Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Klasični kinezi. Pljuneš 1000$ na telefon sa hulkom i probijanjem.
Poleteli i oni i Xiaomi previsoko, neko će da ih kazni. Ni Huawei nije bolje prošao, uglavnom zasluženo.
 
A kao 5-6 godina rade kao Doxa 'oće to ali samo sutra. Jedina prednost iP je video i baterija mada su obe stavke veoma bitne generalno ali ne i presudne jer ionako svaki skoro izdrži dan.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Baš tako, pošto ne snimim više od 3 klipa godišnje za mene nema prednosti :)

Eventualno airdrop kod ios-a je zgodna stvar, ali zato gomila stvari na androidu mi je bolja u odnosu na ios.
 
Klasični kinezi. Pljuneš 1000$ na telefon sa hulkom i probijanjem.
Poleteli i oni i Xiaomi previsoko, neko će da ih kazni. Ni Huawei nije bolje prošao, uglavnom zasluženo.

Pa to je isto kao klasican Apple, svaki Iphone pre 7ice je imao problem da se ugasi kada je hladnije vreme, makar imao i 70% baterije, pa se 6ica krivila u dzepu, pa je update usporavao telefon duplo, itd... :D
Takodje apple kod macbookova, sto se svaka druga tastatura kvarila, pa onda starijim verzijama crkavala graficka, itd... :D
Da, nije trebalo da se zalecu ovoliko, ali i drugim kompanijama, koje su mnogo jace se desavalo da kiksnu, sacekamo malo, uzmemo kada prodje prva serija i to je to... :D
 
Nema savršenog tehničkog uređaja bez mana, ko kaže drugačije je bot.

OnePlus has taken a note of the issues posted on its forum. In a reply, a staff member said:

Hi everyone, thanks for the feedback. Our team is currently investigating these reports to identify the best solutions, and we will issue updates as soon as they are ready. Regarding green tint, when the brightness of an AMOLED display is turned very low, some users may notice some discoloration that disappears when the screen brightness increases. We are working to resolve this in our next OTA.
 
Pa to je isto kao klasican Apple, svaki Iphone pre 7ice je imao problem da se ugasi kada je hladnije vreme, makar imao i 70% baterije, pa se 6ica krivila u dzepu, pa je update usporavao telefon duplo, itd... :D
Takodje apple kod macbookova, sto se svaka druga tastatura kvarila, pa onda starijim verzijama crkavala graficka, itd... :D
Da, nije trebalo da se zalecu ovoliko, ali i drugim kompanijama, koje su mnogo jace se desavalo da kiksnu, sacekamo malo, uzmemo kada prodje prva serija i to je to... :D
Znam sve to, to je posebna užasna priča. Ovo gašenje telefona kad je hladno vreme mi je najveća glupost za koju sam čuo. Mekbuk je npr Mr Mobile 2-3 puta reklamirao i uvek je imao neki problem.
E sad postoji tu jedan veliki problem kod OP telefona, bar kod nas, a to je garancija i servisi. Bar kod nas i u regionu mrka kapa da se nešto uradi po tom pitanju, tu imaju prednost Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi. Tako da ko se zaleti i kupi u prvoj turi telefon neka mu je sa srećom.
Ja uvek izbegavam kupovinu telefona u prvih par meseci nakon izlaska, što zbog cene što zbog felera. Ali je stvarno veliki problem kupiti ovako nešto za 1000$ i ne znati šta dobijaš i gde ćeš da servisiraš ili reklamiraš ako ne daj Bože zapadne loš primerak. A i kad imaš garanciju i servis ne znači da ide sve po loju (npr situacija sa Mate 20 Pro).
 
Zanimljivo OnePlus otpušta ljude u Evropi

One source added that the teams in Denmark, Finland, Netherlands and Belgium appear to be unaffected, as these are the markets where OnePlus apparently sees most potential. Several employees were also asked to relocate to Helsinki, which is understood to be replacing London as OnePlus’ new European headquarters.

https://www.engadget.com/oneplus-restructuring-europe-171851761.html

A u Kini povećavaju proizvodnju :)

https://www.gsmarena.com/oneplus_8_...fts_production_to_resume_sales-news-42861.php
 
Poslednja izmena:
Ja uvek sačekam par meseci da vidim da nema nekih problema za svaki slučaj.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Znam sve to, to je posebna užasna priča. Ovo gašenje telefona kad je hladno vreme mi je najveća glupost za koju sam čuo. Mekbuk je npr Mr Mobile 2-3 puta reklamirao i uvek je imao neki problem.
E sad postoji tu jedan veliki problem kod OP telefona, bar kod nas, a to je garancija i servisi. Bar kod nas i u regionu mrka kapa da se nešto uradi po tom pitanju, tu imaju prednost Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi. Tako da ko se zaleti i kupi u prvoj turi telefon neka mu je sa srećom.
Ja uvek izbegavam kupovinu telefona u prvih par meseci nakon izlaska, što zbog cene što zbog felera. Ali je stvarno veliki problem kupiti ovako nešto za 1000$ i ne znati šta dobijaš i gde ćeš da servisiraš ili reklamiraš ako ne daj Bože zapadne loš primerak. A i kad imaš garanciju i servis ne znači da ide sve po loju (npr situacija sa Mate 20 Pro).

Ma ima sve na aliexpressu, a i telefoni su sad poprilicno pouzdani, vecinom kvar bude ekran, a s obzirom da sada svi flagshipovi imaju 90-120hz oled, cena zamenskog je 200-300e, plus shipping, bez 400e nista... :D
 
Eto ga odgovor odakle cena. Evropa im je u bilansu uspeha verovatno statisticka greska, ali gledajuci Huawei i Xiaomi, logicno je ocekivati postepeno priblizavanje.

Zapravo, vrlo netačno. Kačili su ljudi na OP7 temi grafikone, OP je bio u brojnim zemljama Zapadne Evrope na 3. ili 4.mestu.

Jedan klijent je iz Londona, bio je ovde kod mene par puta u gostima. Kaže da je OP prilično ishajpovan u Londonu - prave se redovi ispred prodavnica na dan izlaska, brdo bilborda bude zakupljeno, brdo ljudi je čulo za njega (naravno, uglavnom ga kupuje generacija X i Z).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još uvek nema da se kupi kod nas? Ne vidim ni jedan oglas na KP ili MS.
 
Samsung, Apple, OnePlus, Xiaomi, Huawei.... baš svaki ima probleme. Sve je to masovna konzumerska roba, a proizvodjači nemaju ni vremena ni računicu da sve bude tip top.
Jedino u marketing se ulaže maksimalno, sve ostalo po potrebi i situaciji.
+1, danas se toliko izbaci modela u kratkom roku da nemaju sanse proizvodjaci da vide probleme dok ne pocne pljuvanje po forumima i tada pocinju softerske zakrpe ako nije bas problem do samog hardvera.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nisam odavno pratio sta pise ovaj 'talijan ludak, sad vidim da je opleo po svim proizvodjacima (posebno po 1000€+ flagship modelima).
Desava se da preteruje malo u pljuvanju ali u sustini ne gresi.

Vezano za OP8 seriju:
@Ricciolo1
·
Apr 14
2 Big Problems YOUTUBERS WONT TELL YOU !

( oneplus8 PRO related )

1) Microphones !!!
cheaper than ever ..
you'll hear when,AND IF,you buy (1.019 euro in ITALY) this thing & start RECORD VIDEOS

2) OIS !!!
you'll see many BLURRY photos ... TRUST ME !

PRO?

@Ricciolo1

Seems like some " reviewers - youtubers " NOTICED the OIS camera shake ISSUE of the 1.019 euro oneplus 8 pro !
" Noticed " in a very SHY way , i'd say .

Now waiting for someone talk about built in CHEAP TOY Microphones ...

Ask someone to TALK Recording a video !


@Ricciolo1

imx 586 is a decent sensor,no doubts about that,
but you CANT ask 800 euro for the " CHEAPER " chinese toy #OnePlus8 as 2 years old MAIN SENSOR !!!

IMX 586 announced july 2018
OP8 announced 14 april 2020

you can find this inside 150 euro phones

Izgleda da niko nije postavio: GSMA OP8 review
gsmarena_320.jpg

Sjajna autonomija @90Hz, izgleda da je to osvezavanje displeja optimalno za trenutno stanje sa hardverom, odnosno mogucnostima cipsetova i kapacitetima baterija.

Videcemo sta ce se sve iskristalisati u narednim mesecima ali vec sada deluje da nema mnogo smisla prelaziti sa odlicnog OP 7T Pro na OP 8 Pro, napredak je minimalan (uz citav niz potencijalnih problema) a razlika u ceni je velika + sedmica nema rupu u displeju a mozda se ispostavi da ima i kvalitetnije mikrofone.
 
Poslednja izmena:
Meni izasla vest na redditu panrekoh da postavim jer ako ima problema mislim davje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina kupovati ga ovde zbog garancije. To dok bi se vratilo sa reklamacije vec bi izasao 8t pro
 
U Rusiji prva cena za OP 8 700€ (pre 2 dana), danas već 650€, pro 850€ danas, 8/128 verzije. Brzo će to dole, vidim kod nas za običnu osmicu na KPu 800€ što je previše.

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Kakvih 800e za obican OP8, to je prihvatljivo za Pro jer je fakticki bez garancije, a opet top notch flagship.
 
Ima bolju autonomiju jer ima 1080p i 90hz i to ako poredis sa Pro modelom na 1440p i 120hz. Ja bih iskreno i Pro drzao na 90hz i video bih dal 1080p ili 1440p.
 
Na zalost morao bi da koristis ili 60 ili 120hz posto nema mod da radi na 90hz
 
Ja sam video da ima, i to na dva review-a d amoze da se bira. Sad ako oni lazu i ja lazem ;)
 
Moguce da je dodato azuriranjem.

Inace, gledajuci danas poredjenje 8 vs 8pro, pre bih uzeo 8 za -200$(€). Kompaktniji, manje zakrivljen (ako sam dobro video), bolja autonomija, manje izbacena kamera pozadi. Sve ono sto su prednosti Pro, meni nije od znacaja: 120+qhd se skoro ne primecuje, kamera i detalji koji moraju da se jure mikroskopom beznacajni, bezicno punjenje imam sada i ne koristim ga, IP68 mi ne znaci nista.

Sve u svemu, Nokia lagano najavljuje prednju kameru ispod displeja i sve pre nije vredno trosenja para.
 
Op8 običan je preskup za ono što nudi. Sve i da razumem da nekom kamera (i još dosta toga) uopšte nisu bitni opet je to telefon sa cenom koja će kod nas da bude uz rame s20 npr + diskutabilna garancija.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Bez garancije, nazalost. Nije tu nista diskutabilno, nema je, odnosno nece je biti. A tako nesto u ovom cenovnom razredu je nedopustivo, bar meni.
 
Nazad
Vrh Dno