Šta je novo?

oc q6600 g0 stepping

e da i voltazu za CPU nikako na AUTO ali nikako, default je 1.225 za G0 Q6600, za 3.6 ja moj drzim na 1.40625 za 3.0 GHz 1.3 je sasvim dovoljno, ali obavezno sve setuj manuelno
morao sam da se javim za default voltazu jer je na mom q6600 ona 1.2875, a G0 stepping je, zasto je to tako pojma nemam, ali cisto da vam javim :d
 
morao sam da se javim za default voltazu jer je na mom q6600 ona 1.2875, a G0 stepping je, zasto je to tako pojma nemam, ali cisto da vam javim :d
to onda nije G0 nego B3 koliko sam ja upucen svi G0 su na 1.225 V po difoltu, sta ti kaze CPU-Z koja je revizija jezgra?
 
Evo celo poslepodne se bakcem sa voltima, ali nikako da proradi... Stalno mi izbacuje upozorenje VOLTAGE NOT OPTIMAL, a ako ga zanemarim i sve sacuvam kako sam namestio ali se komp samo ugasi i upali i vrati sve na default. Probo sam i sa manjim busom i mnoziocem al slaba vajda...

Probo sam i da chackam oko FSB, PCI-E i voltage za NB, ali ne ide... Da li njih uopste treba da diram i u kojim okvirima da ih menjam?
 
Evo celo poslepodne se bakcem sa voltima, ali nikako da proradi... Stalno mi izbacuje upozorenje VOLTAGE NOT OPTIMAL, a ako ga zanemarim i sve sacuvam kako sam namestio ali se komp samo ugasi i upali i vrati sve na default. Probo sam i sa manjim busom i mnoziocem al slaba vajda...

Probo sam i da chackam oko FSB, PCI-E i voltage za NB, ali ne ide... Da li njih uopste treba da diram i u kojim okvirima da ih menjam?

FSB i MCH Voltage podizes samo kad ides na visok FSB, recimo preko 400-450, PCI-E ne moras ni tada.
 
a i VOLTAGE NOT OPTIMAL ce uvek da ti izbacuje kad OC-ujes to je normalno. pazi ostavi sve na NORMAL za voltaze osim za CPU koji ces da setujes recimo na 1.4000 posto vidis da nece na niaze i voltazu za DDR ces da stavis na 2.1 ili ti udri +0.25 V zavisi kako imas, CPU FSB na 400 multiplier 9, zatim CIA 2 i ostale gluposti stavis na STANDARD ili na OFF udaris F10 i enter i mora da radi seci me ako ne radi

e da proveri samo na koliko ti radi memorija nemoj da preterujes sa njom mozda ona pravi problem stavi multiplier neki drugi za nju, nemoj odmah da ides na 2.00D ako imas Gigabyte plocu, namesti da ti mem za pocetak bide 960 MHz pa vidi jel radi

edit 2: u stvari vidim da imas mem kao ja slobodno je udri na 1066 radi bez problema samo namesti latencije na AUTO i miran si, ili stavi 5-5-5-18 a sve ostalo za mem na NORMAL
 
Poslednja izmena:
@studio

gresis, nemaju B3 i G0 neke FIXNE def. voltaze, ja imam 1.225 , shmeksi 1.2875, a ima ljudi sa 1.3V defaultom, nema pravila, sve je do primerka!
 
cek bre ljudi pa zar cela koncepcija G0 jezgra nije oko toga da ima smanjenu disipaciju toplote a i nizi napon? po nekoj logicnosti svi bi trebali da budu 1.225V
 
B3 je najcesce 1.325V mada ima primeraka sa 1.275V. Moj G0 npr. ima VID 1.275V
 
Kod mene trenutno radi na 1.225V, default freq naravno :) (fuckin jos uvek :p )
Kad je setovan na auto, napon mu se krece oko 1,275...VID prema CoreTemp mu je 1.2875v, e sad nisam siguran da li ovaj VID oznacava onaj prilikom startupa, ili load-a?...
 
Kako ste uopste ovo naterali da vam radi. Sta god da uradim ne mogu da overklokujem svoj q660.
 
^Citam tvoju temu o problemima sa OC-om, i krastavac. ne pada mi na pamet sta bi moglo da bude.Doduse ja sam maltene tek presao na Intela.
Zamoli nekoga da ti napise "template" za podesavanja u BIOS-u za tu plocu.Nesto na ovaj fazon:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=168119
Dakle, opcije po stavkama...cisto da krenes od necega.
 
Meni je G0 stepping.BIOS pokazuje da mu je default V 1.3V.RAdi na 3 ghz na 1.275V
 
Asus Maximus Formula je ploca, jos ne radi potpuno stabilno na ovoj frekvenciji.
3D mark prolazi, igre, win , sve radi kako treba, primex4 pukne posle nekih pola sata-sat. Kada budem imao vise vremena pozabavicu se time. :wave:
 

Prilozi

  • cpuz.PNG
    cpuz.PNG
    33.4 KB · Pregleda: 111
Asus Maximus Formula je ploca, jos ne radi potpuno stabilno na ovoj frekvenciji.
3D mark prolazi, igre, win , sve radi kako treba, primex4 pukne posle nekih pola sata-sat. Kada budem imao vise vremena pozabavicu se time. :wave:

Brate cime hladis proc. na toj frekvenciji? Ja imam kuciste TT Armor LCS (integrisano vodeno hladjenje) i kada pokusam da ga klokujem na 3.6 i vcore 1.50 pri opterecenju temperatura mi skoci momentlno preko 70C a posle par minuta dodje i na 80C(zato sam i odustao). Nego kada smo vec kod toga, ima li kod nas negde da se pazari pasta Arctic Silver 5?
 
Poslednja izmena:
Evo mene na 3.7 na 1.424 V :)
Nisam jos testirao sintetikom, ali ceo dan juce je radio kao sat, od surfa, gledanja HD videa, nekog rarovanja, COD4, GTA:SA, DivX rekompresije, Visual Studija 2k5, itd. Bombona. Jedino me brine/nervira temperatura... 71 C u ~50% loada. Nece ovo leti da mi radi na ovoliko...
 
Poslednja izmena:
Brate cime hladis proc. na toj frekvenciji? Ja imam kuciste TT Armor LCS (integrisano vodeno hladjenje) i kada pokusam da ga klokujem na 3.6 i vcore 1.50 pri opterecenju temperatura mi skoci momentlno preko 70C a posle par minuta dodje i na 80C(zato sam i odustao). Nego kada smo vec kod toga, ima li kod nas negde da se pazari pasta Arctic Silver 5?

Baš tako.
Imam G0 sa default VID-om na 1.2500 koji bez problema radi na tom naponu do čitavih 3.2GHz, na koliko ga i držim jer za 3.6 mi treba 1.4250 koji nakon 5 minuta prime-a na vazduhu ide do 80C :zgran:
 
Brate cime hladis proc. na toj frekvenciji? Ja imam kuciste TT Armor LCS (integrisano vodeno hladjenje) i kada pokusam da ga klokujem na 3.6 i vcore 1.50 pri opterecenju temperatura mi skoci momentlno preko 70C a posle par minuta dodje i na 80C(zato sam i odustao). Nego kada smo vec kod toga, ima li kod nas negde da se pazari pasta Arctic Silver 5?


Hladjenje je vodeno Thermaltake BigWater 745 , po preporuci Spacemaster-a, ovom prilikom mu se zahvaljujem. Takodje planiram da ispoliram WB i procesor ali to kada budem imao vise vremena. I ja trazim AS5 pastu posto sam jednu jos davno istrosio.
 
Pa kad hladite Hyper-om:), istruzite i procesor i Hyper-a i isporlirajte bice manja temp ;)

:) Hyper 212 je poliran. CPU još uvek nije.
Još se pošteno ni AS5 nije rastopila na njemu.
Elem, ja pored toga imam i problem sa grejanjem u stanu...
...uglavnom sam u majici i vrućina mi je :mad: a i mnogo volim tišinu ,)
 
A gde si kupio AS5 pastu? Moze odgovor i na PM.
 
HA!!!
stavio sam CPU na 1.375 V i prolazi testove ne puca nista sljaka sve, ispade da je OCz u pravu, ali sam lappovao CPU i stavio AS5 pastu, CPU je bio bas neravan sad je kao puckica
 
Poslednja izmena:
HA!!!
stavio sam CPU na 1.375 V i prolazi testove ne puca nista sljaka sve, ispade da je OCz u pravu, ali sam lappovao CPU i stavio AS5 pastu, CPU je bio bas neravan sad je kao puckica

Jel bi mogao da mi kazes kakva su ti podesavanja u BIOS-u(step by step) za radni takt od 3.6 posto vidim da nam je kofiguracija skoro identicna. Imam veliki problem da ga stabilizujem, naime posle par sekundi nakon pokretanja quad-Prime i Small FFT`s komp mi se resetuje :wall:
 
Kolika je maksimalna temperatura koju može da izdrži Q6600, a da ne crkne?
 
Poslednja izmena:
Kolika je maksimalna temperatura koju može da izdrži Q6600, a da ne crkne?

NEMOJ DA vozish ni jedan cpu preko 70c.nece on da otkaze ni na 80c ali nije preporucljivo kad je zivotni vek u pitanju.Isto kao shto neki voze Penryn na 1.45v pa procesor dobija polako digitalnu memopauzu.;)
 
Jel bi mogao da mi kazes kakva su ti podesavanja u BIOS-u(step by step) za radni takt od 3.6 posto vidim da nam je kofiguracija skoro identicna. Imam veliki problem da ga stabilizujem, naime posle par sekundi nakon pokretanja quad-Prime i Small FFT`s komp mi se resetuje :wall:
evo ovako u par koraka kako mi je namesteno u biosu

FSB 400 MHz
Multiplier 9x
CPU Voltage 1.375 u biosu
LOADLINE CALIBRATION UKLJUCEN
PCI-E Clock 100 Mhz
Memory 1066 MHz, multiplier 2.66D
Voltage za memory je +0.25 posto nema zasebno da se unosi voltaza
Latencije za mem su 5-5-5-18 ostalo sve za mem stavljeno na AUTO
CIA 2 ISKLJUCENO
Performance Enhance namesten na TURBO
Voltazu za GMCH i FSB uopste nisam dizao jer nema potrebe posto je za moju plocu QDR 1600 MHz nativno tako da nije bilo potrebe za dodatnom voltazom

i to je to nista vise mi nije podeseno od strane mene sve ostalo je na fabrickim podesavanjima
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno