Šta je novo?

Opera 11 - Final

Da, dok je bila njegova stara i po meni lepsa verzija sve je glatko radilo.
mozes malo vise da opises sta ne radi? da vidim kod mene. meni je sa jednom verzijom opere bilo da nisam mogao da izaberem categories, kliknem ono nista. koristim poslednji build Wahoo (opera next v12) i nisam primetio neke bugove na tl
 
^To, ne mozes da odaberes kategorije a i dole se sve poremeti i razbaca bez razloga. Kada odes na info torrenta ne mozes da vidis ni komentare niti bilo sta drugo. Inace, to se povremeno desava, ne stalno. A sada sam na oficijelnoj 11.6 verziji, a inace se desava na bilo kojoj pa i na 12...

U svakom slucaju nebitno, jer srecom dugme za download uvek radi, a i takodje ima se i jos drugih "leet" trackera. :)
 
Jednog dana, valjda cu moci da vidim oce li mi HDBITS raditi bez greske. :D One glorious day.
 
On radi odlicno, evo da ti kazem iz prve ruke. A ako se ponovo otvore imaces i sam priliku da se uveris. :D
 
Posle nekoliko dana korišćenja, mogu da kažem da je ova verzija prilično nestabilna, jer puca bar jednom dnevno, i da su unazadili performanse programa u slučaju da je otvorena složenija strana sa dosta slika i/ili flash sadržaja. Kad dodam na to za mene ružniji izgled nekih elemenata (start dialogue box npr.), ova verzija je u odnosu na prethodnu korak i po unazad.
 
Poslednja izmena:
najbagovitiji browser je posto jos bagovitiji....

cak i ono sto je bilo perfektno, sto nije jedan drugi broswer nije imao, smoothscroll koji je radio sjajno, sad radi bar 20% losije....
 
Onog dana kada je Opera postala besplatna tog dana su je upropastili :(

Ranije sam stalno koristio Operu (kada se još plaćala licenca za nju) a od kada je postala free gotovo ne znam za sajt koji se normalno prikazuje u njoj.
 
Jel do mene nesto ili je font u Gmailu od pre neki dan postao dosta manji u Operi?
 
I kod mene, na 2 kompa isto.
 
Onog dana kada je Opera postala besplatna tog dana su je upropastili :(

Ranije sam stalno koristio Operu (kada se još plaćala licenca za nju) a od kada je postala free gotovo ne znam za sajt koji se normalno prikazuje u njoj.

Kad je to bilo, pre 10 godina? Tada se 95% sajtova pravilo u html-u, a konkurencija je bila IE i Mozilla. Naivno je tako postavljati situaciju.
 
A u cemu se sada rade sajtovi ako ne u HTML-u? :)
 
Hteo sam reci nije bilo toliko flesa, js i drugih sadrzaja, stranice su bile daleko banalnije, nije imalo sta da baguje.
 
Kad je to bilo, pre 10 godina? Tada se 95% sajtova pravilo u html-u, a konkurencija je bila IE i Mozilla. Naivno je tako postavljati situaciju.

Nije baš tako, 2005 godine je opera postalo potpuno besplatna do 2002 se plaćala licenca a do 2005 se plaćala reklama na njoj da se ukloni.

Od te verzije, čini mi se 8.0 ili 8.5 sve je krenulo nizbrdo po Operu, imaju dobar community i jake ljude iza nje a opet katastrofalno optimizovanje za sajtove.

P.S. Pre će biti da je pre 10 godina Operi bila konkurencija Netscape Navigator a ne Mozilla :)
 
Poslednja izmena:
Secam se toga, bio je iznad address bar-a neki baner, ali se mogao iskljuciti i bez placanja, pa mi je to uvek bilo cudno.
 
Pazi, u početku pre 2002 godine si morao da ukucaš kod prilikom instalacije Opere da bi mogao da je koristiš, kao sada reicmo Photoshop, i to je išlo OK malo slabije su se nalazili ključevi ali ko je hteo lako je dolazio do ključa. Posle 2002 godine su počeli da teže ka tamo da Opera bude free (u nekom trenutku kada oni misle da je to dobro), napravili su feedback ground otvorili vrata community-a, izbacili plaćanje Opere da bi koristio program, ali su zato oveli taj baner gore u uglu. Opera je i dalje pripadala kompaniji koju niko nije sponzorisao, kada su krenule reklame krenuli su i sponzorii to je trajalo sve do 2005 kada se ukida potpuno plaćanje za Operu i ukidanje banera i text reklama, i bukvalno par meseci posle toga kreću problemi i bagovanje sa Operom.

Meni je opera bila omiljen browser i uživao sam u njoj, ali materijalni interes je ispred svega :)
 
Meni Opera radi odlicno, a koristim je jako dugo (jos od placene verzije). I ne znam o kakvim problemima pricas. Ne bih je menjao ni za sta, pogotovu od dodavanja sinhronizacije favourites strana i custom barova.
 
najbagovitiji browser je posto jos bagovitiji....

cak i ono sto je bilo perfektno, sto nije jedan drugi broswer nije imao, smoothscroll koji je radio sjajno, sad radi bar 20% losije....

U kom smislu? Nisam primetio neku veliku razliku. Inače mnogo bolje radi nego prethodni update gde mi se browser zamrzavao pri podizanju sa otvorenih petnaestak youtube tabova. I generalno je brži.
 
Takodje; Operu koristim od verzije 3.nesto i nikad nisam imao neke posebne probleme. Bilo je par stucanja, ali nista dramaticno...

Meni Opera radi odlicno, a koristim je jako dugo (jos od placene verzije). I ne znam o kakvim problemima pricas. Ne bih je menjao ni za sta, pogotovu od dodavanja sinhronizacije favourites strana i custom barova.
 
Da li imate problema sa scrollovanjem na ovoj strani?
 
Imam problem, izgleda da sam nešto slučajno uključio i ne znam kao da ga isključim.

U taskbar mi se uvek "prefiksuje" rezolucija aktivnog taba, kao na slici:

fVXjS.jpg

(ovo je titlebar, ali ga ne držim uključenog, već samo za ovu priliku)

Ne uspeva mi da nadjem kako se ovo gasi, ni u opcijama, ni preko opera:config, a ni google pretraga ni help.opera.com nije pomoglo.
 
Probaj Tools -> Preferences -> Advanced -> Browsing -> Show Webpage dimensions in title bar

Imam problem, izgleda da sam nešto slučajno uključio i ne znam kao da ga isključim.

U taskbar mi se uvek "prefiksuje" rezolucija aktivnog taba, kao na slici:

fVXjS.jpg

(ovo je titlebar, ali ga ne držim uključenog, već samo za ovu priliku)

Ne uspeva mi da nadjem kako se ovo gasi, ni u opcijama, ni preko opera:config, a ni google pretraga ni help.opera.com nije pomoglo.
 
Jbte, jesam slepac. Jeste, to je to, hvala. Ne kapiram kako sam to uključio preko tastature (tresnuo rukom slučajno).
 
Definitivno postoji neki problem, danas imam problem sa Eurogamer-om. Očistio sam cache, updateovao flash (mislio sam da on pravi problem), ali opet isto. Starnica radi normalno dok se ne učitaju ova pozadinska reklama (isti sistem kao na B92) i player. Baš smara.
 
Ryo, uninstalliraj Operu, obrisi Opera folder u App Data, pa ponovo instaliraj.
 
Nazad
Vrh Dno