Šta je novo?

nVidia Maxwell

Naravno, isto tako niko ne spori da Je GTX980 trenutno najbrzi singl gpu, dok je R9 295x2 najbrza karta na trzistu to je takvo stanje kakvo jeste i obicno kad neko ima sporiji gpu onda ima bolji performance/price u ovom slucaju amd (trenutno) ima sporiji gpu i bolji performance/price, ali izlasko R9 3xx serije to se vjerovatno mjenja pa ce AMD imati brzi gpu, a vjerovatno ce ga papreno i zacjeniti pa bi vrlo lako mogli vidjeti obrnutu situaciju, nazalost to je tako po kupce uvjek nepovoljno.

@Deradicci nez ni ja s cim bi je poredio jednostavno precjenjen proizvod.

Ako AMD ima bolji performance/price kako to da se nVidia naprodava GTX 970/980 karti a AMD jedva da prodaje nesto ? Videli smo finansijske izvestaje, prihod nVidia se povecao znatno od kad su izbacili Maxwell, a AMD jedva spaja kraj sa krajem, i sad pricati kako je sve ok, sad ce da izbaci AMD novu seriju, samo sto nije i odmah se sve okrece...to moze samo goldi.
R9 290X cenovno i po performansama nema sta da trazi pored GTX 970, pogotovo u obicnoj HD rezoluciji.

Sto se tice Titan X-a, sve je jasno - karta sluzi da se bi se prodavala za 1000$/evra jer konkurent nema nista priblizno, isto je bilo i sa proslim Titanom.
Posle, par meseci, izlazi GM200 za ~700$ sa 6 GB i bez DP-a i idemo jovo nanovo.
 
Ja mislim da nvida ulaze mnoogo više u marketing, zato i dominira tržište.
Ne zato sto je bolja, skuplja ili jeftinija.

Ja recimo nikad necu kupit nvidu, iz istih razloga kao sto nikad necu kupit Apple.

Al eto nemamo svi iste kriterije kad biramo i kupujeme neki proizvod.
 
prosto je,nvidia je fenomenalno tempirala maxwell,amd je bio neodlucan sta ce sa proizvodnim procesom,dx12 i to je sto je.drzim im palceve da sad pogode,jer ako puknu,nikom se lepo ne pise.
 
Ako AMD ima bolji performance/price kako to da se nVidia naprodava GTX 970/980 karti a AMD jedva da prodaje nesto ? Videli smo finansijske izvestaje, prihod nVidia se povecao znatno od kad su izbacili Maxwell, a AMD jedva spaja kraj sa krajem, i sad pricati kako je sve ok, sad ce da izbaci AMD novu seriju, samo sto nije i odmah se sve okrece...to moze samo goldi.
R9 290X cenovno i po performansama nema sta da trazi pored GTX 970, pogotovo u obicnoj HD rezoluciji.

Sto se tice Titan X-a, sve je jasno - karta sluzi da se bi se prodavala za 1000$/evra jer konkurent nema nista priblizno, isto je bilo i sa proslim Titanom.
Posle, par meseci, izlazi GM200 za ~700$ sa 6 GB i bez DP-a i idemo jovo nanovo.

Kako su se naprodavali GTX970 pa laznim marketingom prodali su 2M skart proizvoda, ako te pogadja cinjenica sto ce AMD izbaciti novu seriju ne znam sta onda da dalje diskutujem tebi je krivo sto ce AMD izbaciti novu seriju?
Pa to je odlicna vjest za sve potencijalne kupce bilo amd ili nv proizvoda samo tebi nije drago, to samo mogu procitati od ljudi kao sto si ti, a sreca malo vas je :d
Sta je bilo sa proslim Titanom to znamo svi... izasla R9 290X i sahranila ga :D isto ce se desiti i ovaj put izace R9 390X i sahraniti TITAn_X
 
Sta je bilo sa proslim Titanom to znamo svi... izasla R9 290X i sahranila ga :D isto ce se desiti i ovaj put izace R9 390X i sahraniti TITAn_X

Evo vidis, zbog ovakvih komentara nema potrebe razgovarati s tobom.
 
Nakon 9 meseci..naprodavase se Titana ..mislim da ni nVidia nije verovala da ce toliko dugo moci da prodaju single GPU kartu za tu cenu...i jos osakacenu za 2 SMX-a...
 
@rama kakva crna GTX970 ostace upamcena samo kao skart proizvod :d

Meni, a verovatno i većini vlasnika gtx970 će ostati upamćena kao jedna od najboljih kupovina, a ne kao škart :)

Meni je definitivno u top3, a posedovao sam karte iz svake generacije u poslednjih ~7 generacija.
 
Poslednja izmena:
Razlika izmedju nvidie i Amda, koju ljudi svesno ili nesvesno zanemaruju, je da je ova prva ozbiljna kapitalisticka masinerija za pravljenje para, a ovo druga podseca na nasa javno komunalna preduzeca (non stop u minusu, menjaju se direktori po svakom godisnjem dobu, ulaganja u razvoj pet puta manja od nvidie itd). To je osnovni razlog zasto ce nvidia ostati na vrhu sve dok se u pricu ne ukljuci neko ozbiljniji
 
najbolji cip od g92 pa naovamo je tahiti XT i u to nema sumnje,3g na ovako turbulentnom trzistu i dan danas se drzi.nazovite me nostradamusom za siromasne,ali ja ne vidim kako ce 970gtx za 3g da bude relevantan.uostalom,rano je jos za reci.
 
Ma ljudi odlicna je gtx970, ja sam uzeo krajem januara 2015 kao zamenu za gtx770.
 
Naravno da je odlicna. Nije odlicna samo ljudima koji traze dlaku u jajetu i AMD fanbojevima.


+1 za Tahiti. A i Barts je bio odlican.
 
Poslednja izmena:
Najbolja kartica u istoriji, cena, performance, potrosnja, prosto uzivanje :D, a ovi iz amd da se smire malo, kasne prvo skoro 9 meseci, drugo ovi zeleni ce malo spustiti cene i opet smo na istome i trece, neka ga duvaju, sto lepo kaze gdin. Murinjo :banana:
 
Poslednja izmena:
Najbolja kartica u istoriji, cena, performance, potrosnja, prosto uzivanje :D, a ovi iz amd da se smire malo, kasne prvo skoro 9 meseci, drugo ovi zeleni ce malo spustiti cene i opet smo na istome i trece, neka ga duvaju, sto lepo kaze gdin. Murinjo :banana:

Ludilo!!! :banana: :banana: :banana:
 
Najbolja kartica u istoriji, cena, performance, potrosnja, prosto uzivanje :D, a ovi iz amd da se smire malo, kasne prvo skoro 9 meseci, drugo ovi zeleni ce malo spustiti cene i opet smo na istome i trece, neka ga duvaju, sto lepo kaze gdin. Murinjo :banana:


Ko bre kasni?
Koliki fanboy moras biti da očigledne činjenice izvrćeš?
AMD je taj koji je cesto prvi sa tehnologijom prije nvidie i intela.
U ovom slucaju je AMD prvi koji ce donijet staked memoriju i 20nm.
Informišite se malo, ipak je ovo IT forum.
 
Ne pratim dugo IT scenu (mozda nekih 6, 7 god), I koliko se secam, AMD je prvi uveo 40nm process, prvi uveo ddr5 memoriju, prvi odradio dvoglavu kartu na jednom PCB-u (legendarna HD5970), prvi uveo directx 11 karte (sada je NVidia prva uvela directx 12 sa gtx 960), ponovo prvi spustio proces u 28nm, I sada ce verovatno ponovo prvi spustiti proces na 20nm ili koji vec, ali jedno je sigurno, NVidia je pokidala sa Maxwell-om, I to joj niko ne moze zameriti, iskreno da kupujem sada kartu pre bih uzeo 970-ku nego bilo koji radeon, jednostavno, karta ubija... Iskreno, ako AMD bude odradio 3xx seriju kako treba, sa perf/watt bar u rangu Maxwell-a, bicu I vise nego zadovoljan, jer onda cenim, pasce cena 960-ci na nekih 150, 160eur sto joj je I neka realna cena, I sto kaze brat @Borat zurka zurka, hahaha :d :D :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:
 
Sve, sve, ali ovo... :zgran:

Sta god ti mislio, covek je u potpunosti u pravu. Potrebno je razdvojiti tehnicko resenje primenjeno u arhitekturi cipa i ono sto su pokusali da proguraju (tj laz marketinskog tima).
 
Nije reč o onome šta su progurali, već šta ljudi prihvataju. Ko je shvatio, šta sam pisao u više navrata, shvatio je. Ko nije, ja mu ne mogu pomoći.
 
Poslednja izmena:
nVidia uvjek uvodi novine kad treba da se zakine korisnik, dok je AMD prinudjen, s obzirom da je David, da bude prvi sa novi tehnologijama.
 
Ja kolko znam AMD ne pravi tu novu memoriju. Jednostavno su potpisli bolji ugovor za firmom koja radi radi tu memoriju. Nvidia ima pravo da koristi novu memoriju tek krajem 2015.G.
Sigurno ne bi valjalo da novi AMD bude u nizem proizvodnom procesu. Jer ako tako bude, sa ovom novom brzom memorijom i nizim procesom da bude jednak po jacini sa Nvidom, kako ce se onda u buducnosti nositi sa Nvidiom kada ona bude u nizem procesu i sa novom memorijom. Bice zanimljivo sledecih par meseci.
 
Pogledao sam malo bolje onaj AMD R9 390X, Nvidia GTX 980 Ti and Titan X Benchmarks i mislim da ima par nelogicnih rezultata.
GTX980 vs R9290X razlika je samo 8.5%. Stvarno je bas neverovatno da je tako mala razlika, pa @Goldi je jos i dobar sa njegovim procenama od 15-17%.:beat:
Drugo, nema sanse da R9290 bude jaca od GTX780 za citavih 12.5%. Imao sam gtx780 znam dobro koje su joj mogucnosti, da su bar stavili da su jednake pa da poverujem, ovako tesko.
Tako da po meni, mozda su i ovi ostali razultati problematicni. Ce da vidimo kakav sam prognozer.:type:
 
Ne zna se nista. Treba prvo da izadje poneki high-end Radeon. Znaci sigurno ne pre leta.
 
Mislim da pre jeseni sigurno nece doci. Prvo treba da dodje novi AMD na leto, pa ce verovatno Nvidia na osnovu toga kako se nosi TitanX sa novom AMD R9 390X, nastelovati gtx980Ti tako da mozda bude najbrza kartica. Koliko sam video na net-u, to samo zavisi da li je TitanX punokrvni Maxvell, neko misljenje je da ima neke mogucnosti za unapredjenje.
Ja cekam gtx980Ti, pa ce da vidimo kako ce odvijati situacija.:shock:
 
Ne pratim dugo IT scenu (mozda nekih 6, 7 god), I koliko se secam, AMD je prvi uveo 40nm process, prvi uveo ddr5 memoriju,
prvi odradio dvoglavu kartu na jednom PCB-u (legendarna HD5970),

Netacno. Sve amd karte pocev od 3870X2 zakljucno sa ovom poslednjom su sa jednom stampanom plocom.
Zavisno od toga da li racunas referentne ili ove brendirane envidija je imala kartu jos za vreme 6600 generacije koju je izbacio Gigabyte.
Bili su posle modeli i od Asus, MSI.


prvi uveo directx 11 karte (sada je NVidia prva uvela directx 12 sa gtx 960),

Zar se prvo nisu pojavile 970 i 980 pre 960?

ponovo prvi spustio proces u 28nm, I sada ce verovatno ponovo prvi spustiti proces na 20nm ili koji vec, ali jedno je sigurno, NVidia je pokidala sa Maxwell-om, I to joj niko ne moze zameriti, iskreno da kupujem sada kartu pre bih uzeo 970-ku nego bilo koji radeon, jednostavno, karta ubija... Iskreno, ako AMD bude odradio 3xx seriju kako treba, sa perf/watt bar u rangu Maxwell-a, bicu I vise nego zadovoljan, jer onda cenim, pasce cena 960-ci na nekih 150, 160eur sto joj je I neka realna cena, I sto kaze brat @Borat zurka zurka, hahaha :d :D :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:


Ovo ostalo je tacno samo sto ne vidim poentu sta je tu prednost biti prvi? Po rezultatima izgleda da i nije nikakva.
Neko rece da je amd prinudjen na te prelaske sto bih rekao da je cinjenica jer se na taj nacin ganjaju.
Ja ne znam kako je vama ali ja ne vidim nista zanimljivo za kupiti. Nikad oskudnije trziste.
 
Nazad
Vrh Dno