Šta je novo?

oc q6600 g0 stepping

NEMOJ DA vozish ni jedan cpu preko 70c.nece on da otkaze ni na 80c ali nije preporucljivo kad je zivotni vek u pitanju.Isto kao shto neki voze Penryn na 1.45v pa procesor dobija polako digitalnu memopauzu.;)

Recimo da se pregrije. Što se onda dešava. Da li tada crkne ili ima neka blokada koja mu ne da da izgori?
 
Ma nece mu nista biti, iskljucice se sam kad dostigne valjda 100c, ali stavi u biosu da to bude recimo 70c ( posto kad je 70c na CPU bar na Q6600 jezgra su sigurno 85C+ ) i tako kad se pregreje komp se sam iskljuci/restartuje da bi se ohladio.
Samo da napomenem, na 85c se oseca miris zagorele plastike, znam kad sam zaboravio da ukljucim kuler na kartici i dostigla je 85c, oseca se ko kad zapalis kesu maltene..
 
^ Jel si probao da vidis koliko mu je max OC ? tj. suicide shot :)
Interesuje me dal moze vise kod tebe zbog X38 chipseta.
na 4 GHz sam ulazio u win sve radi ok samo puca kod testova znaci, probao sam i preko toga ista prica 4140 MHz sam izvukao do sad da moze da se udje u win pod naponom od 1.65V ali greje se dosta i kazem ti pucaju testovi dok u win radi normalno trazi vodeno hladnjenje za 4 GHz i preko
 
evo ovako u par koraka kako mi je namesteno u biosu

FSB 400 MHz
Multiplier 9x
CPU Voltage 1.375 u biosu
LOADLINE CALIBRATION UKLJUCEN
PCI-E Clock 100 Mhz
Memory 1066 MHz, multiplier 2.66D
Voltage za memory je +0.25 posto nema zasebno da se unosi voltaza
Latencije za mem su 5-5-5-18 ostalo sve za mem stavljeno na AUTO
CIA 2 ISKLJUCENO
Performance Enhance namesten na TURBO
Voltazu za GMCH i FSB uopste nisam dizao jer nema potrebe posto je za moju plocu QDR 1600 MHz nativno tako da nije bilo potrebe za dodatnom voltazom

i to je to nista vise mi nije podeseno od strane mene sve ostalo je na fabrickim podesavanjima

Uradio sam sve kako si napisao, nije da nisam pokusao to i ranije ali sve sto dobijam i dalje je samo RESET :wall: Sa tom voltazom za CPU nece ni windows da podigne samo BSOD. Pokusavao sam sve moguce napone da podizem do krajnjih granica(temperature su pod kontrolom) ali ne vredi-uvek isto, ploca nam je inace ista(rev.1.0 F7). Pocinjem da sumnjam na napajanje koje bi trebalo da je vise nego dovoljno - Corsair HX620W(Seasonic). Koja ti je revizija ploce i koji BIOS koristis?
 
1.375V je mala voltaza za 3600MHz, probaj sa 1.45V
 
Isao sam korak po korak i do 1.55v i 9x400 i 8x450, memoriju sam stavio na default podesavanja 800Mhz [email protected], probao i sa [email protected], Eist, C1E, Thermal monitor, virtualization -sve iskljuceno... Mozda je 2x2GB memorije i 400FSB ipak preveliki zalogaj za "siroti"X38 NB.Problem me muci sigurno mesec dana i vise, kad god pokrenem Primex4 Blend(reset posle par minuta) a Small FFt`s(reset posle par sekundi). Sa klokom na 3200 nemam nikakvih problema...
 
Probaj ovako, 3.6GHz, 9x400, stavi 1.425v
RAM stavi na 4-4-4-12 i 2.15v (+ 0.325v)
Stavi NB voltazu +0.10v
Ako nece, izvadi jedan stap od 2GB i probaj onda, i takodje skini neku drugu verziju Biosa.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam sve kako si napisao, nije da nisam pokusao to i ranije ali sve sto dobijam i dalje je samo RESET :wall: Sa tom voltazom za CPU nece ni windows da podigne samo BSOD. Pokusavao sam sve moguce napone da podizem do krajnjih granica(temperature su pod kontrolom) ali ne vredi-uvek isto, ploca nam je inace ista(rev.1.0 F7). Pocinjem da sumnjam na napajanje koje bi trebalo da je vise nego dovoljno - Corsair HX620W(Seasonic). Koja ti je revizija ploce i koji BIOS koristis?
ista ploca i isti bios kao kod tebe, uzmi probaj da PERFORMANCE ENHANCE stavis na STANDARD i ne znam jel si pogasio sve one gluposti vezane za procesor, EIST, C1, Thermal sta vec i sve one gluposti koje kao sluze za manju potrosnju, ako nece ni tako e onda sistem eliminacije, probaj prvo da li mem moze da ti trpi 1066 MHz, stavi je na 800 prvo (multiplier 2.00D) pa probaj onda mozda ona koci stvar. A napajanje ti je dovoljno osim ako nema neku falinku pa da zeza nesto jbm li ga sad sta moze da bude...
 
NB sa gurao korak po korak i do +0.325v(dovoljno mu je samo +0.050 za stabilnost na 3.2GHz). Da bi dobio tu vrednost za vcore morao sam u BIOS-u da ga stavim na 1.45v sa ukljucenim loadline calibration i nije upalilo. Probacu da izvadim jedan modul pa javljam(inace radio sam Mem-Testove i sve prolazi kada nije na 3.6)
 
Probaj ovako, 3.6GHz, 9x400, stavi 1.425v
RAM stavi na 4-4-4-12 i 2.15v (+ 0.325v)
Stavi NB voltazu +0.10v
Ako nece, izvadi jedan stap od 2GB i probaj onda, i takodje skini neku drugu verziju Biosa.
ne moze memoriju da tera na 4-4-4-12 ako je ona po defaultu na 5-5-5-15 na vecim brzinama probao sam licno ispod ovih setovanja za preko 800 MHz nece da biva, znaci prvo neka proba sa mem setovanjima na AUTO pa onda posle neka zateze po potrebi da vidi da li ce da radi
 
NB sa gurao korak po korak i do +0.325v(dovoljno mu je samo +0.050 za stabilnost na 3.2GHz). Da bi dobio tu vrednost za vcore morao sam u BIOS-u da ga stavim na 1.45v sa ukljucenim loadline calibration i nije upalilo. Probacu da izvadim jedan modul pa javljam(inace radio sam Mem-Testove i sve prolazi kada nije na 3.6)
nemas potrebe da dizes uopste voltazu za plocu jer je njoj nativno 1600 QDR ili FSB 400 realno, znaci dodavanje napona ovde ne igra nikakvu ulogu, napon mozes da dizes za plocu i to u minimalnim koracima tek za FSB preko 450, ovako nemas potrebe
 
Poslednja izmena:
ista ploca i isti bios kao kod tebe, uzmi probaj da PERFORMANCE ENHANCE stavis na STANDARD i ne znam jel si pogasio sve one gluposti vezane za procesor, EIST, C1, Thermal sta vec i sve one gluposti koje kao sluze za manju potrosnju, ako nece ni tako e onda sistem eliminacije, probaj prvo da li mem moze da ti trpi 1066 MHz, stavi je na 800 prvo (multiplier 2.00D) pa probaj onda mozda ona koci stvar. A napajanje ti je dovoljno osim ako nema neku falinku pa da zeza nesto jbm li ga sad sta moze da bude...

Sve je kako si napisao ali nece. Nema logike-trebalo bi da radi(memorija nije overclockovana nego i jos opustenija setovanja)... Osecam da je neka glupost u pitanju koja mi je ispred nosa :mad:
 
ne moze memoriju da tera na 4-4-4-12 ako je ona po defaultu na 5-5-5-15 na vecim brzinama probao sam licno ispod ovih setovanja za preko 800 MHz nece da biva, znaci prvo neka proba sa mem setovanjima na AUTO pa onda posle neka zateze po potrebi da vidi da li ce da radi

Deafault za memoriju mi je 4-4-4-12 2T CAS [email protected](tvoja je CAS5)
 
Sve je kako si napisao ali nece. Nema logike-trebalo bi da radi(memorija nije overclockovana nego i jos opustenija setovanja)... Osecam da je neka glupost u pitanju koja mi je ispred nosa :mad:
slusaj najbolje resenje je da uzmes lepo da probas da resetujes BIOS (fizicki na ploci) i da lepo krenes od nule i podesis ceo bios iz pocetka, nema sanse da ne moze da radi, znaci imas jos i vodeno hladnjenje pa 4 GHz ti ne gine
 
Poslednja izmena:
Ja konstantno pricam CL4 a ne konstatujem da mu je mamara CL5 default..
Vidi kao prvo da jednim stapom ( probaj oba pojedniacno ) ipak je GeIL u pitanju..
A onda probaj neke banalne stvari, tipa IDE kablovi ili USB, mislim ima slucajeve da ovo smeta..
Takodje isto vidi i to za resetujes ceo Bios, isto probaj drugu verziju Biosa.
A ako imas mogucnost probaj i sa nekom drugom memorijom jer ja ne verujem nista GeILu.
 
Probao sam pojedinacno module i uparene u razlicitim slotovima, u single-channel i dual-channel modu sa razlicitim setovanjima u "nadi" da je jedan od modula neispravan. Takodje pocupao sve USB uredjaje sem misha i tastature, "hardverski" ispraznio CMOS i uvek isto -FU*KING TWILIGHT ZONE....
Nisam flash-ovao plocu sa starijim BIOS-om jer su imali probleme sa clock-ovanjem a, prvi je na kom pise Enhance system performance and overclock capability a studiovpc koristi isti i ima istu reviziju ploce. Pazi...imamo skoro istu konfiguraciju(razlika je sledeca:njegova memorija je CAS5 a moja CAS4 i razlika u napajanju). Po nekoj logici cenim da posto temperature nisu problem ostaje mi da probam sa nekom drugom memorijom, da zakljucim da je naponska jedinica na ploci neispravna ili samo napajanje, ili da se nadam da ce novija verzija BIOS-a resiti problem. Ako ne onda macola od 5KG ce ga definitivno reshiti...
 
Poslednja izmena:
Probao sam pojedinacno module i uparene u razlicitim slotovima, u single-channel i dual-channel modu sa razlicitim setovanjima u "nadi" da je jedan od modula neispravan. Takodje pocupao sve USB uredjaje sem misha i tastature, "hardverski" ispraznio CMOS i uvek isto -FU*KING TWILIGHT ZONE....
Nisam flash-ovao plocu sa starijim BIOS-om jer su imali probleme sa clock-ovanjem a, prvi je na kom pise Enhance system performance and overclock capability a studiovpc koristi isti i ima istu reviziju ploce. Pazi...imamo skoro istu konfiguraciju(razlika je sledeca:njegova memorija je CAS5 a moja CAS4 i razlika u napajanju). Po nekoj logici cenim da posto temperature nisu problem ostaje mi da probam sa nekom drugom memorijom, da zakljucim da je naponska jedinica na ploci neispravna ili samo napajanje, ili da se nadam da ce novija verzija BIOS-a resiti problem. Ako ne onda macola od 5KG ce ga definitivno reshiti...
tooo macola udri... nemoj odmah da krsis to, znaci probaj sa drugom macolom hmm memorijom :p ako nece ni sa njom e onda trazi jace napajanje da prorbas sa njim, nesto ima sto koci stvar opasno...
 
Čovek jednostavno ima lošiji primerak, a vi biste promenili i ambijent u kojem se nalazi računar pre nego u to poverujete. :smoke:
 
koliko ti pada napon pri nekom cpu burn testu ??? Pokreni EVEREST BURN, tu mozes sve da vidis, temp, volte i jos neke stvari.
 
koliko ti pada napon pri nekom cpu burn testu ??? Pokreni EVEREST BURN, tu mozes sve da vidis, temp, volte i jos neke stvari.

Everest mi stalno radi u pozadini, nije veliki pad napona kada je u "idle" jer je ukljucen loadline calibration(probao sam i da ga iskljucim), a kada ga opteretim u "full load"-u komp mi se resetuje tako da i ne stignem da vidim koliki je vdroop
 
@ N-G@GE

A da se ti i studiovpc nadjete pa da probate kod njega taj tvoj Q6600 ?? :)
 
ma samo mi poshalji tvoj proc. na kucnu adresu, cisto da probam ;)
 
Pozdrav ljudi, evo i ja da se javim sa duhovima i q6600, ima li neko neku ideju?
U biosu postavim vrednosti koje hoću (ništa mnogo 9x333 i to je praktično jedini OC,memoriju na 1066-5-5-5-15 to je default). Par dana radilo sve ok , onda se pre neki dan sam upali na default vrednostima. Ok, ja u bios promenim ponovo, on sve prihvati al i dalje radi na 2.4 i memoriju spusta na 800, sta god mu radio on se upali tako, sve prihvata sto upisem al ignorise izgleda??? Probao sa starijim biosom i sa F7, ma isto, digne nekad sam memoriju na 854 ili tako neku glupu cifru, kad se igram sa naponima to kao utice na memoriju nekad je i spusti al procka uvek 2.4?? Neka ideja...?
 
Pozdrav ljudi, evo i ja da se javim sa duhovima i q6600, ima li neko neku ideju?
U biosu postavim vrednosti koje hoću (ništa mnogo 9x333 i to je praktično jedini OC,memoriju na 1066-5-5-5-15 to je default). Par dana radilo sve ok , onda se pre neki dan sam upali na default vrednostima. Ok, ja u bios promenim ponovo, on sve prihvati al i dalje radi na 2.4 i memoriju spusta na 800, sta god mu radio on se upali tako, sve prihvata sto upisem al ignorise izgleda??? Probao sa starijim biosom i sa F7, ma isto, digne nekad sam memoriju na 854 ili tako neku glupu cifru, kad se igram sa naponima to kao utice na memoriju nekad je i spusti al procka uvek 2.4?? Neka ideja...?

Imao sam isti problem GA P35 DS3 i q6600
clearmos resio sve
predpostavljam feature :p (bug) svih gigabyte ploca
 
Imao sam isti problem GA P35 DS3 i q6600
clearmos resio sve
predpostavljam feature :p (bug) svih gigabyte ploca

To nisam radio priznajem, kuciste mi je spakovano izmedju stola i zida pa mi vadjenje i otvaranje predstavlja bas problem...
uradim sad i to i prvi put resetuje bios, podesim ja zeljene vrednosti i sacuvam i opet ga on zaglavi na 2.4 kad ga je resetovao...
Uradim ja drugi put clear cmos-a i PAZI SAD, NE resetuje bios al su vrednosti koje sam mu podesio pre clear cmos-a aktivne i radi proc na 3GHz i memorija na 1066...

duhovi , duhovi al sad radi , videcemo dokle ce...
 
To nisam radio priznajem, kuciste mi je spakovano izmedju stola i zida pa mi vadjenje i otvaranje predstavlja bas problem...
uradim sad i to i prvi put resetuje bios, podesim ja zeljene vrednosti i sacuvam i opet ga on zaglavi na 2.4 kad ga je resetovao...
Uradim ja drugi put clear cmos-a i PAZI SAD, NE resetuje bios al su vrednosti koje sam mu podesio pre clear cmos-a aktivne i radi proc na 3GHz i memorija na 1066...

duhovi , duhovi al sad radi , videcemo dokle ce...

Podrazumeva se da iskljucis mashinu sa struje kad kratkospajas cmos (3-4 sec) tako nece ostati nista od predhodnih podesavanja bios-a
 
Vrh Dno