Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

Момци, да вас не збуни после нове закрпе ако немате ESN

IMG_20220129_084359.jpg
Нетфликс ради, а број се магично појави после изласка из нетфликса и повратка у очитавање уређаја.

Иначе, ето зашто је скуп - и треба да буде скуп. Софтверска подршка на нивоу. Тако се то ради, а не килави Билинк. Купиш ГТ Кинг Про, који није јефтин бокс, и после једног највише 2 ажурирања заборавиш на иста. Избацују и они ажурирања, само од серије до серије уређаја. Мој када је изашао добио је задњу верзију 915P0 и то је то. Новије серије су добиле 925P0.
И онда ступим у контакт са Слимхаусом, аутором Слимбокс РОМ-а, питам га да направи за ГТ Кинг Про. Каже човек да није проблем, али да не може да тестира како ради јер нема тај бокс. И тако... Ја сам налазио проблеме и јављао му, он исправљао. Проблема је било свега пар, највећи је био AFR којег је средио и то је то. После је само додавао измене како је излазила надоградња оригиналног фирмвера. А Китајци? Заболе их за кориснике. То се најбоље огледа на форуму где се праве блесави на замерке и коментаре корисника.

Истекло време за измену ( молим админе да саставе коментаре ).
И навије им се Q да напрасно софтверски избаце DolbyVision подршку из уређаја. Лик их на форуму напљује како су га слагали за DolbyVision. Они кажу да није тачно да има подршку, он им скриншотује страницу са Амазона и покаже да пише да има. Они му објасне како да измени део кода који се односи на то и добије се подршка за DolbyVision. Ја јавим Слимхаусу и он одмах одради тако да је у слимбоксу омогућен DolbyVision подразумевано.
 
Poslednja izmena:
Момци, да вас не збуни после нове закрпе ако немате ESN

Pogledajte prilog 333229
Нетфликс ради, а број се магично појави после изласка из нетфликса и повратка у очитавање уређаја.

Иначе, ето зашто је скуп - и треба да буде скуп. Софтверска подршка на нивоу. Тако се то ради, а не килави Билинк. Купиш ГТ Кинг Про, који није јефтин бокс, и после једног највише 2 ажурирања заборавиш на иста. Избацују и они ажурирања, само од серије до серије уређаја. Мој када је изашао добио је задњу верзију 915P0 и то је то. Новије серије су добиле 925P0.
И онда ступим у контакт са Слимхаусом, аутором Слимбокс РОМ-а, питам га да направи за ГТ Кинг Про. Каже човек да није проблем, али да не може да тестира како ради јер нема тај бокс. И тако... Ја сам налазио проблеме и јављао му, он исправљао. Проблема је било свега пар, највећи је био AFR којег је средио и то је то. После је само додавао измене како је излазила надоградња оригиналног фирмвера. А Китајци? Заболе их за кориснике. То се најбоље огледа на форуму где се праве блесави на замерке и коментаре корисника.
Kod mene je odmah nakon upgrade dostupan Netflix ESN, sve regularno.
 
odradio hotfix 3 ali i dalje ne vidi neke fajlove u nekim programima.
Tipa *.ovpn fajlove kad treba da importujem u IPTV Smarters(ima svoj ugradjeni vpn) jednostavno ih ne vidi.
Da, imam na nivo celog uredjaja vpn ali on mi je uvek na usa, tako da iptv , iris itd stavim na srbiju.
File explorer vidi te fajlove i tako redom neke vidi neke ne vidi (txt, video).
Ako neko ima resenje nek kaze ako ne cekam sledeci hotfix u nadi da ce resiti :)
 
ako moze prevod/objasnjenje sta je pisac hteo da kaze.
Ako mislis na split tunneling to ne koristim jer ne zelim da se vidi moja IP, vec vpn srbija neka IP.
ok izguglovo sam :)
Da to je koncepcija VPN within a VPN, sa tim sto te programe koji imaju svoj vpn ubacim u split tunneling glavnog vpn.
Tako funkcionise na Firetv 4k.
 
Poslednja izmena:
Neko je pomenuo da XBox kontoler bez problema kači i da normalno radi na Shield Pro.
Kakva je situacija sa PS5 kontrolerima?

I dalje se nešto nadam da ću uzeti PS5, gde će trebati više od jednog kontorlera pa bi bilo zgodno šerovati ih između PS5 i Shield Pro
 
Tek sad provalio da ima tema za Shield😀. Ja imam 2019 pro. Meni jedino što je prslo posle update je DV (mada nisam kačio ništa osim Lenovo super tastaturice, sjajno odrađena vredi za sve pare). Sada je sve ok. Jeste skup uređaj, ali kvalitetan i vredi da se uzme i zaboravi na prčkanje oko raznoraznih problema koje drugi boksovi imaju. Tivimate za iptv, a Kodi+Elementum i od skoro real debrid nema potrebe za ništa drugo.
 
Hvala za link.

Nije na spisku ali ima dole jedan odgovor koji obećava. Na kraju će morati da se proba.

I've been using the PS5 controller with the Shield (paired via Bluetooth) and playing games via Steam Link. I have no complaints except that I can't adjust the LEDs on the controller.
 
Ono što me nervira je što nije podržan HDR u YT. Ne kapiram koja je fora i zašto to ne ubace.
 
Fora je da Youtube HDR koristi VP9 profile 2 za koji taj Tegra čip nema hardverski dekoder.
 
Fora je da Youtube HDR koristi VP9 profile 2 za koji taj Tegra čip nema hardverski dekoder.
Ma znam zašto nego zbog čega nije ubačena ta podrška? Imali su deceniju i više ili kad je već hdr izašao.
Ја ћу, највероватније, наручити оригинални шилд контролер.
Овај мој redragon harrow није подржан, а на ГТ Кинг Про је радио екстра.
А ево и листе подржаних џојпеда https://www.nvidia.com/en-us/geforc...ith-compatible-usb-adapters-and-gamepads-for/
Salac, kontroler koristiš za igre na geforce now? Neko probao preko steam igre na shieldu?
 
Не.
Ma znam zašto nego zbog čega nije ubačena ta podrška? Imali su deceniju i više ili kad je već hdr izašao.

Salac, kontroler koristiš za igre na geforce now? Neko probao preko steam igre na shieldu?
И овде одговор - не. Као што сам написао, не ради мој џојпед на шилду. А GeForce NOW ако сам добро пропратио захтева оригиналне игре. Ја их за сада немам на лап-топу. Додуше, имам неколико наслова на EPIC налогу, али их нисам пробавао и нећу док не набавим џојпед који ради са шилдом.
 
Da li se očekuje novi nVidia Shield u 2022? Ovaj što ima je zastareo...
Zašto zastareo? Čak i onaj iz 2015. dobija uredno updateove i dalje. Šta očekuješ da ćeš dobiti? WiFI6 i 10Gbit LAN? Tegra je ok i dalje. Meni iskreno fali samo prostor za interni SSD koji je imao najstariji model da ne moram da povezujem eksterno storage.
 
Je l' koristi neko ssd kao adoptable ili removable storage? Imam Samsung 840 pro skuplja prašinu i reko da ga bocnem u Shield. Preko sataToUsb3.0 i Orico enclosure mi daje poruku da je drajv spor "This drive appears to be slow". Odem formatiram u exFat ista preča u oba porta. SSD je i dalje godinama dobar brzina oko 450 r/w.
 
@Antara Koristim ja, neki jeftini Kingston. Ali nisam ga još uvek napunio ni 10%
Ne znam da li je do ovog poslednjeg update-a ili šta ali deluje mi da se u poslednje vreme dosta sporo mountuje nakon što se rebootuje Shield.
 
Jesi ga formatirao pre ili si ga samo bocnuo u shield i formatirao? Da li si dobio poruku da je spor ili ne?
 
Jesam formatirao koliko se sećam. Nisam dobijao poruku da je spor, sve je lepo radilo od početka bez poruka tog tipa.
 
Ne kapiram, uzeću od ortaka m.2 fioku i 970 evo plus pa ću da probam. Ako i to prijavi da je sporo onda🤣.
 
Нешто се доста корисника жали на брзину уноса података на екстерни диск после преласка на андроид 11.
 
Bas tako, meni zakacen samsung ssd 256GB i pre update isao prenos 100+ sad jedva preko 20. Imam gigabitnu mezu.
Takodje vidi samo sta je od ranije na njemu , novo sta prebacim ne vidi ma uzas.
Razmnisljam da ga pregazim skroz i sve novo instaliram ali sumnjam da ce biti bolje.
 
Uzeh tu fioku i sa 970 evo plus mi i dalje prikazuje appears to be slow 🤦🤣🤣🤣
Inače na kompu dobijam deklarisane brzine. Svejedno sad sam ga formatirao pa ću da vidim kako će se ponašati.
 
Стигла нова закрпа

Today we released SHIELD Experience Upgrade v9.0.1 (33.1.0.283) for all SHIELD and SHIELD Pro units. This update is based on SHIELD Experience Upgrade 9.0 and includes the following fixes:

Major issues addressed

  • Resolves PLEX Media Server issues
  • Fixes storage permission issues on media players, file browsers, and emulator apps
  • Fixes stutter when playing interlaced content

HDMI/Display

  • Resolves brief video corruption when watching YouTube TV
  • Fixes issue where HDMI-CEC volume control will be adjusted by 2 increments
  • Removes thumbnail overlay when taking a screenshot
  • Resolves issue where screen would be rotated 90 degrees
  • Restores "beta" description to "Match frame rate" settings

Audio

  • [SHIELD 2019] Fixes bug where audio would be lost after toggling "Dolby audio processing"
  • Fixes Bluetooth audio issue when "Audio formats" is set to manual

Storage

  • [SHIELD 2019 8GB model] Resolves issue where SD card would not be detected after reboot
  • Resolves issue where files on adopted storage was not visible when connecting over local network
  • Resolves issue where Android folders are automatically created when connecting storage
  • Fixes bug where files cannot copy onto removable storage when connecting over local network from a Mac
  • Fixes bug copying files to SHIELD over local network when app is running on SHIELD
  • Fixes bug where Kodi media files were not visible when connecting over local network

Network

  • Fixes bug where “Wi-Fi roaming enabled” switch was not working properly
  • Resolves issue where user is prompted for Wi-Fi network again after successfully connecting to networks

Accessories

  • Fixes Kodi bug where SHIELD TV app, Control4, and other remotes would not work properly
  • Fixes Kodi issue where long press select or menu would not be detected properly
  • Fixes issue on XBOX controllers where pressing the XBOX button would not bring up Stadia menu
  • Fixes bug where IR volume control would be disabled when USB DAC was connected
  • Resolves navigation issues when selecting folders to grant files and media permissions

Cast

  • Resolves instances where SHIELD would not be visible as a cast device

Misc

  • Fixes bug where Kodi system files were unaccessable
  • Fixes bug where playback status for videos would show up on the home screen
 
Nazad
Vrh Dno