Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

Reko' da odgledam nešto večeras kad ladno mi poslednji update uništio sva podešavanja, addon-e u Kodi-ju🤦😱🤬 i resetovao sve...pa je....da li je moguće?!
 
Meni je sve ostalo isto tj OK posle update-a.
 
Бога ми, мораће се правити бекап кодија и тивимејта. Остало није проблем 😁
 
Nisam još instalirao zakrpu, jel treba da napravim bekap za TiVimate?
 
Па не мора, али није згорег бити спреман. Никада се не зна када може нешто по злу кренути.
 
Kapiram da je to bio problem jer ništa drugo nisam menjao, a sve je radilo odlično do update🤣. Bilo kako bilo ja sam deb** što nisam bekapovao.
 
Избачена надоградња на 9.0.2 (33.1.0.291), али изгледа да треба писмена молба као и за прву надоградњу. Дакле, серијски број на оној истој страници.
 
Избачена надоградња на 9.0.2 (33.1.0.291), али изгледа да треба писмена молба као и за прву надоградњу. Дакле, серијски број на оној истој страници.
Jesi siguran da je ista strana, vidi sliku sta sam dobio kad sam otisao na taj link?

ovaj radi:
 

Prilozi

  • Screenshot at 2022-02-21 23-59-11.png
    Screenshot at 2022-02-21 23-59-11.png
    204.2 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Sinoc se prijavio i jutros mi vec stigao update na 9.02 .
 
Пар неких виђења о шилду. Да је добар бокс и да све на њему ради то је несумњиво. Али да је одличан... Пааааа, не би се баш могло рећи.
Како ја замишљам све то? Купио сам бокс који није ( за наше услове и примања ) ни мало јефтин. Очекујеш да то екстра ради на било који ТВ на који се прикачи, али... Треба да купим нови ТВ, овај стари је 43" 1080р и ред је да се узме неки 50-55" 4К, нормално. И шта је проблем? Па проблем је у томе што морам да гатам и бацам грашке да ли ће шилд радити са новим ТВ-ом како треба. Пробао сам код другара на његовом LG HDR садржај је радио супер и то је ОК. Али шта да радим ако хоћу Dolby Vision? Други другар из Аустралије ми прича да има проблем са пуштањем Dolby Vision на његовом TCL P725 - слике нема тон иде. Говорим о репродукцији са шилда. Ако пусти нпр нетфликс са ТВ-а - све је ОК, очитава Dolby Vision и Dolby Atmos. А ја сам се намерачио због Dolby Vision подршке на TCL C725. И онда када пријавиш тај проблем Nvidi-ји или пробаш да питаш за савет шта и како, добијеш одговор да је до HDMI кабла. А човек купио 5 каблова, сви квалитетни, али ништа - неће па неће. И то није проблем само са тим моделом ТВ-а, већ је насумични проблем - дакле како се коме заломи.
И шта ја сад да радим? Да узмем бокс и понесем и идем од продавнице до продавнице и да тражим ТВ који ће да пусти то што ја хоћу? Или да дигнем руке од TCL С725 и Dolby Vision и узмем LG и гледам "само" HDR?
Неозбиљно је све то, јако неозбиљно. Што се тиче софтверске подршке - супер избацили од 2015-е чак 25 до андроида 11, а онда још 4 заједно са А11. А зашто? Па јер су зајебали гомилу ствари са А11, потрчали да што пре избаце и када су почели да се масовно људи жале на гомилу ствари, почели да крпе. И то је супер. Неки би се правили луди - тако вам је како вам је. Значи да пре сваке надоградње треба да човек седне, наспе ракију и прекрсти се уз помози Боже да све ради како треба.

И само немојте сада коментаре типа узми ћоми и слично. Ја да сам хтео ћомија, ја бих га купио. Продао сам GT King Pro да бих купио Шилд и добио Dolby Vision, а испоставило се да немам појма да ли ћу и моћи уопште да га гледам. Много неозбиљно за нешто што није ни мало јефтино.
 
Druze, imam Sony sa DV i HDR i radi besprekorno sa oba. Ovaj uredjaj mi je resio svaki problem sa zvukom na Plex, tako da posle dugo vremena dobijam kvalitet koji zelim. Melje sve sto mu stane na put. Ja sam jako zadovoljan.
 
Kakav si problem sa zvukom imao i na kom modelu?
 
Druze, imam Sony sa DV i HDR i radi besprekorno sa oba. Ovaj uredjaj mi je resio svaki problem sa zvukom na Plex, tako da posle dugo vremena dobijam kvalitet koji zelim. Melje sve sto mu stane na put. Ja sam jako zadovoljan.
Мислим да си промашио да је већина проблема који се јављају код шилда - НАСУМИЧНА. Дакле, код некога ради супер, код некога не. Видиш коментар од @Antara? Њему је направио проблем са кодијем после нове надоградње, другима није. Погледај на шилд форуму колико се људи жали на све и свашта. Али да поновим - то што код некога не ради, не значи да не ради код сваког. Говорим о ситницама. Озбиљни проблеми попут смањене брзине преноса података са екстерних уређаја су се јавили свима.
И не - неће шилд од мене нигде. Тренутни проблем са TCL и Dolby Vision појавили су се код преласка прво TCL-a a потом и шилда на андроид 11. Тако да ћу узети С725 па уживати у HDR садржају док се не среди проблем са Dolby Vision. А можда мени западне ТВ на коме ће да ради све како треба.
 
Ja nemam Shield i nemam bas pravo na neko misljenje ali citajuci sta pisete, slobodno mogu da kazem da mi se ni malo ne svidja to cimanje za ispravljanje gresaka. Ne kapiram da im to ne ide sistemski, da kad vide da nesto ne sljaka da ne puste update za sve vec moras da ih cimas. I svaka cast sto uvek uzadju u susret korisnickma ali sto je mnogo mnogo je. Mene bi to iskreno smorolo, sta vise smori me samo kad čitam da se neko maltretira oko toga.. za uredjaj koji toliko kosta mora to mnogo bolje, ne sumnjam da radi vrhunski ali to cimanje ubija korosnicko iskustvo
 
Pustao sam filmove direktno sa tv-a i nije pustao true hd i dts MA sa NAS. Tv je povezan inace sa yamaha pojacalom.
Tako sam i mislio. Plex app na Sony TV-u ne podržava TrueHD zvuk, ali Plex app sa Shielda jedina podržava da pušta TrueHD. To je i jedan oe razloga zašto hoću da uzmem Shield.
 
Ja generalno nisam imao nekih vecih problema prilikom prelaska sa 9 na 11.U stvari,mouse toggle nije radio ali sa zadnijm hotfix-om su i to popravili.Updates,zakrpe i ostalo su uvijek dobro dosle.
 
Ah da...Shield je zakacen na TCL P725 i Dolby Vision ne radi (crn ekran).HDR mi je jedina opcija.Nisu kablovi...
 
Ni ovo ne pomaze?

If you own a Dolby Vision compatible display at 4K resolutions with 60Hz refresh rate, enable Dolby Vision by selecting Settings > Device Preferences > Display & Sound > Dolby Vision

If you are unable to enable “Dolby Vision”, your HDMI cables may be the issue. Try replacing them with higher quality cables and try again.

If your TV supports 4K Dolby Vision at lower refresh rates, you can change your display mode at Settings > Device Preferences > Display & Sound > Advanced display settings > Custom display mode and select any mode labelled “Dolby Vision Ready”.

Jel se kod tebe vidi Dolby Vision opcija u podesavanjima?
 
I've tried fuc..ng everything!!!Certificirani kablovi 2.1.Da,vidi se Dolby Vision toggle.Pojavi se i DV ikona,ton ide normalno ali je ekran crn.
 
Meni je takođe zakačen na Sony oled preko Yamaha receivera, i tako već 2 godine minimum bez nekih zamerki ....
Na brzinu što sam izguglao mi se čini da je to TCL-a problem.
 
Mogu da potvrdim skoro sve što je @salacue rekao. Nemoj slučajno da kreneš da tražiš probleme Shield sa Vizio tv-om🤣🤣🤣. Načitaćeš se. Koristio sam ranije android boksove, firestick-ove sve i na kraju se skrasio na Shield. Odličan uređaj, ali ne bez mana. Radi ekstremno dobro na određenim televizorima i hifi sistemima dok radi lošije na drugim. Bukvalno nemaš pojma dok ne probaš. Ja posle menjanja kablova, portova, bla bla imam više problema i neki su vezani za shield, a neki za tv ili soundbar(koji ne podržava DV). Passthrough i handshake ima neki problem u ovakvom setup-u tako da mi nekad radi DV nekad ne. Na kraju sam se skrasio na HDR/10 i to radi odlično.
Pored toga Shield mi svaki drive prikazuje kao spor🤣 pa čak i 970 evo plus u eksternoj fioci.
 
U principu, slažem se da Shield nije savršen, ali je daleko ispred ostalih uređaja ovog tipa. Problema će uvijek biti jer je to uređaj koji radi isključivo u kombinaciji sa drugim uređajima (TV, soundbar...) pa je i mogućnost problema veća.
Jedino sa čime se ne slažem je da je "preskup"! Jest skuplji od ostalih android box-ova ali preskup nije! Ako uzmemo u obzir cijenu telefona pa još radni vijek, Shield ima sasvim korektnu cijenu. Srednja klasa telefona je već skuplja od Shield-a a rijetko ko telefon koristi duže od dvije godine, dok Shield sigurno niko ne mjenja ni nakon više od tri, četiri godine. U ostalom, kome je skup, ima "ćomi" :D
 
Jeftiniji i od krštenog TV i krštenog soundbar-a, o kvalitnijem audio sistemu ni da spominjemo.
Razmazili su nas kitajci sa cijenom "android box garaža brendova"...
 
Podrazumeva se da je najbolji boks u ovom trenutku. Da li je best buy? Nije zbog cene, ali imajući u vidu da će pretpostavljamo trajati onda je sasvim ok. Da li najviše nudi? Da.
Ne znam odakle telefon u priči sa android boksom, ali ajde😀.
Jeftiniji i od krštenog TV i krštenog soundbar-a, o kvalitnijem audio sistemu ni da spominjemo.
Razmazili su nas kitajci sa cijenom "android box garaža brendova"...
Pa i treba da bude jeftiniji od tv i soundbara. To je ipak samo android boks.
 
Podrazumeva se da je najbolji boks u ovom trenutku. Da li je best buy? Nije zbog cene, ali imajući u vidu da će pretpostavljamo trajati onda je sasvim ok. Da li najviše nudi? Da.
Ne znam odakle telefon u priči sa android boksom, ali ajde😀.

Pa i treba da bude jeftiniji od tv i soundbara. To je ipak samo android boks.
Bogmeeee... sve vise manjkavosti izlazi na videlo,a realno 200e je vec cifra koja bi trebalo da garantuje neko zadovoljstvo bez cimanja... zagrejan sam za Shield,ali opet.. vise nisam pametan
 
Nema sve više nego ovi sitni problemi koji su već poznati. Zadovoljstvo je svejedno i ne može niti jedan boks da mu priđe. E sad što mi želimo savršenstvo i da nema ama baš nikakve boljke to je druga priča.
 
Nazad
Vrh Dno