Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

@Antara hajjde videcu ovih dana kad stignem, instalirao sam 9.1 ali nemam vremena ni da ga probam., Imam utisak da je meni 8.2 3 radio fluidnije
 
pozdrav svima,
nisam uspeo da pronadjem nigde info o tome da li je sa poslednjim izmenama resen problem sa eon tv app gde postoji minimalni stuttering i mrljanje boja kako je neko bio objasnio (primeti se na sportskim sadrzajima, verovatno deinterlacing problem).
da li mozda neko zna nesto o tome?
trenutno sam na 8.2.3 verziji i realno bi ovo bio jedini razlog da uradim upgrade na 9.1.
hvala unapred.
 
Mrljanje boja nije sigurno jer to nije problem sa Shield niti sa Eon aplikacijom već sa Eon serverima i obradom & encode polaznog video materijala.
A oni to očigledno nemaju nameru da sređuju kao što već godinama u nazad nisu u stanju da srede audio video sync.
 
@shamanNS
ne mogu 100% da tvrdim posto nemam eon box, ali rekao bih da se na njemu to ne desava (kada gledas raniji sadrzaj, pretpostavljam da se koriste isti serveri i isti sadrzaj kao i sa eon tv app).
takodje, imam d3 box i tu se to definitivno ne desava (opet, ne znam da li se koristi identican source kao sa eon tv app kada vracas unazad).
nemam fire stick niti mi box pa ne znam kakva je situacija sa njima.
 
Problem je na Eon stream-u a ti na D3 i kad gledaš live sadržaj na KAON modelu Eon boxa gledaš DVB-C mux.
Čim kreneš sa premotavanjem na Eon hybrid boxu prebacuje te na HLS stream koji ima te defekte (na OTT boxu i "live" je HLS) . Stream je isti za sve verzije Eon SmartTV aplikacije (samim tim i za Eon boxeve).
Premotavanje na D3 STB-ovima je bar nekad u prošlosti radilo drugačije da li još uvek je tako ili koriste isti source kao Eon aplikacije nemam pojma stvarno.
Ja nemam pristup DVB-C signalu ali imam pristup KAON boxu koji se koristi u OTT režimu a tako i na njemu definitivno postoje navedeni problemi.

Dakle kad rade re-encode zeznuli su deinterlace i zeznuli su chroma subsampling i uvode out-of-sync audio probleme.

Kontam da su svi ti problemi ovoliko dugo prisutni i u DVB-C verziji tih TV kanala da bi se valjda? žalio daleko veći broj ljudi.
 
@shamanNS
ne mogu da verujem da isti problem postoji na eon boxu (mislim na ott). nekako mislim da solidan procenat ljudi ne gleda live program vec vraca unazad.
sto se tice d3, poslednji put sam ga palio i probao ott pre godinu dana tako da moram da probam ponovo, cudno mi je da koriste razlicit source u odnosu na eon, mada je moguce.
hvala puno za info i objasnjenje.
 
Sumnjaš u čari višestruko nagrađivane Eon platforme i Eon boxa? 😁😁
 
Da li zna neko postoji li mogućnost za Nvidiu shield ili android box uopšteno instalirati neki PES ili FIFU, android verziju igrice i igrati preko dzojstika, a da nije strimovanje sa racunara ili nekog cloud gaming servisa?
 
Ja koristim eon na nekom kineskom boxu i uopste nemam problema sa slikom niti audio syncom.
 
Kod očnog i ušnog onda.
Out of sync audio je najčešći i najočigledniji na SK kanalima kad ide tenis.
 
+1
preko D3, prvo čujem "divno", pa vidim poen.
 
A pre svega toga stigne poen na Sofa scoru😎
 
Pustao sam filmove direktno sa tv-a i nije pustao true hd i dts MA sa NAS. Tv je povezan inace sa yamaha pojacalom.

Preko čega si konkretno puštao filmove? Ne puštanje tih formata je glavni razlog zašto bih uzeo shield. Imam Denon risiver, sve što puštam ide sa plexa na tv-u ali ništa ne može u loseless audio formatu, a želeo bih. Jel ti i dalje sve to šljaka bez problema? Ostalo me ne zanima, YT gledam preko tv-a, kao i HBOgo. Netflix sam zakinuo, a čekam ekipu za Disney+.

Mislim na filmove preko 100+ GB sa loseless audio formatima, ne želim seckanje i želim da na risiveru piše TrueHD i Atmos :D

Pročitao sam celu temu, deluje mi da i dalje nema ni približnog koncenzusa.,..
 
Shield je najjači što se tiče svih tih audio formata. Kapiram da će ti završiti posao.
 
Preko čega si konkretno puštao filmove? Ne puštanje tih formata je glavni razlog zašto bih uzeo shield. Imam Denon risiver, sve što puštam ide sa plexa na tv-u ali ništa ne može u loseless audio formatu, a želeo bih. Jel ti i dalje sve to šljaka bez problema? Ostalo me ne zanima, YT gledam preko tv-a, kao i HBOgo. Netflix sam zakinuo, a čekam ekipu za Disney+.

Mislim na filmove preko 100+ GB sa loseless audio formatima, ne želim seckanje i želim da na risiveru piše TrueHD i Atmos :D

Pročitao sam celu temu, deluje mi da i dalje nema ni približnog koncenzusa.,..
Bas je to moj user case. Sony, Yamaha AV i Shield povezan na AV. Film je na NASu. Radi bas to sto zelis zbog cega sam i ja uzeo.
 
HD zvuk (True HD/DTS HD Master) direkt sa TV-a moze samo u varijanti ako tv ima HDMI eArc.Preko "redovnog" HDMI ARC-a ne idu HD formati zvuka.
 
I koliko sam video, jedino Plex app preko Shielda može da pusti TrueHD, sve ostale ne mogu, nego rade transcode.
 
Bas bzvz. Nije mi jasno zasto prosto obican player ne moze da uradi passtrough signala do A/V risivera na obradu....
 
Ne znam, pa da pitam:
jel rutiranje HDMI obavezno ide Shield - TV - risiver? Tu razumem zašto TV mora da ima eARC, da bi ispravno razvojio i prosledio audio deo onako kako je u strimu.
Jel postoji mogućnost Shield - risiver - TV? Koji standard, u tom slučaju, treba da zadovolji risiver da bi ispravno prosledio video?
 
Tako koristim - Shield, AVR, TV. Radi i true hd i dts MA
 
Ne znam, pa da pitam:
jel rutiranje HDMI obavezno ide Shield - TV - risiver? Tu razumem zašto TV mora da ima eARC, da bi ispravno razvojio i prosledio audio deo onako kako je u strimu.
Jel postoji mogućnost Shield - risiver - TV? Koji standard, u tom slučaju, treba da zadovolji risiver da bi ispravno prosledio video?
Postoji sa hdmi switch ja mislim. Ovo je dobra stvarčica.
 
Da nema neko shield u blizini Stare Pazove da probam pre nego puknem 2 glave? :D Jer ako dam a nastavi da me ****, tačno ću se roknuti...
 
Preko čega si konkretno puštao filmove? Ne puštanje tih formata je glavni razlog zašto bih uzeo shield. Imam Denon risiver, sve što puštam ide sa plexa na tv-u ali ništa ne može u loseless audio formatu, a želeo bih. Jel ti i dalje sve to šljaka bez problema? Ostalo me ne zanima, YT gledam preko tv-a, kao i HBOgo. Netflix sam zakinuo, a čekam ekipu za Disney+.

Mislim na filmove preko 100+ GB sa loseless audio formatima, ne želim seckanje i želim da na risiveru piše TrueHD i Atmos :D

Pročitao sam celu temu, deluje mi da i dalje nema ni približnog koncenzusa.,..
Pa moze, meni na Denonu pise DTS HD, a umesto True 7.1 pise Dolby Atmos, kako na Coreelec tako i na Nvidiji. AVR ti mora biti povezan sa Shieldom preko HDMI kabla normalno, Optickim kablom neces dobiti Atmos i DTS HD, on gura do obicnog Dts-a, tj 5.1, mada je i tako extra zvuk, jer imam u drugoj sobi stariju Yamahu koja nema Hdmi izlaze vec samo optiku i zvuk je odlican tako da neke razlike velike i nema. Samo obrati paznju na audio podesavanja.
 

Prilozi

  • IMG_20220429_093041.jpg
    IMG_20220429_093041.jpg
    185.1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20220429_093112.jpg
    IMG_20220429_093112.jpg
    177.5 KB · Pregleda: 20
Pozz, interesuje me da li neko ima problema sa Kodijem 19.4 matrix na Nvidiji. Ama non stop neki problemcici. Ili stane odjednom i zamrzne na 3,4 minuta, daljinski ne reaguje ponekad, ne moze se lako izaci iz Kodija na EXIT, ili se ceka po par minuta, isl. To se desava skoro na svim adonima, Taz, Seren, Fen. Imam na jednom boksu t95 od 50ak eurainstaliran Coreelec (slike su gore sa njega), ama razlika nebo i zemlja u fluidnosti rada. Desi se nekada i na Coreelecu, ali mozda par puta u mesec dana. Ako neko ima slicnih problema ili predloge, bio bihzahvalan, hvala.
 
Shield tv pro 2019? Meni Kodi 19.3 radi perfektno. Na kom si fw?
 
Jedino imam ovaj simptom koji si naveo kada radi refresh biblioteke, onda ne reaguje odmah na exit ili ume da zamrzne na 1,2 minuta i onda izađe iz aplikacije. Ali nikad ništa slično u nekom normalnom radu. Ovo se dešava kada ga isključimo usred filme na off i ponovo uključimo. Onda do "povuče" sa NAS stream , pa mariadb itd onda imam smrzavanje kao što si naveo.
 
Shield tv pro 2019? Meni Kodi 19.3 radi perfektno. Na kom si fw?
Sada sa onom nightly verzijom radi za sada extra, Exit u sekundi zatvara, nema zastajkivanja, bespotrebnih pauza. Moguce i onaj Green addon da je pravio problema sa onimn ciscenjem memorije
 
Nazad
Vrh Dno