Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Prvo biće kod operatera u Srbiji, drugo svi imaju nekog u EU tako da ne razumem čemu kukanje

Samo kad bi znali koliko to tesko pada tim ljudima ( rodjacima, prijateljima,...) nikad ne bi nista vise narucili.

@mikica sa nasim visa i master karitcama mozes platiti , ali ne prihvataju svi placanje nasim karticama. Znam iz Francuske, npr ne mozes na Cdiscount platiti nasom karticom a da se kupljena stvar dostavi na Francusku adresu.
Na nekima mozes , na nekima ne mozes.

Mislim da ni OP ne mozes kupiti nasom karticom a da se dostavi na neku EU adresu. Barem nije moglo kad je izisao OP prvi, ja sam hteo naruciti u FR i nije moglo.
 
Poslednja izmena:
Konkretno mislim da Android flagship telefoni treba da imaju 3 godine nadogradnji i četvrtu sigurnosne zakrpe (ovo mi ne igra nikakvu ulogu, ali ajde kao podrška postoji). Plus da ne sakate uređaje pred izlazak nove generacije.
Xiaomi telefoni dobijaju update za MiUI 3-4 godine :)

Ne znam kakav je OP sa dugorocnom podrskom, ali svakako sam se nameracio, OP8 Pro je prava stvar, ceka se pad cena :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja skidam kapu ljudima koji nosaju isti telefon 5 godina. Baterija, burn in/ghosting, lag(nemojte samo ajfon nikad ne laguje, usra&u se)?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Imam u kući 6s, sada će 4ta godina, leti telefon iskreno a ima najnoviji ios. Zamenjena samo baterija. Teško da će Android na taj nivo doći skoro sa vrhunskom fluidnošću nakon update-ta posle 2-3 godine, da ne pominjem više. Svakako i pored te činjenice koristim Android jer menjam tel na maks godinu dana i dugoročnost ažuriranja me ne interesuje [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Dodatni problem bi bilo plaćanje - recimo Paypal ne dozvoljava da se plaća iz Srbije (nalog prijavljen u SRB) a da se isporuka vrši u nekoj drugoj zemlji. Drug i ja to saznali na teži način pre dve godine kad smo naručivali neke uređaje za autodijagnlstiku iz Kine.
Mene zanima tvrdnja da će operateri da ga nude? Odakle ta informacija?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Moram da te demantujem. Napravio sam desetine narudžbina koje su bile plaćene OP nalogom koji je napravljen u Srbiji, a adresa isporuke je bila u Nemačkoj. Raspon vrednosti narudžbina 20-900€.

E da, čak sam i jedan One Plus uzeo na taj način i isporučio ga na adresu u DE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem više tu priču oko garancije već pet plus godina.

Otvoriš ticket na sajtu, dobiješ uputstvo gde da pošalješ telefon, odneseš potvrdu u carinu da šalješ telefon na reklamaciju i da će ti vratiti isti nazad, i u roku od 3-4 nedelje dobijaš popravljen ili nov zamenski telefon.

Niste na Burek ili Krstarica forumu, pobogu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne moze da se salje odavde na servis preko njih. Ne pricam napamet

vec sam pisao na nekoj od prethodnih tema...
(razbio sam ekran, ako se secam na 3t, tada su slali dhl-om. Otvorio ticket i pisao podrsci da zelim da platim postarinu, kazu ne, samo EU and its free.
ok. zapakovao,poslao u DE, opet ticket, dosao DHL i popravili)

Uzimao sam vec poslednih godina sve modele od 3t, svi placeni nasim karticama, adresa u DE.
Ja kao i uvek preskacem ovaj i cekam T seriju, nadam se ravnom ekranu, rupa me ne dotice ali ako mora daj barem na centar!
ali se sve vise pitam koji ce mi svaki novi model na manje od godinu dana...
 
Nisam siguran, ali to oko android podrške, ne pita se toliko OnePlus, koliko Snapdragon.
 
Imam u kući 6s, sada će 4ta godina, leti telefon iskreno a ima najnoviji ios. Zamenjena samo baterija. Teško da će Android na taj nivo doći skoro sa vrhunskom fluidnošću nakon update-ta posle 2-3 godine, da ne pominjem više. Svakako i pored te činjenice koristim Android jer menjam tel na maks godinu dana i dugoročnost ažuriranja me ne interesuje [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk

OP 5T 8/128 imao prosto leti. A star je skoro 4 godine. Ne verujem da 6s radi bolje i brže. IP 7-ce znaju da zalaguju samo. tako.
Meni je 5T radio bolje nego ip7 ili 7 plus.

8 i 8 pro ce sigurno raditi vrhunski bar 3 god a verovatno i punih 5 ako baterija izdrzi ili se promeni
 
Poslednja izmena:
6s je ipak 2015 godina, što je 5+ godina, tipa Oneplus 2 je izašao u to vreme. A OP 5T je već jača mašinerija. Svakako nisam koristio, niti znam nekoga ko koristi OP ili Pixel na duže staze, mada update i fluidnost 5+ godina, videćemo [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
 
Koristio sam ja OP 3 više od 3 godine. Zamenio ga sa sadašnjim OP 6 koji neću menjati još sigurno godinu. Na 3-ci nakon toliko vremena sam primetio da baterija traje otprilike 15% kraće, kao i da su aplikacije "gladnije" procesorske snage. Da se ne lažemo nalazio sam i starije inačice pojedinih aplikacija koje su radile bolje na 3 - ci. RAM nije bio problem (6GB).
Ložio sam se na 7Pro verziju da je uzmem ali iskreno nisam video razlog (veliki) da zamenim sadašnju 6-cu. Nove verzije Oneplus - a su (meni), stvarno mamac za oči, posebno 8 pro, ali dok 6 - ca stvarno odrađuje posao neće ići na doboš bar još godinu.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
To je neko racionalno razmisljanje. Pozdravljam.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Imam u kući 6s, sada će 4ta godina, leti telefon iskreno a ima najnoviji ios. Zamenjena samo baterija. Teško da će Android na taj nivo doći skoro sa vrhunskom fluidnošću nakon update-ta posle 2-3 godine, da ne pominjem više. Svakako i pored te činjenice koristim Android jer menjam tel na maks godinu dana i dugoročnost ažuriranja me ne interesuje [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 using Tapatalk
Obrnuto iskustvo. Čačnuo par 6s, 7 i 8 od prijatelja. Raspad sistema koliko je dizajn smešan, sporo, sav taj "eko sistem"...Da se ne lažemo i s7 danas kad uzmem u ruke dođe mi da plačem[emoji1787]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Mozda ne 'zalaguje' kad se npr salje sms, pali lampa i sl., al' svaku aplikacija koja je iole zahtevnija, kad se udje u 6-7 i drze u pozadini, nema sile da ne zatrza ili da se ceka koja sekunda vise. Mozda svako od nas drugacije gleda na lag i tako ga dozivljava. Normalno da ce raditi fino i bolje od androida kad imaju 720p lcd iz 2010 i in-house chip. Evo ovaj novi SE ce raditi lepo par godina jer ima vrhunski procesor, a ekran u rangu xiaomi-a od 99e iz 2015. Odosmo u off sa ovim, verujem da ima tema za uporedjivanje android vs ios.
 
Mnogo mi je sumnjiv ovaj video "This OnePlus 8 Pro Camera Update Changes EVERYTHING".
Lik više priča (hvali), nego što dokazuje fotografijama. Da je hteo stvarno da dokaže veliki napredak posle apdejta, uslikao bi iste kadrove iz prvog testa koji je radio, pa bi nam ih uporedo pokazao (nije neki problem to uraditi, samo treba paziti da svetlo bude slično).
Tako da dok se ne pojave merodavniji dokazi o tom navodno drastičnom napretku softvera za kameru, ovaj video je samo rekla-kazala (a ništa dokazala) :D
 
Koristio sam ja OP 3 više od 3 godine. Zamenio ga sa sadašnjim OP 6 koji neću menjati još sigurno godinu. Na 3-ci nakon toliko vremena sam primetio da baterija traje otprilike 15% kraće, kao i da su aplikacije "gladnije" procesorske snage. Da se ne lažemo nalazio sam i starije inačice pojedinih aplikacija koje su radile bolje na 3 - ci. RAM nije bio problem (6GB).
Ložio sam se na 7Pro verziju da je uzmem ali iskreno nisam video razlog (veliki) da zamenim sadašnju 6-cu. Nove verzije Oneplus - a su (meni), stvarno mamac za oči, posebno 8 pro, ali dok 6 - ca stvarno odrađuje posao neće ići na doboš bar još godinu.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Isto ovako i ja razmišljam, takođe koristim OP6. Ne vidim nijedan razlog da menjam telefon, a i inače koristim aparate po oko tri godine, pa se nadam da će ovaj da izdrži bez problema i oštećenja još godinu-dve.
 
Za godinu i po od 550 do 900 USD. Ozbiljno preterivanje.
0ade3ac1dcfecda1d9f4b85743c74beb.jpg
 
Pa ako gledas OP8 kao naslednika za 6T, 150$ za godinu ipo dana i nije mnogo, s obzirom na napredak.

OP8 Pro je prica za sebe, najbolji telefon na globalnom trzistu, mora da kosta :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Daleko od ''price za sebe'' ali svakako odlican telefon, posebno za android geek-ove a objektivno mozda ima i najbolji displej na trzistu trenutno.
 
Objektivno, njihov prvi pravi flagship, svi oni sertifikati i 5G, to mora da košta.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Bogami, Evan Blass pošteno nahvalio OP 8 Pro - kaže da mu je najbolji uređaj koji je do sada koristio (a koristi ga oko nedelju dana).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daleko od ''price za sebe'' ali svakako odlican telefon, posebno za android geek-ove a objektivno mozda ima i najbolji displej na trzistu trenutno.
Nije bas daleko, nema ni jednog drugog telefona koji ima i 90Hz 1440p, kamo li 120Hz, a da je dostupan na globalnom trzistu.

SD 865, UFS 3.0, IP68, stereo zvuk, bezicno punjenje, odlican softver, telefon je kompletan paket, ja stvarno ne vidim sta mogu preterano bolje od ovoga da naprave u narednih godinu-dve.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sklon si preterivanju (klasican primer hajpovanje OnePlus, preterano pljuvanje Huawei-a).

Sve to sto si nabrojao nije nikakva ''prica za sebe'' vec je skup odlicnih karakteristika koje i treba da budu takve u flagship klasi. OP 8 Pro je (za sada) ocigledno najbrzi i najfluidniji Android koji je u prodaji (svaka cast za brutalan displej, ovo je najveci plus) ali nazalost izgleda nema bas sjajan kvalitet zvuka i kameru/kamkorder, tu je cak i Samsung bolji a dostupan je takodje sa SD865 i svim ostalim flagship karakteristikama. Mnogima je i Samsung UI bolji (meni i pored napucane funkcionalnosti svakako nije ali ne vredi, to je subjektivno).

Objektivno gledano, iP11 Pro Max je i dalje kompletniji uredjaj od OnePlus 8 Pro, bez obzira sto je stariji uredjaj i deluje zastarelije. Stizu i ostali 2020 modeli tako da je OP 8 Pro odlican android, najbolji izbor za nexus/pixel fanove i geekove ali nikakva klasa ili prica za sebe. Dakle, OnePlus je sa 7T pro i 8 Pro konacno ''uskocio'' u pravu flagship klasu, i po karakteristikama i cenovno, samo sto to nekima deluje kao novo svetsko cudo :)
 
Poslednja izmena:
Nemojte notch iz 2017 i 60hz da je najbolji. Ipak je ovo IT a ne anars forum.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Zapravo, mobilna sekcija bencha sve vise podseca na miks mob.sveta/rekbu foruma i mondo komentara ali to je neka druga tema :)
 
Objektivno gledano, iP11 Pro Max je i dalje kompletniji uredjaj od OnePlus 8 Pro, bez obzira sto je stariji uredjaj i deluje zastarelije.
Objektivno gledano telefon sa dizajnom iz 2017-te (koji je i tada bio los), sofverom iz 2010-te i 1080p 60Hz ekranom je kompletniji od OP8 Pro?

Da li se salis? :D

Ako su kvalitet zvuka i kamkodera najbitnije dve stavke na telefonu, onda smo daleko dogurali :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
100% sam ozbiljan. Mozda ces nekada ukapirati kako stvari funkcionisu.

Ali posto vidim da vam nije jasno - za nijansu kompletniji uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Biće kad ne bude imao notch(onoliki) i 60hz, možda tad. Sve pored toga su lična mišljenja i prostom logikom ne može biti kompletniji čak ni od s20u sa napaćenim exo-om.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno