekstenzija u pictures sekciji je imgtip. radi i deluje ok. Mozda pi malo vise podesavanja bilo dobro, ali radi posao.
 
Poslednja izmena:
Neko je ovo napisao u komentaru:

1. go to C:\Users\[username]\AppData\Local\Opera\Opera\widgets
[za XP putanja C:\Documents and Settings\...\Local Settings\Application Data\Opera\OperaNext\widgets]
2. open image-preview-popup-*.*.*-*.oex in any arhiver
3. go to includes\
4. edit file usoPreviewPopup.js
[ja sam koristio 7zip, za edit pritisnuti F4]
5. find next lines:
/* Play Button */
WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
{
6. add after { return 0;
7. go to script\
8. edit file background.js
9. find:
function setPRList()
{
10. add return 0;
11. pack all files back to arhive
12. start opera again

Ja nisam programer pa ne znam kako ovaj edit treba da se izvede, konkretno od stavke 5 do 10 :)

Da li bi neka dobra dusa napisala kako to zapravo kod izgleda posle edita :) Evo recimo me buni npr. stavka 6

Da li treba ovako:

Kod:
[SIZE="1"]/* Play Button */
 WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
{
{ return 0;[/SIZE]

ili

Kod:
[SIZE="1"]/* Play Button */
 WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
{
        { return 0;[/SIZE]

ili

Kod:
[SIZE="1"]/* Play Button */
 WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
{ return 0;[/SIZE]

ili ovako :)

Kod:
[SIZE="1"]/* Play Button */
 WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
{{ return 0;[/SIZE]

Valjda vidite zasto ne mogu da ispratim napisano upustvo :)
 
This message is shown until you click it, and shown again by each restart until you try it.
Uzas apsolutni. Na svu srecu nije toliko upadljivo, ali jeste iritirajuce i bezobrazno. Koristim ekstenziju od pocetka i stvarno pomaze dosta, ali bih i ja voleo alternativu.

edit: prvo sto sam nasao u listi ekstenzija u pictures sekciji je imgtip. radi i deluje ok. Mozda pi malo vise podesavanja bilo dobro, ali radi posao.
Hvala, stavio sam Imgtip.:)
Ne znam da li si video kako izgleda reklamiranje u zadnjoj verziji Image Preview Popup-a, na dnu Operinog prozora stoji crni bar na kome je ispisana ona poruka. Momentalno je leteo sa kompa.
 
ja mislim da treba bez zagrade

edit:
da, uspeo sam.

Kod:
	WHO.PreviewPopup.prototype.showPlaybutton = function()
	{ return 0;

i

Kod:
function setPRList()
{ return 0;

Ne zaboravite da iskljucite operu pre ovih promena ili ce opera crashovati (mada izgleda bez posledica :D). Mozete i otvoriti i napraviti promene u notepadu, ali bez snimanja dok ne iskljucite operu.

Eh sad, kako uporediti ove dve ekstenzije kada je reklama iskljucena? imgtip ima manje podesavanja (mada su osnovna tu i deluje da su dovoljna), ali bih zbog bezobrazlika najradije zaobisao preview popup. Postoji i mogucnost da ce prvi update ekstenzije vratiti sve na staro.

edit2:
ipak je ipp bolji od imgtip. u nekim slucajevima bolje prikaze sliku. desava mi se da imgtip prikaze sliku tako da isece desnu ivicu. verovatno ne uracuna scroll bar. takodje ima onaj ruzni beli okvir
 
Poslednja izmena:
Izašla 11,52
 
Izasla pre dve stranice :)
 
Dobra fora
 
Да ли неко има проблем са јутубом? Крене да баферује, а онај "кружић" на средини клипа не престаје да се врти. Кад кликнем на паузу ништа се не дешава, клип иде и даље.
Сада сам први пут узео да користим оперу, након што ми је ФФ спуцао по ко зна који пут али како видим ни овде се нећу лепо провести.
 
Meni se to dešava na poslu a update-ovao sam flash player. Kući nemam taj problem...
 
I meni se desava. Uradio sam update flash playera i opere u 2 dana tako da ne znam kada je pocelo da se desava.
play-pause resava problem, ali bih svakako zeleo da problem bude resen.
 
sta mouse over?
 
Mnogo me nervira kod opere da kad predjes kursorom npr. preko videa na youtubu -u morash jednom da kliknes da aktiviras i tek onda drugim ili kojim vec da kontrolises.
Ni kod jednog drugog browsera to nisam primetio osim u operi. Voleo sam operu, ali me je to sa video klipovima i josh nekim flash stvarima jako nerviralo tako da sam je trenutno zamenio od default browser -a.
 
Nije to problem, vec je to patentirala neka američka firma i traži milion dolara od opere. Naravno, da ne žele da plate. Ima uputstvo da editujes instalaciju, pa da ti to radi, ali ne mogu sada da nađem.
 
Nazad
Vrh Dno