Šta je novo?

nVidia Pascal

A ova niza je ustvari preporucena cijena za AIBe? Ipak ovi s Guru3D nisu dobro skontali. Kakvi majstori, napucase cijenu da je nece biti ispod 700e.
 
Kako ce samo da ogule koze ovim nestrpljivim kupcima koji imaju pare, pa cudo bozije sta ta kompanija radi i to joj prolazi iz godine u godinu.
Pazi ovo referentnu kartu cjeniti 700$, a nonreferentne pocinju od 600$ pa to nije nikad bilo, ali kao sto se zna opet ce biti ovi nestrpljivi koji ce odma rezervisati briga ih za 100$ sta je to :d

Uostalom vjerovatno se jedno vrjeme nece moci ni uzeti nonreferentna karta, Nvidia ce naknadno dati zeleno svjetlo partnera da pocnu izbacat nonreferentne karte prvo da oni uzmu extra profit sa referentnim kartama.

Ovo je do sada nevidjen marketinski potez jadno bjedno i nisko!
 
Ne znam što se sad neki iščuđavaju. Pa ovo se radi godinama unazad. Pogotovo nVidia.
Setite se prvog TITAN-a koji je morao da bude referentan i po naznačenoj ceni. Jedino je Gigabyte tada našao način da izvrda pravila tako što je prodavao referentnu karticu plus nereferentni hladnjak sa alatom.

Stanovište nVidije savršeno razumem (mada ne odobravam). Oni dizajniraju GPU i PCB, oni prave "made by nVidia" proizvod za krajnjeg kupca.
Pustiće prvih mesec dana samo svoje kartice čisto da pokupe kajmak sa early adopter-a i posle toga neka štanca ko šta i kako hoće. Ovime smanjuju i rizik da nešto pođe po zlu dok još uvek inicijalni hype traje.

To je kao kada imaš veleprodaju koja prodaje partnerima proizvod koji je uvezla (napravila) a pored prodaje partnerima ta veleprodaja otvori svoje maloprodaje pa i sama zarađuje na tome što ima veću maržu.
Sa tim što je nVidia, je l' , malo više alava ponekad :)

Kao što reče DAS, niko nikoga ne bije po prstima da kupuje referentnu karticu. Uvek je bilo strpljen - spasen.
 
@goldi: Ovde mnogi zaboravljaju da ljudi rade sa svojim parama šta hoće. Nvidia pusti hype, marketing i na ljudima je da odluče da li kupuju ili ne. Nisu ljudi baš tolike ovce, koliko neki ovde misle (posebno oni koji ne mogu da si priušte jače modele). Gruba činjenica ali je tako.
 
Zapravo u ovom slucaju Nvidia nikakav hype nije pustala, gotovo se nista nije znalo s njihove strane prije samog predstavljanja a za taj hype su zasluzne iste te ne bas tolike ovce od ljudi. Samo se bojim da bi i custom karte mogle biti 700$ (custom 1080Ti bi mogla onda i do 1000$) i ako se to desi onda definitivno ulazimo u jednu drugu pricu oko grafickih kartica i pocetak totalne dominacije i pobjede konzola.
 
@pixell ja se stvarno ne cudim, ja samo konstatujem da Nvidia ovo radi godinama i to im ocito prolazi, ocito je da ce i ovaj put da uzmu extra profit, svaka im cast na tome.

@Mega naravno slazem se ;)
 
Jeste ta FE 1080 skuplja od preporucene cene, ali, :trust: moz' i ovako da se gleda na situacion.
Ako ta kartica ima propuh vazduha van kucista ( kao i sve referentne karte) i ako ima overeklok potencijal na oko 2.100 - 2.200ghz i ako :eyebrows: je to Vapor hladjenje odradjeno kako treba, onda ce ova 1080 FE kartica biti idealna kartica za SLI kombinaciju, slicne perfomanse kao i custom modeli u SLI modu, odlicne temperature grafika i nema se problema sa vrucim vazduhom u kucistu i grejanju ostalih komponenti i slicno....
 
Zar nisu rekli da su founders edition karte skuplje da ne bi pravili konkurenciju svojim board partnerima?
 
Kao što reče DAS, niko nikoga ne bije po prstima da kupuje referentnu karticu. Uvek je bilo strpljen - spasen.

Poenta je u tome sto referentni model kosta toliko koliko kosta. Mislim da ce onda i AIB-i da prepoznaju nVidia nacin TWIMTBPayed, pa sto bi onda oni realno bolji proizvod davali za manje pare.
 
Kakva god da je strategija Envidije ovo na kraju za nas kupce moze da ispadne i dobro.
Imacemo nereferentne modele od 600$ pa na dalje. Nek Gigabyte ponudi 10%-15% brzu kartu za 600$ i milina.
Sa druge strane postoji klijentela koja uzima referentni dizajn i kao sto rece reviewsrb kartice sa ovakvim hladjenjem su pogodnije za SLI.
Envidija definitivno stiti svoj zastitni znak sto svakako ne opravdavam ali pokusavam da objasnim situaciju.

Takodje ne znam koliko se ko seca od vas ali i prethodna generacija referentnih modela je bila u cenovnom rangu sa nereferentnim i skuplja ( GTX 980 Ti). Jos uvek su takve cene.

Niko nikog ne tera, nek svako raspolaze svojim novcem kako zeli. I onako u junu izlaze nereferentni modeli. 17 maja su testovi. 27 maja zvanicna prodaja.
 
A sta ako Gigabyte MSI asus ponude brzu kartu tipa 10-15% i zacjene je 800$ niko im ne brani jel? sta onda jer potpuno je opravdano brzu kartu platiti vise.

Svakako 17 maja ce se znati mnogo vise dok se vide nezavisni testovi mozda je GTX 1080 bas toliko mocna karta da opravda visoku cjenu , treba sacekat testove pa presuditi.
 
da si ti meni živ i zdrav, ponajbolja svemirska simulacija radi stabilno na preko 100 fps-a na daleko skromnijim konfiguracijama.

sa druge strane, iskreno bih bio izuzetno srećan kad bih makar načuo da postoji harver koji tera prehajpovano, neoptimizovano smece (hehehehe) od rust-a u šta_god_p na 120fps bez frame dropova.

Nisam mislio ozbiljno. Zaludjenici i njihov veliki vodja veruju da je taj raspali tech demo najbolja svem. simulacija iako je daleko od funkcionalne alfe neke igre. Ja gledam kome da zavaljam svoj nalog da povratim pare. Idealno bi bilo da nadjem nekog ludaka sa lifetime alfa nalogom ED kojem se ne dopada igra a hteo bi nekome da pokloni founder nalog Shitizena. Verujem da ima takvih samo da naletim na jednog.
 
Ponajbolje da to ucini atomi a lordaca da blagosilja...

DX12 je propo™ zato sto je obecavano bolje iskoriscenje hardvera a po svemu sudeci nastavljamo po starom. CPU od 350 evra, GPU od 600 da bi igrali neko prehajpovano, neoptimizovano smece u 1080p60fps. Eno Shitizeni rezervisali prvih par tura 1080, mozda uz X6960 ili kako se vec zove aktuelni 1k USD CPU i 1080 SLI poteraju ponajbolju svemirsku simulaciju bar u 30 fps stabilnih, do prvog izbacivanja na desktop. Sve dok su takvi ******i glavni kupci skupog hardvera, bice nam ovako kako jeste.

Preteko me mmike sa forom, samo ja ću ovo ostaviti. :D


256px-Freespace2box.jpg
 
Kako ce samo da ogule koze ovim nestrpljivim kupcima koji imaju pare, pa cudo bozije sta ta kompanija radi i to joj prolazi iz godine u godinu.
Pazi ovo referentnu kartu cjeniti 700$, a nonreferentne pocinju od 600$ pa to nije nikad bilo, ali kao sto se zna opet ce biti ovi nestrpljivi koji ce odma rezervisati briga ih za 100$ sta je to :d

Uostalom vjerovatno se jedno vrjeme nece moci ni uzeti nonreferentna karta, Nvidia ce naknadno dati zeleno svjetlo partnera da pocnu izbacat nonreferentne karte prvo da oni uzmu extra profit sa referentnim kartama.

Ovo je do sada nevidjen marketinski potez jadno bjedno i nisko!

Ma da, trebali su kao veleprodaja da stave svoju karticu jedno 400e a da ostali prodaju od 600+. Razbili bi se od prodaje samo bi ostali bez maloprodajnih partnera :d Ne vidim nista jadno i bedno oni kao veleprodaja imaju i tu neku svoju maloprodaju u okviru koje prodaju proizvod skuplje nego njihovi maloprodajni partneri sto je, majku mu, normalno oni zive od tih maloprodajnih partnera a sada sto tu dolazi do skidanja kajmaka onima koji ne mogu da cekaju to je vise stvar tih nestroljivih nego same nVidia zar ne?
 
Čekajte zašto će ove founder edition biti skuplje 70-80$ nego custom design board modeli?
Šta nvidia je izmislila toplu vodu sa dizajnom ploče i hlađenja?
Jel će u početku biti i od drugih proizvođača tog dizajna?
 
Ma da, trebali su kao veleprodaja da stave svoju karticu jedno 400e a da ostali prodaju od 600+. Razbili bi se od prodaje samo bi ostali bez maloprodajnih partnera :d Ne vidim nista jadno i bedno oni kao veleprodaja imaju i tu neku svoju maloprodaju u okviru koje prodaju proizvod skuplje nego njihovi maloprodajni partneri sto je, majku mu, normalno oni zive od tih maloprodajnih partnera a sada sto tu dolazi do skidanja kajmaka onima koji ne mogu da cekaju to je vise stvar tih nestroljivih nego same nVidia zar ne?

Ne 400 nego su trebali staviti istu cjenu od 600$ i niko im ne bi zamjerio, a ne u pocetku mocete kupiti samo referentne karte i ko hoce morace platiti 700$, a kasnije ako imate strpljenja cekajte nonreferentne i one ce kostati od 600$ pa na vise.
U tome je poenta ne vidim osnova da si ioanko skup proizvod zacjeni dodatni 100$ nego cisto guljenje koze nestrpljivim kupcima, od kojih, ako cemo realno zivi ta kompanija.
 
Ako je cena ista znaci da su direktno konkurencija maloprodajama koje od njih nabavljaju kartice. To mi nekako i nema smisla, zasto bi veleprodaja ugrozavala posao maloprodajama koje od nje uzimaju robu? Tehnicki bila bi konkurencija sama sebi.
 
Njihovo primarmo tržište su ljudi s parama :D a njih ima više nego dovoljno.
Ljudi u razvijenim Europskim zemljama, Americi, Australiji, Kanadi, Skandinavskim zemljama .... imaju para.
Pratim USA forume, Njemačke to se prodaju GTX 980Ti i Titani budzašto.
Baš jučer jedan otvorio topic (mislim na overclock.net) kupio on za Novu godinu 3x Titan X, pa bi sad da ih proda brzo i uzme 3x gtx 1080, pa će mu onda srce biti na mjestu ....

Ovakvih postova tona:
"I should sell my gtx980 (I bought it like 90 days ago) I hate my luck"
"The panic fire sales are definitely brutal. Worst case scenario I'll just gift my 980ti to a friend and get a 1080 on sale"

Ima se može se ,)
 
Ako je cena ista znaci da su direktno konkurencija maloprodajama koje od njih nabavljaju kartice. To mi nekako i nema smisla, zasto bi veleprodaja ugrozavala posao maloprodajama koje od nje uzimaju robu? Tehnicki bila bi konkurencija sama sebi.

Nema tu sta da se ugrozava oni partnerima prodaju chip, partneri stavljaju svoja hladjenja, PCB i obicno izbacaju OC modele po nesto skupljoj cjeni od preporucene.
Ovde je sad slucaj da nece biti tih nonreferentni modela na samom startu i da ako hoces da kupis kartu moces kupiti referentnu i za to platiti 700$.
 
Ako je cena ista znaci da su direktno konkurencija maloprodajama koje od njih nabavljaju kartice. To mi nekako i nema smisla, zasto bi veleprodaja ugrozavala posao maloprodajama koje od nje uzimaju robu? Tehnicki bila bi konkurencija sama sebi.
******i, klasično dranje neupućenih kupaca. Ne pada mi na pamet ni da stavim u razmatranje ove verzije dranje edition GTX1070. Kad se pojave druge i ako budu oko 350 evra kod mađara to će biti odlična kupovina.
Ma važi što ima mnogo takvih što menjaju 3x GTX980Ti za 3x GTX1080.
Koliko ja znam već godinama najveća zarada je na mid range karticama, kao što su bile GTX770, GTX970, 280X, 390 itd. Najače karte su samo stvar prestiža kompanija po principu čiji je veći.
 
Tacno ako gledas sam pocetak prodaje. Sta bi radili onda kasnije, onda kada i partneri izbace svoje karte, podigli cene tih referentnih modela ili sta? Ovako imaju taj grejs period kada samo oni prodaju proizvod ko hoce da ga kupi premijerno placa vise posle toga se kupuje za manje pare, od drugih.

E sada zasto samo oni izbacuju tih prvih, koliko 10-15 dana, ko zna. Mozda zato sto zele da pokupe kajmak, mozda zato sto ostali nemaju gotova resenja ili ih nemaju u dovoljnoj kolicini da bi mogli da pokrenu prodaju.
 
Njihovo primarmo tržište su ljudi s parama :D a njih ima više nego dovoljno.
Ljudi u razvijenim Europskim zemljama, Americi, Australiji, Kanadi, Skandinavskim zemljama .... imaju para.
Pratim USA forume, Njemačke to se prodaju GTX 980Ti i Titani budzašto.
Baš jučer jedan otvorio topic (mislim na overclock.net) kupio on za Novu godinu 3x Titan X, pa bi sad da ih proda brzo i uzme 3x gtx 1080, pa će mu onda srce biti na mjestu ....

Ovakvih postova tona:
"I should sell my gtx980 (I bought it like 90 days ago) I hate my luck"
"The panic fire sales are definitely brutal. Worst case scenario I'll just gift my 980ti to a friend and get a 1080 on sale"

Ima se može se ,)

Sve su to proizvodi za njih, tj zlatnu milijardu, zato su i cene takve. To je "drugi padež", kako tamo žive i rade i šta mogu da priušte, od mobilnih uređaja, do grafičkih, ploča, monitora, razlika u standardu, minimum 7-8 puta u njihovu korist. Većina u Srbiji, Somaliji i Nigeriji, će samo moći da gleda revjue
 
Poslednja izmena:
Ako je cena ista znaci da su direktno konkurencija maloprodajama koje od njih nabavljaju kartice. To mi nekako i nema smisla, zasto bi veleprodaja ugrozavala posao maloprodajama koje od nje uzimaju robu? Tehnicki bila bi konkurencija sama sebi.

Mislis kao sto kod nas radi Alti? :)
 
Otprilike. To mi je vec supacki, prodajes na veliki i onda otvoris maloprodaju koja prodaje pojedincima po veleprodajnim cenama. Ono, odlicno ako hoces da pogasis sve ostale maloprodaje koje uzimaju od tebe.
 
Ima se može se ,)

Kad se ima za svemirski brod od 2500 dolara koji ne postoji niti ce ikada postojati, onda se vala ima i za 1080 tripple SLI. Kao sto rekoh, nije cena problem vec mindset kupca koji je ****** sa parama i kojem pazljivo skrojen marketing moze zavrteti glavu na bilo koju stranu.

Realno, nVidia je mogla 1080 da ceni 900 dolara i niko se ne bi bunio, osim naravno nas kojima to smeta jer dize cenu karte ranga koji obicno kupujemo. Konkurencija ne postoji niti ce postojati jos bar sest meseci. Cak i kada se pojavi konkurencija, vecina kupaca sa parama njihove proizvode percipira kao inferiorne ma kakvi oni bili u realnosti.
 
Ma može se igrati i na high medium pa nek crknu dušani sa tim cenama. Imao sam hvala bogu uvek love za bilo koju jaču karticu, ali ne pada mi na pamet da bacam pare. Svi znate koje su obično razlike u gamingu između mid i high range karti.
 
Mogli su zacjeniti kartu 900$ niko im nije branio ali zacjenili su Titan 1000$ pa ne vidim da su ih se bas naprodavali, ako cemo realno najvise su GTX 970 kartica prodali, i ovaj put cvjetace prodaja GTX 1070 dok ovi 1080 prodavace se ali ne tako dobro.
Najveci je problem sto AMD nece izbaciti kartice u ovom segmentu a inace vec bi u junu vidili 500$ za GTX 1080.
 
Malo istorije - nVidia je slicno precenila GTX 280 pa je AMD izbacio 4870/4850 i odrao ih zive, nVidia nije znala gde je naredne dve godine, a po meni je tek od GTX680 ponovo bila nVidia. Za to vreme je AMD lepo radio i prodavao.

Ako bude konkurencije, pasce cene. Ako ne. A sada nisu samo performanse bitne, bitna je i potrosnja i zagrevanje. Bas te pomenute 4xxx su radile standardno na 80-90 stepeni. AMD da izbaci 390X sa duplo manjom potrosnjom i to bi bilo skroz OK.
 
Nazad
Vrh Dno